Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bulek

Liga Mistrzów H2H?

Polecane posty

Jeśli to idiotyczne, piszcie, to się wykasuje temat.

 

Ale w roto na e-nba to się sprawdziło, to może i tu, a jak wiadomo, sznurówka jest znana z lig H2H.

 

Na forum mamy 7 lig wężykowych, 3 aukcyjne, na e-nba jedną aukcyjną. Gdyby doszlusować do tych 11 mistrzów wicemistrza 1 ligi, zrobiłoby się 12 GM-ów, czyli w sam raz liczbę do zrobienia kolejnej ligi. z czasem ilość się by powiększyło do 14-16.

 

Ale... przede wszystkim, czy jest takie zapotrzebowanie? Czy GM-owie, którym "grozi" mistrzostwo w poszczególnych ligach wyrażą taką chęć uczestnictwa? Bo jeśli by zgodziła się mniejsza część mistrzów, a dokooptować stawkę by trzeba było z GM-ów, które zajęli niższe pozycje, to to oczywiście nie ma sensu. Ale na moje pomysł wart jest choćby rozwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa spoko. Jeśli znajdą się chętni to wydzielimy miejsce na forum i ruszymy z tematem. Jeśli w danym momencie mamy za mało mistrzów na utworzenie kompletnej ligi - nie ma problemu (organizacyjnego) by zaangażować np. miejsca 2 oraz 3. W LM piłki nożnej jest to na porządku dziennym więc precedens to żaden :) Można także pomyśleć o zaproszeniu ludzi spoza sznurówki - ja osobiście nie znam żadnej ligi h2h ale też nie rozglądałem się nawet przez sekundę. Bulek, jeśli chcesz - weź się za temat a ja Cię wesprę technicznie w niezbędnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - mogę na koniec sezonu pozapraszać wszystkich mistrzów, zobaczymy wtedy ilu chętnych będzie na te rozgrywki. Rozkład slotów bym ustalił odgórnie, podobnie jak i obowiązkowy limit ilości pobrań w tygodniu - powiem szczerze, kompletnie mi się nie podoba to, co jest w budżetówce - wysyp waiverów praktycznie nie ma granic. Nad formatem rozgrywki się zastanawiam - ja bym stworzył aukcję, bo system rozstrzygania waiverów jest dosyć tam ciekawy, a w snake'u zrobić się tego nie da - ale z powodu, że jednak lig snake'owych jest więcej, pozostawię tę kwestię do wyboru już uczestnikom.

Mi osobiście żaden mistrz nigdzie raczej nie grozi, więc ograniczyłbym się oczywiście do ustalenia zasad, a resztę pozostawił komishowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jako inicjator pomysłu możesz sobie pozwolić na większy wpływ na kształt rozgrywek, taki przywilej. Sam zdecydujesz co chcesz wymusić a gdzie ustawienia będą płynne. Organizator, który wie czego chce to moim zdaniem ważna sprawa. Kręgosłup rozgrywek musi być. To nawet z przyczyn praktycznych dobra sprawa - łatwiej takie rozgrywki prowadzić i przekazywać między sezonami, dokumentować i analizować po latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się akurat biję w aukcyjnym h2h o najwyższe cele (jedyna liga, w której grozi mi wygrana). Ale po doświadczeniu z LM roto na e-NBA pewny jestem, że odrzuciłbym zaproszenie w przypadku zwycięstwa. Zbyt letnia atmosfera jak na mój gust panuje w takich ligach, a mnie dodatkowo brakuje niestety motywacji, nie mając kija w postaci groźby spadku. Marchewka też nie za bardzo kusząca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co minął RS, trwają play-offy, ale spróbuję poruszyć jeszcze raz temat, zwłaszcza, że wiadomo już, kto gdzie wygrał.

 

Zanim się obmyśli zasady i w ogóle, przypomnę mistrzów.

 

1. AIR MJ

2. marcelomattsoy

3. zmijor

4. maxweber

5. matysw

6. Majchu

7. szatan!

