Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fluber

Regulamin MP

Polecane posty

Regulamin Pierwszych Mistrzostw Polski fantasy nba

Postanowienia ogólne:

1. Mistrzostwa Polski Fantasy NBA są organizowane wspólnie przez portal zkrainynba.com oraz forum sznurowadlo.pl

2. Organizacją zawodów zajmują się: Piotr Zarychta (zkrainynba.com), „cieglo” (sznurowadlo.pl) oraz „fluber” (sznurowadlo.pl)

3. Nad przebiegiem rozgrywek w poszczególnych ligach czuwają komisarze, którzy zostali wybrani w tym celu przez organizatorów

4. Portalem, na którym odbędą się rozgrywki będzie yahoo.com.

Zgłoszenie do rozgrywki:

1. Rekrutacja zawodników odbędzie się w rekrutacji zamkniętej oraz otwartej. Rekrutacja otwarta odbędzie się przez portal zkrainynba.com oraz fanpage zkrainynba.com na facebooku.

2. Chętni zawodnicy będą musieli zarejestrować się na forum sznurowadlo.pl po uprzednim potwierdzeniu mailowym chęci wzięcia udziału w mistrzostwach.

3. W mailu zgłoszeniowym musi znaleźć się nick oraz nazwa drużyny gracza w fantasy nba

4. Zabrania się tworzenia nazw drużyn oraz nicków o charakterze wulgarnym, obraźliwym, czy religijnym

5. Szczegółowe instrukcje dotyczące zarejestrowania się na forum zostaną podane w mailu zwrotnym.

6. Po zarejestrowaniu się na forum, gracz wybierze ligę z odpowiednim terminem draftu, do której chce się zapisać

7. Liczba miejsc w lidze jest ograniczona do 20. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń w wątku.

8. Po zgłoszeniu chęci gry w odpowiednim wątku na forum sznurowadlo.pl, zgodnie z terminarzem, gracz otrzymuje wytyczne do zarejestrowania się do ligi na yahoo.

9. Po zgłoszeniu się do ligi zgodnie z terminarzem, gracz bierze udział w Mistrzostwach Polski fantasy nba.

Terminarz rekrutacji:

1. 25 sierpnia 2013 – ostateczny termin wysyłania zaproszeń w rekrutacji zamkniętej

2. 8 września 2013 – zakończenie rejestracji na forum użytkowników zaproszonych w rekrutacji zamkniętej.

3. 9 września 2013 – rozpoczęcie rekrutacji otwartej

4. 22 września 2013 – zakończenie rejestracji na forum użytkowników z rekrutacji otwartej

5. 23 września 2013 – rozpoczęcie rejestracji drużyn z rekrutacji otwartej i zamkniętej na portalu yahoo

6. 6 października 2013 – zakończenie rejestracji drużyn z rekrutacji otwartej i zamkniętej na portalu yahoo

7. 7 października 2013 – rozpoczęcie draftów w Mistrzostwach Polski fantasy nba.

 

Zasady rozgrywek:

1. Sezon 2013/2014 zostanie przeznaczony na eliminacje Pierwszych Mistrzostw Polski fantasy nba.

2. Sezon 2014/2015 zostanie przeznaczony na rozegranie finału Pierwszych Mistrzost Polski fantasy nba.

3. Eliminacje odbędą się w nie mniej niż 9 i nie więcej niż 19 ligach w zależności od możliwości organizatora.

4. Awans do finału ma zapewniony komisarz oraz zwycięzcy poszczególnych lig.

5. W przypadku utworzenia mniejszej liczby lig, awans otrzymują także gracze z drugiego miejsca w zależności od ilości zdobytych punktów fantasy points.

6. Eliminacje do mistrzostw odbędą się w formule fantasy points z draftem budżetowym.

7. Finały mistrzostw odbęda się w formule fantasy points z draftem typu „wąż”

8. Kolejność draftowania w eliminacjach będzie losowana 30 minut przed rozpoczęciem draftu

9. Kolejność draftowania w finale będzie dobierana przez finalistów w taki sposób, że gracz z największą liczbą punktów w eliminacjach decyduje o tym, z którym numerem chce wybierać. Po nim swój numer wybiera zawodnik z drugą największą liczbą zdobytych punktów itd. Przy czym pierwszeństwo mają zwycięzcy eliminacji.

