Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2013/2014] Draft/rozgrywki - 1. liga H2H Yahoo

Polecane posty

Nikt nie podsumowuje? Nikt nie chce choćby napisać, jaka to szkoda, że to ostatni sezon knt z nami? #rozczarowanie :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to po drafcie. Przyda się to posumować. Najpierw wyniki.

 

BYDZIA BULLS

1. (1) Kevin Durant (OKC - SF)

2. (24) LaMarcus Aldridge (Por - PF,C)

3. (25) Ricky Rubio (Min - PG)

4. (48) Kemba Walker (Cha - PG)

5. (49) Ersan Ilyasova (Mil - SF,PF)

6. (72) Andrew Bynum (Cle - C)

7. (73) Wesley Matthews (Por - SG,SF)

8. (96) Kenneth Faried (Den - PF)

9. (97) Marcin Gortat (Pho - C)

10. (120) Manu Ginobili (SA - SG,SF)

11. (121) Marcus Thornton (Sac - SG)

12. (144) Amar'e Stoudemire (NY - PF,C)

13. (145) Omer Asik (Hou - C)

 

Penetrator

1. (2) LeBron James (Mia - SF,PF)

2. (23) Dwight Howard (Hou - C)

3. (26) Kobe Bryant (LAL - SG)

4. (47) Derrick Favors (Uta - PF,C)

5. (50) Roy Hibbert (Ind - C)

6. (71) Andre Drummond (Det - PF,C)

7. (74) Enes Kanter (Uta - C)

8. (95) Anderson Varejao (Cle - PF,C)

9. (98) Victor Oladipo (Orl - SG)

10. (119) Patrick Beverley (Hou - PG)

11. (122) Michael Kidd-Gilchrist (Cha - SF)

12. (143) Avery Bradley (Bos - PG,SG)

13. (146) Brandon Bass (Bos - PF,C)

 

murzynskie czarnuchy

1. (3) James Harden (Hou - SG,SF)

2. (22) Joakim Noah (Chi - PF,C)

3. (27) Mike Conley (Mem - PG)

4. (46) Brook Lopez (Bkn - C)

5. (51) Jrue Holiday (NO - PG)

6. (70) Greg Monroe (Det - C)

7. (75) Goran Dragic (Pho - PG)

8. (94) Greivis Vasquez (Sac - PG,SG)

9. (99) Danny Granger (Ind - SF)

10. (118) Andrei Kirilenko (Bkn - SF,PF)

11. (123) Jarrett Jack (Cle - PG,SG)

12. (142) Tristan Thompson (Cle - PF,C)

13. (147) J.J. Hickson (Den - PF,C)

 

PseudoSonics

1. (4) Stephen Curry (GS - PG,SG)

2. (21) Kawhi Leonard (SA - SG,SF)

3. (28) Larry Sanders (Mil - PF,C)

4. (45) Blake Griffin (LAC - PF)

5. (52) Thaddeus Young (Phi - SF,PF)

6. (69) Tyreke Evans (NO - SG,SF)

7. (76) Tobias Harris (Orl - SF,PF)

8. (93) Tiago Splitter (SA - C)

9. (100) Trey Burke (Uta - PG)

10. (117) Cody Zeller (Cha - PF,C)

11. (124) Chris Kaman (LAL - PF,C)

12. (141) Nate Robinson (Den - PG,SG)

13. (148) John Salmons (Sac - SG,SF)

 

Bukkake

1. (5) Chris Paul (LAC - PG)

2. (20) Serge Ibaka (OKC - PF,C)

3. (29) Chris Bosh (Mia - PF,C)

4. (44) Eric Bledsoe (Pho - PG,SG)

5. (53) Jeff Teague (Atl - PG)

6. (68) Jonas Valanciunas (Tor - C)

7. (77) Danny Green (SA - SG,SF)

8. (92) Jeremy Lin (Hou - PG)

9. (101) Kevin Martin (Min - SG)

10. (116) DeAndre Jordan (LAC - C)

11. (125) Reggie Jackson (OKC - PG)

12. (140) John Henson (Mil - PF,C)

13. (149) Corey Brewer (Min - SG,SF)

 

DyrDyr

1. (6) John Wall (Was - PG)

2. (19) Deron Williams (Bkn - PG)

3. (30) Rudy Gay (Tor - SF,PF)

4. (43) DeMarcus Cousins (Sac - PF,C)

5. (54) Klay Thompson (GS - SG,SF)

6. (67) Kyle Lowry (Tor - PG)

7. (78) Paul Pierce (Bkn - SF)

8. (91) DeMar DeRozan (Tor - SG,SF)

9. (102) Spencer Hawes (Phi - C)

10. (115) Harrison Barnes (GS - SF)

11. (126) Michael Carter-Williams (Phi - PG)

12. (139) Andrea Bargnani (NY - PF,C)

13. (150) Luke Ridnour (Mil - PG,SG)

 

Konusy Gerarda

1. (7) Kevin Love (Min - PF,C)

2. (18) Russell Westbrook (OKC - PG)

3. (31) Monta Ellis (Dal - PG,SG)

4. (42) Paul Millsap (Atl - PF)

5. (55) Chandler Parsons (Hou - SF,PF)

6. (66) Andre Iguodala (GS - SG,SF)

7. (79) Luol Deng (Chi - SF)

8. (90) Zach Randolph (Mem - PF,C)

9. (103) Raymond Felton (NY - PG,SG)

10. (114) Jamal Crawford (LAC - PG,SG)

11. (127) Andrew Bogut (GS - C)

12. (138) Arron Afflalo (Orl - SG,SF)

13. (151) Mario Chalmers (Mia - PG)

 

High Flying Circus 2

1. (8) Paul George (Ind - SG,SF)

2. (17) Al Jefferson (Cha - PF,C)

3. (32) Ty Lawson (Den - PG)

4. (41) Brandon Jennings (Det - PG)

5. (56) JaVale McGee (Den - C)

6. (65) Bradley Beal (Was - SG)

