Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Przybornik MP

Polecane posty

W załącznikach znajdziecie dwa przydatne pliki:

- ranking zawodników po średniej FP z zeszłego sezonu - pierwsze 250. playerów

- zestawienie wycen zawodników pod kątem aukcyjnym - 250 playerów

 

W/w mogą być pomocne głównie przy drafcie, szczególnie dla początkujących. Oczywiście to samo można znaleźć w lidze na yahoo ale forma arkusza jest w niektórych zastosowaniach niezastąpiona :) Smacznego, mam nadzieję, że skorzystacie.

Aukcja_koszt_2013.xlsx

RankingFP_2013.xlsx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej do yahoo, nie wnikałem w jaki sposób to liczą. Czy to robi różnicę? Jakiś przykład?

 

Edyta.

 

Dopiero zrozumiałem co miałeś na myśli. Wrzuciłem pierwsze co znalazłem i przerobiłem. Nawet nie rozglądałem się za totalsami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze wszystkich przechytrze bo sam sobie utworzyłem w excelu coś podobnego, ale widze, że jednak nic z tego ehh... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie bardziej do yahoo, nie wnikałem w jaki sposób to liczą. Czy to robi różnicę? Jakiś przykład?

 

prawie każdy zawodnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mistrzFB: rozumiem, że chodzi Ci o dwie odrębne klasyfikacje: po średnich i po totalu? Na tą chwilę wyciągnięte mam tylko średnie. Jeśli znajdę chwilę - postaram się także popracować nad totalami. Nie jest to jednak zadanie na 5 min. Średnie niemniej też przydatne.

 

dvd93: kwestia ułatwienia obsługi danych, które yahoo i tak wystawia. Jeśli ktoś nie odrobi pracy domowej to excele nie pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzFB: rozumiem, że chodzi Ci o dwie odrębne klasyfikacje: po średnich i po totalu? Na tą chwilę wyciągnięte mam tylko średnie. Jeśli znajdę chwilę - postaram się także popracować nad totalami. Nie jest to jednak zadanie na 5 min. Średnie niemniej też przydatne.

 

 

To zadanie na jakąś minutę ; - )

 

A chodzi mi o to, że dlaczego na yahoo jest ustawione, by FP graczy liczyć na podstawie średnich? Przecież to mniej dokładne niż na podstawie totals. Poza tym jak w taki razie będzie wyglądała tabela na koniec sezonu - suma wszystkich "totals" druzyny, czy też średnia FP na gracza? Bo to kolosalna roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro zatem wygrywa total, to dlaczego na yahoo ustawiliscie, ze jest liczone ze srednich, a pozniej bedzie to przeliczane na total? Nie ma to przeciez wiekszego sensu i trzeba po prostu od razu ustawic by srednia FP byla liczona z total stats a nie avg. Wiem, to w sumie pierdola, bo roznice sa ponizej 1 fp na zawodnika, ale jak juz cos robimy, to robmy to optymalnie ;)

 

EDIT

Ta roznica ponizej 1 FP to jest gdy porownujemy srednia liczona na podstawie srednich z ta na podstawie totals. W skali calego sezonu i calej druzyny moze to jednak byc istotny problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie my ustawiliśmy tylko yahoo i błędy w średniej wynikają z zaokrąglenia.

Wystarczy, że klikniesz sobie opcję szukania graczy po totalu, wrzucisz wszystko do exela i będziesz miał prawdziwe średnie :)

Nie ma to znaczenia w rozgrywkach, bo liczy się tylko total.

Średnie są przydatne przy wybieraniu graczy w drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie mówimy o tym samym. Szczerze mówiąc nie widziałem, że jest to gdzieś do ustawienia - może dlatego, że nigdy nie byłem komisarzem w formule FP :) Dawaj szczegóły.

