Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fluber

Regulamin MP

Polecane posty

Fantasy NBA to nie jest koszykówka

 

co do tego zgadzamy się (chyba) wszyscy :) ale jednak miło by było żeby jakieś analogie przyczynowo-skutkowe jednak następowały, bo w przeciwnym wypadku jednak odpływamy za bardzo w stronę krainy fantazji i wzoru wymyślonego przez kogoś 10 lat temu

 

wypiszmy w jednym miejscu największe grzechy zarzucone mu:

- brak FT (nawet 0,5 FP to byłoby coś przy odpowiedniej zmianie innych wartości)

- 8FP za przechwyt - skoro strata -5FP to przechwyt powinien mieć tyle samo ewentualnie minimalnie więcej za wysiłek defensora - wg mnie układ strata 3FP - steal 4FP byłby sprawiedliwszy

- przegięte potraktowanie bloków - aż 7FP - podobnie jak steal 4FP to max

- potraktowanie "po macoszemu" trójek - wg mnie niepotrzebne -0,5FP za próbę oddania trójki

- jeśli 4FP za zbiórkę to chyba tą ofensywną - zwykła to max 3FP

 

w ten sposób chociaż trochę załatwione by było priorytetowe traktowanie big manów w tej formule

 

co do kwestii komisarza - zacytowałem punkt 4 z zasad rozgrywek - komisja sejmowa miałaby się czego czepiać:

4. Awans do finału ma zapewniony komisarz oraz zwycięzcy poszczególnych lig.

 

co do zaproszenia do komisarzowania - faktycznie dostałem coś 1 sierpnia - ale w natłoku informacji z tego maila nie wyłapałem, że to była właśnie propozycja objęcia takiej pozycji; potraktowałem go bardziej informacyjnie i zapomniałem o nim - u know wakacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat nie piłem do Ciebie czy nikogo innego konkretnego - nie sprawdzałem od sztuki kto zareagował a kto nie. Mam po prostu ogólne poczucie-obraz, że poziom odzewu nie jest przyzwoity. Niemniej, miej (miejcie) świadomość, że organizacja tej imprezy to nie tylko dojście do porozumienia w zakresie reguł i do wszystkiego trzeba wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Zostały wprowadzone dwie zmiany. Pierwsza dotyczy punktacji fantasy. Celny rzut za 3 punkty będzie wart 2,1 punktu, a nie 1,5 jak do tej pory.

Druga zmiana dotyczy terminu draftu w grupie G (nikt się jeszcze do niej nie zapisał, jeżeli komuś nowy termin pasuje bardziej niż dotychczasowy, to nie ma problemu zmienić go w ciągu najbliższych trzech dni) na środę 16.10.2013r. Godzina pozostaje bez zmian.

Być może pojawią się jeszcze pewne zmiany w punktacji, ale nie później niż w najbliższą niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPDATE

Zmiana w punktacji dotycząca rzutów wolnych. Oddany rzut za 1 punkt: -2fp, celny rzut za 1 punkt: +3fp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pomysły odnośnie ilości i liczebności lig? Bo 9 20-osobowych lig to na pewno się nie uzbiera. Będzie dobrze jak będa 4. Ale z 4 to co, top5 przechodzi do finału?

Imo lepiej zrobić więcej grup, ale mniej liczebnych. Początkującym łatwiej będzie ogarnąć gdy będą wybierać praktycznie tylko ze starterów, a jak ktoś jest lepszy to i tak pokaże swoją wyższość. Bardzo istotny jest też fakt, że wybieranie 260 graczy sprawia, że kontuzja lepszego gracza (nawet nie tych topowych) przekreśla nasze szanse na dobry rezultat, bo na FA zostały same scruby. Także wielu graczom może się odechcieć grać w takiej sytuacji, a nie sprzyja to utrzymaniu zainteresowania na kolejne edycje. No i wybieranie z samych scrubów w ostatnich rundach to żadna przyjemność - czekasz całą kolejkę by wybrać pierwszego z rzędu gościa, bo różnic nie widać, nuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem liczbę grup do siedmiu. Póki co nie ma się co martwić liczebnością, mamy jeszcze sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na Yahoo nadajemy nazwę użytkownika taką samą jak nazwa drużyny czy może być dowolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakos przeoczylem post Musli'ego i sam tez nie zauwazylem wczesniej, ze wybieramy po 13 graczy kazdy, co daje abstrakcyjna liczbe 260 graczy. Teraz to juz po jablkach, ale Musli ma calkowita racje, druga polowa draftu bedzie nudna jak flaki z olejem, nie wspominajac juz o kompletnym braku wartosciowych FA.

 

Trzeba bylo zmniejszyc liczbe slotow jesli chcieliscie utrzymac 20 osobowe ligi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×