Przebieg rozgrywki:

1. Zawodnicy podczas draftu dysponują budżetem wysokości 200 dolarów, za które muszą wylicytować 13 zawodników do swoich składów.

2. Podział pozycji w składzie jest następujący: PG, SG, SF, PF, C, 3xUtil, 5xBench.

3. Na każdej z ośmiu pozycji zawodnicy mogą rozegrać łącznie 82 spotkania.

4. Zasady punktowania są następujące:

Oddany rzut z gry: -1 fp

Celny rzut z gry: 2 fp

Oddany rzut za 3 punkty: -0.5 fp

Celny rzut za 3 punkty: 2.1 fp

Oddany rzut za 1 punkt: -2fp

Celny rzut za 1 punkt: 3fp

Zdobyty 1 punkt: 2 fp

Zdobyta 1 zbiórka: 4 fp

Zdobyta 1 asysta: 5 fp

Zdobyty 1 blok: 7 fp

Zdobyty 1 przechwyt: 8 fp

Popełniony 1 faul: -2 fp

Popełniona 1 strata: -5 fp, gdzie fp to fantasy points

5. Zwycięzcą ligi eliminacyjnej zostaje gracz, który zdobędzie największą liczbę punktów.

6. Pozostałe, szczegółowe zasady zostaną określone po zapisania się gracza do ligi na portalu yahoo

Prawa i obowiązki gracza

1. Gracz ma obowiązek brać aktywny udział w rozgrywkach

2. Gracz ma prawo po drafcie opisać w kilku słowach swoje wybory. Jeśli zrobi to solidnie, jego wypowiedź zostanie zaprezentowana na łamach portalu zkrainynba.com

3. Graczowi nie wolno wypowiadać się wulgarnie i obrażać innych zawodników.

4. Gracz ma obowiązek wykonywać odpowiednie działania zgodnie z terminarzem zamieszczonym w regulaminie.

5. Gracz zgłaszając się do mistrzostw Polski wyraża automatycznie zgodę na umieszczanie sprawozdań z przebiegu jego gry na portalu zkrainynba.com, a także akceptuje postanowienia regulaminu, który będzie dostępny na portalu zkrainynba.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Regulamin Pierwszych Mistrzostw Polski fantasy nba

Gratuluje pomyslu na promocje gry i strony...

ale jednoczesnie trzeba wysmiac idee "Mistrzostw Polski", ktore uwzgledniaja jedno forum/strone gdy od wielu lat sa prowadzone wielopoziomowe ligi w roznych miejscach... Takze na tym forum!

Tym bardziej jest to parodia, ze te ustawienia sa wyjatkowo nietypowe: brak osobistych? Oddane trojki jako kategoria? Rozne sposoby draftowania w zaleznosci od rundy? Cykl trwajacy dwa sezony? Ktos tu lubi mocno eksperymentowac... albo gra w fantasy po raz pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punktacja z kosmosu? Piotrek, o czym Ty mówisz? To nie z Tobą grałem w tym roku w pierwszej lidze fantasy points? Przecież to jest dokładnie taka sama punktacja, która funkcjonuje na sznurówce od kilku lat, a wcześniej była z powodzeniem wykorzystywana na e-nba.

 

Co do formuły itd, staramy się stworzyć coś większego, coś nowego, coś w czym udział może wziąć więcej niż dwudziestu użytkowników. Nie ma innego sposobu, żeby tego dokonać niż robić to na dwa lata: rozgrywki i eliminacje. Dwa lata to dużo? A ile potrzeba, żeby przebić się do pierwszej ligi wielopoziomowych rozgrywek, o których piszesz?

