Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

[2009/2010] Spotkanie organizacyjne - liga FP Yahoo

Polecane posty

Gość

moze sie dolacze tylko musze zobaczyc w ilu ligach bede gral

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja jednak nie dam rady, juz mam 4 zespoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Draft ustalony na 10 października, a więc to już za moment. Pytanie czy zbieramy do dziesięciu czy startujemy z ośmioma zespołami? Z jednej strony fajnie byłoby mieć pełną dziesiątkę, ale z drugiej możemy czekać na brakujące osoby w nieskończoność...

 

Co na to nasz komisarz i reszta zainteresowanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Draft ustalony na 10 października, a więc to już za moment. Pytanie czy zbieramy do dziesięciu czy startujemy z ośmioma zespołami? Z jednej strony fajnie byłoby mieć pełną dziesiątkę, ale z drugiej możemy czekać na brakujące osoby w nieskończoność...

 

Co na to nasz komisarz i reszta zainteresowanych?

Ja osobiście jeszcze nie grałem w 7 - drużynowej lidze, więc byłaby to jakaś odmiana.

Myślę, że termin draftu jest dobry i nie ma co czekać, jak ktoś się pojawi to ok, jak nie to nie będziemy płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie na czym polega ta formula to moze sie pobawie

Gramy na zasadach z forum e-nba.pl.

Zdobycze poszczególnego gracza w danej kategorii punktowej są przeliczane na tzw. fantasy points, które decydują o wartości gracza i pozycji drużyny. Niżej przedstawiona punktacja została wprowadzona na początku zeszłego sezonu. Ponieważ dobrze się sprawdziła będziemy w dalszym ciągu z niej korzystać.

 

1. Oddany rzut z gry: -1 fantasy points

2. Celny rzut z gry: 2 fp

3. Oddany rzut za 3 punkty: -0.5 fp

4. Celny rzut za 3 punkty: 1.5 fp

5. Zdobyty 1 punkt: 2 fp

6. Zdobyta 1 zbiórka: 4 fp

7. Zdobyta 1 asysta: 5 fp

8. Zdobyty 1 blok: 7 fp

9. Zdobyty 1 przechwyt: 8 fp

10. Popełniony 1 faul: -2 fp

11. Popełniona 1 strata: -5 fp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każda z wymienionych pozycji ma swój limit liczby występów = 82. To znaczy, że można rozegrać na każdej z pozycji maksymalnie 82 spotkania. Nie więcej. Jeśli limit na jakieś pozycji zostanie wyczerpany, punkty zdobyte na tej pozycji w meczu nr 83 i każdym następnym nie będą już dodawane do konta GM'a.

 

PG - 82

SG - 82

SF - 82

PF - 82

C - 82

Util - 82

Util - 82

Util - 82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 drużyn mamy z tego co zauważyłem

Zerknij na pierwszy post tego tematu - tam jest osiem osób. Wygląda na to, że ktoś nie dostał zaproszenia (i się nie upomniał). Chyba, że ktoś się zadeklarował, ale ostatecznie olał bez powiadomienia. Bogansa na tej liście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Formula dla mnie dziewicza i nie chce mi sie myslec nad strategia ale moge sie pobawic.

Nie wiem tylko o co biega z tym limitem wystepow.

Teoretycznie moze nie miec kto grac w playoffach?

ale jakby co to mnie dopiszcie

bedziecie mieli dostarczyciela punktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, to nie tak. Ta formuła różni się znacząco od head to head. Generalnie każda drużyna gromadzi punkty - fantasy points - wg formuły podanej wyżej przez AIR_MJ. Każdy dzień rozgrywek to zatem pewna porcja punktów - za każdego wystawionego do gry na danej pozycji gracza. Suma punktów za dany dzień jest doliczana do konta uczestnika - kto na koniec sezonu zgromadzi ich najwięcej - wygrywa.

 

Aktualizacja jest więc codzienna. Brak play-off.

 

Patent z ograniczeniem ilości meczów na daną pozycję jest o tyle ciekawy, że wymusza na graczu zastosowanie pewnej strategii i reagowanie na wydarzenia w lidze. Zasadniczo, na jedną pozycję będziemy mieli najczęściej więcej niż jednego "chętnego" w naszym składzie. Oznacza to, że wystawiając playera na tą pozycję codziennie szybko wyczerpiemy limit meczów i zamkniemy punktowanie na niej nawet już w środku sezonu. Nie możemy zachowywać się tutaj jak w h2h - dbając jedynie by obsadzić pozycje i nie wypuścić w dniu meczu pustego składu. Tutaj trzeba kombinować tak, by każdy mecz na danej pozycji został rozegrany przez graczy, którzy mogą nam dać możliwie najwięcej punktów a niekoniecznie przez tych, którzy w ogóle mogą być wystawieni.

 

Krótko mówiąc, murowane pierwsze miejsce to rozegranie kompletu gier przy najwyższej w lidze średniej za mecz. Ale bywa i tak, że wygrywa ten kto rozegrał komplet meczów, przy nie najwyższej średniej korzystając z tego, że inny chomikował mecze i - mimo niesamowitej średniej - nie wykorzystał pełnej ilości. Lepiej rozegrać komplet meczów średniakiem, niż 10 meczów supergwiazdą.

 

Oczywiście na stronie drużyny mamy podgląd wykorzystania gier i prognozę co pozwala zdecydować, w którym momencie zaczynamy szanować mecze.

