Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2013/2014] Ogólny wątek organizacyjny II

Jaki sposób rozszerzenia ligi preferujesz?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki sposób rozszerzenia ligi preferujesz?

    • Dodajemy nowy, najniższy poziom rozgrywek - 4. liga (awans 3 drużyn)
      16
    • Tworzymy dwie równoległe 3. ligi: A i B (awansuje po 2 drużyny)
      16


Polecane posty

Wątek organizacyjny dla 3. ligi h2h. Aktualna lista uczestników przeniesionych z zeszłego roku wraz z informacją (pogrubieni) kto potwierdził udział w tegorocznej edycji.

 

[question]1. wwoody33

2. Theo

3. Pafsen

4. PTB

5. Scottie33

6. Fremen

7. Thrain

8. grzetom

9. kermit

10. L.TM

11. leobulero

12. Tizz

13. Skrzydlak

14. kobe26 - nowy

15. Zayl - nowy

16. Zywy19 - nowy

17. jeffrey - nowy

18. Gryzlak - nowy

19. KapitanPlaneta - nowy

20. Ledley - nowy

21. host3234 - nowy

22. bryz11 - nowy

23. CHCGDUL - nowy

24. Holyfield24 - nowy

25. Dub JJ - nowy

26. Lebron666 - nowy

27. fisher27 - nowy

28. Durantula525 - nowy

29. shevcu - nowy

30. furmansky - nowy

31. qbas - nowy

32. Zajmon - nowy

33. MTRFCB - nowy

34. woreq - nowy

35. Sniffn - nowy

36. kyle winchester - nowy

37. carter - nowy

38. Panbosmanjana- nowy

39. marcelomattsoy - nowy

40. Michal0606 - nowy[/question]

 

Każda kolejna osoba zasila listę rezerwową, z której zasilane są braki osobowe w 3. lidze bądź - w przypadku dużej ilości chętnych - tworzona jest 4. liga. Prośba o wyłonienie komisarza ligi.

 

Komisarz: Thrain.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcę się zgłosić do ligi:D jak to zrobić

 

Właśnie to zrobiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę mamy 16. potwierdzonych zespołów i realne staje się otwarcie 4. ligi. Przy rozmiarach 3. ligi (12 drużyn) "nadwyżka" w postaci 4 zespołów jest jednak za mała. Myślę, że aby gra w lidze miała jakikolwiek sens, liczba drużyn nie powinna być mniejsza niż 8-10. Zbierajcie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgłaszałem się wcześniej do gry, a nie widzę siebie w trzeciej lidze. Czy ktoś mógłby mnie wpisać?

 

Pozdrawiam

kobe26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry Panowie,

Nie zauważyłem mojego nicka na liscie 2 lidze...odwołuje to zgłoszenie.

Wasyl7777

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 pytania:

tworzycie 4 ligę?

Mozna linka do tej ligi na yahoo czy jej jeszcze nie stworzyliście? Jeśli nie to proszę o weekendowy termin draftu... :D

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie dodałem ankietę z dwoma opcjami w zakresie rozszerzenia ligi:

- tradycyjny sposób - dodanie kolejnej klasy rozgrywkowej - wspomnianej 4. ligi (tutaj awansują 3 drużyny, spadek dotyczy również 3 drużyn z 3. ligi)

- podział najniższej klasy rozgrywek na dwie 3. ligi: A i B (awans najprawdopodobniej 2+2/spadek z drugiej ligi 4 drużyny

 

Nie ukrywam, że pierwsze rozwiązanie jest wygodniejsze dla osób już uczestniczących w rozgrywkach 3. ligi a także - co istotne - 2. ligi. Przy drugim wariancie mamy zdecydowanie większy ruch w interesie i rotację składów: awans z 3. (podzielonej ligi) oznacza, że lądujemy bezpośrednio w zapleczu ekstraklasy. Z drugiej strony tylko awans do PO broni drugoligowca przed spadkiem. Moim zdaniem wariant ciekawszy ale oddaję temat pod rozwagę Wam.