 

Jako, że wiem, że Twoja wiedza na temat NBA jest duża, to pozwolę sobie na kilka słów wyjaśnienia. Co do zasad punktacji - to już wyjaśniłem także piotrkowi - gramy w tym systemie od lat. Dlaczego fantasy points? Chcemy porównywać także rezultaty pomiędzy ligami, a najlepiej do tego się nada fantasy points. Chcemy też premiować lepsze wyniki (powiesz słabsze ligi, prawda leży po środku), stąd zmieniamy zasady draftu w finale. Draft aukcyjny jest po to, aby wyrównać szanse. Przy 20 draftujących kolejność ma znaczenie.

 

Mistrzostwa Polski. Z tym się zgodzę. Nie możemy dotrzeć do wszystkich najlepszych graczy w Polsce, ale próbujemy (rekrutacja zamknięta trwa) i nie ma rozgrywek, których kształt bardziej zasługiwałby na taki tytuł. Myślę, że nie będzie nadużyciem nazwać mistrzem Polski użytkownika, który pokona kilkuset rywali.

 

Dzięki za wszystkie uwagi, choć ostatnia z nich była dosyć bolesna:) Mam nadzieję, że nie boisz się zmierzyć z takim nowicjuszem, jak ja i dołączysz do rozgrywek. I nie piszę tego z powodu złośliwości, tylko chęci podniesienia poziomu, mimo że uważasz fantasy points za najnudniejszy ze wszystkich formatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fluber soory nie miałem na celu nikogo obrazić,pomysł fajny.

Poprostu przyzwyczaiłem się do punktacji która przyjęła się na e-nba a wcześniej na e-baskecie(czyli bardzo dawno temu:).

 

Nie jest dla Ciebie utrudnieniem grać w ligach w których panuje zupełnie inna punktacja?bo gramy razem przecież w keeperze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak w zeszłym sezonie grałem i w fantasy points ( z Tobą) z punktacją, która jest w regulaminie MP, jak i w keeperze (także z Tobą). Obie pochodzą z e-nba. Osobiście preferuję tą z tradycyjnego fantasy points, stąd mój wybór. Uważam po prostu, że punktacja z keepera daje przewagę wysokim zawodnikom z pozycji PF/C. Takiego wrażenia nie odniosłem grając w tradycyjnym fantasy points

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żeby uszczęśliwić wszystkich można podzielić na wschód i zachód:) tak jak to jest na e-nba. Jest gdzieś może jakieś zestawienie średniej zawodników według tej punktacji z regulaminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę tą punktacje poprawił ponieważ zbytnio faworyzuje big menów (tak, ta stąd, a nie ta z e-nba), a wpływa na to ratio zbiórek do asyst, ratio zbiórek do rzutów z gry, penalizowane rzucanie za 3, i fakt, że osobiste "nie istnieją". Za to podoba mi się, że volume shooterzy nie maja aż tak dobrze jak na e-nba (FGM-FGA). Moja będzie czymś pomiędzy tą punktacją a tą z e-nba.

 

Proponuje:

Oddany rzut z gry: -1 fp

Celny rzut z gry: 2 fp

Celny rzut za 3 punkty: 1 fp

Oddany rzut osobisty: -1 fp ewentualnie -0.5 fp

Celny rzut osobisty: 1.5 fp ewentualnie 1 fp

Zdobyty 1 punkt: 1 fp

Zdobyta 1 zbiórka defensywna: 2 fp

Zdobyta 1 zbiórka ofensywna: 2.5 fp

Zdobyta 1 asysta: 3 fp

Zdobyty 1 blok: 4 fp

Zdobyty 1 przechwyt: 4 fp

Popełniony 1 faul: -1 fp albo wyrzucić tę kategorię

Popełniona 1 strata: -3 fp

 

Czemu tak:

Po pierwsze ratio zbiórek do asyst jest zbyt wysokie. łatwiej w koszykowce jest o zbiórke defensywną niż o asyste. Co innego zbiórka ofensywna, tutaj powinno być rozróżnienie i zbiórka ofensywna powinna być warta więcej niż defensywna bo o nią trudniej, a daje dodatkowe posiadanie.

