Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
goozman

Liga Roto Keeper 2016/17 - temat organizacyjny

Polecane posty

Przyznam się szczerze, że mój zapał odnośnie prowadzenia tej ligi mocno opadł w związku z miernym odzewem w sprawie proponowanych przeze mnie zmian w kwestii ustalania zarobków naszych keeperów no ale dla porządku ruszamy z oficjalnymi zapisami na kolejny sezon.

 

Dotychczasowi uczestnicy oprócz potwierdzenia udziału proszeni są o głos w sprawie czy zmieniamy zasady ustalania zarobków oraz czy zachowujemy prawa do przedłużenia na nowych zasadach keeperów sprzed poprzedniego sezonu czy ruszamy jakby na nowo? Standarowo do końca września jest czas na potwierdzenie swoich keeperów na kolejny sezon

Dla chętnych do spróbowania się w tym formacie (dotychczasowe zasady do wglądu - viewtopic.php?f=51&t=194) prowadzona będzie lista rezerwowa.

 

Podsumowanie założeń proponowanych zmian w wyliczaniu płac keeperów dla kontraktów długoterminowych (wyliczenia tabelkowe dla poszczególnych przedziałów kwot wyjściowych i współczynników widoczne w temacie - viewtopic.php?f=51&t=286&st=0&sk=t&sd=a&start=30, każda kwota zaokrąglana była do pełnej liczby w górę. )

 

- w drugim roku - do kwoty wyjściowej (zakupu gracza) dopłacamy 6$ i to stanowi płacę zawodnika

 

- w trzecim i/lub czwartym roku - (kwota wyjściowa + 6$) x współczynnik liczony od każdego kolejnego roku wynoszący:

- 1,35 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 1-9$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 o 35%)

- 1,3 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 10-19$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 o 30%)

- 1,25 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 20-29$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 o 25%)

- 1,2 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 30-49$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 o 20%)

- 1,15 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 50-60$ (czyli wzrost płacy w roku 3 i/lub 4 o 15%)

- 1,1 - dla kontraktów pierwotnych powyżej 61$ (czyli wzrost płacy w roku 3, 4 o 10%)

- w piątym roku - płaca z 4 roku wyliczona jak wyżej x współczynnik wynoszący:

- 1,35 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 1-9$ (czyli dalszy wzrost płacy o 35%)

- 1,1 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału 10-30$ (czyli wzrost płacy o 10%)

- 1 - dla kontraktów pierwotnych z przedziału od 31$ w górę (czyli płaca gracza w 5 roku równałyby się tej z 4 roku)

 

LISTA UCZESTNIKÓW (na zielono potwierdzeni):

1.Red Panthers (dig)

2.jordan20 (j.sprawka)

3.Krasnik Warthogs (goozman)

3.NEVERWINS (pumeks)

5.Lublin Bullets (jurek furtak)

6.Bulls's Best Team (bulls2006)

7.Żółto-czarni Gdańsk (bulek)

8.Poznań Hyenas (hermman89)

9.Rotopodobni (fly guy)

10.Ssaki CIECHANów (fluber)

11.Madagaskar Pingwiny (chandler22)

12.Na Pełnej Qrvie KRK (benon)

13.Gdynia Mariners (yblue)

14.Resovia Badgers (mikrofalowka)

15.Amatorzy (pokor88)

16. Stat Genious (MJ1)

 

LISTA REZERWOWA:

1. adek

2. WeeFreeMan

 

 

TERMIN DRAFTU: 23.10.2016 g. 21

 

 

ANKIETA W SPRAWIE TERMINU DRAFTU: http://doodle.com/poll/5qnvwb8gc47ensus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ofkors szpilam dalej...

Goozman, nie zniechęcaj się - liga jest wypas... Chyba moja ulubiona!!!

 

Zmiany jak najbardziej na plus, więc ode mnie łapka w górę...

 

Ja to bym jeszcze zwiększył liczbę keeperów do 7.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram dalej. Co do kontraktów to co zostanie ustalone to będzie ja jestem neutralny w tej kwestii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem się ustosunkować do nowych płac, coś pokombinować, ale zaczęło brakować czasu na jakieś pomyślunki. W związku z tym jestem za nowymi płacami, przy czym chyba lepiej, żeby płace obowiązujących keeperów zostały bez zmian, jedynie przedłużanie od tego lata niechaj się odbywa na nowych zasadach, bo prawo nie działa wstecz.

