Skocz do zawartości

Polecane posty

Miażdżący argument, bo u Was za olewaczy skład wystawiał komisarz

W jednej lidze na 8 omawianych. I do tego tak czy inaczej byly w niej spore braki.

Zreszta jak dobrze wiesz ta sprawa bedzie w tym sezonie uregulowana.

 

Z pewnością debiutanci po sezonie przeprowadzają analizy statystyczne na tle innych rozgrywek, a nie opierają się na własnych odczuciach :M

Nie beda, ale organizatorzy powinni to robic by ocenic efekty ich poczynan. Ty spojrzales na swoje ligi i masz wnioski chociaz sa one ewidentnie bledne jak sie spojrzy na calosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRB przecież to Ty wczoraj zacząłeś "burzę" na e-nba. ja w swojej ocenie jak widzisz się nie pomyliłem - koleś sam się przyznał, że mam rację :) jak sobie debiutanci popatrzą z jakimi nadętymi bubkami trzeba się tam męczyć (my jesteśmy już straceni więc możemy to wytrzymywać) a jakie proste i zdrowe może być granie tutaj - to może dokonają prostego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że cieszę się że jak sam zaczynałem w 2007 roku aż tylu speców od Fantasy NBA w polskim internecie nie było bo nie wiem czy nie dałbym sobie spokoju czytając nawet tego typu dyskusje.. wtedy to była prawdziwa przyjemność - teraz zaczyna się z tego robić jakaś orka w kierunku osiągnięcia ultramistrzostwa wśród pseudo-mistrzów. bo temu nie pasuje nazwa a tamtemu poziom. graj, sprawdź się jak junior na pełnym luzie i nie sap nie znając nawet jeszcze pełnej wizji jaką Fluber zaproponuje na łamach MVP i sznurku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRB przecież to Ty wczoraj zacząłeś "burzę" na e-nba.

 

Owszem, ale nie w celu antagonizowania managerów z dwóch forów ani też deprecjonowania któregoś z nich, a w celu napiętnowania działań Flubera. I to on sprawia na mnie wrażenie najbardziej nadętego bubka, przekonanego o swojej misji, do którego na dodatek nie trafiają żadne racjonalne argumenty, co pokazuje dyskusja i tutaj i tam. Szkoda mi tylko - i dziwię się niepomiernie - że ktoś taki dostał od Cięglarza błogosławieństwo na działanie na Sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie mało obchodzi z jakimi ludźmi pod względem charakteru gram. Tak naprawdę nawet nie trzeba udzielać się na forum, wystarczy jedno umówienie się na draft na początku sezonu. Oczekuję tylko, że 90% ligi będzie aktywna w lidze (aktywność na FA i odpowiadanie na propozycje tradów oraz dogranie wszystkich meczów) i nic więcej do przyjemnej gry mi nie potrzeba. Gdy powyższe jest zapewnione to także poziom rozgrywek sam z siebie jest wysoki. Tutaj tego niestety nie będzie.

 

Cała dyskusja ma na celu wskazania co można usprawnić i jak wykorzystać istniejące ligi mające solidne podstawy. Niestety odpowiedzią są zarzuty, że weterani nie chcą grać z debiutantami i że udzielają się tu pseudo-mistrzowie.

 

Nie to nie, potem nie ma się co dziwić że padają takie komentarze

 

taki tu jest burdel ze nie chce mi sie grac w tych "mistrzostwach polski" znacie moze jeszcze jakies polskie ligi ktore nie wystartowaly a do ktorych jest nabor?

 

Ja życzę powodzenia i najlepiej skasujcie lub utajnijcie ten wątek przed jutrzejszym startem. Debiutanci tak nic z niego nie zrozumieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można uczynić z Mp zmagań wielosezonowych? Tak by co roku dodawać po jednym szczeblu rozgrywek i stosować awanse oraz spadki. Wtedy pewnie nikt by się nie czepiał poziomu rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ale wtedy ta liga stanie się konkurencją i będzie jeszcze większa krytyka :D.

 

Ja bym to jeszcze inaczej rozwiązał z cyklem 3-4 letnim tak jak mistrzostwa świata w piłce. Jeden rok to eliminacje dla wszystkich, ileś tam osób awansuje do półfinałów. Oprócz tego do tych półfinałów awansują osoby np. z pierwszych pięciu miejsc najwyższych lig wielosezonowych(np. 1 liga roto tu i 1 liga roto enba). Weterani nie będą narzekać, bo albo mogą walczyć o pierwszą piątkę w swojej lidze albo wystartować tu w eliminacjach. Trzeci rok rozgrywek to już finały do których awansuje ileś osób z półfinałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Dig, że poruszyłeś ten temat. Jutro z przyjemnością się do tego odniosę :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetnie Dig, że poruszyłeś ten temat. Jutro z przyjemnością się do tego odniosę :V

Ale wtedy regulamin juz bedzie zamkniety i nic z nim nie bedzie mozna zrobic?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można ale wtedy ta liga stanie się konkurencją i będzie jeszcze większa krytyka :D.

