Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicken

Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Polecane posty

Czy jest ktoś chętny do przejęcia organizacji rozgrywek roto w tym sezonie?

 

Jeśli nikt się nie znajdzie to postaram się to jakoś ogarnąć, ale nie obiecuję, że to będzie w tym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak ktoś to zacznie ogarniać, bo minęło 9 dni, a czcigodny i omszały komisarz wciąż zamula. Można by chociaż wątek ze zgłoszeniami założyć, c'nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że ktoś zaczął ogarniać temat bo właśnie miałem ponawiać prośbę o pomoc :)

 

Kapitanie przejmuj pałeczkę do końca, ja po latach muszę usunąć się w cień :K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kurczaku za ogarnianie dotychczasowe. Mam nadzieję, że w lidze zostaniesz!

 

Cięglarzu, czyńmy Kapitana kapitanem i jedźmy z koksem :R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym aby napisać maila do osób które tworzą popularne portale o NBA w Polsce i licząc na ich dobrą wolę, poprosić o to aby na swoich fanpage'ach lub stronach wspomnieli o trwającej tutaj rekrutacji. Waham się jednak czy warto, bo:

a) czy nie jest na to za późno? (Dopiero kończy się wrzesień, ale z doświadczenia wiemy, że ustalenie pasującego wszystkim terminu draftu to nie taka prosta sprawa, a czasem nawet na zebranie się kompletu w lidze na Yahoo trzeba sporo czekać. Lepiej, więc może odłożyć to w czasie do przyszłego sezonu.)

b) czy na pewno jest to konieczne? (Potrzeba jeszcze 6 chętnych żeby zapełnić 2 ligi na poziomie trzecim zakładając, że żadnych potwierdzeń od dotychczasowych uczestników już nie będzie. Myślę, że powinno się to udać nawet bez dodatkowej kampanii reklamowej. W związku z czym to trochę szukanie chętnych na siłę.)

c) myślę, że jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany fantasy to prędzej czy później tu trafi, a przypadkowych graczy odpuszczających zaraz po drafcie nam nie trzeba.

 

Oczywiście nic może z tego nie wyjść, jeśli odpowiedź będzie odmowna. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Warto próbować, czy dać sobie spokój?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko bom w terenie: teraz jest najlepszy moment na tego typu akcje. Warto próbować, to zawsze przynosi efekty i czasem jest w stanie uratować ligę lub pomoc wystartować kolejną, kompletną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A teraz na spokojnie: każda akcja na "zewnątrz" to szansa pozyskania świeżych graczy. Kiedy byliśmy jeszcze mniejsi, stabilny napływ graczy notowaliśmy np. z e-nba gdzie na początku sezonu wrzucałem nowe info; jeszcze większy jednostkowy (per rok) napływ mieliśmy po akcji flubera związanej z MP. Wiele osób potem zostało i gra świetną koszykówkę mimo, że samo MP poszło w niebyt. Teraz generalnie mamy swój kapitał graczy, ja osobiście czuję się spełniony bo sznurówkę zakładałem po to by nie móc martwić się o to z kim zagram w fantasy i czy zbierze się choćby jedna liga. Teraz mamy już problemy charakterystyczne dla małego korpo - rozgrywki są spore i najwidoczniej potrzebują się rozrastać :) Wiem, że dzięki dobrej pozycji sznurówki w wyszukiwarkach sporo osób przychodzi także bezpośrednio z "internetu" i są to z reguły najbardziej wyedukowane osoby, które wiedzą czego chcą. Trudno to jednak pod względem skali porównać z ogłoszeniem na rozpoznawalnym serwisie branżowym - część ludzi odnajduje w ten sposób sens swojego życia :), inna część gra z umiarkowanym zacięciem ale stabilnie i uczciwie, inni odkładają to na półkę ale wracają po sezonie-dwóch bo mają z tyłu głowy, że jest takie fajne miejsce w necie, w którym grają w fantasy nba :) Oczywiście są i lamy, które umyślnie bądź nie torpedują rozgrywki, rezygnują, utrudniają ale to marny procent a do tego w pewnej części podatny resocjalizację ;) Po roku "odsiadki" wracają i - choć nie mam statystyk - raczej recydywy nie uprawiają :)

 

