Skocz do zawartości
fluber

Finał - sezon 14/15

Polecane posty

Wąż jest dlatego, żeby dać przywileje ludziom z eliminacji. Jakby była aukcja to najlepszy wynik w eliminacjach byłby bez znaczenia. Rozumiem motywy, którymi kierowano się ustalając takie a nie inne zasady i nie mam nic przeciwko temu. Skoro twierdzicie, że temat został dogłębnie przedyskutowany to chyba faktycznie nie ma sensu dłużej się nad tym rozwodzić. Czasu zostało jednak jeszcze sporo i dobrze byłoby przekonać się czy ktoś z pozostałych uczestników, którzy jeszcze nie zabierali głosu w tej sprawie będzie miał podobne zdanie co MistrzFB. Gdyby to zależało ode mnie pewnie postawiłbym na aukcję, ale skoro szefostwo zdecydowało inaczej to biorę to na klatę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wąż jest dlatego, żeby dać przywileje ludziom z eliminacji. Jakby była aukcja to najlepszy wynik w eliminacjach byłby bez znaczenia.

 

Tak, to jest jedyny argument, jaki przedstawiany jest za tym (wąż) rozwiązaniem. Zauważcie jednak że:

1. ludzie z eliminacji już są premiowani za swój dobry wynik poprzez grę w finałach!

2. jeśli to maja być mistrzostwa, to dlaczego jedni menagerowie mają mieć na starcie przewagę nad innymi dzięki lepszemu wynikowi osiągniętemu w nierównych ligach?

3. naprawdę nie widzicie, że aukcja uczyniłaby te rozgrywki lepszymi? Możecie podać choć jeden argument za tym, że wąż podniesie poziom ligi?

 

I to nie jest tak, że sam miałem jakiś kiepski wynik w eliminacjach, bo mam przecież jak coś czwarty numer draftu. Po prostu przy tak dużej lidze te pierwsze wybory dają tak dużą przewagę, że tylko jakieś kontuzje/wymiany w NBA mogą sprawić, że ktoś spoza top 8-10 wygra. To wypacza sens rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś nieuważny.

 

?

Mozesz podac argument za tym, ze wezyk uczyni lige lepsza niz aukcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mistrzFB: wypisałem Ci wcześniej kilka faktów, które składają się na sytuację w obecnym sezonie. Argument jest jeden - podjęte wcześniej decyzje i zobowiązania organizatora mistrzostw. Final MP nie jest niezależną ligą a częścią większych rozgrywek z wykraczającą poza ten sezon logiką i powiązaniami.

 

Czy uważam, że w przyszłości model licytacyjny może stać się wyłącznym sposobem draftowania w tych mistrzostwach? Jak najbardziej. W tym sezonie proponuję skupić się na własnych sukcesach w obowiązujących realiach.

 

PS. Dla jasności, ja nie narzucam reguł ale jeśli Flub po długich ustaleniach decyduje jako organizator o pewnym modelu rozgrywek - przyzwoitość nakazuje uszanować te postanowienia. Gdybym miał 20. numer w drafcie miałbym dokładnie takie samo zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesteś nieuważny.

 

?

Mozesz podac argument za tym, ze wezyk uczyni lige lepsza niz aukcja?

 

Mistrz Polski musi się wykazać wszechstronnością, eliminacje były aukcyjne, a finał w wężu - rok temu tak zaproponował organizator i zasady zostały zaakceptowane.

 

Jeszcze nigdy nie grałem węża w tak dużej lidze i chciałbym się przekonać, czy rzeczywiście nr w drafcie ma decydujące znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzFB: wypisałem Ci wcześniej kilka faktów, które składają się na sytuację w obecnym sezonie. Argument jest jeden - podjęte wcześniej decyzje i zobowiązania organizatora mistrzostw. Final MP nie jest niezależną ligą a częścią większych rozgrywek z wykraczającą poza ten sezon logiką i powiązaniami.

 

Tylko że to jest argument nijak odnoszący się do tego który system draftowania uczni ligę lepszą!.

 

Inną sprawą jest to, że ciekawią mnie te "powiązania i logika wykraczające poza ten sezon". Mógłbyś rozwinąć? W jaki sposób zrobienie aukcji cokolwiek by utrudniło w kontekście innych sezonów lub uczyniło rozgrywki gorszymi? Jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie, czy po prostu będziecie uparcie powtarzać, że komisarze podjęli taką decyzję i basta? Wygląda to niestety jak nieumiejętność przyznania się do błędu i brak dobrej woli do skorygowania go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest argument nijak odnoszący się do tego który system draftowania uczni ligę lepszą!.

