Jump to content

slawekmroz

Members
 • Content Count

  31
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

slawekmroz last won the day on October 14 2019

slawekmroz had the most liked content!

Community Reputation

4 Neutral

About slawekmroz

 • Rank
  Głębokie rezerwy

Informacje ligowe

 • Drużyna fantasy (poza keeper)
  Florida Pensioners
 • Drużyna keeper
  N/D
 • Numer gg
  0
 • Uzasadnienie rejestracji
  maniak fantasy NBA, otwarty na nowe środowiska, dyskusje i rywalizację...
 • Skąd wiesz o sznurówce?
  znajomi

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. slawekmroz

  2 Liga C H2H BudgetSznur 2019/20

  Projekcje ninjowe. Jak pisałem - naprawdę nie ma co brać tych wyników do siebie, ot, ciekawostka...
 2. slawekmroz

  2 Liga C H2H BudgetSznur 2019/20

  Aby zadośćuczynić prośbom z okienka draftowego - wrzucam screeny z Draft Toola... bez entuzjazmu, bo draft zrobiłem nieco na pałę, ale co mi tam :-) Oczywiście pamiętajcie, że nie jest to wyznacznik niczego. Niektórzy z nas są zapchani po kokardki, inni będą bardzo aktywni na streamingu, do tego zwyczajowy błąd projekcji i kontuzje... Ale tak w formie ciekawostki - proszę uprzejmie.
 3. slawekmroz

  2 Liga C H2H BudgetSznur 2019/20

  Tak. Sławek / slawekmroz, drużyna - Florida Pensioners
 4. gram i dzięki dla organizatorów ?
 5. Co prawda to wątek w temacie H2H głównie miał być, ale nie chcę tworzyć nowych: Uwaga, prezent noworoczny jest. Do boxscores dorzuciłem dwa świeżutkie panele, dla bardziej zawziętych poszukiwaczy okazji dnia. Na razie w wersji testowej: http://test.fb-ninja.com/Boxscores/ Jak uważacie, przydadzą się? A może za dużo już tego i warto coś schować z opcją do rozwinięcia?
 6. slawekmroz

