Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2015/2016] Ogólny wątek organizacyjny - roto budżetówka

Polecane posty

Temat rozwiązany, nie będzie kolejnego bana (przynajmniej na razie ;) ). Możecie śmiało działać z organizacją. Lew, jeśli coś jest niejasne to oczywiście wal do mnie na pw, pomogę. Zakładaj ligę oraz ankietę w doodle, wysyłaj/wklejaj link do dołączenia do ligi.

 

Brakuje Wam tylko jednej osoby. Lecę aktualizować tabeli w pierwszym poście oraz wątku ligi B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszę też tutaj

 

Zgłaszam się do ligi :)

 

Same here. Za dużo znajomych "twarzy", żeby nie pograć z Wami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pany, chciałem coś z Wami skonsultować. Myślę jeszcze nad ostatecznym kształtem reguł w lidze i zatrzymałem się nad obsadzeniem slotów składu. Jako bazę przyjąłem pierwotnie to co ma Chicken w roto wężykowym i teraz mam wątpliwości :) Nie podoba mi się mianowicie dwóch centrów. Co Wy na to, żeby pójść w tym temacie bardziej w kierunku sznurówkowej h2h, wykosić jednego centra i dać na jego miejsce utila?

 

Na ewentualne głosy (za/przeciw z uzasadnieniem :) ) czekam do soboty włącznie :) Wtedy podejmę decyzję co z tym fantem (żadnego draftu chyba wcześniej nie mamy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł. Jestem jak najbardziej za, zwłaszcza że większość centrów i tak można obsadzić na pozycjach PF/F. 2xC narzuca pewne standardy i myślę, że przy drafcie aukcyjnym przyda się większa dowolność. I powinny spaść ceny za Jordany czy Drummondy :D

 

Tak już na marginesie, podsunąłeś mi wizję ligi bez jakichkolwiek pozycji, gdzie po prostu każdy wystawia sobie wg siebie najlepszą 10-tkę graczy i ma zapewnić tą łączną liczbę 820 slotów do końca sezonu. Z uwagi, że to i tak roto, to trzeba po prostu maksymalnie kombinować (wzrost roli wolnych agentów), żeby podkręcić każdy rodzaj statystyk, a nie ma żadnych ograniczeń typu "kurde, potrzebuję jeszcze trochę bloków, ale muszę licytować SG, bo mam tylko jednego". Było kiedyś/gdzieś organizowane coś takiego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pozycji uniwersalnych (F, G) bym nie rezygnował. Ewentualne zmiany widzę raczej na linii C - Util - BN. 5 Utilów wydaje się sporą liczbą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Waiver mode na h2h budżetowym to bodajże licytacja i to moje jedyne doświadczenie w tym zakresie. Pewnie będę szedł zatem w tym kierunku, chyba, że dostanę argumenty, że warto zrobić inaczej. To generalnie dobry moment by dopracować nieco szczegóły ustawień, liga raczkuje i możemy stworzyć coś unikalnego :) Na pewno dobrym pomysłem jest rozsądne zróżnicowanie ligi w stosunku do tego co mamy na e-nba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może rzeczywiście lepiej będzie jeden slot C zamienić na UTL, chociaż większego wpływu na strategie chyba mieć to nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pozycji uniwersalnych (F, G) bym nie rezygnował. Ewentualne zmiany widzę raczej na linii C - Util - BN. 5 Utilów wydaje się sporą liczbą :)

 

A co za różnica, czy będzie F oraz G, czy 2 UTIL, które będzie można użyć tak, jak się chce?

 

Jeśli chodzi o pobieranie waiverów – opcja z licytacją jest świetna i tutaj nic bym nie zmieniał, zróbmy tak jak w budżetówce H2H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, jest taka liga ale jakaś dziwna :) Co to za rivalry? Skąd ten napis tam? To jakaś liga hybrydowa typu roto w h2h?

 

Mimo wszystko same utile w składzie to nieporozumienie :) Podział na pozycje musi być. To w końcu odzwierciedlenie prawdziwych składów NBA, nawiązanie musi istnieć. Poza tym dodaje do kolorytu np. w ciągu draftu. Kwestia znalezienia właściwych proporcji liczby poszczególnych pozycji w składzie. Centra chcę się pozbyć dlatego, że zbierając graczy w późniejszej fazie draftu człowiek jest troszkę sztucznie związany pozycją - musi znaleźć C i koniec bo taki jest wymóg. Util w tym momencie daje większe możliwości.

 

Nie wyobrażam sobie też składów bez G i F.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia, przypadkiem na to natrafiłem i zaciekawił mnie format tego czegoś :D Ale ostatecznie masz rację, draftowanie przez ograniczenia pozycji jest dużo trudniejsze.

 

A G i F to w zasadzie i tak Util, więc nie ma tu większej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie, to zawężenie ale na bardziej ogólnym poziomie. Generalnie obrońca, generalnie skrzydłowy. Do Utila wrzucasz wszystko przecież :)

 

Zawężyłem rozważania, biję się obecnie z dwiema opcjami:

1. Zostawiamy jak jest - model znany z ligi roto wężykiem i rozgrywek e-nba roto aukcja

2. PG, SG, G, SF, PF, F, C, Util, Util, Util, BN, BN, BN - wychodzę z założenia, że ławka nie może być symboliczna (2 to za mało) a przy rezygnacji z C wolny slot wrzucamy do Util

 

Dajcie znać, która podoba Wam się bardziej. Jeśli nie pojawi się z 5-10 głosów - zdecyduję sam najpóźniej jutro. Pamiętajcie chłopaki, że to zasady dla wszystkich lig w naszych rozgrywkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też w grach jestem tradycjonalistą i wybieram wariant 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostajemy przy standardowym modelu slotów.

 

Dodatkowo, proszę (to do komisarzy lig B, C) o zmianę sposobu zatwierdzania trejdów na głosowanie ligi (w miejsce decyzji komisarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jest w sumie 3 ligi, 36 GMów. Teraz pytanie jak wyglądać ma kształt tych rozgrywek w przyszłości, bo rozumiem, że dążymy do tego co jest na e-nba czyli rozgrywki szczebelkowe.

 

Czy np. za sezon będzie jedna 1 liga i dwie 2 ligi, czy może 1,2,3 liga ?

 

Jak tak, to rozumiem, że 4 pierwszych gmów będzie tworzyło skład 1 ligi, ci co zajęli miejsca 5-8 z każdej ligi tworzą 2 ligę, a osoby z miejsc 9-12 uzupełniają skład 3 ligi ? Ewentualnie rozbijamy 2 ligę na dwie równorzędne.

 

Jak to ma wyglądać ? albo może juz dyskutowano o tym a ja to przegapiłem gdzieś, w takim wypadku przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję stworzyć dwie równorzędne 2 ligi, bo jak komuś wywali się dwóch podstawowych zawodników na dłużej, to ma co najmniej 2 sezony z głowy (bo gra od 3 ligi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×