Przeciwnie, konsekwentnie realizujemy postanowienia, które wymagają takiej a nie innej metody draftowania. Właśnie po to by liga (rozgrywki) była lepsza. Zasady są przemyślane i służą konkretnym celom, w tym obrana na ten sezon metoda draftowania. Jeśli szukasz argumentów to przejrzyj wątek, ja nie zamierzam już nic dodawać - wszystko zostało już napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to jest argument nijak odnoszący się do tego który system draftowania uczni ligę lepszą!.

Przeciwnie, konsekwentnie realizujemy postanowienia, które wymagają takiej a nie innej metody draftowania.

 

Dlaczego wymagają takiej metody draftowania?

 

Właśnie po to by liga (rozgrywki) była lepsza.

 

W jaki sposób? Skoro uważasz, że wężyk uczyni rozgrywkę lepszą niż aukcja, to chyba nic trudnego abyś to w kilku słowach uzasadnił?

 

 

Zasady są przemyślane i służą konkretnym celom,

 

Jakim celom?

 

w tym obrana na ten sezon metoda draftowania. Jeśli szukasz argumentów to przejrzyj wątek, ja nie zamierzam już nic dodawać - wszystko zostało już napisane.

 

Zostało tylko napisane, że tak postanowiliście i basta. Żadnego merytorycznego uzasadnienia odnośnie przewagi wężyka nad aukcją w kontekście ulepszenia rozgrywki nie było. Tak samo jak nie było wyjaśnienia dlaczego ewentualna zmiana na aukcje miałaby cokolwiek zepsuć w szerszym kontekście. Jeśli się mylę, to proszę zacytuj te moje trzy pytania powyżej i po kolei na każde z nich odpowiedz. Bo póki co to niestety je ignorujecie, szczególnie to o przewagę wężyka nad aukcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wąż w finale był moim pomysłem i mogę wytłumaczyć, dlaczego się na niego zdecydowałem. Przede wszystkim chciałem dodatkowo nagrodzić zwycięzców eliminacji. Uznałem, że jedyną metodą na dokonanie tego będzie zapewnieni im wyboru w TOP 7 węża, co jak słusznie zauważył mistrzFB daje im minimalną przewagę na starcie.

Po drugie chciałem uatrakcyjnić rozgrywki eliminacyjne, w których, w przeciwieństwie do finału MP, uczestniczyło blisko 150 menedżerów. W ten sposób uzyskałem dwa pojedynki w jednym, co dodatkowo pozwoliło mi uatrakcyjnić relacje prowadzone na stronie zkrainynba.com

Po trzecie zdaję sobie sprawę, że wąż nie jest tak sprawiedliwy, jak draft, ale jeżeli postanowimy zmienić zasady, to dopiero od drugiej edycji MP. Być może podjęliśmy błędną decyzję,ale ta edycja toczy się według określonych już zasad, których nie chcę zmieniać przed rozpoczęciem drugiej edycji. Nie zmienia się zasad gry w czasie jej trwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aukcja odbieram nam bonus za wyniki w eliminacjach. Wystarczy?

 

Serio? Czy piszę w jakimś innym języku niż polski i moje wypowiedzi są niezrozumiałe dla komisarzy? Pytanie przecież brzmiało w jaki to sposób wężyk czyni rozgrywki lepszymi niż aukcja! I póki co na nie żaden z was nie odpowiedział, tylko w kółko powtarzacie, że takie były ustalenia, aby dać bonus za wyniki w eliminacjach (do czego zresztą też się odnosiłem wykazując, jak nieuzasadnione jest premiowanie dwa razy za to samo - raz w postaci awansu do finałów, a drugi jako lepszy numer draftu - szczególnie gdy mieliśmy NIERÓWNE lig).

 

Wąż w finale był moim pomysłem i mogę wytłumaczyć, dlaczego się na niego zdecydowałem. Przede wszystkim chciałem dodatkowo nagrodzić zwycięzców eliminacji. Uznałem, że jedyną metodą na dokonanie tego będzie zapewnieni im wyboru w TOP 7 węża, co jak słusznie zauważył mistrzFB daje im minimalną przewagę na starcie.

