Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny-zapisy do 30.09.2015

Polecane posty

Myślałem, że jestem największym konserwatystą w świecie fantasy, ale się myliłem :)

Patrząc na reguły wszystkich formatów rozgrywek, właśnie w H2H gdzie nie ma limitów rozegranych gier dodatkowy slot IL przydałby się najbardziej.

Musiałem się zapisać do IV ligi roto na e-nba, żeby po latach zagrać z opcją IL. :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestem do tego przekonany. To zmienia rozgrywkę, zmienia podejście do FA. Przecież czajenie się na powrót kontuzjowanego to część tej gry, czasami trafimy i odrabiamy z nawiązką długie tygodnie murowania składu. Czasami nie :) Tak graliśmy od lat, trzeba to kultywować - przynajmniej do momentu kiedy wiedza na temat praktycznego wykorzystania IL będzie powszechna i ludzie się z tym oswoją. Póki co nie jest. Nie wiem kiedy i gdzie miałeś okazję grać z tym ustawieniem ale ja np. nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w praniu. Mogę sobie tylko wyobrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kiedy i gdzie miałeś okazję grać z tym ustawieniem ale ja np. nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w praniu. Mogę sobie tylko wyobrażać.

Jak zaczynałem swoją przygodę z fantasy NBA ponad 10 lat temu to była taka opcja i grało się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musiałem się zapisać do IV ligi roto na e-nba, żeby po latach zagrać z opcją IL. :S

Wyszedl ukryty motyw ;-)

 

Nie wiem kiedy i gdzie miałeś okazję grać z tym ustawieniem ale ja np. nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w praniu. Mogę sobie tylko wyobrażać.

Jak zaczynałem swoją przygodę z fantasy NBA ponad 10 lat temu to była taka opcja i grało się świetnie.

Potwierdzam, ze koncepcyjnie to nie jest zadna nowosc. Wrecz moznaby argumentowac, ze IL to jest powrot do tradycji bo to funkcjonuje od dawna w innych sportach, a zniknelo z NBA tylko ze wzgledu na zmiany przepisow. Kontuzjowani gracze niestety pozostali ;-)

 

Co do eksperymentalnej czesci to wg mnie nie da sie tego spartolic z dlugoterminowymi zlamasami i jedyna watpliwosc to jak nowy system bedzie podchodzil do jednomeczowych absencji - czy ktos kto opusci mecz z grypa bedzie mogl byc wrzucony na dobe na ILa czy bedzie jakies minimum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszecie to z pozycji kogoś kto zaznał systemu i wie czego się po nim spodziewać :) Rozumiem to. Ale jak widać wątpliwości - być może kosmetyczne - jednak istnieją. Nam się nigdzie nie spieszy, jeśli rozwiązanie jest z gatunku jedynie słusznych - wcześniej czy później przebije się do obowiązkowych reguł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy grali już z opcją IL spota – powiedzcie mi jak wygląda sytuacja taka: miałem jednego kontuzjowanego gracza powiedzmy na tydzień i dzięki temu pobrałem sobie jednego FA za darmo. Nagle kontuzjowany gracz wraca i mam 14 zawodników w składzie – jak to wygląda ze zrzuceniem dodatkowego gracza? Ile czasu na to jest? Jak wygląda punktowanie, jeśli jeszcze nie zdążyłem go zrzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci, którzy grali już z opcją IL spota – powiedzcie mi jak wygląda sytuacja taka: miałem jednego kontuzjowanego gracza powiedzmy na tydzień i dzięki temu pobrałem sobie jednego FA za darmo. Nagle kontuzjowany gracz wraca i mam 14 zawodników w składzie – jak to wygląda ze zrzuceniem dodatkowego gracza? Ile czasu na to jest? Jak wygląda punktowanie, jeśli jeszcze nie zdążyłem go zrzucić?

Z tego co pamiętam jak grałem przed laty, to nie było limitu czasu i puki nie chciałeś uaktywnić podleczonego gracza, to mogłeś go trzymać na IL i mieć 14 zawodników w składzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, jesteś pierwszym w kolejce do zasilenia rozgrywek. Jest jednak coś co musisz wiedzieć: koniecznie przyprowadź kogoś do pary :) W związku z przedłużającą się sytuacją stagnacji w ligach trzecich (poza 3C, która ogarnęła się wzorowo) pozostałe ligi zostają okrojone do rozmiaru 10 drużyn. To oznacza, że o ile nie przybędzie para - liga wystartuje w takim rozmiarze.

 

Powyższa zasada dotyczy oczywiście wszystkich okrojonych lig. Zależy nam na tym by uzbierać optymalną liczbę graczy (tj. 12) ale priorytetem jest teraz umożliwienie dogrania szczegółów organizacyjnych i gra w ligach w ogóle. Nieparzysta liczba uczestników skutecznie wstrzymuje działania i moment, w którym mamy 30 osób do podziału na 3 ligi jest fajną okazją by narysować grubą krechę organizacyjną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, thx. Pracuję nad parą. Jeśli nie wypali - będę trzymał kciuki za wykruszenie się kogoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bazowałem na ostatniej informacji o 6 brakujących. Szatan daje 5. Bors - 4. Ktoś jeszcze dobył? Mam na uwadze tylko parzystość lig, kto gdzie pójdzie nie ma większego znaczenia - ważne żeby się rachunki zgadzały.

 

PS. Chyba, że wliczałeś Borsa :)

 

PS2. Porządkując:

- 3A - brakuje 3ech

- 3B - brakuje jednego

- 3C - komplet

- 3D - komplet

 

Na tą chwilę do wyrównania (do 10) są ligi 3A i 3B. Matys powinien dogadywać się z kimś z 3B by pogodzić reorganizację (potencjalną) lig oraz swoje potrzeby draftowe. Jeśli coś pomerdałem - dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Chyba, że wliczałeś Borsa :)

Raczej chodzi o kogoś innego, ja dalej pozostaję do ewentualnego wykorzystania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę, w 3A mamy 9 osób. Jeśli dołączysz tam (do potwierdzenia) - będziemy mieli dwie ligi po 12 i dwie po 10 uczestników. To jeszcze do potwierdzenia bo to co piszą chłopaki w wątkach jest niejednoznaczne :)

 

Jeśli powyższe jest aktualne to już otwiera możliwość draftowania w ligach (i potencjał rozszerzenia do 12 przy założeniu, że pojawi się para graczy per każda niepełna liga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×