 

Gram rzecz jasna dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Ten jeden punkt mi umknął...

Ja dla odmiany dla ogólnego uproszczenia jestem za tym, aby istniejące kontrakty Keeper zostały przeliczone wedle nowych rules. Niestety jest wiele innych dróg którymi można pójść: keepery anulowane i fresh start od tego sezonu, tylko wtedy liczymy pensje z ostatniego sezonu i na ich podstawie wyliczamy nowe pensje, czy bierzemy może pensje z sezonu kiedy gracze stawali się keeperami - tak czy inaczej ta opcja jest mało sprawiedliwa. Rownież mało sprawiedliwa jest opcja z zostawieniem aktualnych keeperów na starych zasadach i podpisywaniem nowych na zasadach zapdejtowanych...

 

Dlatego też optuję za przeliczeniem wszystkiego... I najlepiej od razu zwiększyć liczbę keeperów o jeden, czy dwóch, aby się ludziska mogli popisać na tym naszym murzyńskim warzywniaq...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Gram

 

- Jestem za zmianą ,,aby istniejące kontrakty Keeper zostały przeliczone wedle nowych rules``

 

- Powiększenie do 7 keeperów

 

ps-zmiencie ten jasno-zielony i niebieski kolor bo sa slabo widoczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram.

Co do zmian, to chciałbym wiedzieć, jak będą regulowani aktualni keeperzy, bo zmiana zasad jest dla mnie trochę krzywdząca, bo jako jeden z niewielu nie podpisywałem keeperów na 2 lata.

 

Zwiększenie liczby keeperów jest raczej ok, aczkolwiek boję się, że może to całkowicie zepsuć draft.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...dlatego optowałbym za jednym dodatkowym keeperem, co w efekcie dawałoby i tak ponad połowę nie-keeperów wybieranych w drafcie...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gram.

Co do zmian, to chciałbym wiedzieć, jak będą regulowani aktualni keeperzy, bo zmiana zasad jest dla mnie trochę krzywdząca, bo jako jeden z niewielu nie podpisywałem keeperów na 2 lata.

 

Zwiększenie liczby keeperów jest raczej ok, aczkolwiek boję się, że może to całkowicie zepsuć draft.

 

kontrakty OBECNYCH keeperow zostawilbym bez zmian

za to tych nowych keeperow wg nowych zasad

 

co do liczby keeperow to moze faktycznie zmiana o jednego-do szesciu by wystarczyla-by wiecej graczy zostalo na draft ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za opinie i w końcu ruch w interesie :)

ja byłbym za rozwiązaniem, by kontrakty keeperów długoletnie (powyżej 2 lat) przeliczyć wg nowych zasad i w związku ze zmianą zasad dać managerom prawo decyzji co do ich ewentualnego przedłużenia. w końcu w drugim roku płacili oni tyle samo ile płaciliby wg nowych zasad, więc przeliczenie będzie dla nich na plus

 

jeśli chodzi o keeperów 2letnich, którzy teoretycznie teraz trafialiby na FA, a przedłużeni byli bez dopłaty 6$, dałbym managerom, wyjątkowo i jednorazowo, prawo do ich przedłużenia na obecnych zasadach ale, żeby sprawiedliwości stało się zadość, z dopłatą tych 6$ zaoszczędzonych w poprzednim sezonie (jednorazowo lub w rozłożeniu na pozostałe lata przedłużenia)

 

7 keeperów to troszkę za dużo, ale jeśli zachowamy dotychczasową liczbę uczestników to 6 jest jak najbardziej OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram i jestem za zmianą zasad ustalania płac oraz za przeliczeniem według nowych przeliczników keeperów długoterminowych. Z keeperami 2 letnimi już bym nie kombinował i pozostawił ich kontrakty wygasłymi, bo niektórzy wywalali ich ze względu na długoterminowe kontuzje w trakcie sezonu. Jak dla mnie 7 keeperów to za dużo, nie wiem czy już przy 6 nie będzie problemów na drafcie z dostępnością dobrych zawodników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z keeperami 2 letnimi już bym nie kombinował i pozostawił ich kontrakty wygasłymi, bo niektórzy wywalali ich ze względu na długoterminowe kontuzje w trakcie sezonu

