Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicken

Roto I liga - 15/16

Polecane posty

Dałeś propozycję, Rose jest słaby jak nie powiem co, ale Noel mnie wk...

 

więc przyjąłem...

 

Mam nadzieję, że się choć utrzymam, lepsze to jednak niż spadek.

 

Mój trzeci trejd w lidze. No ładnie. A w roto dynasty nie mogę się z nikim dogadać, widocznie tam nie ma z kim...

 

P.S. Taktyka hack'a'Shaq przeszła już do historii. Teraz jest nowa: hack'a'Jordan. 34 wolne w meczu :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trejdu z GRB trochę żałuje, trejdu z matkiem, póki Jordan będzie dostarczał punkty jak Carmelo, zdecydowanie nie :)

 

Tylko niech częściej go faulują, zawsze jest jakaś szansa na jakieś punkciki z wolnych. A że przy okazji będzie walił cegłówki, cóż, mnie to nie interesuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z trejdu ze mną masz Duranta - to najważniejsze. Straciłeś nieco wszechstronności, bo odpadł Ci Jeff Green, którego dość szybko wystawiłeś na waivera, a Okafor nie jest graczem przyjaznym fantasy. Ja mam Lillarda z top 15, ale pozostali dwaj średnio. DeRozan jest kim jest i niczego więcej niż top 80-100 się nie spodziewam, a Drummond niszczy swoimi osobistymi wszystkie rankingi i pałęta się w okolicy 200. miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w roto nie grasz rankingami :) Puntowaniem FT ponoć da się wygrać ligę (chociaż to nie moja szkoła ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Tutaj rankingi nie są decydujące chociaż o czymś mówią. Najważniejsze jest jednak to co potrzebujesz. Ja sam tankuje wolne dlatego one u Drumma były zbyteczne choć jego zbyt mała ilość bloków trochę irytowala. Ale za Lillarda i Derozana mogłem więcej wyciągnąć choć liczyłem na trochę lepszą grę okafora ale nie myślałem wtedy że jest świrem i z takim podejściem to zawojuje jedynie komisariaty.

Także pożytek jest jedynie z Duranta, było słabo przed trejdami jest równie słabo po nich.

Cieglo są różne szkoły. Ja sam ma e-nba jakoś męczę swój team bez tankowania żadnej kategorii ale wtedy ciężko o trejd na którym się zyska. Zawsze się w jakiejś kategorii straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są różne szkoły. Miałem na myśli tylko to, że istnieje strategia puntowania stosowana z powodzeniem przez niektórych graczy. To nie moja bajka, być może kiedyś skuszę się na to by podejść pod ten model gry.

 

Co do kształtu trejdów to nie do końca Cię rozumiem. Trejd bez strat to kradzież. Przechodzi przypadkiem albo na graczu, który nie wie zbyt wiele o życiu :) O to bardzo ciężko. Z drugiej strony, trejd bez zysku to głupota albo jakaś chwilowa zaćma. Sęk w tym by wzmocnić się w elemencie, który wzmocnienia wymaga a stracić na tym w czym jesteśmy i tak mocni albo - dla odmiany - puntujemy. Efektem każdego trejdu powinna być ostateczna korzyść dla każdej strony. Nie zgodzę się z tym, że ciężko o trejd w podejściu - nazwijmy to - zrównoważonym. Zawsze znajdzie się ktoś kto niedomaga i komu możemy pomóc, oczywiście z korzyścią dla nas. Problem polega na tym, że nie zawsze jest dobry moment albo ktoś wymaga wymiany symetrycznej, mimo, że ta asymetryczna byłaby ze znaczną korzyścią dla obu stron (w sensie wynikowej pozycji w tabeli). Sam jestem zdania, że trejdy w obecnej albo wcześniejszej fazie sezonu nie mają wielkiego sensu dla ekip, w których wyszedł trejd a pewnych graczy uważają wciąż za rozwojowych. Chyba znacznie lepiej handlować w fazie sezonu, w której już znamy potencjał własnego składu.

 

Coś czego absolutnie nie rozumiem to robienie trejdów dla zasady albo by "zobaczyć co z tego wyniknie". Jeśli jest to podbudowane odpowiednią analizą to jakieś tam ryzyko można zrozumieć ale często (nie piję koniecznie do naszej ligi) mamy wymianę na totalnym spontanie - byle z grubsza nazwiska się zgadzały i deal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No fakt trochę pojechałem na spontanie i w sumie to był błąd. Ale nie powiem też, żebym czegokolwiek żałował, bo aktualnie mój team w miarę wykrystalizowałem i dokonuję jedynie pewnych poprawek poprzez FA zwalniając jedynie najsłabsze ogniwa. Za długo jednak czekałem ze zmianami i teraz ciężko jest dokonać jakiegoś spektakularnego przeskoku.