 

Co do wyciągania danych - jeśli jesteś w stanie zrobić to w minutkę to pewnikiem skryptem. Ręczne przenoszenie do excela - ze względu na sposób wyświetlania danych na stronie z zawodnikami - jest pracochłonny. Jeśli jest inna metoda - chętnie o niej poczytam :)

 

PS. W zakresie "pomocy w drafcie" nie ma żadnego znaczenia z jakiego algorytmu skorzystamy. Chodzi o poglądową wartość danego gracza. W trakcie sezonu i tak korzystasz z bieżących danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim wypadku nie mówimy o tym samym. Szczerze mówiąc nie widziałem, że jest to gdzieś do ustawienia - może dlatego, że nigdy nie byłem komisarzem w formule FP :) Dawaj szczegóły.

 

Przyznam, ze nie potrafie tego w tej chwili wskazac (nie jestem komisarzem w zadnej lidze, a na pamiec nie znam calego panelu komisarza;)). Ale sa tylko dwie opcje - albo mozna to gdzies w panelu komisarza ustawic, albo yahoo domyslnie tak robi dla wszystkich lig FP... co byloby dosc dziwne, ale moze?

 

Co do wyciągania danych - jeśli jesteś w stanie zrobić to w minutkę to pewnikiem skryptem. Ręczne przenoszenie do excela - ze względu na sposób wyświetlania danych na stronie z zawodnikami - jest pracochłonny. Jeśli jest inna metoda - chętnie o niej poczytam :)

 

Inne zrodlo danych: basketball-reference. Tam jest wszystko ladnie przygotowane pod eksport do excela. Wystarczy wybrac sezon, statystyki z niego i mamy wszystkich graczy na jednej stronie. Skopiowaie i wklejenie zajmuje kilka sekund :)

 

PS. W zakresie "pomocy w drafcie" nie ma żadnego znaczenia z jakiego algorytmu skorzystamy. Chodzi o poglądową wartość danego gracza. W trakcie sezonu i tak korzystasz z bieżących danych.

 

Wlasnie nie jestem pewien, bo w zaleznosci od FP beda rozne wyceny. I o ile przy pojedynczym graczu roznice i tak nie beda duze, to w skali calej druzyny juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inne źródło - ok, ale gubisz kontekst tj. przyjętą w danej lidze FP formułę liczenia uzysku punktowego. Na yahoo plus jest taki, że otrzymujesz ranking po średniej (w tym przypadku) FP i to wg algorytmu obowiązującego w danej lidze. I to ta średnia jest w tym wszystkim najważniejsza.

 

Co do wyceny drużyny to dalej - wg mnie - wszystko jest w porządku. Temat sprowadza się tak naprawdę do tego by ocenić "siłę" danego zawodnika przy przyjętej w lidze punktacji. To powinno się z kolei przełożyć na cenę jaką jesteś skłonny za niego zapłacić. Inaczej wycenisz Howarda w FP, inaczej w roto. Tutaj będzie różnica. W samym FP kierujesz się jakkolwiek liczonym rankingiem wg średniej - siła zawodnika, którego planujesz wybrać nie zmieni się w relacji do innych zawodników. Wszyscy są liczeni z tym samym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne źródło - ok, ale gubisz kontekst tj. przyjętą w danej lidze FP formułę liczenia uzysku punktowego. Na yahoo plus jest taki, że otrzymujesz ranking po średniej (w tym przypadku) FP i to wg algorytmu obowiązującego w danej lidze. I to ta średnia jest w tym wszystkim najważniejsza.

 

Nic nie gubie. Przeciez wpisanie formuly zgodnie z przyjetymi przez waz kryteriami to tez moment pracy i to tylko raz - potem juz wszystko dziala automatycznie.

 

I nie, srednia nie jest najwazniejsza jesli jest liczona na podstawie srednich statystyk, a uklad w tabeli bedzie na podstawie totals! To jest sedno problemu.

 

Co do wyceny drużyny to dalej - wg mnie - wszystko jest w porządku. Temat sprowadza się tak naprawdę do tego by ocenić "siłę" danego zawodnika przy przyjętej w lidze punktacji. To powinno się z kolei przełożyć na cenę jaką jesteś skłonny za niego zapłacić. Inaczej wycenisz Howarda w FP, inaczej w roto. Tutaj będzie różnica. W samym FP kierujesz się jakkolwiek liczonym rankingiem wg średniej - siła zawodnika, którego planujesz wybrać nie zmieni się w relacji do innych zawodników. Wszyscy są liczeni z tym samym błędem.