 

o tym już też myślałem i zdaje się wspominałem wcześniej. osobiście dałbym dotychczasowym właścicielom prawo decydowania o losie takich zawodników (pozostawienie na FA / przedłużenie na nowych zasadach + 6$ za rok nr 2 / handlowanie prawami do nich). to nie było aż tak dużo przypadków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram dalej i jestem za nowymi zasadami przeliczania keeperów, uważam jednak że "płace" obecnych keeperów powinno się zostawić według starych zasad. Co do nowej ilości maksymalnej ilości keeperów (7), to się wstrzymuje. Uważam że obecna liczba 5 jest dobra, jednak 7 też ma swoje plusy, dlatego tu dostosuje się do większości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram dalej. Jestem za wprowadzeniem nowych zasad dla keeperów wybieranych w tym sezonie i dalszych - co do ich liczby to zwiększyłbym maksymalnie do 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdzie się miejsce, to chętnie bym zagrał ;) nigdy nie grałem w keepera, tylko za mną jeden sezon w roto, ale zasady przeczytałem i ogarniam ;)

 

A odnośnie liczby keeperów, to uważam, że powiększenie do 6 to dobry pomysł. W końcu, jeśli ktoś chce, może i tak mieć mniej, a jeśli ktoś chce więcej, to zapłaci więcej w następnym sezonie ;) a 6 to nadal mniej niż połowa zawodników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też chętnie zagram, doświadczenie w keepera mam jednoroczne, ale jest :) W fantasy nba od 3 lat gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram dalej. Jestem za propozycjami Guzmana, w tym tą z jednorazową opcją przedłużenia dla drugoroczniaków. Skoro wg starych zasad praktycznie nie opłacało się zostawiać zawodników na trzeci i czwarty sezon, to sprawiedliwiej byłoby teraz dać prawdziwy wybór właścicielom drużyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem za nowymi zasadami przeliczania keeperów.

Jednak rozważyłbym możliwość przedłużenia kontraktów 2 letnich jednorazowo na kolejny rok.

Liczbę keeperów zostawiłbym na obecnym poziomie 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak rozważyłbym możliwość przedłużenia kontraktów 2 letnich jednorazowo na kolejny rok.

 

jestem przeciw-wiedzac okolo marca/kwietnia,ze taki b. knight nie bedzie moim keeperem (a mial fajne salary-chyba 18) celowo zrzucilem go na fa by pobrac (chyba) jakiegos centra

jakbym wtedy wiedzial,ze nosimy sie z zamiarem wprowadzenia zmian to bym go celowo trzymal

 

reasumujac ode mnie:

-6 keeperow

- przeliczenie nowych keeperow wg nowych przelicznikow

-nie dla jednorocznego przedluzania obecnie konczacych sie kontraktow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jordanie pisałem już o tym:

"dałbym dotychczasowym właścicielom prawo decydowania o losie takich zawodników (pozostawienie na FA / przedłużenie na nowych zasadach + 6$ za rok nr 2 / handlowanie prawami do nich). to nie było aż tak dużo przypadków"

 

czyli do takiego Knighta nadal miałbyś "nadrzędne" prawa (nawet jeśli ktoś go przejął z FA) i mógłbyś go przedłużyć na nowych zasadach na dowolny okres (za dopłatą 6$ za tamten rok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby znalazło się miejsce to chętnie zagram. Z Keeperem zacząłem w ubiegłym sezonie (ESPN), ale szukam jeszcze jednej ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już chyba czas na przyspieszenie, trzeba ustalić jakiś deadline na potwierdzenie udziału (i co z drużyną przejętą przez barcalovera?) i podjąć ostateczne decyzje co do zmian, bo termin wyboru keeperów się zbliża i ewentualni zastępcy muszą mieć chwilę czasu na wybór. Z wypowiedzi wynika że wszyscy są za zmianami przeliczników i większość jest też za 6 keeperami, zostaje kwestia czy przeliczamy na nowo dotychczasowym keeperów i czy dopuszczamy przedłużenie obecnie kończących się kontraktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×