Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2013/2014] Draft/rozgrywki - 1. liga H2H Yahoo

Polecane posty

oh man! czyzby moj ostatni ruch z pobraniem KG zapewnil mi rzutem na tasme wygrana 6-3 z Gerardem?! Z tego miejsca chcialbym rowniez podziekowac panom Afflalo i Ellis za zapewnienie mi wygranwj w TO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oh man! czyzby moj ostatni ruch z pobraniem KG zapewnil mi rzutem na tasme wygrana 6-3 z Gerardem?! Z tego miejsca chcialbym rowniez podziekowac panom Afflalo i Ellis za zapewnienie mi wygranwj w TO :)

 

Uh, ale mi złoiłeś dupsko. To chyba jakiś rekord, z 1-8 we czwartek na 6-3 w niedzielę.

BTW na Montę zawsze można liczyć jeśli chodzi o straty ;-) Muszę poważnie pogadać z moimi nygusami, bo chłopaki się alkoholizują po dobrym początku sezonu. Mam nadzieję, że Westbrook wróci niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRB: zapomnij o sprzątaniu piwnicy!

 

Weź, już zapomniałem, jak smakuje zwycięstwo. Wreszcie coś się udało ugrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRB: zapomnij o sprzątaniu piwnicy!

 

Weź, już zapomniałem, jak smakuje zwycięstwo. Wreszcie coś się udało ugrać...

ale jak tam patrze Grabulcu to wygrywales jakos tak nie w swoich kategoriach chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie wiem, czym są moje kategorie. Najgorszy sezon ever. Byle doczłapać się do 9. miejsca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ano qrwa nie zagra... oczywiscie akurat teraz gdy zaczalem wychodzic troche na prosta i po dobrym matchupie z tramwajs moglbym wyskoczyc ze strefy spadkowej psuja sie harden i noah... shit!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byle doczłapać się do 9. miejsca...

 

ale Misiu 9 miejsce w tym roku też ma spadać, z tego co pamiętam, w związku z rozszerzeniem lig więc doczłapanie się tam nic nie daje - tylko 8-ka miała być bezpieczna

 

 

Cięglo: Lin 18 PTS, 8 AST, 3 REB, 1 x 3PT, 1 BL, 3 TO, 7 na 7 z osobistych - całkiem nieźle jak na dziwny ruch :P a jeśli dziwne było jego wyrzucenie w niedzielę to bez Tuckera przegrałbym pojedynek ze Żmijowcami. no ale ważne, że korespondencyjny "naleśnikowy" pojedynek z Tobą znowu był na 7-2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w wątku z zasadami była cała dyskusja. w związku z pojawieniem się kilku lig 3 i zarzutami za małej rotacji w ligach już od tego sezonu miały być zmiany - wprowadzenie 2 lig 2ich i w związku z tym 4 spadki z 1ej co sezon - zaczynając od tego

 

wydawało mi się to jasne przed sezonem ale faktycznie być może brakowało jakiegoś ogłoszenia? trzeba by powertować forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dyskusja jednak była odnośnie zmian w sezonie 14/15 :) i żadnego oficlajnego ogłoszenia nie było. także 9 miejsce daje faktycznie jeszcze w tym sezonie utrzymanie - CZŁAP GRAB!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja to rozumiem tak, ze jesli zmiany maja wejsc od sezonu 14/15 to spadki/awanse musza byc pozmieniane juz w tym sezonie, czyz nie?

 

wszystko zalezy od tego ile chetnych bedzoiemy miec za rok. Dyskusja rzeczywiscie byla dluga ale nie wiem czy doszlismy do jakiegos konsensusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą stratę do 8., jak do 9. miejsca, w sumie na tę chwilę żadna różnica. Ale fakt - może by ustalić, o co gramy w tym sezonie. Nie chce się wpienić, jak zajmę 9 miejsce i będę się cieszył z utrzymania, a potem mi powiecie, żebym jednak spieprzał do drugiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawa się powoli kończy. Kobe ostatecznie wypadł, dobrze, że zdołałem pobrać Younga ale to niewiele pomoże i najprawdopodobniej spadam z ligi. Tak byłem zadowolony ze składu na początku sezonu...