 

I dlatego nie zgadzam się z tezą, że teraz trejdy nie mają sensu. Uważam za to odwrotnie - najlepiej jest się wymieniać właśnie w tej chwili, kiedy we miarę znany jest kierunek, w jakim daży aktualne zestawienie, a zarazem jest jeszcze trochę czasu na zmianę. Ale już niebawem, za miesiąc, dwa, to trejdy stracą na znaczeniu a ich wpływ na wynik teamu będzie symboliczny. Może też być tak, że po prostu jednemu userowi znudzi się zawodnik i zechce mieć innego. Ale czasu, żeby ten zawodnik sporo zmienił nie będzie dużo. No chyba, że różnice w tabeli będą minimalne to wtedy nawet ostatni dzień ligi może dużo zmienić. Ja się wyratowałem przed spadkiem właśnie w ostatnich dniach, a na e-nba nawet ostatnim meczem ostatniego dnia poprzez desperackie wystawienie do składu jednego klienta którego imienia już nawet nie pamiętam :)

Ale żeby coś zrobić jak się ma dużą stratę, to najlepiej teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech się dzieje. Ja do tej pory zrobiłem wspaniały deal, oddając DeRozana za Korvera. DeRozan zaczął grać niesamowicie, a Korver w ostatnim meczu osiągnął absolutne dno, pudłując wszystkie 11 rzutów (przezornie go nie wystawiłem, tyle dobrego). Ale zobaczycie, że jeszcze będę w top 3! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój trejd z GRB był faktycznie do dupy. Przed sezonem celowałem w podium, a czeka mnie niechybnie spadek, choć tak naprawdę w ogóle tego nie brałem pod uwagę.

 

Wtopa jak nic. Mam nadzieję, że chociaż w aukcyjnych roto będzie lepiej - czyli awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zobaczycie, że jeszcze będę w top 3! :P

 

A może jednak nie taki urzędowy. Tabele prognoz bardzo mnie lubią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało się pozyskać Klaya wczoraj, przez to przegrany waiver o Hooda mniej boli :S

 

Ale jak można takiego kogoś na FA zrzucić, zamiast handlować :F

 

Czekam teraz na powrót Blake'a, żeby oddanie Melo nie bolało za mocno. Jakoś i tak w miarę spokojnie przechodzę ten okres bez Clippera pod koszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią bym pohandlował, ale jak przychodzą do mnie śmieszne propozycje to się wszystkiego odechciewa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że udało się pozyskać Klaya wczoraj, przez to przegrany waiver o Hooda mniej boli :S

 

Ale jak można takiego kogoś na FA zrzucić, zamiast handlować :F

 

Czekam teraz na powrót Blake'a, żeby oddanie Melo nie bolało za mocno. Jakoś i tak w miarę spokojnie przechodzę ten okres bez Clippera pod koszem.

 

Hood faktycznie dobra akwizycja, aż się zdziwiłem, że ktoś taki dostępny. Potem szybko spojrzałem na pozycję w waiverze i byłem dobrej myśli :) Na co liczyłeś mają piątkę? :)

 

W przeciwieństwie do Ciebie strata Eryka jest nieodwracalna i nie mogę liczyć na wsparcie gdzieś down the road. Z drugiej strony - jak u Ciebie - wiele na jego absencji nie straciłem. Hood może się tutaj przydać bo moja przewaga w tabeli będzie stopniowo topniała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z chęcią bym pohandlował, ale jak przychodzą do mnie śmieszne propozycje to się wszystkiego odechciewa...

A samemu coś powysyłać?

 

I miałeś inne opcje do wywalenia, niż gościa top 90 z całkiem przyjemną perspektywą na więcej ;)

 

Na co liczyłeś mają piątkę? :)

Że inni go oleją :)

 

Ale i tak pobrałem ostatnio Lopeza z FA, dobry przechwyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cały ten sezon to masakra i każdym moim ruchem się pogrążam w otchłani, ale 2 liga to nie tragedia. Tragedią byłoby gdybym w e-nba spadł klasę niżej, na razie tam się na to nie zanosi...

 

Hood, nie Hood, ligi by mi nie uratował, ja ją sobie pogrążyłem trejdem z GRB. Ale bez sensu go wywaliłem, bo tróje dawał to fakt.

 

Ktoś chce Jordana z tankujących wolne? Postanawiam zmienić trochę strategię, bo na FT % jest jeszcze coś do wyciągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cały ten sezon to masakra i każdym moim ruchem się pogrążam w otchłani, ale 2 liga to nie tragedia. Tragedią byłoby gdybym w e-nba spadł klasę niżej, na razie tam się na to nie zanosi...