8. kapitanPlaneta ???

9. Andrew23

10. El-Maniaque

11. rk18tw (mistrz e-nba)

12. ????

 

Dlaczego warto spróbować? Jest parę argumentów. Przede wszystkim konfrontacja mistrzów wszystkich lig brzmi dosyć frapująco, a nie wszyscy przecież za rok będą rywalizować razem w jednej lidze. Poza tym, tutaj w przeciwieństwie do e-nba, za każdy tytuł Cieglo przyznaje medale, które są w profilu każdego uczestnika - nie będzie tak, że niedługo nikt nie będzie pamiętał, kto wygrał jakąś ligę mistrzów. Zwycięzca LM będzie miał oczywiście zagwarantowany udział za rok (może nawet 2 drużyna?), a planuję LM w przyszłym sezonie rozszerzyć, bowiem zanosi się na to, że będzie więcej lig - raczej na e-nba coś powinno dojść.

No i cóż, przede wszystkim chyba warto spróbować. Jednym to podejdzie, drugim nie, ale może LM w h2h będzie ciekawsza niż w roto?

Decyzja należy do Was - czyli do zwycięzców. Ja proponuję spróbować - jedna liga więcej to dla większości nie powinien być problem. Obecny tutaj na forum Washko organizuje LM w roto. Większość tamtejszych mistrzów jednak reflektuje grać, przynajmniej ci, którzy pierwszy raz zasięgną podobnej przyjemności.

Zasady obmyślę, zresztą coś już mam w głowie. Kwestia 12 uczestnika? Oczywiście niezmiennie przysługuje ona pomysłodawcy, czyli mi :D. A tak poważnie, myślałem nad wicemistrzem 1 ligi, ale skłaniam się jednak ku osobie mikrofalówki. Za całokształt, czyli za mistrzostwo w sferze statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia zaproszenia tych mistrzów i jeśli będą chętni to jak najbardziej fajnie będzie założyć takie rozgrywki wg mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam swoją chęć gry w 100% i jeśli mogę oddać głos na brakujące miejsce, to zdecydowanie dla mikrofalówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AIR, trochę się dziwię takiemu stanowisku, gdyż czemu porównujesz to do MP? Ja bym bardziej porównywał do LM w roto na e-nba, gdzie pomysł się sprawdził i jest nadal kontynuowany. Nie spróbujesz, nie dowiesz się, ale jedno do czego mogę namawiać, to to, żebyś przemyślił swoje stanowisko, bo skoro udało się na e-nba, czemu ma się nie udać tutaj w H2H? MP zawierało 20 ekip, tutaj ja nie planuję doszlusować do tylu drużyn, nawet jeśli w przyszłości doczekamy się podobnej ilości lig.

 

Nie ma co od razu zapowiadać czarnowidztwa, także AIR, zapisuj się, bo szkoda, żeby wg mnie całkiem nie taki zły pomysł, zginął w zarodku. Pogracie rok i się okaże, czy warto kontynuować - ale czemu nie dać szansy temu?

Zresztą przemyśl sprawę, nie wymagam ostatecznej deklaracji tu i teraz. To liga przeznaczona w głównej mierze dla mistrzów, zaproszenie jeszcze długo będzie aktualne. Ale poruszyłem teraz, bo jeśli ludzie wyrażą zgodę, można rozkminiać nad szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym sezonie raczej planuję zredukować liczbę lig.

Więc musicie się bardzo postarać, aby wzbudzić moje zainteresowanie tą ligą.

Mimo wszystko preferuję 1 ligę ponad ligę mistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej !

 

Super inicjatywa, chętnie skonfrontuje się z resztą najlepszych.

 

Również proponuję mikrofalówkę jako brakującego zawodnika. Niesamowite zaangażowanie w ligę. Statystyki - które prowadził - znacząco ubarwiły nam grę. Na pewno w lidze mistrzów będzie to świetna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×