Skocz do zawartości

Polecane posty

Kurcze coś ludziska z 'zkrainynba' nie wala drzwiami i oknami... wyglada na to, ze trzeba bedzie przyciac liczbe grup. Co na to organizatorzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze coś ludziska z 'zkrainynba' nie wala drzwiami i oknami... wyglada na to, ze trzeba bedzie przyciac liczbe grup. Co na to organizatorzy?

 

Jakoś mnie to chyba specjalnie nie dziwi. W poprzednich edycjach, organizowanych przeze mnie tylko i wyłącznie poprzez stronkę ZkrainyNBA.com, wystarczyło podać w komentarzu maila, gdzie w zwrotnej wiadomości otrzymywało się instrukcje do zalogowania się już w konkretnej lidze. A tutaj trzeba wysyłać maila, dodatkowo rejestrować się na forum i mentalność Polaków szczeka nam tutaj stosunkowo głośno. Moim zdaniem i tak ta liczba uczestników nie wygląda źle, a są też plusy - w zabawie wezmą, prawdopodobnie, udział gracze, którzy wytrwają do końca. Poza tym jeszcze chwilka czasu została.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze coś ludziska z 'zkrainynba' nie wala drzwiami i oknami... wyglada na to, ze trzeba bedzie przyciac liczbe grup. Co na to organizatorzy?

mentalność Polaków szczeka nam tutaj stosunkowo głośno.

 

Co ma do tego, że ludzie nie chcą się rejestrować ta Twoja "mentalność Polaków"?

No jak cie mogę...coś złego to się od razu przytacza się negatywne cechy i przypisuje Polakom.

Przecież większośc ludzi,którzy rejestrują się przez ZKB to laicy i robiliby za szara masę, grająca w ogonach lig #Bobcats

Lepiej mieć chyba 80 faktycznie dobrych graczy, z pewnym doświadczeniem, niż 160, gdzie połowa odpuściłaby grę szybko, zniszczyła rynek FA,zbierając z nich graczy i zmulała grę.

Skoro to mają być Mistrzostwa, a nie eliminacje eliminacji strefy "Oceania i poboczne wyspy" to lepiej zwiększyć liczbę awansujących z grupy , niż zbierac do ligi byle kogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się spoznilem, wszedzie komplet...Da się coś jeszcze zrobić, żeby dołączyć do zabawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpisz się na listę rezerwową. Jeżeli znajdzie się w niej 20 chętnych, to utworzymy kolejną grupę. Do 7.10.2013 jest deadline na wejście zawodników, którzy się zgłosili do grup. Jeżeli któryś z graczy się nie wpisze (a przynajmniej u mnie, dobę od założenia ligi jest tylko 12 graczy) to zawodnicy z listy rezerwowej zajmują jego miejsce ( będę wysyłał na priv link do ligi), także nic straconego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś nie doczytałem ale powiedzcie mi, czy w tym sezonie zabawa będzie się odbywać sezonem head to head tak jak to było w zeszłym sezonie jak grałem, czy zwyczajnie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Głupie pytanie ale jak Draftujemy od str. Technicznej

Tu na forum wybieramy graczy ? Ile jest czasu na pick ?

Wiem , to amatorskie pytanie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalne pytanie w sytuacji kiedy dopiero zaczynasz :) Do rzeczy:

- o umówionej porze/dniu udajesz się na stronę swojej ligi i ok. 30 min przed rozpoczęciem używasz link (wcześniej niewidoczny) prowadzący do aplikacji-draft roomu

- wszelkie wybory, dyskusja itd. odbywają się właśnie tam - system pilnuje także byś obsadził wszystkie pozycje oraz by w razie szaleństwa finansowego na pewno wystarczyło na skompletowanie całego składu :)

- czas to 30 sekund na nominację gracza oraz 10 sekund na licytowanie. W drugim przypadku biegnie od momentu wystawienia gracza do licytacji oraz po każdym podbiciu ceny przez graczy. Po upływie tego czasu gracz trafia do managera, który zalicytował najwyżej

 

