Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2013/2014] Ogólny wątek organizacyjny II

Jaki sposób rozszerzenia ligi preferujesz?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki sposób rozszerzenia ligi preferujesz?

    • Dodajemy nowy, najniższy poziom rozgrywek - 4. liga (awans 3 drużyn)
      16
    • Tworzymy dwie równoległe 3. ligi: A i B (awansuje po 2 drużyny)
      16


Polecane posty

Tizz wygraj tę 3ią i awansuj w końcu a nie tylko narzekasz na bezsens i przewartościowanie wielopoziomowości na sznurku :) a robiłeś to już w zeszłym roku jeśli dobrze pamiętam ;)

 

nasza pierwsza i druga liga powstały kiedyś wskutek podziału na zasadzie awansów i spadków z dwóch równoległych lig - więc każdy zapracował na swoją pozycję kilkoma latami gry. wszyscy, którzy pojawili się potem jakieś frycowe chyba muszą płacić i na awans wyżej również zarobić :)

 

no tak tyle, ze mi nei zalezy, w dodatku to wąż wypaczajacy wiele ale sprawdzałem schematy a, ze nie ma wielopoziomowosci to przeciez naturalne przy takim sposobie rekrutacji. tylko twardoglowi tego nie pojmuja, mi to generalnie wisi bo nie traktuje internetowych 'osiągów'.

sam nie widzisz chyba jaka jest róznica miedzy kilkoma a parą ;)

 

'kto pierwszy ten lepszy' - wielopoziomowosc

 

niezłe niezłe :)

 

a róbta co chceta, juz wbijam w to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wbijam w to", "wisi mi to", ale przy każdej okazji od roku albo i dłużej pokazuję, jak swędzi mnie z tego powodu pupa...

 

 

Jeśli nie zależy Ci na wygraniu ligi (za czym idzie awans, którego na szczęście zawsze możesz się przecież zrzec w imię zasad), to nie rozumiem, po co grasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Ty nie grasz dla zabawy?

 

a to,że niosę prawde nie znaczy,ze mnie gdziekolwiek swędzi ale nadinterpretacje dzaiłaja tak samo jak naduzywanie 'wielopoziomowosci' kto pierwszy ten lepszy ;]

 

 

wyłączam się z tego tematu. serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rywalizacja to rywalizacja

dla zabawy to się można pobawić klockami w kibelku albo pojechać na mistrzostwa Europy w koszykówce jako tzw. nasza reprezentacja

 

ja z Grabą gramy dla hajsu i fejmu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisany na listę. Łącznie - na tą chwilę - mamy 34 osoby. Dzisiaj wieczorem postaram się podsumować wątek. Czas na jakieś decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z debatami na temat kształtu rozgrywek w tym i kolejnych sezonach przekładam ogłoszenie składów lig na piątkowy wieczór. Wtedy postaram się nakreślić logikę budowy całej ligi a także przydzielić do lig osoby zgłoszone w wątku. Docelowo utworzę po jednym wątku organizacyjnym dla każdej dwunastki z prośbą o przejęcie tematu przez komisarza.

 

Rozmiar lig to 12 drużyn i od tego na pewno nie odejdziemy. Wynika z tego zatem, że do kompletu trzech lig z tego wątku brakuje nam jeszcze jednej osoby (łącznie 36). Każda kolejna osoba będzie budowała kolejną dwunastkę i tutaj niestety gwarancji żadnych na grę nie dajemy (na tym etapie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już się załapałeś :) Przytoczona liczba (tj. 36) odpowiada trzem ligom po 12 managerów. Obecnie brakuje jednej osoby by ją osiągnąć i być "na równo". Dla porządku:

- osoby, które grały w zeszłym roku a nie zdążyły do końca września potwierdzić uczestnictwa (patrz niepogrubione osoby w pierwszym poście tego tematu) wypadają. Jeśli w porę się opamiętają - trafiają do kolejki w ramach "świeżych zgłoszeń"

- główna lista - po uwzględnieniu nowych zgłoszeń i usunięciu niepotwierdzonych wygląda następująco:

 