7. (80) Amir Johnson (Tor - PF,C)

8. (89) Evan Turner (Phi - SG,SF)

9. (104) Eric Gordon (NO - SG)

10. (113) Brandon Knight (Mil - PG,SG)

11. (128) Anthony Bennett (Cle - SF,PF)

12. (137) Thabo Sefolosha (OKC - SG,SF)

13. (152) Isaiah Thomas (Sac - PG)

 

The Tramwajs

1. (9) Marc Gasol (Mem - C)

2. (16) Dwyane Wade (Mia - PG,SG)

3. (33) Pau Gasol (LAL - PF,C)

4. (40) Josh Smith (Det - SF,PF)

5. (57) Jose Calderon (Dal - PG)

6. (64) George Hill (Ind - PG,SG)

7. (81) Tyson Chandler (NY - C)

8. (88) Jimmy Butler (Chi - SG,SF)

9. (105) Carlos Boozer (Chi - PF,C)

10. (112) Dion Waiters (Cle - SG)

11. (129) Nene Hilario (Was - PF,C)

12. (136) Vince Carter (Dal - SG,SF)

13. (153) Lance Stephenson (Ind - SG)

 

Woodley Warriors

1. (10) Kyrie Irving (Cle - PG)

2. (15) Derrick Rose (Chi - PG)

3. (34) Nikola Vucevic (Orl - PF,C)

4. (39) Dirk Nowitzki (Dal - PF)

5. (58) David West (Ind - PF)

6. (63) Nikola Pekovic (Min - C)

7. (82) O.J. Mayo (Mil - SG)

8. (87) Gerald Henderson (Cha - SG,SF)

9. (106) Steve Nash (LAL - PG)

10. (111) Joe Johnson (Bkn - SG,SF)

11. (130) Robin Lopez (Por - C)

12. (135) Gerald Wallace (Bos - SF,PF)

13. (154) Samuel Dalembert (Dal - C)

 

Old'N'Dirty ZMIJOWCE

1. (11) Carmelo Anthony (NY - SF,PF)

2. (14) Nicolas Batum (Por - SG,SF)

3. (35) Tim Duncan (SA - PF,C)

4. (38) David Lee (GS - PF,C)

5. (59) Rajon Rondo (Bos - PG)

6. (62) Ryan Anderson (NO - PF,C)

7. (83) J.R. Smith (NY - SG,SF)

8. (86) Jameer Nelson (Orl - PG)

9. (107) Kyle Korver (Atl - SG,SF)

10. (110) Ben McLemore (Sac - SG)

11. (131) Darren Collison (LAC - PG)

12. (134) Mo Williams (Por - PG,SG)

13. (155) Kelly Olynyk (Bos - C)

 

Owrzodzenie

1. (12) Anthony Davis (NO - PF,C)

2. (13) Al Horford (Atl - PF,C)

3. (36) Tony Parker (SA - PG)

4. (37) Damian Lillard (Por - PG)

5. (60) Gordon Hayward (Uta - SG,SF)

6. (61) Jeff Green (Bos - SF,PF)

7. (84) Wilson Chandler (Den - SG,SF)

8. (85) Kevin Garnett (Bkn - PF,C)

9. (108) Maurice Harkless (Orl - SF)

10. (109) J.J. Redick (LAC - SG)

11. (132) Lou Williams (Atl - PG,SG)

12. (133) Shawn Marion (Dal - SF,PF)

13. (156) Al-Farouq Aminu (NO - SF)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

knt ma swoja taktyke, ktorej sie trzyma, idzie w niskich i 'bargnanich' i bedzie chcial nakurwiac PTS,AST,STL,FT I 3PTS ;)

 

Ja sie w tamtym roku przejechalem na trzymaniu sie tylko 5 kategorii i w tym roku wybieralem ciut inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nastrój po drafcie mam dobry :)

 

1. (2) LeBron James (Mia - SF,PF) - no brainer. Co prawda gotowy byłem i na Duranta ale nie dopisał Bydzia i pick poleciał z rankingu yahoo. Ciekawe czy gdyby dopisał - wybrał by Lebrona...

 

2. (23) Dwight Howard (Hou - C) - trudno mi było uwierzyć, że DH spadł tak nisko. Trzeba go było brać. Nie ma żadnych podstaw by był to nieudany sezon. Ba, nawet cyferki z zeszłego sezonu mnie urządzają. Do tego totalnie kładę lachę na FT oraz TO - idealny center dla mnie :)

 

3. (26) Kobe Bryant (LAL - SG) - wiem, że Kobe ma kontuzję. Wiem, że na start sezonu niekoniecznie będę go miał. Ale cholera gość tego kalibru w 3. rundzie? Kobe wróci i jeśli da choćby 75% siebie - mam przechwyt. Kobe dopełnia dość mocny trzon co zauważył na drafcie bodajże Gerard. Trudno się z tym nie zgodzić :R

 

4. (47) Derrick Favors (Uta - PF,C) - zaczynają się eksperymenty. Miałem go na liście i planowałem wybierać tak czy inaczej. Nie wiem czy zasługuje na czwórkę ale nie chciałem by posiadł go inny zboczeniec. Ma mieć monster sezon, blokuje, zbiera, będzie sporo rzucał. Pycha.

 

5. (50) Roy Hibbert (Ind - C) - sprawdzony center. Solidna opcja bez konkurencji w Indianie. Nigdy mnie nie zawiódł, daje to czego potrzebuję.

 

6. (71) Andre Drummond (Det - PF,C) - nie wiem jak będzie w obecnym kształcie Pistons ale wygląda na to, że jego rola wzrośnie. Przedsezon - obiecujący. Zerknijcie zresztą na wczorajszy box score z Miami. Szykuje się zajebisty przecinak. Profil pode mnie. Kolejny gracz, którego nie chciałem widzieć w innym składzie.