Drafty offline są u nas mało popularne. Chyba jedyna liga, w której są one praktykowane to keeper - w tamtym przypadku forum spełnia rolę aplikacji do draftu przy czym oczywiście wszelkie kontrole wymuszane przez system w normalnym trybie nie obowiązują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wiadomo juz kiedy beda ruszac zapisy do nastepnego sezonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wtedy, kiedy yahoo otworzy kolejny sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to za niemiecka akcja z "Mistrzostwami Polski" w roto? Jest na e-NBA 100 managerów w tym formacie w wielopoziomej lidze, z mnóstwem (a może i wszystkimi) ludźmi ze ścisłej polskiej czołówki. Zamiast połączyć siły, to jakieś ambicjonalne (?) względy decydują o konkurencji ze szkodą dla wszystkich. A już najbardziej mnie telepie na nazwę, bo zdublowane rozgrywki same w sobie średnio mi przeszkadzają. Jakiś kompleks, kurde? Po co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie są Mistrzostwa Polski w roto, tylko Mistrzostwa Polski Fantasy NBA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nazwij to sobie nawet Międzygalaktycznymi Mistrzostwami Wszechczasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za niemiecka akcja z "Mistrzostwami Polski" w roto? Jest na e-NBA 100 managerów w tym formacie w wielopoziomej lidze, z mnóstwem (a może i wszystkimi) ludźmi ze ścisłej polskiej czołówki. Zamiast połączyć siły, to jakieś ambicjonalne (?) względy decydują o konkurencji ze szkodą dla wszystkich. A już najbardziej mnie telepie na nazwę, bo zdublowane rozgrywki same w sobie średnio mi przeszkadzają. Jakiś kompleks, kurde? Po co to?

Rzadko zgadzam sięz GRB, ale dokładnie tak jest.

 

Nie wiem o co tutaj chodzi, ale górnolotne nazywanie tej zabawy MP to kabaret, szczególnie w przypadku, gdy już mamy na e-nba kilkuletnią zabawę, na wyższym poziomie od tej. Mamy dużą grupę najlepszych graczy ROTO, większość to pewniaki, dodatkowo pomału w I i II ligach coraz lepiej wyselekcjonowanych... MP to nie może być jakaś łapanka, jak tutaj. Pochwalam zapał, ale takie coś poważnych graczy może zniechęcać.

 

Po co takie zabiegi, nie rozumiem.

 

Poza tym dziwne jest te dzielenie ze względu na rodzaj gry i nazywanie tego finalnie MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie są Mistrzostwa Polski w roto, tylko Mistrzostwa Polski Fantasy NBA :D

W ktorych beda uczestniczyc glownie debiutanci...

 

O ile doceniam Twoj zapal organizacyjny i cieszy mnie proba popularyzacji fantasy wsrod fanow NBA o tyle dziwi mnie, ze nie dostrzegasz dosyc duzej wady w konstrukcji swoich rozgrywek - formula MP drugi sezon z rzedu jest zachecajaca dla nowych uczestnikow, ale zniechecajaca dla weteranow, ktorzy juz graja w dobrych ligach w danym formacie, wiec nie maja powodu by dolaczyc do rozgrywek, ktorych duza czesc beda stanowic debiutanci, z ktorych 30-40% oleje gre.

 

Dokladnie po to powstaly rozne systemy ligi, jak roto/fp na enba czy h2h/fp na sznurowce, by odsiewac olewusow i grac ze sprawdzonymi GMami, ktorzy juz reprezentuja jakis poziom.

Dlatego wg mnie zamiast dublowac ligi w danym formacie duzo lepsza strategia byloby promowac i powiekszyc juz istniejace rozgrywki w Roto, H2H i FP po to by wykorzystac je jako eliminacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inni kopiowali stąd do enba, to ja skopiuję w drugą stronę:

 

Benon, dnia 16 Wrze 2014 - 12:40, napisał:

Kurcze, panowie, trochę przesadzacie - czepiacie się nazewnictwa, a nazwa ma być chwytliwa i zachęcić ludzi do grania w fantasy. Jak ktoś złapie bakcyla, to sam znajdzie inne ligi na sznurowadle i dział fantasy forum e-nba. Zdecydowanie bardziej zachęci kogokolwiek hasło "Mistrzostwa Polski", niż "Robimy ze szwagrem dupno lige - dołącz..."

 

Ja wiem i Wy też dobrze wiecie i Fluber zapewne też dobrze wie, że "poziom sportowy" (o ile można o takim mówić w wypadku fantasy) tutejszej ligi roto, czy sznurówkowych lig H2H bije na głowę te niedające Wam spać po nocach Mistrzostwa Polski. Może kiedyś się to zmieni, ale stan na dziś jest taki, jaki jest...

Szacun dla Flubera, że organizuje... Z czasem część ludzi z tych łapanek zasili inne ligi i okaże się wartościowymi graczami, a to, że jeden z drugim będą się mogli tytuować Mistrzem Polski to powinno chyba po Was spływać.

 

Fajnie, że są tacy ludzie jak Fluber, czy wiLQ... Dzięki nim środowisko fantasy nie jest hermetyczne i coś się w nim dzieje, więc proponuję im raczej przyklasnąć, zamiast krytykować nazwę rozgrywek, lub zawartość tematu na forum.

 

Nie wiem czy będę w stanie zagrać w tym sezonie w MP, w jakiejkolwiek formule, ale doceniam wysiłek i gratuluję chęci i zaangażowania...