Wniosek: jeśli macie jakiekolwiek dojścia do portali branżowych czy innych for, w których możemy znaleźć potencjalnych graczy - warto nienachalnie wrzucać ogłoszenie o naszych rozgrywkach. Nie potrzebujemy dodatkowych dusz by nabijać wyświetlenia i zarabiać na reklamach a po to by wszystkim grało się lepiej. Nasze ligi znajdują się obecnie w fazie potwierdzania, niedługo będziemy się martwić o to jak uzupełniać niedobory albo jak nie puszczać z kwitkiem nadmiarowych osób na liście rezerwowych (przykładowo, na tą chwilę nie ma miejsca dla Gerarda, który zgłosił się jako rezerwowy do roto budżetówki). Każda pomoc z zewnątrz jest mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może szukać też u źródła, czyli na yahoo i espn. Ja sam trafiłem na sznurówkę i e-nba z espn bo znudziło mi się granie z "obcymi ludźmi". Tylko szczerze nie wiem czy jest na yahoo/espn jakieś forum żeby się ogłosić. Jutro mam wolne i wybadam temat bo na pewno jest tam kilku/kilkunastu "naszych" graczy, którzy grają w losowych ligach i mogą się skusić na grę z nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inny pomysł jaki mi chodzi po głowie to założenie w przyszłości oficjalnego konta sznurowadła na twitterze i pisanie także tam o trwających rekrutacjach. Użytkownicy forum, aktywni w tym serwisie mogliby wtedy podawać informację dalej, ewentualnie również portale branżowe. W ten sposób może udałoby się pozyskać jakąś liczbę nowych chętnych. W grę wchodzi także utworzenie fanpage'u na facebooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konto sznurówki było na fejsie ale nie trawię tego ścierwa - w momencie kiedy zlikwidowałem swój profil, kochać poszedł się pewnie i ten sznurówkowy. Inna sprawa, że specjalną popularnością się nie cieszył. Twitter - może to lepsze ale sam osobiście nie korzystam. Jeśli chcecie sprawdzić ten kierunek - proszę bardzo, tylko kulturalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście skorzystam z czasu, który mi jeszcze został i zapisuję się na rozgrywki :)

 

Czesc, wpadnij do 2B sznur H2H, bo m.in. na Ciebie czekamy.

 

Nie no chyba już jestem od dawna ! Zwariowany w tym roku jestem- mea culpa

 

Jesteś, ale nie zagłosowałeś w ankiecie dot. draftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może warto pomyśleć nad reorganizacją rozgrywek i wdrożeniu schematu drzewka znanego z większości lig (jedna 1 liga, dwie 2 ligi, itd). Wtedy z pierwszej ligi spadały by cztery drużyny, a z dwóch drugich awansowały po dwie. Przy aktualnym podziale gracze z IV ligi mają długą drogę do 1 ligi, przy nowym podziale IV ligi by znikły i zwiększyła by się rotacja w danych ligach oraz wzrosła by atrakcyjność rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że też myślałem o zmianie formatu ale moim zdaniem obecny porządek wcale nie jest zły. Jeśli oczywiście będzie więcej głosów za zmianą to rozważymy utworzenie w nowym sezonie trzech lig na poziomie trzecim i w następnym dołożymy jeszcze jedną drugą. Wydaje mi się, że nie ma co jednak na siłę upodabniać się do innych rozgrywek, tylko jedna druga liga to zawsze jakaś odmiana a do tego ma ona dość długą historię, którą chyba warto podtrzymać. Rotacja mimo to jest spora, bo co roku na drugim poziomie gra aż 7 nowych drużyn. Plus, przy obecnym porządku debiutanci trafiają do 4 ligi i w 3 grają już gracze z minimum rocznym doświadczeniem, co zmniejsza ryzyko że na trzecim poziomie pojawi się jakiś olewus. Dużo też zależy od liczby chętnych, myślę że w tym roku ruszymy wcześniej z organizacją i przekonamy się jak duże będzie zainteresowanie. Tak jak już pisałem, nie zamykam się na zmiany i jeśli waszym zdaniem poszerzenie poziomu drugiego o dodatkową ligę poprawi znacząco atrakcyjność rozgrywek, to jak najbardziej możemy coś takiego wprowadzić. Czekam na więcej komentarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie rozbudowane drzewka... bądźmy inni, trzymajmy się swojej tradycji i nie kombinujmy.

 

Jedna druga liga to idealny przedsionek przed pierwszym poziomem rozgrywek. Niepodzielony przedsionek równo traktuje wszystkich pretendujących do gry właśnie w I lidze, nie ma groźby nierównego poziomu pomiędzy drugimi ligami. Poza tym nie jest nas tylu, żeby kombinować z rozbudowanymi szczeblami rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie widzę jeszcze tematu na sezon 2017-18, także tutaj pozostawię ślad. Chętnie zagram jeśli zostanie utworzona liga:) pozdrawiam

 

Dokładnie. Ligi roto są traktowane w tym sezonie po macoszemu? Skandal na Sznurówce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×