 

7. (74) Enes Kanter (Uta - C) - powtórzę się ale muszę gdyż po raz kolejny mi się udało - mam gracza, którego bardzo chciałem wybrać. Tutaj jedyną niewiadomą było jak szybko będę musiał się na niego decydować. Liczyłem się nawet i z piątą rundą draftu ale o dziwo zjechał aż do siódemki. Pierwsza opcja C w Utah, dobre zeszłoroczne per36 - teraz powinien dostać to na co zasługuje - minuty.

 

8. (95) Anderson Varejao (Cle - PF,C) - jak wyżej. Każdy kto widział co wyczyniał Brazol przed kontuzją w zeszłym sezonie zazdrościł jego posiadaczowi. To jest potwór. Wiem, że w Cle jest tłok ale myślę, że jego produkcja absolutnie nie ucierpi - jeśli tak to mamy gracza na jakąś 2. rundę. Kradzież, sorry pitrekk :D

 

9. (98) Victor Oladipo (Orl - SG) - kurka wodna - kolejny gracz, którego chciałem mieć :) Fajne wyniki przedsezonowe, fajne zajawki internetowe. Wierzę w gościa, wiem, że wygryzie Nelsona - pytanie jak szybko się to stanie. Jednocześnie to pierwszy niski, którego biorę po serii udanych wysokich. Liczę tutaj na jego przechwyty - w rookie sezon może zawieść mnie na kilku innych frontach ale tu powinno być ok.

 

10. (119) Patrick Beverley (Hou - PG) - bardzo fajny gracz, takim pitbullem na boisku sam zawsze chciałem być. Ja także - podobnie jak Graba - myślę, że będzie miał problem z wygryzieniem Lina (głównie ze względów marketingowych :) ) ale i tak - przy podobnym poziomie zaangażowania jak w preseason - powinien dać mi to czego potrzebuję. Kolejna moja nadzieja na przechwyty. Nie będę płakał jeśli Lina dopadnie kontuzja.

 

11. (122) Michael Kidd-Gilchrist (Cha - SF) - bez specjalnego pomysłu. Potrzebowałem SF. Nie potrzebuję tutaj postępów w stosunku do zeszłego sezonu, nie liczę na nie. Rzuca na przyzwoitym procencie, coś ukradnie, wrzuci trójeczkę - mi wystarczy.

 

12. (143) Avery Bradley (Bos - PG,SG) - tutaj ciężko wyrokować czy nie lepszym wyborem byłby Pressey, który już mocno siedzi Bradleyowi na tyłku. Zobaczymy. Na razie poszedłem w kierunku obecnego starting PG ale ze świadomością, że w trakcie sezonu może się to zmienić. Swoją drogą dziwne, że nie było specjalnego zainteresowania tą dwójką. Zakładając, że u mnie to tylko zapełnianie pozycji (wynik robić mi będą wysocy) - mam więcej niż potrzebowałem.

 

13. (146) Brandon Bass (Bos - PF,C) - ma startować. Na tą rundę ta swiadomość wystarczy. Solidny grajek: wrzuci, zbierze i koniec.

 

Jestem otwarty na trejdy bo - jak widać - z wysokimi nie mam problemu (wiem, że jestem tendencyjny w drafcie ale po prostu ciężko się powstrzymać w obliczu takiego bogactwa :)). Pewnie pierwsi do opchnięcia będą mało uniwersalni C. Szukać będę złodziei. Z innych składów podobają mi się PseudoSonics, Bukkake. Ciekawy też skład GRB, Gerarda i żmiji. Z innych - niby fajnie rozsiany talent ale zawsze coś psuje wrażenie (Bulls - dwa złamasy, pitrekk - Granger :D, knt - przeraźliwie niski skład no i Bargnani, Andrew - naprawdę Amira cenisz wyżej niż Varejao? Common man :D).

 

PS. Idealnie zaplanowany draft dla mnie. Zawodników wybierałem jak po sznurku z mojej listy rankingowej. Oczywiście w kilku miejscach miałem smutek ale alternatywy nie zawiodły. Szkoda Lillarda, szkoda Ibaki (chociaż tutaj powinienem połykać w blokach każdego w lidze - mimo wszystko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Tak jak napisał Murzyn ja zawsze idę w taktykę small ball i sezon zweryfikuje kto z tej ligi wypadnie.

Czy widzicie w tym momencie mocniejszy zespół od mojego w kategoriach, które opisał Murzyn?

A Włoch to był przedostatni pick więc jakie to ryzyko? Jest masa ciekawych graczy na FA, wyrzucę go bez mrugnięcia jak będzie taka potrzeba.

Poza tym według mnie nie powinniśmy publikować składów przed tym aż wszystkie ligi wydraftują, w ubiegłych latach sznurówka wyglądała skromniej więc nie było z tym problemu, a teraz nie jednemu GM zagwarantujecie awans/spadek :)

 

Pozdro i do zobaczenia w matchupach.

KNT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo przeciętnie wypadłem na drafcie. Żałuję przede wszystkim bardzo, że nie wziąłem Drummonda zamiast Jeffa Greena (a taki miałem zamysł, ale stwierdziłem, że mam już dwóch mocnych wysokich i pora na swingmanów; głupota).

 

Cięgło faktycznie mocna paka. Reszta równo. Knt oczywiście podpuszczam, bo wszystko wyjdzie w praniu. Zmian z FA jak zawsze będzie na pewno od groma. A najmniej podoba mi się skład Żmijowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

knt: nie widzę powodu by się wstrzymywać. Jeśli każdy wklei swój komentarz po drafcie i odpowiednio uzasadni? Wtedy każdy przeglądający może wyciągnąć własne wnioski i zrobić jak uważa. Inna sprawa, że ja w innych h2h nie startuję (zostało mi roto, dwie FP) więc sobie nie zaszkodzę - może i to ma wpływ na mój ogląd sprawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja jak zwykle coś musze napisać (mam takie parcie) nie bardzo wiedząc co

do draftu miałem swój plan ale dość szybko go sobie popsułem

potem nie mogłem się popbrać i szybko znikały mi przed nosem zaplanowane picki

 

także generalnie nie jestem zbyt zadowolony ale pożyjemy zobaczymy

moich zawodników sprzątali: cieglo, Pittrek, Graba i gooz

jedni więcej, inni mniej ale to tam są moje plany :D

podsumowując:

realizacja planu - 20%

sama ekipa - 60%

Jeżeli wypali chociaż jeden "mlody" (a jakos byla duza niechec do brania mlodych w tym roku) to moze uda sie utrzymac w lidze zalapujac do PO i tradycyjnie przegrywajac mecz o 3 miejsce ;)

