Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Pro leagues

Polecane posty

Mocno chodzi mi po głowie eksperyment w postaci pro ligi na yahoo. Widziałem, że przez ostatnie lata yahoo mocno czaiło się by to wprowadzić ale chyba dopiero w tym roku jest to tak naprawdę dostępne. Wydaje mi się, że już 10 lat temu były tego typu akcje ale nie pamiętam szczegółów.

 

Czy ktoś w to grał i może opowiedzieć cokolwiek o poziomie? Podejrzewam, że nie jest on mocno wygórowany, w niepłatnych ligach publicznych zdobycie złota nie było wielkim wyzwaniem ale tutaj kasa może nieco podbić oczekiwania i zmobilizować konkurencję do lepszej gry...

 

Może ktoś chciałby wystartować w puli $20? Możemy zaproponować wspólną datę/godzinę na draft i może automat przydzieli nas do jednej ligi :) Nie wiem tylko czy tego chcemy (lepiej chyba obijać boty/leszczy) ;) Tak czy inaczej, jeśli ktoś gra/zamierza grać - podzielcie się doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy pojebane prawo celne i boję się, że takie granie podchodziłoby pod grę hazardową i sprowadzało ryzyko wezwania od Izby Celnej

 

"W Polsce zakazane jest urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet oraz uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych przez sieć Internet"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest gra hazardowa. Czy nie obowiązuje jakiś spis "dyscyplin" określanych mianem hazardu?Fantasy to najpewniej jakaś odmiana e-sportu, tak bym to przynajmniej klasyfikował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panie - dla celników samochody ciężarowe zarejestrowane jako ciężarowe i z taką klasyfikacją producenta nie są ciężarowe (przy sprowadzaniu z zagranicy i opłacaniu akcyzy), więc jeśli by natrafili na trop fantasy ustawek za kasę też odpowiednio (pod siebie) umieliby to zinterpretować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem jakąś pierwszą lepszą definicję hazardu. Wynika z niej, że można o nim mówić kiedy mamy do czynienia z grą losową - fantasy nba opiera się na zarządzaniu drużyną więc z definicji nie ma mowy o losowości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie przede wszystkim moze byc problem od strony Yahoo:

http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/proleagues_rules

4. Eligibility

 

The Contest is void where prohibited. To be eligible for a prize in the Contest, you must be at least 18 years of age (or the age of majority in your state of legal residence, whichever is greater) and a legal resident of the District of Columbia or the fifty United States, except for residents of Arizona, Iowa, Louisiana, Montana, and Washington (collectively, the "Eligibility Area")."

Takze pewnie zagrac sobie mozesz, ale zebys sie nie zdziwil przy odbieraniu nagrody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyślałem o tym ale z drugiej strony wypłaty ewentualnych nagród dokonywane są na konto paypal. Tak czy inaczej, jeśli pobiorą opłatę wstępną - powinni wypłacić także nagrodę. I odwrotnie, jeśli nie będę mógł uczestniczyć - powinienem dowiedzieć się już na etapie zapisywania. Sprawdzę :)

 

Swoją drogą, ciężko trafić tam na dogodną godzinę draftu. Wygląda na to, że sesje draftowe są predefiniowane i tylko takie można zasilać. Liczyłem bardziej na coś na zasadzie mock draftu. Przykładowo, obecnie np. na 15.10 brakuje w ogóle sesji w wariancie aukcyjnym (snake dostępny ale wybór godzin tyłka nie urywa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, pomyślałem o tym ale z drugiej strony wypłaty ewentualnych nagród dokonywane są na konto paypal. Tak czy inaczej, jeśli pobiorą opłatę wstępną - powinni wypłacić także nagrodę. I odwrotnie, jeśli nie będę mógł uczestniczyć - powinienem dowiedzieć się już na etapie zapisywania.

Niekoniecznie, przyjmowanie wpisowego od tysiecy jeleni, ktorzy nie moga wygrac brzmi jak dobry interes. Tym bardziej, ze nawet nie ma jak sie odwolac gdy wysla maila typu "nie mozemy wplacic nagrody bo konto spoza USA".

 

Ale pisze z teorii, wiec jak sie przekonasz jak to wyglada w praktyce to daj znac ;-)

Tylko nie bedziesz mogl powiedziec, ze nikt nie ostrzegal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko brałem pod uwagę, jak najbardziej. Widzę jednak, że to faktycznie frajerski interes - w necie ludzie piszą o masowych wałkach, które nijak nie są eliminowane przez yahoo (przykładowo, zrzuty kluczowych graczy po odpadnięciu w PO - dziwne, że mając ustawienie yahoo nie wdraża go w takich ligach).

 

Nici z pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zebrać chętnych, na którejś z "naszych" platform i się dogadać z wejściówką i pograć w miłym towarzystwie. Zawsze to lepiej przegrać/wygrać w taki sposób, niż z jakimiś amerykańcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Barcalover ma rację, lepiej zrobić to w gronie "swojaków". Ja osobiście już 5 czy 6 rok gram z wpisowym w lidze żużlowej i zabawa jest przednia. Dodatek w postaci finansowej wygranej za osiągniecie podium dodaje smaczku i niweluje olewactwo. Wydaje mi się jednak, że w tym roku trochę za późno na organizacje takiej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 osobowa liga roto, wejście 100 zł, mistrz zgarnia 1000, wicemistrz 400, a ostatnie miejsce podium 100 z powrotem.

 

Wersja łagodniejsza:

15 os. po 100.

1 - 500

2 - 400

3 - 300

4 - 200

5 - 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czymś łagodniejszym na start :) 100 to nie jakiś wielki majątek i zgadzam się z tym, że potrzebny jest odpowiedni argument za tym by odpowiednio się angażować ale to - przynajmniej dla mnie - temat dziewiczy :) Nie zamykam się na taką inicjatywę ale proponuję zacząć może od równowartości kilku piw, zupełnie tak jak byśmy wyszli razem na miasto :)

 

Tak czy inaczej traktuję ten wątek jako rozpoznanie tematu, jeśli nie uda się w tym sezonie (pewnie nie) to będzie to podbudowa pod przyszły :) Temat zahaczyłem ponieważ zredukowałem w tym sezonie liczbę lig i mógłbym lepiej skupić się na takiej dodatkowej, z bonusem motywacyjnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×