 

I nie sądzisz, że to był błąd? Że to uczyni mistrzostwa mniej atrakcyjnymi, ponieważ na starcie mamy dysproporcję niekoniecznie zależną od samych graczy, ponieważ na wynik, jaki osiągnęli w eliminacjach, miały wpływ nie tylko ich umiejętności, lecz również nierówność lig.

 

Po trzecie zdaję sobie sprawę, że wąż nie jest tak sprawiedliwy, jak draft, ale jeżeli postanowimy zmienić zasady, to dopiero od drugiej edycji MP. Być może podjęliśmy błędną decyzję,ale ta edycja toczy się według określonych już zasad, których nie chcę zmieniać przed rozpoczęciem drugiej edycji. Nie zmienia się zasad gry w czasie jej trwania.

 

Niekoniecznie, zasady jak najbardziej można zmienić jeśli zostaną spełnione dwa warunki:

- większość uczestników się na to zgodzi

- zmiana tych zasad nie polepszy pozycji startowej gracza lub graczy

 

Naprawdę fluber, nie widzę tu żadnych przeciwwskazań, które zaburzałyby system rozgrywek, czy tym bardziej czyniły grę gorszą w tym roku - wręcz przeciwnie. Dlaczego więc nie poddać tego chociaż pod głosowanie uczestników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, że premiuję kogoś 2 razy, bo wszyscy uczestnicy tej ligi awansowali do finału. Być może popełniłem błąd, a liga na pewno byłaby równiejsza gdybyśmy zastosowali aukcję. Nie zgodzę się natomiast, że zmiana zasad w trakcie gry to kwestia demokratyczna, bo każdy z graczy zaakceptował regulamin zanim zaczął grać i żeby go zmienić musiałbym uzyskać zgodę wszystkich zainteresowanych, a nie demokratycznej większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mistrz FB - stosujesz argument o tym że LIGI BYŁY NIERÓWNE. Mam prośbę:) przypomnij mi na czym dokładnie polegała ta nierówność. Ja już nie pamiętam, grałem w fantasy-points po raz pierwszy ale to nie zmieściło mi się w nazwę logina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ mieliśmy z Mazim taką samą nazwę drużyny, to ja zdecydowałem się zmienić swoją z Ball Don't Lie na InItToWinIt.

Właśnie myślałem nad zmianą nazwy teamu, ale skoro sam postanowiłeś zmienić, to dzięki. :)

Mogę wybierać jako 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej mi było przeorbić ligę eliminacyjną na finał. Nie chciało mi się wprowadzać całej punktacji od nowa :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a z innej beczki...

 

w tym roku gramy tylko tą ligę finałową, czy również eliminacje do przyszłorocznego finału ?

 

 

pozdro

mSala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz FB - stosujesz argument o tym że LIGI BYŁY NIERÓWNE. Mam prośbę:) przypomnij mi na czym dokładnie polegała ta nierówność. Ja już nie pamiętam, grałem w fantasy-points po raz pierwszy ale to nie zmieściło mi się w nazwę logina ;)

 

Ta nierówność bierze się stąd, że ligi nie były tworzone według jakiegoś klucza (np. jak na enba według doświadczenia - co też nie rozwiązuje problemu, ale jest ciut bliżej tego rozwiązania), lecz losowo, więc trudno oczekiwać aby rozklad menagerów pod względem umiejętności był równomierny we wszystkich ligach. A skoro tak, to nie fair jest nagradzanie kogś za to, że być może ugrał więcej punktów w słabszej lidze w stosunku do kogoś, kto ugrał ich mniej, ale mając być może mocniejszych przeciwników. Oczywiście nie wiemy czy tak na pewno bylo, ale biorac pod uwage sposob tworzenia lig jest to mocno prawdopodobne i dlatego tez lepiej by bylo zastosowac aukcje, ktora przeciez kazdemu daje takie same szanse i po prostu wygra najlepszy oraz majacy najmniej pecha z kontuzjami ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeskakujemy kolejkę. Jeżeli do końca wyboru numerów fronda się nie zgłosi, to straci swoje miejsce w finale. Teraz wybór L.TM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybieram nr 5 (i mam nadzieję, że tym razem prawidłowo wybrałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×