 

Przecież e-nba i sznurowadło to dwa osobne fora. Osoby zrzeszone w jednym jak i drugim miejscu mogą sobie wymyślać rozgrywki jakie im się tylko podoba i drugiej stronie nic do tego. Każdy ma wolną wolę i zapisuje się tam gdzie mu pasuje. Dobrych managerów jest na tyle dużo, że spokojnie można obdzielić nimi kilka lig w różnych miejscach. Dostępnych wariancji w obrębie jednego formatu również jest sporo. Tworzenie jednej superligi nie jest mi do szczęścia potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy nie można uczynić z Mp zmagań wielosezonowych? Tak by co roku dodawać po jednym szczeblu rozgrywek i stosować awanse oraz spadki. Wtedy pewnie nikt by się nie czepiał poziomu rywalizacji.

Ale ten sposob bys odtworzyl strukture, ktora juz istnieje w ligach i na sznurowce i na enba ;-)

 

Ja bym to jeszcze inaczej rozwiązał z cyklem 3-4 letnim tak jak mistrzostwa świata w piłce. Jeden rok to eliminacje dla wszystkich, ileś tam osób awansuje do półfinałów. Oprócz tego do tych półfinałów awansują osoby np. z pierwszych pięciu miejsc najwyższych lig wielosezonowych(np. 1 liga roto tu i 1 liga roto enba). Weterani nie będą narzekać, bo albo mogą walczyć o pierwszą piątkę w swojej lidze albo wystartować tu w eliminacjach. Trzeci rok rozgrywek to już finały do których awansuje ileś osób z półfinałów.

Tyle, ze wtedy MP przestaja sie czyms roznic od drzewkowych rozgrywek bo nazwanie czegos "eliminacjami", "polfinalem" i "finalem" to tylko pudrowanie faktu, ze jest to taka sama wielopoziomowa struktura, ktora wymaga wieloletniego osiagania sukcesow by pnac sie w gore [co zdaje sie jest glownym zarzutem flubera wobec drzewka].

 

Ba! W opisanym czasie rownie dobrze kazdy debiutant moze dolaczyc do dowolnych istniejacych rozgrywek i przeskoczyc od najnizszej ligi do najwyzszej... z ta istotna roznica, ze bedzie gral tam co roku, a nie jak w tej wersji tylko raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ponowię pytanie( ostani raz, obiecuję ). Dlaczego nie moze powstac jedna platforma np o nazwie E-NBA Fantasy Polska? Na ktorej stworzone zostaną wielopoziomowe ligi o drzewkowej strukturze ze spadkami i awansami. W formacie Roto, FP, h2h. wersjach z draftem "snake" i"aukcja". Czyli we wszystkich najbardziej popularnych wariantach. Czy na przeszkodzie stoją tylko ambicje zarządców poszczegolnych lig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja ponowię pytanie( ostani raz, obiecuję ). Dlaczego nie moze powstac jedna platforma np o nazwie E-NBA Fantasy Polska?

Bo sznurowka tez ma swoje ligi z wieloletnia tradycja? Takze pytanie trzebaby podzielic na rozne formaty [tzn np h2h tutaj, roto budzetowe na enba, roto wezykowe tutaj, ale z fp bylby problem].

 

Na ktorej stworzone zostaną wielopoziomowe ligi o drzewkowej strukturze ze spadkami i awansami. W formacie Roto, FP, h2h. wersjach z draftem "snake" i"aukcja". Czyli we wszystkich najbardziej popularnych wariantach. Czy na przeszkodzie stoją tylko ambicje zarządców poszczegolnych lig?

Nie tyle ambicje co zdanie odnosnie sensu laczenia rozgrywek i atrakcyjnosci drzewka, ale uwzgledniajac moja powyzsza uwage tez by mi sie cos takiego marzylo... ale jak widac za malo popularna to opinia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłbym w pełni za takim rozwiązaniem. Wężyk roto i h2h na pewno tutaj, roto aukcyjne na pewno na e-NBA. W resztę się nie bawię, więc mi to obojętne, ale na pewno dałoby się wypracować jakiś kompromis. Dałoby się, gdyby nie "Mistrzostwa Polski" Flubera, ma się rozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie moje MP fantasy NBA otworzylibyśmy pewnie 12 trzecich lig h2h w wężu, a nie tylko 4. Najmocniej przepraszam :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie moje MP fantasy NBA otworzylibyśmy pewnie 12 trzecich lig h2h w wężu, a nie tylko 4. Najmocniej przepraszam :V

Huh? Tzn zapisaloby sie na jeden format wiecej niz w sumie bylo w calych MP? ;-P

 

Plus mam pare pytan odnosnie regulaminu...