 

Edyta

A to jednak spóbuję się wysilić i naskrobać uzasadnienie wyboru

(4) Stephen Curry (GS - PG,SG) - CP3 zawiódł mniedwa razy a Love ostatnio zawalił mi ligę FP - dlatego wybór padł na Curry - jak się nie połamie i utrzyma poziom będę happy

 

2. (21) Kawhi Leonard (SA - SG,SF) - niepotrzebne emocje, mam go w keeperze i naoglądałem się finałów, na pewno ma potencjał - obym się nie zawiódł, chociaż chyba jednak za wysoko

 

3. (28) Larry Sanders (Mil - PF,C) - kolejny wybór "na pałę". Nie był na mojej liście, ale potencjał i brak na tym etapie konkurencji przeważył.

 

4. (45) Blake Griffin (LAC - PF) - mój gość, ale 2 lata temu. Znów chyba wybór emocjonalny, ale lubię gościa.

 

5. (52) Thaddeus Young (Phi - SF,PF) - w końcu wybór z głową. Solidny SF, wykręcający solidne cyferki. Ten wiem że mnie nie zawiedzie.

 

6. (69) Tyreke Evans (NO - SG,SF) - emocje, juz ze 4 sezony na niego stawiam a tem jak się zaparł tak stoi w miejscu. Chociaż poprzedni sezom pokazał juz przebłyski powrotu do formy i zdrowia. Kuruj się i wracaj do pierwszej piatki.

 

7. (76) Tobias Harris (Orl - SF,PF) - nie znam gościa, ale staty ma ładne i opinie też, więc licze że się sprawdzi. W Orlando ładnie się wkomponował więc oby podobnie jak w poprzednim sezonie w końcówce i będzie dobrze.

 

8. (93) Tiago Splitter (SA - C) - center na którego postęp liczę. W końcu Duncan zacznie więcej odpoczywać i tu widzę szansę dla Splittera.

 

9. (100) Trey Burke (Uta - PG) - nie znam gościa, opinie ma od ochó i achów po "spójrz na jego FG" - niektórzy jednak pisza o nim jak o rookie of the year - dlaczego zatem nie spróbować na tym poziomie

 

10. (117) Cody Zeller (Cha - PF,C) - tutaj również bardzo na niego liczę, Pierwsza piątka raczej mu grozi i jeśli spełni oczekiwania będę bardzo zadowolony.

 

11. (124) Chris Kaman (LAL - PF,C) - jeden z moich ulubionych białych centrów. Teraz chyba zdrowy i ma miejsce pod koszem a jeśli dodać że tak nisko to czemu nie brać?

 

12. (141) Nate Robinson (Den - PG,SG) - potrzebowałem jeszcze jakiegos PG, ajeśli chimeryczny Ty się sprawdzi to Nate troche pogra - a przy moim ulubionym trenerze na pewno coś z niego bedzie.

 

13. (148) John Salmons (Sac - SG,SF) - typowa zapchajdziura. Jest w pierwszej piątce, doświadczony, może coś pomoże.

 

Jeszcze raz podsumuję

Zbyt wiele oczekiwań i pobożnych życzeń a za mało konkretów.

Biorąc pod uwagę jednak, że mój sklad w trakcie sezonu mocno zazwyczaj ewoluuje to trzon jakiś jest.

Pożyjemy zobaczymy.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam wrażenie, że trochę za bardzo roto drużynę zbudowałem bo nie mam jakichś dużych przewag w żadnych kategoriach - a wręcz bedę cieniować w PTS i 3PTM.

 

(5) Chris Paul (LAC - PG) - prezent od Naleśnika - ja brałbym go nawet przed Hardenem, wygląda zdrowo i zajebiście go lubię - a do tego idealny fundament do budowania drużyny

(20) Serge Ibaka (OKC - PF,C) - tutaj był dylemat czy brać Aldridge'a, którego miałem wyżej - ale przekonały mnie bloki na których brak zawsze cierpię - liczę tez na dalszy rozwój ofensywny Siergieja

(29) Chris Bosh (Mia - PF,C) - nie cierpię typa ale jest do bólu powtarzalny a do tego rozwija 3ki; zdychajacy Wade też powinien pomóc utrzymać te tendencje; na liście miałem Hibberta - ale w zeszłym roku bolały mnie jego FG%

(44) Eric Bledsoe (Pho - PG,SG) - może za wysoko ale nie dotrwałby do następnego wyboru; uwierzyłem w hype, mam nadzieję, że się nie połamie w tej dzikiej zawziętości jaką ma w sobie

(53) Jeff Teague (Atl - PG) - na liście byli Thompson i Parsons ale w zeszłych latach bolały mnie wybory SF tak wcześnie - więc zainwestowałem w solidnego PG idealnie uzupełniającego się z Paulem

(68) Jonas Valanciunas (Tor - C) - kolejny pozytywny walczak - breakout year canidade

(77) Danny Green (SA - SG,SF) - czas najwyższy na porządnego SFa z trójkami, solidnymi %, stealem i blokiem na mecz

(92) Jeremy Lin (Hou - PG) - pewnie zostanie wygryziony przez PB - ale chciałem mieć jeszcze jednego solidnego PG

(101) Kevin Martin (Min - SG) - chyba mój największy błąd - pluję sobie w myszkę, że nie kliknąłem jednak Korvera - ale w tyle głowy przypominały się sezony 2009/2010 i Top 30 ligi - historia kontuzji jednak większa i już problem z Achillesem

(116) DeAndre Jordan (LAC - C) - podoba mi się podejście Doca Riversa do De (powiedział że nie zamieniłby go na Garnetta) - bloki nie powinny ucierpieć, FT killa w niektórych matchupach zostanie ma ławce

(125) Reggie Jackson (OKC - PG) - wybór na pierwszy miesiąc sezonu? może.. a może kandydat na 6th man of the year?

