Skocz do zawartości
fluber

Finał - sezon 14/15

Polecane posty

Hmm...o co tu chodzi? Fluber to jak w końcu wybieramy? Kto pierwszy ten lepszy? Czy obowiązuje lista z pierwszego posta?

Jak by co to mogę być 1 albo 3 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wątku dotyczącym finału MP proszę o określenie numeru, z którym chcecie draftować. Kolejność wybierania numerów jest napisana w pierwszej wiadomości w wątku.

Jest to dość jasne stwierdzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką mamy umowę z chłopakami. Wygrywam eliminacje i pierwszy finał a w kolejnych sezonach pozostawiamy to już prawdziwym umiejętnościom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślę, że termin draftu powinniśmy ustalić dopiero pod koniec września/na początku października bo póki co pewnie mało kto się orientuje kiedy będzie mógł w nim uczestniczyć, a głupio jakby w finale zabrakło kogokolwiek podczas draftu.

 

Co innego z wybieraniem numerów draftowych, fajnie by było jakby ta lista była ustalona w przeciągu 2 najbliższych tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zanim wybiorę proszę o doprecyzowanie formy tego wężyka, np. poprzez rozpisanie jako który będzie wybierał w poszczególnych rundach ten, kto w pierwszej wybiera z jedynką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 20 picków jest zgodnie z wybranymi numerami draftu, natomiast kolejne 20 odwrotnie. Oznacza to, że menedżer, który wybiera z jedynką ma picki numer 1 i 40, ten któy wybiera z numerem 20 ma picki 20 i 21. Po 40 wyborach cała procedura zaczyna się od początku, czyli zaczyna menedżer z pierwszym pickiem ( wybory 41 i 80).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuu, to kiepsko, współczuję tym z pickami spoza top8-10, bo w tak dużej lidze przy takiej formie draftu te osoby są niemal bez szans na wygraną. Dziwne, że takie zasady przyjęliście, szczególnie, iż o kolejności draftowania decydują punkty z różnych lig - a więc ktoś, kto miał trudniejszą konkurencję i ugrał mniej punktów, będzie w gorszej pozycji startowej niż ktoś, kto miał łatwiejszą i ugrał więcej (tak więc argumentacja o "premiowaniu dobrych wyników z eliminacji" jest bezzasadna). Naprawdę, może organizatorzy jednak przemyślą zmianę na aukcję, myślę, że nikt z uczestników by się nie obraził. W końcu mamy tu wyłonić mistrza, a nie "mistrza z handicapem". Gdyby jednak do tego nie doszło, to wybieram oczywiście numer czwarty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrz ma sporo racji. Może warto wszystko jeszcze raz przedyskutować albo chociaż zrobić ankietę. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego czy w związku z zamknięciem "zkrainynba" jakaś inna strona będzie relacjonować przebieg rozgrywek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kolejności draftowania decydują punkty z róznych lig, ale wszyscy zwycięzcy zostali umieszczeni w TOP 7 i rzeczywiście jest to dla nich pewien handicap. Taka została podjęta decyzja w gronie komisarzy i jest wiążąca.

Co do 2 edycji w tej chwili nie mogę jeszcze podać żadnych wiążących informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kolejności draftowania decydują punkty z róznych lig, ale wszyscy zwycięzcy zostali umieszczeni w TOP 7 i rzeczywiście jest to dla nich pewien handicap. Taka została podjęta decyzja w gronie komisarzy i jest wiążąca.

 

Podjętą decyzję zawsze można zmienić :> Szczególnie że takie rozwiązanie uczyniłoby rozgrywkę lepszą, same mistrzostwa bardziej prestiżowe. Serio, czemu nie poddać tego przynajmniej pod głosowanie uczestników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam jej nie mogę zmienić. Ponadto dwóch komisarzy wybiera z dwoma pierwszymi numerami i nie chcę stawiać komisarzy w niezręcznej sytuacji, bo kiedy ustalaliśmy zasady nie było wiadomo, kto ten handicap otrzyma, a teraz dwóch z nich wybiera z najwyższymi pickami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dostatecznie długo dyskutowaliśmy na ten temat.

Skupmy się lepiej na przygotowaniach do draftu, niż na niepotrzebnym gadaniu.