 

Nieprawdwa - skala bledu jest rozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie gubie. Przeciez wpisanie formuly zgodnie z przyjetymi przez waz kryteriami to tez moment pracy i to tylko raz - potem juz wszystko dziala automatycznie.

Ciekawe, nie pomyślałem o tym nawet. Ciekawy wątek "warsztatowy" nam wyszedł :)

 

I nie, srednia nie jest najwazniejsza jesli jest liczona na podstawie srednich statystyk, a uklad w tabeli bedzie na podstawie totals! To jest sedno problemu.

(...)

Nieprawdwa - skala bledu jest rozna.

Myślę, że tutaj akurat jesteś zbyt aptekarski. Przecież tu nie chodzi o dokładność szacowania co będzie na koniec rozgrywek. Chodzi nałożenie kilku czynników (średnia FP, dynamika średniej FP za kilka sezonów wstecz, totale dla powyższych, wiedza o formie, kontuzjach, tendencjach itp.) w celu wybrania najwłaściwszego w danym momencie zawodnika. Wydaje mi się, że błąd wynikający z metody przyjętej do obliczeń można zaniedbać zważywszy na to, że już wysypka (np. kontuzja w trakcie meczu a co za tym idzie szczątkowy bądź wręcz ujemny uzysk FP) może mieć dużo większy wpływ na wyniki drużyny niż niedoszacowanie "siły" zawodników przy drafcie.

 

Ale oczywiście zgadzam się z tym, że jak mieć dane to te najbardziej dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem zbyt aptekarski, ale czasem szczegoly wygrywaja lige;) Szczeolnie ze mamy draft aukcyjny, wiec jesli dokladiej sie oszacuje wartosc graczy, to mozna zaszczedzic troche dolarow na kilku i wydac je pozniej z zyskiem, ze tak powiem.

 

Ale najwazniejsza byla dla mnie kwestia tego, jak bedzie liczona koncowa tabela - jesli na podstawie totals to swietnie i w zwiazku z tym kto chce uzywac srednich ze srednich ;) przy przygotowaniach do draftu, to juz jego sprawa ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat biorąc gracza w drafcie patrzę na sprawę całościowo: średnią gracza, kontuzjogenność i jego sytuację w rotacji. Niemniej, jesli porządkować graczy, to bardziej czytelne jest pod kątem średniej. Total trochę zaciemnia sprawę - jeden gracz mógł z powodu kontuzji opuścic większośc sezonu i od razu to się odbija na jego pozycji w kolejności - a przecież niekoniecznie podobna kontuzja może przydarzyć mu się znowu. W uszeregowaniu pod względem średniej ilość meczów rozegranych przez zawodnika nie ma żadnego znaczenia - najlepsi są zawsze na górze. A to, czy się bierze zawodnika, który w sezonie rozgrywa 50 meczów, to juz jest kwestia indywidualnego podejścia do sprawy. Dla mnie celem nadrzędnym jest uszeregowanie pod względem średniej, bo ona najbardziej odzwierciedla wartość zawodnika. Najlepszy przykład S. Curry. Ile rozegrał meczów 2 lata temu - 26. W uszeregowaniu w totalu przed poprzednim sezonem jego pozycja byłaby niziutka. A w sezonie 2012/13 opuścił tylko 4 mecze, będąc przy tym all-starem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat biorąc gracza w drafcie patrzę na sprawę całościowo: średnią gracza, kontuzjogenność i jego sytuację w rotacji. Niemniej, jesli porządkować graczy, to bardziej czytelne jest pod kątem średniej. Total trochę zaciemnia sprawę

 