(140) John Henson (Mil - PF,C) - będzie mieć minuty (szczególnie że Ilyasova już coś kuleje) - bedą bloki i zbióry

(149) Corey Brewer (Min - SG,SF) - na ten moment startujący SF z trójeczkami i nosem do steali - robi mnie na ten moment draftu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, ja tez uwazam, ze nie ma powodow aby nie publikowac wynikow draftu, kazda liga jest przeciez inna i podejrzewam, ze ta kolejnosc sie nie powtorzy. Ale oczywiscie kazdy moze skorzystac i wyciagnac wlasne wnioski.

 

Jesli chodzi o draft w moim wykonaniu to coz, zawsze moze byc lepiej i pewnie tym razem tez moglo byc. Gdybym mial numer wyzej to bym przynajmniej w 1 rundzie nie mial rozkminy a tak musialem sie decydowac miedzy Hardenem a CP3. Jeszcze 2h przed draftem pewnie bym bez zastanowienia bral Chrisa. Jednak zdecydowalo glownie jego zdrowie i 4 pozycje Jamesa :) Mysle, ze Chris pod Riversem moze miec mega sezon i jak bedzie zdrowy to pewnie bede zalowal... Byl jeszcze Kura, ale jakos nie wierze w te jego kostki.

 

W drugiej rundzie liczylem ze dotrwa Ibaka, Horford lub ew. zasadzalem sie tez na Wade. Niestety wszyscy poszli i wzialem Joakima, ktory najbardziej pasuje do mojej taktyki. Wziecie Dwighta oznaczaloby zneutralizowanie jednego z najwiekszych atutow JH - free throws...

 

W trzeciej rundzie chcialem PG. Conley byl najwyzej w moim rankingu, choc dobra opcja byly tez pewnie Lillard, Lawson czy Parker.

 

W 4 rundzie byl moment paniki bo mi zajebano sprzed nosa po kolei Josha Smitha, Millsapa, Cuzza i Griffina... Moze moglem brac Favorsa zamiast Brooka, ale poszedlem bezpiecznie. Fav ma miec mega sezon ale juz poprzedni taki mial byc... Teraz wprawdzie minut bedzie mial pod dostatkiem, ale wzrosnie tez presja i nie jestem pewien czy u niego i Kantera tak to sie super przelozy na liczby...

 

5) Jrue byl u mnie bardzo wysoko i dziwilem sie czemu Yahoo go wycenilo dopiero na 61 rank. Przeciez to jest wymiatacz i nie sadze aby przejscie do Pelikanow mu jakos bardzo zaszkodzilo.

 

6) Monroe - tu znow 'moje' czarnuchy znikaly w zastraszajacym tempie (Parsons wiedzialem ze nie dotrwa, ale z dwojki Iggy i Lowry liczylem ze choc jeden sie ostanie). Znow, tutaj moglem isc w Drummonda, ale to ciagle prospekt, hajp jest, ale doszedl J-Smoove ktory minuty pod koszem zabierze. Poza tym FT na poziomie 30% mogloby mnie zabic.

 

7) Dragic - troche nie mialem pomyslu, wiec wzialem najlepszego dostepnego gracza :) nadalbym sie na GMa w NBA co? ;)

 

8) Vasquez - planowalem tutaj wybrac SG/SF, ale znow mi zajebano Turnera i Butlera. Vasquez poszedl do dezorganizacji o nazwie Kings wiec moze to roznie wypalic, ale licze ze wygra z kieszonkowym Isaiah walke o starting job. No i ma SG, wiec plan wykonany w 50% :)

 

9) Granger - wiem, wiem... ale ten koles jeszcze kilka lat temu to byl top 5 fantasy. Zawsze w jakiegos zlamasa musze zainwestowac, w tamtym roku przejechalem sie na Ericu Gordonie. Licze ze z Grangerem bedzie inaczej, tak czy siak 9 runda to male ryzyko.

 

10) AK47 - wiadomo wszechstronnosc i pozycje SF/PF, ktorych potrzebowalem. W nets pewnie bedzie gral sporo za plecami KG i PP, ale nie bedzie zajezdzany 38 MPG, co powinno mu dobrze zrobic.

 

11) Jack - w Cavs powinien grac sporo obok Kyrie lub go zmieniac. Nie musze tez chyba nikomu przypominac ile meczow srednio w sezonie gra Irving. A Jack jak dostaje minuty to potrafi je wykorzystac.

 

13) Tristan & Hickson - zakonczylem dwoma PF/C, ktorzy mieli w zeszlym roku srednie na poziomie double-double wiec nie najgorzej. JJ wprawdzie w Denver moze sie zakopac na lawce za McGee i Fariedem, ale licze na kolejny 'shaqtin a fool season' w wykonaniu JaVale ;)

 

Z mojej pokretnej analizy wynika, ze wszystkie meczapy z moim udzialem beda wyrownane i wiekszosc pewnie bedzie sie konczyc 5-4. Przegrywam tylko z Bukkake, remisuje z Nalesnickiem, z reszta powinno byc do przodu.

 

7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No z tym składem to obrony mistrzostwa nie będzie (zeszłoroczny draft był jednak lepiej przemyślany i wykonany), ale walka o samo wejście do PO też powinna być pasjonująca ;)

 

1.(8) Paul George (Ind - SG,SF) - może powinien być Irving, choć rozpoczęcię draftu od wymiatacza na nieco deficytowej pozycji SG(+SF), to chyba nie najgorsza opcja. Trochę wątpliwości budzi powrót Grangera, ale statsy Georga gorsze być nie powinny

2.(17) Al Jefferson (Cha - PF,C) - dotychczas bardzo regularny, liczę że w Bobcats poradzi sobie nie gorzej niż w Jazz. Konkurencji mocnej pod koszem nie ma, więc cyferki na pewno nabije

3.(32) Ty Lawson (Den - PG) - chyba dostępny był Lillard, więc zastanawiam się czy to nie w niego trzeba było celować. Mimo różnych atutów, wartość tych graczy w najbliższym sezonie powinna być jednak podobna.