 

Zachęcam do głosowania wszystkich uczestników całej ligi h2h - temat może dotknąć każdego :)

 

1 października 2013 sprawdzam wyniki losowania i decydujemy co dalej.

 

Uwaga:

- na tą chwilę nie mamy jeszcze na tyle osób by zapełnić dwie ligi po 12 zespołów. Aby wariant drugi był rozważany, musimy mieć co najmniej 24 drużyny. Jeśli to się uda - zdecyduje głosowanie

- na decyzję może mieć wpływ - poza głosowaniem - także wspomniana liczba zgłoszonych. W zależności od rozwoju sytuacji (liczby chętnych) faworyzować będę wariant, który da szansę uczestnictwa jak największej liczbie zgłoszonych graczy

- niezależnie od obranego sposobu rozszerzenia ligi niezbędny jest komisarz do każdej z nich. Jednego już mamy - jest nim Thrain (3. liga bądź ewentualnie 3A). Bez komisarza nie ma ligi (4. liga bądź 3B) a zatem i gry. Tych, którzy grają po raz pierwszy w ogóle w fantasy będę zniechęcał do tej roli. Pozostałych z doświadczeniem - zapraszam do zgłaszania się na komisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli maksymalna liczba drużyn w lidze to 12 i jest to żelazna zasada? Według mnie to ciężko teraz coś wybrać. Najlepiej zaczekać aż wyklaruje się liczba uczestników, warto ustalić jakiś ostateczny termin zgłoszeń i wtedy to jakoś sensownie podzielić. Wartym rozważenia jest też pomysł by w tym sezonie z 2 ligi nie spadał nikt tak żeby powiększyć jej skład do powiedzmy 16 drużyn, by nie występowała sytuacja o której piszesz że tylko awans do PO broni drugoligowca przed spadkiem. To jednak tylko taka moja luźna propozycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W rozmiarze "12" gramy od lat i tego zmieniać nie będziemy. Jest generalnie tendencja by rezygnować z tego założenia ale tylko dla najniższej klasy rozgrywek - w celu wiadomym. Oczywiście można iść na sztywno, założyć, że - powiedzmy - 4. liga ma 12 zespołów i każdy ponad (z nowych zgłoszeń) - nie gra w tym sezonie. Ale tego nie chcemy.

 

Zobaczmy co wskaże ankieta. Ja sam wciąż nie jestem przekonany na 100% co do rozwiązania, liczę, że tutaj nieco pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co to za ankieta :) przeciez wszystkie ligi są równoległe wiec logiczne, ze i 4ta taka będzie, chyba dobitnie to w ubieglym sezonie wyjasnilismy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopisany do listy. Póki co opcja z 4. ligą wygrywa a przy tym tempie zapisów nowych może warto pomyśleć i o 5. :) Obserwujemy.

 

W zakresie deadlineów małe sprostowanie.

 

Czas na zgłaszanie się do rozgrywek w formule h2h upływa z końcem dnia 30 września 2013. Tego dnia zamykamy także ankietę co do formy rozszerzenia ligi.

 

Powyższe oznacza, że od 1 października niepotwierdzeni użytkownicy nie mają już gwarancji udziału w rozgrywkach. O ostatecznym podziale lig jeszcze zdecydujemy.

 

Tizz: widzę, że podstawowa logika nie jest Ci znana :) Nie szkodzi, spróbuj się mimo wszystko znaleźć w tym wielopoziomowym tworze zwanym umownie ligą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o wielopoziomowosci pogadamy za rok-dwa jesli nadal bedziemy w tym trwac, teraz na zasadach, na ktorych sam przyjmujesz nowych ludzi nie ma mowy o 'poziomowosci' na pewno w koncu to pojmiesz, wierze w Twój intelekt ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×