[question]1. wwoody33

2. Pafsen

3. PTB

4. Thrain

5. grzetom

6. kermit

7. leobulero

8. Tizz

9. kobe26 - nowy

10. Zayl - nowy

11. Zywy19 - nowy

12. jeffrey - nowy

13. Gryzlak - nowy

14. KapitanPlaneta - nowy

15. Ledley - nowy

16. host3234 - nowy

17. bryz11 - nowy

18. CHCGDUL - nowy

19. Holyfield24 - nowy

20. Dub JJ - nowy

21. Lebron666 - nowy

22. fisher27 - nowy

23. Durantula525 - nowy

24. shevcu - nowy

25. furmansky - nowy

26. qbas - nowy

27. Zajmon - nowy

28. MTRFCB - nowy

29. woreq - nowy

30. Sniffn - nowy

31. kyle winchester - nowy

32. carter - nowy

33. Panbosmanjana- nowy

34. marcelomattsoy - nowy

35. Michal0606 - nowy

36. yblue - nowy[/question]

 

Na podstawie powyższego zestawienia utworzę wkrótce dedykowane tematy organizacyjne. Przewidywany podział lig zaznaczyłem kolorami na liście. Prośba by wyłonić komisarzy dla grupy zielonej oraz niebieskiej (w pomarańczowej mamy już Thraina).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem nad hierarchizacja lig caly czas dytskutujemy?

 

Moj glos to 1-12 liga 3-cia, 13-24 liga 4A, 25-36 liga 4B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dyskutujemy ale to opisałeś ma największe szanse. W piątek wieczorem postaram się to ostatecznie potwierdzić + utworzyć wątki organizacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prośba by wyłonić komisarzy dla grupy zielonej oraz niebieskiej (w pomarańczowej mamy już Thraina).

 

To ja chciałem zgłosić swoją kandydaturę na komisarza :) w fantasy gram juz kilka lat, byłem kilka razy komisarzem, może nie na yahoo bo na espnie ale to chyba prawie to samo, a u Was gram drugi rok tylko w tamtym roku grałem w roto bo bardziej preferuje ten styl, ale myśle że podołam zadaniu, oczywiście jeśli mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super, dostajesz posadę :)

 

Co do startu to zakładam, że od piątku wieczorem będą gotowe wątki organizacyjne a zatem może startować proces organizacji draftu. Co dalej, zdecyduje ekipa każdej ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozgrywki będą w najbliższym sezonie podzielone następująco: jedna pierwsza liga, jedna druga liga, trzy trzecie, równorzędne trzecie ligi (A, B, C). We właściwych wątkach organizacyjnych odnajdziecie listy użytkowników oraz wskazówki co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jednak otworzę :)

 

Pojawiła się realna szansa startu kolejnej ligi na najniższym poziomie (komplet dwunastu drużyn już czeka - pozostało ustalić czy nie będzie uzupełnień w dotychczas uformowanych ligach trzecich). Myślę, że utworzenie ligi 3D nie szkodzi koncepcji zarysowanej przez goozmana (obrazowana swojego czasu rysunkiem) z tą różnicą, że w kolejnym - przyszłym - sezonie awans dotyczył by 3 pierwszych drużyn z każdej ligi na tym poziomie (pierwotnie po 4 drużyny z trzech lig trzecich). W ten sposób zasilamy dwie ligi drugie. Piszcie mi tutaj czy nie widzicie w tym rozwiązaniu min.

 

PS. Wtedy oczywiście spadkowicze utworzą nie dwie docelowe trzecie ligi a trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieglo, ja juz wczesniej pisalem, ze moim zdaniem ustalanie juz teraz ile za rok bedziemy miec drugich lig a ile trzecich jest wg mnie bez sensu bo nie wiemy ilu userow bedzie chetnych do gry za rok. Ale jakos nikt tematu nie podjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie fakt. Temat podejmiemy w przyszłym sezonie ale pewne kwestie muszą być - z uwagi na ograniczenia formuły h2h - ustalone już teraz (być może). Przykładowo, zaburzona jest porównywalność drużyn z lig równoległych - nie mamy np. jednoznacznego wyznacznika poziomu jak na przykład w formule FP (liczba PF; jasne - wiem, że to i tak umowne i nie zależy jedynie od klasy zawodnika ale to najlepsze przybliżenie jakie mamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×