 

Blok powinien mieć tyle co przechwyt. Obie rzeczy nie dopuszczają przeciwnika do kosza i obie wymagaja skilla. Nie ma co tutaj mieszać. Proporcje z e-nba są imo najlepsze jesli chodzi o zbiorki, asysty, bloki i przechwyty.

 

Punkty ujemne za faul proporcjonalnie mniejsze. Ale ta kategoria jest imo do rozważenia, bo niewiele wnosi. Wystarczy, że zawodnika siada przez to na ławce i ma ograniczony czas na zdobywanie fantasy points. I nie każdy faul to osobiste, a dodatkowo przy ofensywnym faulu zawodnikowi przyznawana jest strata. Ja bym optował za wyrzuceniem tej kategorii.

 

Rzut za 3: nie można odejmować dodatkowo punktów za próbę za 3. Jak ktoś spudłuje za 3 to nie powinien mieć mniej pkt niż ktoś kto spudłował za 2. Pudło to pudło, a rzut za 3 to extra skill.

Dla mnie to ktoś kto rzucił 12 pkt (4 trójki) na 10 rzutach powinien mieć tyle pkt fantasy co ktoś kto rzucił 12pkt na 10 rzutach ale 6x za 2pkt. I dlatego trafiona trójka powinna być warta 1pkt.

 

No i osobiste: w każdej lidze fantasy rzuty osobiste są brane pod uwagę: procent, rzuty trafione, trafione - oddane. Coś zawsze jest. Jest to część koszykówki i powinna być brana pod uwagę w fantasy. Jedynie punkty powinny być poddane dyskusji. Wiadomo, 2 trafione osobiste powinny się liczyć jak 1 rzut z gry. Czyli +1 pkt. Tylko teraz czy ujemne punkty powinne być poniżej 66% (i tu taki Dwight zaczyna tracić) czy dopiero poniżej 50%. Moim zdaniem jako że jest to in minus w koszykowce, za wykorzystanie mniej niż 66% osobistych powinno sie być karanym, tym bardziej że mamy kategorie ujemna FAUL.

 

Tak to widze i do rozważenia jedynie czy zostaje kategoria faul czy nie. Ogólnie w porównaniu do punktacji z e-nba, jedyne różnice jakie bym wprowadził to 1 fp zamiast 1.5 fp za trafioną trójkę i celny rzut z gry 2 fp zamiast 2.5 fp. Osłabi to trochę wartość volume shooterów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.e-nba.pl/archive/index.php/t-5699.html

Przecież ja tych zasad nie wziąłem z kosmosu Panowie. Ta punktacja została stworzona przeszło 10 lat temu i nie mam pewności, czy Stromile wymyślił ją sam, czy również gdzieś jej nie znalazł. Od dwóch lat z powodzeniem gramy korzystając z tej punktacji. To są zasady formuły fantasy points z TEGO forum. Nowego zestawienia nigdzie nie mam, będzie dostępne po dołączeniu do ligi w dniu draftu.

Nie rozumiem Piotrek Twojego oburzenia, bo sam grałeś na tych zasadach i nie byłeś oburzony. Rozumiem, że przyzwyczajenie drugą naturą człowieka, ale grałem dwa razy na zasadach, które tu zamieściłem i trzy razy na zasadach z keepera i nie mam najmniejszych wątpliwości, które są lepsze, a do punktacji nie miał zastrzeżeń żaden z komisarzy, ani organizatorów, więc pozostanie taka jak obecnie.

Niemniej dziękuję Wam obu za uwagi, być może zmiany okażą się potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat punktacji przerobiliscie, wiec pomijam i skomentuje tylko reszte...

 

Co do formuły itd, staramy się stworzyć coś większego, coś nowego, coś w czym udział może wziąć więcej niż dwudziestu użytkowników. Nie ma innego sposobu, żeby tego dokonać niż robić to na dwa lata: rozgrywki i eliminacje

Co 2 lata tak bedzie? Jakos mnie razi taki podzial bo to czyni 1 sezon mniej istotnym, a wg mnie jest inny sposob w jaki to mozna rozegrac tak by oba sezony sie liczyly, a ten pierwszy zostal wykorzystany do poznania kto na czym stoi... tym bardziej jesli uwzglednic taki plan...

