Skocz do zawartości
fluber

Drive to the Finals 2013/14

Polecane posty

Nie używa się wielkiej litery, pisząc o sobie.

 

Jestem. Może nawet dotrwam w tym roku do końca, bo poprzednio mi się znudziło pod koniec jakoś.

Fakt, ciężko wytrwać.

 

No to taka opcja niestety zabija według mnie sens grania w kilku ligach w takiej formule.

Podpisuję się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś napisać trochę, jaką tu taktykę się obiera?

jak w ogóle wygląda ywbór graczy?

na ile meczów wybiera się grajka?

nie wiem czy dobre pytania zadaje ale w ogole nie bardzo czuje te formułę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochany Nelly, z tego co ja wy kminiłem to wybiera się graczy maksymalnie na pierwsze 4 mecze każdego z zespołów ( zakładamy, że 1 runda PO może się skończyć 4-0 dla poszczególnych drużyn), później reagujesz na bieżąco. 2 runda itd..analogicznie do powyższego. Punktujesz tylko w kategoriach PKT, ZB. AS. = łączna suma daje Twój wynik dnia. Nie możesz wybrać dwa razy tego samego gracza, czyli np. wybierasz Bronka w pierwszym meczu PO i już do końca PO nie masz opcji wybrać go ponownie. Taktykę obmyśl sam albo kopiuj wybory innych:-) możesz podejrzeć kto kogo wybrał na dany dzień.

 

Salut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki "kochany" knt :D

czyli na początku raczej z tych słabszych teamów

powiedzmy, że jak mija pierwsza runda to już nie ma tych w 90% słabszych

czyli nie ma już wybierania wśród nich

rozumiem, że codziennie praktycznie musze mieć pięcu nowych graczy?

jak to wystarcza w stosunku do rozegranych meczów?

tzn np jesli w finale długim to może się zdarzyć, że komuś już zabraknie graczy, nie?

dobrze zatem jest chyba te potencjalnie najlepsze druzyny trzymać do końca?

i generalnie starać się maksymalnie wykorzystywać tych potencjalnie odpadających?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak by wychodziło. Poza trafieniem we właściwego zawodnika masz jeszcze kalkulację/przewidywanie kto zagości w finale rozgrywek. Ten kto trafnie przewidzi ma szansę na zmaksymalizowanie wyników tj. punktowanie w każdej rundzie na możliwie najwyższym pułapie. Ta gra jest głębsza niż mi się pierwotnie wydawało. Przykładowo, jeśli jesteś cienki w przewidywaniu zawijasz Lebrona już w pierwszej rundzie i nie martwisz się o to czy zagra w finale. Alternatywnie, czekasz z nim aż do finału a w międzyczasie ciśniesz sok z grajków, którzy odpadną sukcesywnie do finału. Każdy może ulepić taką strategię jaka mu się podoba. Fajne to.

 

Teraz muszę przemyśleć to co napisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisałeś to właśnie to samo co i mi się nasuwało.

Myslę, że nie będzie tu wielkiego zdradzania własnej taktyki jeśli trochę publicznie tu porozważamy ewentualności.

A pytanie z innej beczki?

Trzeba codziennie sie logować i ustawiać codzinnie skład, nie?

Trochę obciążające to :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdego dnia punktuje jeden zawodnik. Skład możesz wystawić sobie na kilka dni do przodu, więc nie ma konieczności codziennego logowania. I z tego co pamiętam nie można podejrzeć jakich zawodników wystawili na dany dzień pozostali GM, ta opcja jest dostępna następnego dnia po rozegranych meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chicken ma rację. Codziennie reprezentuje Cię tylko JEDEN zawodnik. Nie możesz podejrzeć, kto kogo ustawił ( dopiero następnego dnia). Głównie chodzi o to, żeby wybierać na początku graczy z zespołów, które odpadną najwcześniej ( czyli umieć przewidzieć kto odpadnie). Dodatkowo lepiej wybierać wcześniej tych, którzy odpadną po meczach. Skład możesz ustawić do przodu na tyle, na ile znany jest terminarz. Liczy się tylko suma punktów, zbiórek i asyst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz to ma sens :) A z innej beczki: nie wiem czy nie pisał o tym swojego czasu MJ (?) ale my chyba nie jesteśmy z zasady eligible na odbiór ewentualnych nagród. Lipa trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczyłeś na samochód? :F

Oczywiście :)

 

Wkurwiające to niezmiernie, że w erze globalizacji mamy jeszcze takie kwiatki. W konkursie yahoo dla komisarzy też wygrałem, nagrodę wysłali i przez kombinacje nie udało mi się jej odebrać. Nie ukrywam, że to auto byłoby niezłym ukojeniem ;)

 

knt: pomerdało Ci się, to pewnie ze strachu przed nieuniknionym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, teraz to ma sens :) A z innej beczki: nie wiem czy nie pisał o tym swojego czasu MJ (?) ale my chyba nie jesteśmy z zasady eligible na odbiór ewentualnych nagród. Lipa trochę.

 

Z tego co czytałem w regulaminie, nagrody są tylko dla legalnych rezydentów USA :S

Nagrody przyznają dla najlepszego typer poszczególnych rund, oraz dla zwycięzcy klasyfikacji końcowej.

Z osobistego doświadczenia wiem również, że za zajęcie miejsca w pierwszej 10 nie otrzymuje się nawet uścisku prezesa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, terminarz na Drive to the Finals jest już dostępny, więc pora rozpocząć wybieranie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień ustalony. Jestem naprawdę ciekawy jak zapunktuję swoimi pickami bo z jednej strony obstawiam zawodników z drużyn, które powinny odpaść w 1. rundzie PO a z drugiej strony wskazany % owned jest dziwnie niski. Czuję, że ten sezon stracę na opracowaniu strategii gry by wymiatać za rok :)

 

Flu, należy Ci się jakiś medal za podrzucenie pomysłu z tą ligą i przedłużenie zabawy w fantasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy tydzień ustalony. Jestem naprawdę ciekawy jak zapunktuję swoimi pickami bo z jednej strony obstawiam zawodników z drużyn, które powinny odpaść w 1. rundzie PO a z drugiej strony wskazany % owned jest dziwnie niski. Czuję, że ten sezon stracę na opracowaniu strategii gry by wymiatać za rok :)

 

Flu, należy Ci się jakiś medal za podrzucenie pomysłu z tą ligą i przedłużenie zabawy w fantasy :)

Nie należy mi się, mogłem wpaść na to wcześniej, aczkolwiek trochę wstyd, że wciąż nie mam żadnego medalu:V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Czy jak wybiorę zawodników na cały tydzień , to będę mógł w czasie tego tygodnia zamienić zawodnika gdyby jakiś doznał kontuzji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie:

Czy jak wybiorę zawodników na cały tydzień , to będę mógł w czasie tego tygodnia zamienić zawodnika gdyby jakiś doznał kontuzji?

Zawodników można podmieniać do momentu rozpoczęcia pierwszego meczu danego dnia.

Nie ma obowiązku typowania do przodu, wystarczy na najbliższy dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×