 

Hood, nie Hood, ligi by mi nie uratował, ja ją sobie pogrążyłem trejdem z GRB. Ale bez sensu go wywaliłem, bo tróje dawał to fakt.

 

Ktoś chce Jordana z tankujących wolne? Postanawiam zmienić trochę strategię, bo na FT % jest jeszcze coś do wyciągnięcia.

 

No to u mnie podobnie, jedyną zabawą jest walka z Tobą o przedostatnie miejsce. Po drafcie najbardziej zadowolony byłem ze składu tej ligi, lecz czas pokazał jak bardzo się myliłem. Oddałem Klaya bo może walczący Knicksi spowodują, że Melo będzie cisnął jak za najlepszych lat, chociaż ciężko będzie się utrzymać.

Ogólnie pech prześladuje i brak formy. Jak nie kontuzja to cień samego zawodnika, przykład LMA. Oddałem go za Conleya, który chwilę po trejdzie złapał kontuzję. Inni Howard, Faried, Oladipo, Carroll też zdrowiem nie grzeszyli, więc jak nic się nie zmieni to będziemy Bulek za rok walczyć (mam nadzieję) o awans. Wszyscy do oddania, oczywiście przy w miarę rónej ofercie (no może Melo na tę chwilę nie do ruszenia).

 

No i wymiana na dnie tabeli, przyjmuję Jordana, a oddaje Rudy Gay'a (jeden z trzech koszykarzy, którego moja kobieta wymieni z imienia i nazwiska:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tobie Lew zabrakło szczęścia, ja powinienem napisać książkę: "jak spierdolić sezon w roto". Myślę, że początkujący więcej by się z tego dowiedzieli niż od najlepszego wyjadacza :D

 

Trejd z GRB kompletnie z dupy. Tłumaczyłem sobie, że taki gość jak Durant jest w cenie. Może i jest, ale Lillard też. Trejd z matkiem? Carmelo za Jordana i Marvina. To miało większy sens - bo Marvin na tą chwilę był ciekawym grajkiem. No ale się popsuł i już nie był. Ale już abstrahując od Marvina - duet Drumm i Jordan dałby mi bloki i zbiórki na takim poziomie, że bym się utrzymał. DeRozan gra jak w transie, oddałem go za bezcen.No i wyoutowanie Middletona na początku sezonu, no zabrakło cierpliwości, głupota. Po Okaforze spodziewałem się znacznie więcej, na początku sezonu grywał fajnie, póżniej zaczął świrować, pojawiła się kontuzja i spadł w rotacji.

 

Ale cóż, z wszystkiego trzeba wyciągnąć wnioski i spróbować wywalczyć awans za rok. Lew, nie miałbym nic przeciwko, byśmy obaj powrócili, no chyba, że te dwa trejdy odmienią Twoją sytuację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy trade, który moim zdaniem może pchnąć Lwa w górę, poza strefę spadkową. A w połączeniu z pozyskaniem Melo wygląda to jeszcze ciekawiej. FT i trójki i tak może odpuścić bez wielkich strat (max -2 łącznie), a w górę pójdzie cała reszta, może poza punktami.

 

Ciekawie będzie to obserwować, spodziewam się ruchu w górę tabeli. Bulek możesz jeszcze dodatkowo stracić na tej wymianie i przybić się do dna, jeśli nie uzupełnisz jej czymś.

 

Dziwne było oddawanie Drumma z jednoczesnym pobraniem Jordana, takiego duo się nie rozbija, tylko otacza innymi gośćmi pasującymi do nich. O pozyskaniu KD już gadałem. Po prostu za nerwowo reagujesz bulek, czego najlepszym przykładem jest pobranie Harrisa i Sloana kosztem Middletona i Hooda. Takich kolesi się wymienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja:

 

D2nJq8z.png

 

A ogólnie idę ryzykownie, ale chcę powalczyć o szczyt. Krótko to tyle, że PG mi zaniżał FG. Pozyskanie Klaya za Melo i KD za PG liczę, że da mi szansę na liderowanie w tej kategorii oraz pewniejsze FT. Reszta kosmetyka, i nie zawsze zdarza się mieć w składzie obu top 2.

 

I nie lubię SAS.

 

Teraz tylko żeby Blake szybko wrócił, bo moja strategia się rozsypie jak domek z kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci zatem służy pan WCS, Matek. Dzięki za wymianę, skorzystamy obaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w WCS. Wzięłem go na e-nba, a to jest liga 15-osobowa, ale uważam, że tak naprawdę tam to jest FA-s. Tutaj tym bardziej. Gay wraca i będzie robił statsy w stylu Koufosa.

 

Jak widać jednak z opisu, wolałbym, żebym się mylił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×