 

W tej lidze mniejsze znaczenie mają olewusy - oni szkodzą tylko sobie (w przeciwieństwie do gry w h2h gdzie mogą wypaczać wyniki poszczególnych matchupów) - co oczywiście nie oznacza, że przymykamy oko na porzucanie składu w trakcie rozgrywek. Więc generalnie jedna drużyna nie ma wpływu na grę drugiej. Pomijam kwestie trejdów.

 

Tipsy dla początkującego - przed draftem:

- wybierać zawodników, którzy zdobywają najlepiej premiowane statsy (patrz wyżej). Pewne kategorie - z reguły te rzadkie - dostarczają zdecydowanie więcej punktów niż pozostałe,

- warto popatrzeć na rankingi graczy z zeszłego sezonu - zakładka players wybierana z poziomu ligi fantasy points. Widzimy tam średnie punktowe (za cały sezon) każdego zawodnika. Celujemy w tych z najwyższą średnią rzecz jasna :)

- pamiętamy, że zbieramy punkty a nie wygrywamy poszczególne kategorie, czyli zbieramy takich graczy, którzy statystycznie dają najwięcej kategorii pozytywnych (dodatnio premiowanych) a najmniej negatywnych (ujemnie premiowanych). Zdarzają się sytuacje, że wynik danego zawodnika za dzień jest...ujemny (przykładowo słaby procent rzutów z gry, dużo strat itp.).

 

Mam nadzieję, że ta garść faktów się przyda i że nie zapomniałem o niczym istotnym. Jeśli zbyt chaotycznie - daj znać, będę korygował :)

 

PS.

 

Warto też wspomnieć o fajnym zestawieniu, które prowadzi na e-nba jeden z userów - cotygodniowego rankingu drużyn w danej lidze. Świetna sprawa. Pokazuje gracza o najwyższej średniej w danym tygodniu (liczba fpts podzielona przez ilość rozegranych (zaliczonych) gier). Mamy więc graczy tygodnia, miesiąca. Jedyne co trzeba robić to zliczać punkty oraz liczbę gier dla każdej drużyny. Można to robić ręcznie (żmudne) albo w sposób opanowany przez wspomnianego usera z e-nba (wyciąga sobie dane z przesyłanych plików ze źródłem strony ligi). Z uwagi na brak czasu w zeszłym sezonie zaniechałem prowadzenia podobnego rankingu u nas (w tym sezonie nie jest lepiej :) ). Opanowanie drugiej metody pomogło by więc wydatnie (mniemam, że nakład wymaganej pracy jest niższy) :) Czy ktoś wie jak to robić (pytanie do ludzi, którzy grają także na e-nba)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie się nie zgłosiłem ( nie chciałem blokować miejsca ), bo obecnie jestem w 3 ligach na yahoo i jeszcze nie wiem jak będzie co do czwartej ligi. Choć w sumie przyznam szczerze, że chętnie sprawdziłbym, czy czasami MJ-owi nie da się bardziej niż w zeszłym roku napsuć krwi ;) Tak więc, jeśli komisarz zgadza się, abym dołączył do ligi dzień przed draftem ( draft jest 10 wieczorem ? ), bo do końca nie będę wiedział czy muszę zakładać nowe konto, to ( czy z nowego, czy z obecnego profilu ), możecie mnie spokojnie też liczyć jako kolejną osobę w lidze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Wlasnie w sprawie terminu/godziny draftu... Damy rade tego 10 zebrac sie ok 18? Niestety jesli zaczniemy o 20 bede zmuszony ustawic autodraft... Oczywiscie nie chce wywracac nic do gory nogami - na termin sie zgodzilem wiec ze tak powiem moja strata ;) Chyba ze pasowalby Wam jakis inny bliziutki (bo tez nie moge sie doczekac) termin...

 

Pozdro,

 

Pafsen

 

PS GO MIAMI :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Andrew: dołączaj - jeśli zdecyduje się ostatecznie Nalesnick to z Tobą będzie nas akurat 10-ciu. Fajnie, bo jest jakaś porównywalność z wynikami z e-nba.

 

Draft jest chyba 10go czyli najbliższa sobota, godz. 20.30. Mi to pasuje. Propozycja Pafsena niestety ani trochę, no ale niech decyduje ostatecznie komish.

 

Draftowy weekend!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jakby co to mnie dopiszcie

bedziecie mieli dostarczyciela punktow

 

to jasniej

dopiszcie mnie do ligi

termin 10.10 o 20.30 mi pasuje

niestety o 18.00 raczej nie, ale ostatecznie moze sie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety nie pasuje sobota. Chyba ze wczesniej bo wieczorem ide na koncet. Troche lipa.

 

Wolałbym niedziele albo cos miedzy pon-czw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10.10 (sobota) kiepsko.

Wolałbym jak Links jakiś termin pon-czw.

 

Ale jeśli będą optować przy tym to nie będę robił zamieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie termin draftu podałem z miesięcznym wyprzedzeniem, było wystarczająco dużo czasu aby sobie zarezerwować godzinkę czasu w sobotę wieczorem. Data draftu jest ostateczna. Ewentualną zmianę terminu moglibyśmy negcjować wcześniej a nie 4 dni przed draftem. Wszystkim którzy nie dadzą rady uczestniczyć w drafcie live przypominam o ustawieniu pre-ranku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×