 

Nie traktujcie tego jako konkurencja i wszystko będzie OK.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mnie się marzy pełne zjednoczenie/unikfikacja róźnych lig w polskim świecie fantasy. Teraz mamy taka sytuacje jak w boksie pełno federacji mniej lub bardziej prestiżowych lub calkiem marginalnych. Chyba warto zorganizować wszystko pod jednym adresem.Teraz mamy kompletnie zbędną dywersyfikację skutkującą bałaganem. Nie zawsze więcej oznacza lepiej. Co stoi na przeszkodzie aby połączyć siły e-nba i sznurowadła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co stoi na przeszkodzie aby połączyć siły e-nba i sznurowadła?

 

Niechęć Flubera do systemu drzewkowego lig. Po dwóch latach możesz już być MISTRZEM POLSKI. Dlatego rozpieprzmy dotychczas działające ligi, nazwijmy się "propagatorem fantasy", skłóćmy środowisko i czujmy się z tym jak zbawca :R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako właściciel użytkowników tego forum nie wyraziłem zgody... Co za pierdoły piszesz GRB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę ta wasz dyskusja na e-nba przyjęła formę przepychanki i licytowania się o to czyj pomysł na propagowanie fantasy jest lepszy, przez to niewiele z niej wynika. Nie dzielę konta między sznurowadło i e-nba i nie bardzo mi się podoba fakt, że sprawy dotyczące tego forum omawia się na innej platformie, tutaj wklejając jedynie urywki dyskusji powodując tylko bałagan. Jak rozumiem to główną osią sporu jest fakt, że użytkownicy zachęceni dumnie brzmiącym tytułem "mistrza Polski" wybiorą tutejsze rozgrywki roto w ramach MP zamiast roto e-nba, które cechuje się większa złożoność oraz gwarantuje wyższy poziom rozgrywki. Jeśli tylko o to chodzi to nie wiem po co ta napinka. Czy te dwa twory naprawdę nie mogą funkcjonować obok siebie? Myślę, że rozgrywki na e-nba są na tyle popularne, że każdy debiutant który choć trochę poszpera prędzej czy później tam trafi. Radzę więc wyluzować. :) Oprócz tego jak mniemam póki co ustalono jedynie, że w roto zostaną rozegrane tylko eliminacje, więc nie wiem w jaki sposób tutejsze rozgrywki miałyby zagrozić renomie mistrzostw Roto z e-nba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oprócz tego jak mniemam póki co ustalono jedynie, że w roto zostaną rozegrane tylko eliminacje, więc nie wiem w jaki sposób tutejsze rozgrywki miałyby zagrozić renomie mistrzostw Roto z e-nba.

 

Renomie nie zagrożą ponieważ tamte rozgrywki stoją na wyższym poziomie. Problemem jest jednak to, że formuła mistrzostw polski jest bardzo zniechęcająca, na przykład dlatego ze spora część ligi szybko odpuszcza lub nawet w ogóle nie stawia się na drafcie i tak będzie co roku w eliminacjach jeśli będą one cały czas z łapanki. Poza tym dochodzi jeszcze ogromna niechęć władz sznurówki do jakiegokolwiek dialogu i zmian po sugestiach użytkowników, podczas gdy na e-nba niemal wszystko jest ustalane po dyskusjach i głosowaniach wszystkich zainteresowanych managerów. Tak więc gdy nowy gracz skusi się na MP to też szybko może ogólnie zrazić się do fantasy i więcej nie spróbować. A przecież celem takich rozgrywek powinno być nie tylko nakłonienie nowych graczy do gry, ale przede wszystkim by pozostali w fantasy jak najdłużej i się rozwijali. Roto na e-nba spełnia tą funkcję dużo lepiej i zupełnie nie rozumiem czemu władze sznurówki swoje ambicje przedkładają ponad dobro społeczności. Zamiast się dogadać z wiLQ i powiedzieć, że ty prowadź roto, my h2h, a fantasy points ciągniemy jakoś wspólnie i wszyscy są szczęśliwi a reprezentacja Polski w fantasy za kilka lat zmiażdży reprezentację USA ;), to tworzycie koncept MP, który siłą rzeczy budzi sporą niechęć w dużej części środowiska fantasy w kraju, szczególnie gdy bierzecie się za roto, w którym nie oszukujmy się, sznurówka nie przoduje. Tak w ogóle to jestem ciekaw jak tutejsi gracze h2h zapatrują się na to, że zamiast ich wieloletnie rozgrywki i mistrza pierwszej ligi uznać za mistrza polski, to powstaje jakiś nowy twór? Przecież to nie ma sensu. Jest od lat dobrze działająca struktura, to zamiast ją wykorzystać władze sznurówki kombinują jak koń pod górę :B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×