 

Dlaczego fantasy points? Chcemy porównywać także rezultaty pomiędzy ligami, a najlepiej do tego się nada fantasy points

To po sezonie po prostu mozna stworzyc posortowana liste najlepszych wynikow ze wszystkich lig i na tej podstawie porozdzielac GMow na nastepny sezon. Jak konkretnie to juz zalezy od zalozen i ilosci uczestnikow, ale mozna to zrobic na wiele sposobow, na przyklad...

1) tradycyjny podzial ligowy tzn top20 w 1 lidze, top21-40 w 2 lidze itp itd,

2) rownomierny rozklad GMow tzn tak by w kazdej lidze byl jeden GM z np Top20, Top21-40 etc,

3) wymieszac towarzystwo tak zeby suma fp zdobytych w poprzednim sezonie byla podobna w kazdej lidze [to opcja najlepsza dla zachowania ciaglosci lig bo najmniej zmian by bylo],

4) gdyby byly tlumy to poprzez 1) lub 2) zrobic podzial na konferencje i/lub dywizje po wiele lig na podobnym poziomie.

 

BTW, przy pierwszym tworzeniu lig w miare mozliwosci staraj sie brac pod uwage staz grajacych zeby nie bylo lig z samymi nowicjuszami czy samymi weteranami.

 

Chcemy też premiować lepsze wyniki (powiesz słabsze ligi, prawda leży po środku), stąd zmieniamy zasady draftu w finale. Draft aukcyjny jest po to, aby wyrównać szanse. Przy 20 draftujących kolejność ma znaczenie.

Nie rozumiem tylko dlaczego interesuje Cie wyrownanie szans w eliminacjach, ale nie w finale...

 

Mistrzostwa Polski. Z tym się zgodzę. Nie możemy dotrzeć do wszystkich najlepszych graczy w Polsce, ale próbujemy (rekrutacja zamknięta trwa) i nie ma rozgrywek, których kształt bardziej zasługiwałby na taki tytuł. Myślę, że nie będzie nadużyciem nazwać mistrzem Polski użytkownika, który pokona kilkuset rywali.

Z tym sie mocno nie zgodze. Pokonanie setek nowicjuszy, a jak domniemam beda stanowic oni wiekszosc, jest duzo latwiejsze niz pokonanie garstki dobrych doswiadczonych GMow w tej samej lidze. Zreszta w calym temacie nie musisz daleko szukac inspiracji bo rok temu ruszyly jednoczesnie 3 ligi roto na e-nba ;-)

 

A co do tytulu MP to wg mnie jest zbyt ogolny by go kiedykolwiek sensownie uzywac, w praktyce organizujesz co najwyzej mistrzostwa danej strony/forum. Na tej zasadzie watpie, ze ludzie z np e-nba sie masowo rzuca na ta nowa lige bo juz maja podobna swoja.

Juz predzej niz MP widzialbym dyskusje, ktore ligi w kraju sa najlepsze w danym systemie, ale nawet to trudno obiektywnie rozstrzygnac gdy brakuje GMow grajacych we wszystkich.

 

P.S. W zwiazku z linkiem do podobnej punktacji przepraszam za stwierdzenie "albo gra w fantasy po raz pierwszy" i zmodyfikowalbym je na "albo przywiazal sie do zbyt archaicznej punktacji" ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do zarzutów po kolei.

 

Nie co dwa lata, ale najprawdopodobniej co roku, choć nie mogę niczego obiecać. Mimo to, pierwszy sezon nie będzie mało istotny. Zdecyduje o tym, kto zachowa szansę walki o tytuł.

 

Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.

Tradycyjny podział ligowy? To już było jest i będzie i nie sprawdzi się przy kilkuset chętnych. Możesz pisać o konferencjach, dywizjach, a wszystko sprowadzi się do tego, co tu zaproponowałem, czyli równoległych eliminacji.