Sytuacja na arenie NBA tak się zmieniła i wyrównała, że nie ma większego znaczenia numer w drafcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem punktacje zawodników według zasad z ubiegłego roku i różnica pomiędzy pierwszym a 20 zawodnikiem ( gdyby wszyscy brali graczy według średniej z listy) to około 20FP, co daje łącznie około 1600 punktów fantasy, czyli handicap na poziomie 3-4%. Myślę, że to odpowiedni bonus za lepsze eliminacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuu, to kiepsko, współczuję tym z pickami spoza top8-10, bo w tak dużej lidze przy takiej formie draftu te osoby są niemal bez szans na wygraną. Dziwne, że takie zasady przyjęliście, szczególnie, iż o kolejności draftowania decydują punkty z różnych lig - a więc ktoś, kto miał trudniejszą konkurencję i ugrał mniej punktów, będzie w gorszej pozycji startowej niż ktoś, kto miał łatwiejszą i ugrał więcej (tak więc argumentacja o "premiowaniu dobrych wyników z eliminacji" jest bezzasadna). Naprawdę, może organizatorzy jednak przemyślą zmianę na aukcję, myślę, że nikt z uczestników by się nie obraził. W końcu mamy tu wyłonić mistrza, a nie "mistrza z handicapem". Gdyby jednak do tego nie doszło, to wybieram oczywiście numer czwarty.

 

To według Ciebie pick 10 jest lepszy niż np 18?

Pick 10 wybiera jako 10, a następnie jako 30,50,70

Pick 18 wybiera jako 18, a następnie 22,58,62.

Gdzie ta przewaga? Optowałbyś za pickiem 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam jej nie mogę zmienić.

 

To zapytaj innych, a najlepiej poddać to pod głosowanie wszystkich uczestników.

 

Ponadto dwóch komisarzy wybiera z dwoma pierwszymi numerami i nie chcę stawiać komisarzy w niezręcznej sytuacji, bo kiedy ustalaliśmy zasady nie było wiadomo, kto ten handicap otrzyma, a teraz dwóch z nich wybiera z najwyższymi pickami.

 

Ale co to zmienia? Mniej by się starali w poprzednim sezonie, gdyby wiedzieli, że teraz draft będzie w formie aukcji?

 

Już dostatecznie długo dyskutowaliśmy na ten temat.

 

 

To słaby argument. Lepiej powiedz dlaczego wężyk miałby być lepszym rozwiązaniem niż aukcja.

 

 

Sytuacja na arenie NBA tak się zmieniła i wyrównała, że nie ma większego znaczenia numer w drafcie.

 

To wybieraj z numerem 20...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reguły były ustalane przed rozpoczęciem mistrzostw i biorąc w nich udział wszyscy się na nie zgodziliśmy.

Ja przykładowo prowadziłem w swojej grupie wyraźnie, ale dzięki tym zasadom miałem dodatkowy impuls by walczyć do ostatniego dnia o 2 miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Proponuję dokończyć tę edycję na ustalonych zasadach i przedyskutować ewentualne zmiany przed kolejną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dokończyć tę edycję na ustalonych zasadach i przedyskutować ewentualne zmiany przed kolejną.

 

Tylko dlaczego? Co złego by się stało, gdybyśmy zmienili draft na aukcję? Możesz wyjaśnić przewagi węża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi się wypowiadać w tej kwestii ponieważ jestem głównym beneficjentem obowiązujących ustaleń ale w ich myśl mamy system, który premiuje najlepsze wyniki z fazy eliminacyjnej. Ustalenia są znane od dawna i do tej pory sprzeciwów nie było. Czy ktoś może być zainteresowany zmianą preferencyjnych warunków wiedząc, że draft licytacyjny niweluje wszelkie wypracowane przywileje? Nie - oto odpowiedź na Twoje pytanie. Co istotne, żadnego wałka tutaj nie ma.

 

Gwoli ścisłości:

- tak, sam grałem w słabej i niedoświadczonej lidze i stąd mój przywilej

- tak, obecnie wyżej cenię draft licytacyjny co nie oznacza, że wąż nie jest miodny

- tak, reguł gry nie zmienia się w jej trakcie a decyzję podejmuje Fluber w porozumieniu z komisarzami, którzy w ten sposób mają realny wpływ na niektóre ustalenia

- nie, apel o zgłaszanie się na funkcję komisarza nie spotkał się z wielkim odzewem

- tak, przydział do grup eliminacyjnych nie był narzucony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×