4.(41) Brandon Jennings (Det - PG) - koszmarna skuteczność z gry, ale na reszcie statystyk raczej się nie zawiodę. Według mnie będzie w dziesiątce najlepszych PG (nadal piszę tylko o fantasy oczywiście :D ) i poprawi średnią asyst z zeszłego sezonu.

5.(56) JaVale McGee (Den - C) - jeśli rzeczywiście jest w stanie regularnie grać 30+ minut, dostarczy mojej drużynie potrzebnych bloków i zbiórek. Ciekawostka - dotychczasowa skuteczność rzutów wolnych w preseason: 100% (8 na 8) ;), na razie żadnych optymistycznych wniosków z tego nie wyciągam, ale jakakolwiek poprawa w tej statystyce jest jak najbardziej pożądana

6.(65) Bradley Beal (Was - SG) - wątpliwości budzi "jedynie" zdrowie. Jako wsparcie dla prowadzącego Wizzards Walla, myślę że również Beala czeka przełomowy rok

7.(80) Amir Johnson (Tor - PF,C) -

Andrew - naprawdę Amira cenisz wyżej niż Varejao? Common man :D).
Cieglo, serio przekonują Cię średnie z 25 meczy zeszłego sezonu i przeciętnie 27 rozegranych przez AV gier w ostatnich trzech latach? Mnie jednak nie. Nawet uwzględniając rozwój JV w Toronto i to że w Cavs kompletnie nie wiadomo kiedy na boisko wybiegnie Bynum, postawiłem jednak na Amira. Może to błąd, ale zakładam że w przyszłym sezonie AJ statystycznie się jeszcze podciągnie.

8.(89) Evan Turner (Phi - SG,SF) - w aspirującej do "wygrania" Wigginsa Philly będzie grał ile tylko da radę. Także zapowiada się statystycznie naprawdę mocny rok, choć na słabych procentach

9.(104) Eric Gordon (NO - SG) - duże ryzyko, ale na początku drugiej setki chyba warte podjęcia. Kiedy tylko będzie zdrowy na pewno podreperuje rzuty wolne, punkty i trójki mojego teamu. Liczę też na te 5% szans na powrót do formy z początku kariery ;)

10.(113) Brandon Knight (Mil - PG,SG) - potrzebny był kolejny rozgrywajek i padło na Knighta. Statystycznie nie powala, ale wszystko wskazuje na to, że w Bucks swoją szansę dostanie. Dotychczasowe dokonania pokazują jednak, że prawdopodobnie jej nie wykorzysta, więc jest na razie jednym z głównych kandydatów z mojej drużyny na "zasilenie" grona FA.

11.(128) Anthony Bennett (Cle - SF,PF) - raczej Cavs minuty dla swojej draftowej jedynki znajdą. Może w kilku kategoriach być przydatnym graczem ( punkty, zbiórki, trójki, a nawet przechwyty i bloki), choć wybrany był głównie z konieczności uzupełnienia braków na SF

12.(137) Thabo Sefolosha (OKC - SG,SF) - Już podmieniony na Seraphina, który mam nadzieję że tym razem w końcu zatrybi. Pierwszopiątkowi wysocy Wizards okazami zdrowia nie są, więc dostanie szansę żeby się pokazać, co da mi trochę punktów, zbiórek i bloków

13.(152) Isaiah Thomas (Sac - PG) - Co prawda minut będzie dostawał mniej niż w zeszłym sezonie, jednak jak na ostatnią rundę IT to całkiem produktywne uzupełnienie na pozycji PG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastrój po drafcie mam dobry :)

Do tego totalnie kładę lachę na FT oraz TO - idealny center dla mnie :)

 

IMO trochę później przedobrzyłeś z tym trzymaniem się jednej opcji.

BLK, REB, FG i pewnie PKT powinieneś wygrywać, ale potrzebna Ci jeszcze jedna kategoria do wygrania.

FT, 3PT, ASS masz na razie w plecy. W stealach i stratach też IMO na razie kulejesz. Może być notoryczne 4-5 :B

 

Ja z draftu jestem średnio zadowolony, ale to głównie z powodu pierwszego picku. Przed losowaniem dla mnie najmniej pożądane pozycje były 6-8. I oczywiście wylosowałem nr 7. Myślałem nad Dżordżem, Irvingiem i Lovem (a nawet Westbrookiem, który mi się ostał do 2 rundy). Irvinga unikam ze względu na kontuzje, George był w miarę bezpieczny i obsadzał SG/SF, ale w końcu wybrałem Love'a, bo ma największy upside. Teraz od Kevina będzie najwięcej zależało, jeśli wróci ten sprzed 2 lat będzie miło. Jeśli zagra zeszłoroczny, albo się połamie - będzie walka w środku stawki.

 

Przy okazji powtórzę jak zdarta płyta - draft wężykiem ssie!! W ostatnich 2 latach właściciele LBJ i Durantuli na 5 lig aż 4 razy po sezonie zasadniczym byli na podium. Dopóki jest taka dysproporcja pomiędzy Durantem i LBJ a resztą stawki, wężyk jest mocno niesprawiedliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. (9) Marc Gasol C

Mogłem brać jeszcze Irvinga, który się ostał do mojego picku, ale podobnie jak Gerard boję się jego kontuzji. Marc, jeśli powtórzy statystycznie zeszły sezon, to jestem z picku zadowolony, bo daje sporo w kilku różnych kategoriach.