Co do uwzględnienia stażu, takie działanie narobiłoby ogromnego zamieszania. W mistrzostwach zawodnicy zapisują się na konkretny termin draftu - jest on ustalony wcześniej. Sprawia to, że mogą się trafić ligi o różnym poziomie (ale konia z rzędem temu, kto stworzy listę rankingową przed pierwszym sezonem), ale ograniczamy problemy organizacyjne, a to powinno być główne założenie przy tworzeniu tak dużych przedsięwzięć.

Wyrównywanie szans w eliminacjach, a w finale nie. Ten zarzut z Twojej strony mnie bardzo zdziwił. Dawno, dawno temu, a dokładnie jakiś rok temu prowadziłeś dyskusję w wątku "reprezentacja sznurowadlo.pl" na temat dawania jakiejś przewagi w play-offs zawodnikom z pierwszym seedem, gdyż w innym wypadku sezon regularny jest bez sensu, bo nie daje żadnej rzeczywistej przewagi w play-offs. Eliminacje są nie tylko po to, żeby wyłonić finalistów. Najlepsze wyniki w eliminacjach będą premiowane w finale - dzięki temu pierwszy sezon nie będzie taki "mniej istotny". To będzie własnie przewaga boiska dla najlepszych - wybór miejsca w drafcie w finale.

Nie rozumiem także, dlaczego uważasz pokonanie setek nowicjuszy, za coś prostego. Właściwie nigdy nie mieliśmy się okazji przekonać, na ile nasze lata doświadczeń z archaiczną punktacją sprawią, że zmiażdżymy konkurencję. Na to pytanie odpowiedź dadzą dopiero eliminacje. Na pewno żaden z nas nie przeszedł jeszcze na zawodowstwo:)

P.S. Moim zdaniem to zamykanie się na rywalizację z nowicjuszami, bo "pokonanie setek nowicjuszy, a jak domniemam beda stanowic oni wiekszosc, jest duzo latwiejsze niz pokonanie garstki dobrych doswiadczonych GMow" jest archaiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod fluberem. Dodatkowo, wydaje mi się, że nie ma żadnego sensu dyskutować nad stażem, klasą, doświadczeniem. Tutaj każdy będzie musiał udowodnić swoją wartość, nikt nie będzie jechał na opinii z innych portali. Jeśli ktoś jest faktycznie dobry, ma szansę przebić się do finałów. Nie w tym to w kolejnym sezonie. Są uznani ludzie w kraju, którzy nie wezmą udziału? Pracujmy nad pozycją i jakością rozgrywek, obu serwisów, ludzi by Ci najlepsi chcieli z nami grać i w kolejnych latach umacniali klasę ligi. Każdy może nazwać swoje rozgrywki MP ale w naszym przypadku jest świadomość, że trzeba to poprzeć odpowiednią organizacją. Myślę, że pomysły flubera rokują tutaj dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka kwestia: czy ja dobrze zrozumiałem, że mają być ligi 20 osobowe z draftem budżetowym ?

Jeśli tak, to jestem przeciw bo draft zajmie maaase (czyt. o wiele za dużo) czasu. Ja wiem ile draft budżetowy zajmuje w 10 osobowej lidze, więc jestem w stanie sobie wyobrazić ile to zajmie przy 20 osobach, nie mówiąc o tym, że będą też grać nowicjusze.

Widze 2 opcje: albo draft wężem, albo zmniejszenie ilości osób w jednej lidze do 10.

A jeśli źle zrozumiałem, to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś, draft zajmie najprawdopodobniej około 3-4 godzin, ale postaramy się skrócić do minimum wszystkie możliwe czasy, jakie występują w drafcie budżetowym. W każdej lidze jest 20 miejsc. Draft w budżetowym h2h zajmował zwykle około trzech i pół godziny, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Im większa liga, tym draft budżetowy sensowniejszy, gdyż premiowane będzie rozsądne dysponowanie kasą. Za jeden dolar zostanie sam szrot, a więc niezbyt opłaci sie szastanie kasą. Tu nie mam zastrzeżeń.