3. Nad przebiegiem rozgrywek w poszczególnych ligach czuwają komisarze, którzy zostali wybrani w tym celu przez organizatorów

W takim razie czemu od razu nie podajesz ich nickow w poszczegolnych ligach?

 

8. Po tym terminie nastąpi losowanie grup według stażu zawodników

Za takie zerzniecie koncepcji to przynajmniej mogles wspomniec o enba roto...

 

Ponadto portale sznurowadlo.pl oraz mvp-magazyn.pl mogą przyznać po jednej dzikiej karcie na finał.

Na jakich zasadach? Bo z tego nic nie wynika...

 

7. Finały mistrzostw odbędą się w formule roto z draftem budżetowym, jeżeli liczba finalistów będzie nieparzysta lub w formule h2h z draftem budżetowym jeżeli liczba finalistów będzie parzysta.

Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

 

8. Kolejność draftowania w eliminacjach i finale będzie losowana 30 minut przed rozpoczęciem draftu.

Tzn beda ligi wezykowe? Ktore?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie czemu od razu nie podajesz ich nickow w poszczegolnych ligach?

Ponieważ nie wiem, ile będzie lig i w jakich formułach

Jesli wszyscy dolacza to wychodzi 21 osob... co bedzie niezgodne z regulaminowym maxem...

Chętnie przeczytam, jak się doliczyłeś 21 :V

Na jakich zasadach? Bo z tego nic nie wynika... plus wtedy w sumie moze byc 23 osoby...

Zasady przyznawania dzikiej karty ustalimy w swoim czasie. Np. za rok :V

23? Może uznałem, ze nie wszyscy będą zainteresowani udziałem w finale? :V

Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

Doskonale :V

Tzn beda ligi wezykowe? Ktore?

Nie będą :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ nie wiem, ile będzie lig i w jakich formułach

Prawda, ale chyba wiesz kto bedzie komisarzem w kazdej formule?

Czy to dopiero ustalicie po zakonczeniu zapisow?

 

Chętnie przeczytam, jak się doliczyłeś 21 :V

Chyba ligi Twitterowe policzylem dwa razy bo napisales zwyciezcy, a nie podium obu lig...

 

Zasady przyznawania dzikiej karty ustalimy w swoim czasie. Np. za rok :V

A nie warto wczesniej by bylo wiadomo kto moze o to walczyc?

 

Dobrze rozumiem, ze tego nie bedzie wiadomo dopoki nie zakoncza sie potwierdzenia udzialu na final w przyszlym roku?

Doskonale :V

To bedzie dziwne zapisywac sie do ligi o nieznanym formacie... zas bioracy udzial w eliminacjach droga fp moga sie czuc nieco pokrzywdzeni skoro na ich format w finale nie ma zadnych szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda, ale chyba wiesz kto bedzie komisarzem w kazdej formule?

Czy to dopiero ustalicie po zakonczeniu zapisow?

Nie wiem, ile będzie lig w każdej formule, więc jak mam je teraz rozdzielić pomiędzy komisarzy?

hyba ligi Twitterowe policzylem dwa razy bo napisales zwyciezcy, a nie podium obu lig...

Jakie ligi twitterowe? W regulaminie jest jedna liga twitterowa i nawet podana jest jej nazwa. I pisze zwycięzcy eliminacji w lidze ( to chyba też wskazuje na to, ze jednej) twitterowej.

A nie warto wczesniej by bylo wiadomo kto moze o to walczyc?

Myślę, że wtedy nie nazywałoby się to dziką kartą, nieprawdaż?

To bedzie dziwne zapisywac sie do ligi o nieznanym formacie... zas bioracy udzial w eliminacjach droga fp moga sie czuc nieco pokrzywdzeni skoro na ich format w finale nie ma zadnych szans.

Na szczęście w eliminacjach nie ma takiego problemu, więc zapraszam :V A format FP jest w tym roku, więc nikt nie powinien czuć się pokrzywdzony :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Finał będzie rozgrywany w formule h2h lub roto. Jedynym wyznacznikiem będzie liczba uczestników finału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzikie karty zostaną przyznane, to oczywiście nie w momencie, kiedy pozostali uczestnicy finału będą już ustaleni, potwierdzeni i w lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×