2. (16) Dwyane Wade PG,SG

Ponoć się skończył i to nie ten sam Wade, ale mimo wszystko, wbrew krytykom on nadal robi swoje i mam nadzieję, że i w tym sezonie mnie nie zawiedzie. Punkty, asysty, zbiórki, przechwyty, a to wszystko na naprawdę przyzwoitych skutecznościach... FT% :S

3. (33) Pau Gasol PF,C

Po nieudanym eksperymencie pt. Dwight w LA, mam nadzieję, że starszy brat mojego pierwszego wyboru będzie znowu starym sobą i kontuzje nie będą go w tym sezonie trapiły. Miałem nadzieję, że do 3 rundy przetrwa mój francusko-szwedzko-amerykański człowiek z Windy City, ale jak Pau wróci do formy, to będzie może nawet lepiej, niż z Joakimem. Oby...

4. (40) Josh Smith SF,PF

Nie wiadomo, jak odnajdzie się w nowym teamie z nowymi kolegami, którzy są znacznie lepiej predysponowani do obsadzenia pozycji PF. Oznacza to znacznie więcej gry Josha na SF, a co za tym idzie ceglił będzie na potęgę... Poza tym mankamentem Smith jednak normalnie daje tyle, że cieszę się, że go mam. Póki co pierwsze cztery wybory to wszechstronność do kwadratu, co zaliczam do wielkich plusów moich Tramwajsów.

5. (57) Jose Calderon PG

Jest to jeden z PG, których chciałem mieć i się udało. Znakomite skuteczności, trójki, asysty i niezwykle mało strat, jak na tą pozycję. Na minus to, że nowy team, a kolega z backcourtu to Monta. Wyjdzie w praniu...

6. (64) George Hill PG,SG

A to jest drugi z PG, których chciałem mieć. Topowa drużyna wschodu, do której George znakomicie pasuje, a dodatkowo przechwytuje, ciepie tróje i rapuje... Minusem jest to, że nie wyszywa i jak na rozgrywajka, to trochę mało asyst daje. Tu jednak ratują mnie hiszpańscy bracia oraz Josh i Dwayne.

7. (81) Tyson Chandler C

Jak tylko będzie tym samym Chandlerem, co w poprzednich sezonach, to jestem kontent. Nie widzę przeciwwskazań, aby tak nie było, więc widze to jako bardzo dobry pick, jak na 7 rundę...

8. (88) Jimmy Butler SG,SF

Po ASB, gdy powypadali, ze wzdlędu na kontuzje wszelakie Hamiltony, Dengi i inne, Butler zdobywał średnio prawie 12 punktów, zbierał 5 piłek, notował 2.4 asyst, 1.3 przechwytów, 0.6 bloków i rzucał zza łuku ze skutecznością 44.9%. Ale teraz wrócił Rose i tu jest duży znak zapytania jak się ułoży ich wspólna gra. Licze jednak na to, że Jimmy jest inteligentnym graczem i wszystko będzie dobrze.

9. (105) Carlos Boozer PF,C

Carlosik w 9 rundzie to prezent i jak go nie lubię, to jest nieocenionym źródłem punktów i zbiórek. Nie pamiętam kogo mogłem wtedy brać, ale Boozer to był IMO nobrainer. W poprzednich dwóch sezonach stracił tylko 3 mecze, więc liczę na sporo pożytku z tego picku. Pod względem fantasy martwi trochę doskonała forma Taja Gibsona w meczach preseason, ale już jako kibica Byków nie martwi mnie to wcale... :D

10. (112) Dion Waiters SG

Czekam na rozwój tego gracza - rok temu było, jak na debiutanta świetnie, tylko trochę w kratkę. Jak tylko będzie walił zza łuku, tak jak na początku zeszłego sezonu, to miło. Mam nadzieję, że nie spadnie w rotacji Cavs za jakiegoś Milesa, lub Gee.

11. (129) Nene Hilario PF,C

Brak Okafora niewiadomo na jak długo. Seraphin, Vesely i Booker to nadal tylko Seraphin, Vesely i Booker. Nene jeszcze kilka dni temu miał status zdrowego w 100%, co okazało się nieprawdą... Zreszką zdrowy w 100% Nene to ponoć oksymoron. Jak pogra + 50 meczy, to i tak będę zadowolony. Póki co jakieś drobne kontuzje nie powstrzymały go od dobrej gry w preseason, więc trzymam kciuki.

12. (136) Vince Carter SG,SF

Prawdopodobnie jedyny rezerwowy w moim składzie. Trener już jednak powiedział, że minuty Vince'a to będą mid 20s, co rozumiem jako 24, 25, 26, czyli nic w jego przypadku się nie zmieni. Carter wykrzyczał "Fuck Off" swojemu wiekowi i nadal ma zamiar solidnie wspierać The Tramwajs.

13. (153) Lance Stephenson SG

Problemem może być tutaj Granger, choć już dawno przestałem wierzyć w Danny'ego. Taki problem to nie problem i Lance, kiedy ktoś wreszcie w niego uwierzył, to sam zaczął wierzyć w siebie i na parkiecie dawał radę. Liczę na progres...

 

Ogólnie jestem zadowolony. Może przy tylko ośmiu grających pozycjach troszkę przesadziłem z ilością PFs i Cs i dodatkowo nie ma za bardzo kogo z tej grupy wywalić. Solidnie będzie na FG%, PTS, Rebs, BLK, TO. W pozostałych, poza FT% ułomkiem też nie będę raczej... Skromnie powiem, że liczę na utrzymanie się w lidze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ile mozna traktowac te wyniki jako Wasze wyceny do budzetowki H2H? ;-)

 

całkiem inny typ draftowania, całkiem inna liga (więcej zespołów) - nie wyciągałbym z powyższych picków i ich kolejności daleko idących wniosków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
całkiem inny typ draftowania, całkiem inna liga (więcej zespołów)

W czym to przeszkadza? Czolowka chyba bedzie ta sama, nie? ;-)