Natomiast nie rozumiem Fluber, czemu nie bierzesz pod uwagę opinii innych osób na temat zmiany punktacji? To, że taka punktacja obowiązywała wczesniej, jest bardzo kiepskim argumentem, wręcz żadnym. Wszystko powinno się ewoluować, jeśli są wytknięte wady tej punktacji (równiez uważam za konieczność odejmowania FT takim howardom - własnie nie odejmowanie faworyzuje big manów), trzeba wprowadzić korektę. Jak dla mnie proste i logiczne. Wszędzie sa teraz wprowadzane innowacje - w informatyce, w medycynie, w technice maszynowej, itd. Wszystko jest oparte na wynajdywaniu najnowszych technologii. Także ja bym tu się nie odcinał od głosów ogółu i na siłe nie forsował własnych tez, tylko bardziej bym tu wykazywał pewną elastyczność. Także fluber, ligę tworzą ludzie, a nie organizator i weź to pod wzgląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za zasady odpowiada skład administracyjny pod przewodnictwem flubera. Warto wysłuchać głosów potencjalnych uczestników ale nie można zakładać, że każdy będzie miał wpływ na kształt rozgrywek. Nie na tym polega organizowanie.

 

Zresztą punktacja, którą proponujemy sprawdza się. Jasne, że można przyczepić się do wagi FT ale idąc tym tokiem rozumowania można kwestionować inne statystyki i ich "wycenę". W efekcie stworzysz kompletnie nową koncepcję, która usatysfakcjonuje jedynie zwolenników zmian, zmian dla zasady. Fakty są takie, że z obecnych reguł korzystały rzesze na e-nba a od kilku sezonów również i nasza dwuligowa FP. Co to za różnica czy w rankingu playerów po średniej FP królować będzie Lebron czy Durant? Dążenie do tego by oddać ducha roto ma niewielki sens (tam faktycznie słabości Howarda są obnażane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, by każda propozycja była z góry akceptowalna. Trzeba jednak znalezc kompromis między nadmierną elastycznością a narzucaniem wszystkiego z góry. Brak FT jest aż za bardzo widoczny i to nie jest argument, iż równie dobrze mozna się przyczepić innych statystyk. Nie sądzisz, iż skoro userzy zakwestionowali ten element, to coś w tym jednak jest?

 

Natomiast zupełnie nie rozumiem, o co chodzi w tym, czy królowac bedzie Durant czy Lebron i że zbliżam się w kierunku roto. Co to ma do wprowadzenia free throwsów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bulek, w tym wątku możemy dyskutować z userami, ale nie dyskutujmy miedzy sobą (załogą MP). Zapraszam do działu administracyjnego, tam rozstrzygniemy tę kwestię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.

Zwazywszy na okolicznosci wybor formatu fp uwazam za sensowny, wiec nie wiem skad ten akapit.

 

Możesz pisać o konferencjach, dywizjach, a wszystko sprowadzi się do tego, co tu zaproponowałem, czyli równoległych eliminacji.

Pierwszy sezon w kazdym scenariuszu bedzie jednym wielkim grupowym zapoznaniem sie dlatego wg mnie dyskusja powinna sie toczyc "co z ta informacja zrobic za rok". Jestem zaskoczony, ze aktualnie obowiazujaca propozycja jest "pozbyc sie polowy uczestnikow" bo nie przeszli do "finalu". Tzn co z nimi sie stanie? Przestana grac w tych rozgrywkach po 1 sezonie? Stworzysz "finaly" dla przegranych eliminacji?

 

Wyrównywanie szans w eliminacjach, a w finale nie. [...] Eliminacje są nie tylko po to, żeby wyłonić finalistów. Najlepsze wyniki w eliminacjach będą premiowane w finale - dzięki temu pierwszy sezon nie będzie taki "mniej istotny". To będzie własnie przewaga boiska dla najlepszych - wybór miejsca w drafcie w finale.

Hmmm, chyba sie nie zrozumielismy. Mnie chodzilo tylko i wylacznie o nietypowa zmiane systemu draftowania z aukcji na wezyk w trakcie 2-letnich rozgrywek. Jesli tego celem jest to zeby GMowie z najlepszymi wynikami w eliminacjach dostali topowe picki by zaczynac z bonusem w finalach to niezrozumienie bylo z mojej strony.