 

Co do dyskusji na temat kształtu rozgrywek to w sumie nie wiadomo jak to się potoczy. Dyskusja była, wydaje mi się, że stanęliśmy przy rozwiązaniu gooza, które zakłada pomostowy sezon ze spadkiem 4 drużyn z 1. ligi. Co prawda nic nie przyklepnęliśmy jednak ja osobiście nie widzę lepszej opcji. A przecież dyskusja trwała długo i każdy mógł wtrącić swoje trzy grosze. Oczywiście nic straconego - jeśli są inne pomysły to warto je podrzucać ale ja osobiście żyję w przekonaniu, że aby mieć pewność pozostania w lidze należy wywalczyć sobie PO. Wątek jest tutaj: viewtopic.php?f=20&t=163&st=0&sk=t&sd=a .

 

Tutaj jeszcze rysunek gooza, który ładnie obrazuje ewolucję rozgrywek i zasady awansów/spadków: https://docs.google.com/file/d/0BxLwuu4MovRjb0gySXlpaUg3a2c/edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudny temat. Dla mnie jako drugoligowca nie byłoby to najgorsze rozwiązanie, ale gwoli sprawiedliwości trzeba przyznać, iż kilku z tej ligi dotychczas było przekonanych, że 9 miejsce daje utrzymanie - zresztą bardzo nie lubię głosowań, które de facto kończą się na niczym i potem nikt nic nie wie.

 

Proponuję utrzymać system spadków/awansów tak jak było do tej pory jeszcze w tym roku. Podział na dwie równorzędne drugie ligi będzie trudny, ale - do rozwiązania.

 

Proponuję coś w tym stylu:

 

Spadkowicze z pierwszej: 10 i 12->2A; 11->2B

 

2-ligowcy:

 

5,12,7,10 -> 2A

4,6,11,8,9 -> 2B

 

Założyłem, iż 4 drużyna 2 ligi może prezentować wyższy poziom niż ostatnia ekipa z 1 ligi.

 

Rozwiązanie rzecz jasna karkołomne, no ale ustalenie, że z 1 ligi spada jednak czterech może pokrzyżować niektórym tutaj szyki, bowiem zbyt późno już na takie ostateczne ustalenia.

Oczywiście takie rozwiązanie idzie w łeb, jeśli pojawią się głosy, iż ostatni spadkowicz z 1 ligi może mieć więcej do zaoferowania niż ostatni z półfinalistów drugiej.

 

Generalnie potraktujcie to jako obiektywny głos z zewnątrz, gdybym patrzył subiektywnie, to nie ma co ukrywać - mógłbym liczyć, że jakimś cudem wśliznę się do PO (możliwe), a potem do półfinału (dużo mniej prawdopodobne) i witaj 1 ligo. Tylko, że tutaj swoje prywaty staram się kłaść gdzieś na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to salomonowe rozwiązanie - w gruncie rzeczy zamiast spadkowicza z 9 miejsca z 1ligi, w drugiej zostaje koleżka, który zajmie tam 4 pozycję. ukłon dla 1 ligi za tradycje wg mnie jak najbardziej usprawiedliwiony, 2-ga nie ma spadków i tak, więc 4 awansujących to faktycznie za wiele. za rok, przy dwóch ligach 2ich, zwiększenie rotacji do 4 spadków w 1-ej będzie już nieuniknione

 

nowa rozpiska 2ej OK wg mnie, rozpiskę awansów z 3ej można zostawić jak jest dla uproszczenia - i tak nie wiadomo, na ten moment, kto jakie miejsce po PO zajmie a droga do awansu do 1ej i tak się wyraźnie skróci dla każdego z niższych lig (zamiast 12 zespołów o awans będzie walczyć 24 ale awansują tylko finaliści)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam gdzie były głosy w tamtej dyskusji? Głosowania nie było ale była dyskusja i każdy kto choć trochę interesował się tematem mógł przynajmniej zbudować w sobie świadomość jakie są możliwe scenariusze na kolejne sezony. Stąd - my dyskutanci z tamtego wątku - mogliśmy założyć, że w obliczu braku sprzeciwu to co tam próbowaliśmy wypracować czeka w zasadzie na wdrożenie.

 

Swoją drogą proponuję dyskutować w dalszym ciągu tam bo zniknie nam ciągłość a w tym wątku ten temat może przepaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×