A pick np w 2 rundzie przeciez ma swoj odpowiednik w cenie aukcyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W wężu, mam wrażenie, że ludzie draftując jeszcze bardziej patrzą na rankingi Yahoo, niż w aukcji na cenniki. W wężu jak ktoś kliknie jednego zawodnika, to Ty już nie masz szans o niego powalczyć. Myślę, że jak jakiś managier wyżej ceni i w aukcji byłby w stanie dać więcej za zawodnika, który w węzu jest projected na 5 runde, niż za wszystkich, którzy chodzą w drugiej, to wcale nie znaczy, że tego z piątej wybierze wcześniej... Nie!!! Będzie czekał cierpliwie do czwartej rundy, lub jak będzie wybierał na początku i miał mocne nerwy, to do piątej. Ci bardziej napaleni, łykną typa w trzeciej, ale przez to często stracą. Takie jest moje zdanie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że jak jakiś managier wyżej ceni i w aukcji byłby w stanie dać więcej za zawodnika, który w węzu jest projected na 5 runde, niż za wszystkich, którzy chodzą w drugiej, to wcale nie znaczy, że tego z piątej wybierze wcześniej... Nie!!! Będzie czekał cierpliwie do czwartej rundy, lub jak będzie wybierał na początku i miał mocne nerwy, to do piątej. Ci bardziej napaleni, łykną typa w trzeciej, ale przez to często stracą. Takie jest moje zdanie...

Ogolnie zgoda, ale to kto kogo wybiera wg ma znaczenie.

Na przyklad... Gerard wydraftowal Westbrooka 18-tego... wg mnie z tego moznaby wyciagnac wniosek, ze ponizej 38-40$ to go nie pusci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sie rozpisaliscie o waszych wyborach... No dobra, tez opisze po krotce moja nieobecnosc i podsumuje wynik mojego rankingu i autopicku!:) Ogolnie - nienajgozej ale sklad mam dosc dziwny!

 

1. (10) Kyrie Irving (Cle - PG) wszyscy sie bali, wiec spadl do 10 miejsca i dobrze dla mnie, sezon pokaze jak jego zdrowie, CLE moze byc innym zespolem teraz wiec inne staty moze wykrecac, poza tym dodaje kolege ponizej i mam juz pare przewag

2. (15) Derrick Rose (Chi - PG) chcialem go i mam, ale podobnie jak was pewnie autopick zaskoczyl, myslalem ze bedzie bardziej balansowal skladem nadal biorac pod uwage ranking, tak czy inaczej Rose moze miec znow MVP sezon, nie spieszyl sie z powrotem po kontuzji, efekty widac juz w pre-season, ale moze byc problem z presja na CHI

3. (34) Nikola Vucevic (Orl - PF,C) nie narzekam, jak powtorzy poprzedni sezon...double-double machine

4. (39) Dirk Nowitzki (Dal - PF) to moja klatwa, chyba przez to ze troche sprecham, Dirk zawsze mi sie jakos napatoczy w drafcie, 4 runda to troche za wysoko tym razem

5. (58) David West (Ind - PF) tu moj ranking zawiodl, porazka, moze w 7 rundzie to bym sie nad nim zastanowil

6. (63) Nikola Pekovic (Min - C) Love znow sie polamie i wszystko bedzie OK... zreszta nawet z Lovem - Pek to Pek

7. (82) O.J. Mayo (Mil - SG) MIL to zagadka, ale ktos musi punktowac, a czasami grac point, jak Knight bedzie gral znow mizerie

8. (87) Gerald Henderson (Cha - SG,SF) W 8 rundzie moze byc, moze w koncu treningi z MJ zaprocentuja, przyzwoity pick

9. (106) Steve Nash (LAL - PG) po 5 meczac LAL bede wiedzial...moze jeszcze mu cos zostalo, ale minuty bedzie gral kiepskie, wiec staty tez nie te

10. (111) Joe Johnson (Bkn - SG,SF) w BKN wszystkie staty beda przez pol w tym sezonie, ale w 10 rundzie to dobry pick

11. (130) Robin Lopez (Por - C) skresl, juz mam C.Butler'a, nastepna niewiadoma z MIL

12. (135) Gerald Wallace (Bos - SF,PF) sam nie wiem, ale jak cos to zasili druzyne Free Agents All-Stars

13. (154) Samuel Dalembert (Dal - C) troche jak wyzej, ale blokami nie pogardze, a jak bedzie startowal w DAL to same przyjda

 

Takze cos chyba powalcze, a draft to nie wszystko...

 

Pozdro,

Kuba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogolnie zgoda, ale to kto kogo wybiera wg ma znaczenie.

Na przyklad... Gerard wydraftowal Westbrooka 18-tego... wg mnie z tego moznaby wyciagnac wniosek, ze ponizej 38-40$ to go nie pusci...

 

Tylko, że to takie trochę wyciąganie wniosków na siłę... Może (nie wiem tego) Gerard miał ustawionych pięciu innych graczy do wzięcia, ale wbrew temu czego oczekiwał wszystkich mu zgarnięto i wybrał coś, czego nie chciał najbardziej, ale mu się ostało, lub na zasadzie wyboru mniejszego zła: teraz wezmę Westbrooka, abym w kolejnej rundzie nie musiał brać Jenningsa, a przecież jest za wcześnie na Teague'a...

Tylko w wężu tak naprawdę wybierasz graczy... W aukcji się o nich bijesz...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że Wilq tutaj zajrzy po drafcie, dlatego na razie specjalnie nie komentowałem swoich picków ;-). A z samego draftu, bez komentarza, nie musi nic wynikać. Tak jak napisał Benon, można coś brać bo się bardzo chce, a można też, bo nic ciekawego nie zostało. To, że Westbrook nie pójdzie poniżej 35-40$ można było przypuszczać i bez naszego draftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Rose to jest overhype. Przecież dwa sezony temu, kiedy był zdrowy i w szczytowej formie, miał dopiero 27. ranking. Ja bym nie ryzykował z braniem go teraz, kiedy znak zapytania nad jego zdrowiem wciąż jest aktualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×