Umknelo ci sedno problemu - pewnie, ze wiecej nam powie 'uporzadkowanie" wedlug sredniej. Ale sama srednia lepiej gdy jest liczona na podstawie TOTALS zawodnika a nie jego SREDNICH. Niestty autora tego tematu oraz yahoo na stronie ligi podaja srednie obliczone na podsatwie srednich co daje nieco mylny obraz wartosci skoro ostatecznie o kolejnosci w tabeli decyduje total (czyli inaczej mowiac srednie na podstawie totals, a nie srednie na podstawie srednich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

srednia FP wg formuly przyjetej w MP musi byc liczona z totals (wzor jest jednoznaczny), nie wiem jak sobie wyobrazasz jej policzenie ze srednich (no chyba ze te srednie pomnozysz przez liczby meczow poszczegolnych zawodnikow i Ci wyjda totals). to ze Cieglo umiescil akurat zestawienie srednich FP ze srednimi poszczegolnych statystyk nie znaczy przeciez ze srednie FP byly z nich liczone. chyba lepiej zeby nic nie wstawial bo teraz takich glupich gadek by nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udostępniłem w formie excel coś co można znaleźć na yahoo i co przydaje się na zdecydowanie przy drafcie w formule FP. Nie ma tam żadnych przekłamań. Kto chce skorzystać - proszę bardzo. Nie - przymusu pobierania nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
srednia FP wg formuly przyjetej w MP musi byc liczona z totals (wzor jest jednoznaczny), nie wiem jak sobie wyobrazasz jej policzenie ze srednich

 

 

Normalnie, przeciez to podstawowa matematyka, doslownie na poziomie podstawowki...

 

(no chyba ze te srednie pomnozysz przez liczby meczow poszczegolnych zawodnikow i Ci wyjda totals). to ze Cieglo umiescil akurat zestawienie srednich FP ze srednimi poszczegolnych statystyk nie znaczy przeciez ze srednie FP byly z nich liczone.

 

 

Sek w tym, ze byly z nich (ze srednich) liczone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Udostępniłem w formie excel coś co można znaleźć na yahoo i co przydaje się na zdecydowanie przy drafcie w formule FP. Nie ma tam żadnych przekłamań. Kto chce skorzystać - proszę bardzo. Nie - przymusu pobierania nie ma :)

 

 

Sa przeklamania w tym sensie, ze wartosci nie sa dokladne (bo obliczone na podstawie srednich a nie totals). W skali calej druzyny moze sie to przelozyc na kilkanascie, a nawet kilkadziesiat dolarow roznicy przy wycenach draftowych. A to juz jest COS i doswiadczeni GMowie wykorzystaja taka przewage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Normalnie, przeciez to podstawowa matematyka, doslownie na poziomie podstawowki...

 

 

Sek w tym, ze byly z nich (ze srednich) liczone!

 

nie rzucaj słów na wiatr - pokaż mi wzór jaki wymyśliłeś na liczenie średniej FP w tej formule ze średnich - najlepiej jakiś przykład dla jednego zawodnika - średnia FP ze średnich i średnia FP z totals. czyli proszę o przeprowadzenie prostego dowodu matematycznego na podstawie 2ej podstawówki

 

Sa przeklamania w tym sensie, ze wartosci nie sa dokladne (bo obliczone na podstawie srednich a nie totals). W skali calej druzyny moze sie to przelozyc na kilkanascie, a nawet kilkadziesiat dolarow roznicy przy wycenach draftowych. A to juz jest COS i doswiadczeni GMowie wykorzystaja taka przewage.

 

Mistrzu masz przewagę nad wszystkimi - ciesz się :) szczególnie , że to wszystko liczone jest dla danych z zeszłego sezonu i wszystko sobie trzeba przeszacować na realia sezonu, który się zbliża.. o fucka laka - chyba Twoja przewaga się powiększa nad nami wszystkimi biorąc pod uwagę, że wszyscy będą grać idealnie to samo co w 2012-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma przekłamań na linii yahoo - excel.

 

LOL, zastanawiam sie czy ty w ogole rozumiesz o czym mowa. Tak wiec jeszcze raz:

- yahoo, i za yahoo autor tego watku, pokazl srednie FP zawodnikow obliczone na podstawie ich srednich statystyk (np. points per game, rebounds per game itd).

- koncowa tabela yahoo bedzie wedlug total FP, a nie srednich

- jesli obliczymy total na podstawie srednich podanych przez autora watku, to beda rozbieznosci z faktycznym stanem! i to jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×