 

Nie rozumiem także, dlaczego uważasz pokonanie setek nowicjuszy, za coś prostego. Właściwie nigdy nie mieliśmy się okazji przekonać, na ile nasze lata doświadczeń z archaiczną punktacją sprawią, że zmiażdżymy konkurencję. Na to pytanie odpowiedź dadzą dopiero eliminacje.

Po 1, na razie te setki chetnych sa tylko teoretyczne [choc zycze Ci by tlumy chetnych sie zapisaly].

Po 2, masz racje, ze nie wiemy jak by dzialaly porownania miedzyligowe w skali setek uczestnikow... ale wiemy jak to dziala z perspektywy jednej ligi. A skoro weterani w wiekszosci beda stanowic czolowke pojedynczych lig to sila rzeczy beda stanowic wiekszosc czolowki w miedzyligowych porownaniach.

Zreszta troche odeszlismy od sedna mojej wypowiedzi: wg mnie "mistrzem" bylby predzej ktos kto wygral n-ty sezon ligi pelnej dobrych i doswiadczonych GMow [jak chocby ktos z tego forum w H2H!] niz ktos kto wygral pierwsze rozgrywki nowej ligi, ktorej wiekszosc stanowia nowicjusze.

 

zamykanie się na rywalizację z nowicjuszami [...] jest archaiczne.

Miedzy innymi z tego powodu rok temu zapisalem sie do e-nba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Musli ma sporo racji w tym co napisał. grałem jeden sezon w formule FP w wersji przedstawianej przez Flubera na sznurku i muszę przyznać, że nie spotkałem się z bardziej jednowymiarowo ukierunkowaną na F/C formułą Fantasy (choć przyznaję, że w kiperze mamy podobnie) - właśnie poprzez zignorowanie FT i przesadnie wysokie punktowanie BL (przechwyty za 8 to też przesada). jej jedynym plusem jest właśnie to, że jest właśnie tak beznadziejnie jednokierunkowa - dość łatwo ją rozgryźć i się w niej wyspecjalizować co co roku pokazuje Wam MJ :)

 

zgłosiłem się o podoba mi się sama idea Mistrzostw - ale szczerze liczę, że ustalimy jakiś kompromisowy system punktowania, bo ten stary może i istnieje od lat - ale przecież wcale to nie oznacza, że jest optymalny. rozumiem protesty starych wyjadaczy, bo troszkę będą musieli pokombinować w swoich nudnych schematach grania w FP (to również posłużyłoby wyrównaniu szans dla ogółu) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz wyjaśnię dlaczego fantasy points ( a nie roto, nad czym zapewne bolejesz) i porównywanie wyników. Tworzymy tę ligę razem z portalem zkrainynba.com i na nim zamieszczać będziemy regularnie wyniki, dzięki temu będziemy mogli NA BIEŻĄCO porównywać ligi między sobą. Ani roto, ani h2h na to nie pozwala.

Zwazywszy na okolicznosci wybor formatu fp uwazam za sensowny, wiec nie wiem skad ten akapit.

 

A ja dalej nie mogę zrozumieć :-)

Pomijając to, że porównywanie w ogóle lig z różnymi uczestnikami jest niemiarodajne (w jednej lidze może się trafić wielu dobrych, w innej sami nowicjusze) to przecież grając w formule Roto też masz punktację, którą można porównywać.

 

zgłosiłem się o podoba mi się sama idea Mistrzostw - ale szczerze liczę, że ustalimy jakiś kompromisowy system punktowania, bo ten stary może i istnieje od lat - ale przecież wcale to nie oznacza, że jest optymalny. rozumiem protesty starych wyjadaczy, bo troszkę będą musieli pokombinować w swoich nudnych schematach grania w FP (to również posłużyłoby wyrównaniu szans dla ogółu)

 

Jeżeli zmieniłby się system punktacji lub formuła to wrzućcie jakieś info tutaj też. Może ktoś będzie wtedy zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×