  1 Liga H2H BudgetSznur 2018/19

  Sorry guys, ostatnio dłubię w narzędziu do optymalizacji matchupów i mało latam po forach. Mam rozumieć, że dodanie do ninjy analiz jak prezentowane tutaj byłoby sporą pomocą dla managerów?
 7. A dużo masz lig? Na pewno sporo jest ściągania zwłaszcza w przypadku lig h2h, bo tam idą wszystkie schematy matchupowe, czego nie ma w roto.
 8. Na wszelki wypadek informuję - Draft Tool H2H już został zbudowany i wszedł w pakiet narzędzi fb-ninja. Zachęcam do zapisania się na triala i przetestowania, z mockami albo offline. No i do zgłaszania uwag. Rewanżuję się subskrypcjami, o czym już się przekonał Fluber, który pomógł przy tym projekcie bardzo mocno. I któremu nigdy chyba nie skończę dziękować :-)
 9. Ok. To jest tak - wersja mocno alfa, w zasadzie świeżo po deweloperce, jeszcze na suchym layoucie trafiła do testów. Jeżeli ktoś z Was jest chętny pobawić się - wdzięczny będę za kontakt na priv, przekażę szczegóły i udostępnię triala. Za aktywne wsparcie i cenne uwagi - zrewanżujemy się membershipem na 18/19.
 10. Sezon sam z siebie to jeszcze inna para kaloszy, nad którą na pewno przyjdzie nam jeszcze dyskutować. Mamy już matchup analyzera, który pozwala decydować, których graczy wystawiamy i obserwować prognozowany wynik matchupu. Na pewno będzie też wybór najlepszych FA pod kątem matchupu. Siłą rzeczy wszystko to z uwględnieniem profilu statystycznego przeciwnika. A z tym botem to mnie zaintrygowałeś. Muszę kiedyś taki eksperyment zrobić, przynajmniej w roto :-)
 11. Zawsze jest opcja na pokazywanie tego warunkowo, albo do wyboru przez użytkownika albo/i od jakiegoś konkretnego momentu. Ale można i oczywiście aktywować to na cały draft i po prostu ludziom zostawić wybór, od kiedy chcą się takimi prognozami sugerować. Ano racja. Ale tu nie ma problemu - już w roto mamy przecież punt categories do zaznaczenia, więc wystarczy tylko przenieść tę funkcjonalność. ... czyli wracamy do prognoz...? ... a tu z kolei wracamy do średnich/modelowych statystyk, których w H2H kompletnie nie czuję i nie wiem, jak zdefiniować. A dla mnie sama sucha informacja o grafiku drużyny wiosną też nie wyczerpuje tematu. Bo przecież czynników jest więcej - wiek gracza czy szanse drużyny na bycie contenderem lub wręcz przeciwnie - walkę o pick. Takie elementy powodują, że gracz może przesiedzieć Twoje playoffs nawet wówczas, gdy drużyna ma zapchany grafik. Ale oczywiście sam rozkład meczów to jest coś, co zdecydowanie warto pokazać. Czyli dodatkowy wskaźnik, dostępny tak jak mówiliśmy raczej pod koniec draftu. Coś czuję, że ta dyskusja przyniesie znacznie więcej pomysłów, niźli będę w stanie udźwignąć tego lata, ale super, o to chodziło!... ... a nie kurde o to. Gooz, Ty byłeś mi reklamowany jako człowiek, który może tu wnieść najwięcej... szkoda... Zresztą, projekt wypali, bo przecież to jest narzędzie, na które nasi użytkownicy najbardziej czekają. Pozostaje tylko zbudować je tak, by pomagało. Narzędzia powstają nie od dziś, również dla H2h i wiele osób znajdzie fun właśnie w korzystaniu z nich i wyciąganiu wniosków na tej podstawie. A Ty przecież możesz grać i bez żadnych narzędzi, każdy podejmuje takie decyzje we własnym zakresie. Mimo to żałuję, ale trudno się mówi. Wątek już teraz owocuje ciekawymi pomysłami i wierzę, że jeszcze niejeden ciekawy dzięki Wam da się zaprezentować.
 12. Tak. Mam wrażenie, że na początku system podpowiadałby wszechstronnych graczy, najbardziej przydatnych w roto. Więc pewnie sens takich analiz byłby najwcześniej w drugiej połowie draftu. A to nie jest tak, że już mamy coś takiego i to coś się nazywa player rankings? Bo przecież tu też można wybrać tylko i wyłącznie interesujące Cię kategorie i na tej podstawie porównywać values. No właśnie, jak to jest w H2H? Da się przewidzieć jakiekolwiek średnie? Tak robiliśmy w roto, budując modele lig, ale wydawało mi się, że w H2H poprzez potężną dywersyfikację strategii trochę temat takich średnich się rozjeżdża. I że jednak bardziej przydatne są analizy nie tyle średnich w kategoriach, co rzeczywista ilość kategorii, w których masz potencjalnie dominację nad każdym z rywali. Oczywiście, playoffs zamierzałem uwzględnić w analizach projected standings. Z tego co piszesz rozumiem, że wartoby przy samym graczu też zaznaczyć/podkolorować tych korzystnych lub niekorzystnych pod względem ilości meczów w playoffs? J/w. Miały być brane do analiz szczegółowych, ale rozumiem, że warto pokazać w wierszu z zawodnikiem... Tylko teraz - jak to zrobić? Dla jakich graczy? Bo przecież kluczowi gracze nie mają tego problemu, bo i tak sie ich wystawia. Problem dotyczy zapewne graczy, którzy wg spodziewanej wartości mieliby wypaść danego dnia na ławkę. A tej informacji też nie mamy przez większość czasu trwania draftu. No i jak taką informację pokazać, że dany gracz w tych konkretnych dniach będzie balastem? Anyway - dzięki fluber za pierwszą falę pomysłów i opinii :-)
 13. Cześć, Zbliżające się lato planujemy w fb-ninja.com przeznaczyć na zbudowanie nowego narzędzia, opartego na obecnie funkcjonującym już draft toolu, przeznaczonego jednak dla formatu H2H. Podstawowa idea jest taka, by użytkownik na każdym etapie draftu wiedział, jaki jest prognozowany wynik w sezonie jego aktualnie wybranego składu, bazując na kalendarzu H2H, liście matchupów i oczywiście dotychczasowych składach wszystkich drużyn. Chciałbym też, aby wynik podobnej symulacji dostępny był dla każdego gracza, którego potencjalnie moja drużyna może wybrać z następnym pickiem. Czyli mielibyśmy listę graczy dostępnych, w każdym wierszu, obok standardowych danych jak nazwisko, value, statystyki, także mielibyśmy dostępny prognozowany wynik drużyny z tym graczem w składzie oraz możliwość rozwinięcia wiersza i dostępu do szczegółowych wyników, z uwzględnieniem plaoffs. Przykład - celując w Goberta, wiedzielibyśmy nie tylko, że poświęcamy osobiste dla zbiórek, bloków czy FG, ale też jak rzeczywiście taka decyzja wpłynie na wyniki w poszczególnych matchupach. Ba, można będzie też posortować graczy tak, by nazwiska potencjalnie dające najlepszy prognozowany wynik drużyny wskoczyły na top. Co Wy na to? Co Wy byście chętnie zobaczyli w takiej aplikacji? A może macie wątpliwości? Bo ja mam... Poza standardowymi, jak nieprzewidywalność tego typu prognoz, kontuzji itd, zastanawia mnie na przykład, czy podczas typowego drftu macie czas na rzut oka na dane nieco bardziej złożone niż lista dostępnych graczy? Na jakim etapie draftu takie analizy mają sens, bo zapewne nie w pierwszej rundzie, kiedy to analizowalibyśmy puste drużyny? Na ile strategie typu streaming niwelują sens optymalnego budowania rdzenia drużyny pod konkretne kategorie? I mimo, że te wątpliwości są i zawsze będą, wolę mieć dostęp do takich danych i prognoz, niż go nie mieć. Ot, warto po prostu słabe strony minimalizować funkcjonalnie, a atuty uwypuklać. Pytam tutaj, bo sam dopiero zdobywam doświadczenie w H2H. Mimo, że grałem wielokrotnie w tym formacie, nadal czuję zdecydowanie bardziej roto i potrzebuję poznać punkt widzenia insiderów... Pomożecie?:-) Oczywiście, gotów jestem do dyskusji, w której w razie potrzeby rozwijał będę i doprecyzowywał moje pomysły.
 14. slawekmroz

  [2017/18] H2H Budżetówka – wątek organizacyjny

  Florida Pensioners - gram
×