Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicken

Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Polecane posty

Podział na tiery przed losowaniem lig na poziomie 3 (kryterium: ilość punktów roto w zeszłym sezonie, tiebreaker: miejsce w lidze):

1 tier: haczyk88, matysw, Coach R, mac

2 tier: hermman89, smoke, marcelomattsoy, josip10

3 tier: Buu, Wojtas1989, Gramek, WeeFreeMan

4 tier: El-Maniaque, solekck, Pafsen, Zayl

5 tier: bulek, pokor88, TastyPaul, Lew

6 tier: madafaka8, mSala, immortal_87PL, bulls4ever

Po dwóch z każdego tieru do jednej ligi. Losowanie wykonałem przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie: https://www.random.org/

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem na tym etapie pogratulować wszystkim wzorowej aktywności. Zajrzałem do każdej ligi i nie zauważyłem, żeby ktoś zaniedbywał swoją drużynę. Brawa, mam nadzieję, że taki stan utrzyma się do końca rozgrywek. Martwi trochę posucha na tutejszym forum, ale widocznie ROTO ma to do siebie, że mnie pobudza do dyskusji niż H2H.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że od poprzedniego sezonu są kary za nie wypełnienie limitu 785 gier w sezonie. Każdy kto nie spełni tego warunku otrzymuje symboliczną "żółtą kartkę", za recydywę grozi karny spadek, a trzecie ostrzeżenie oznacza definitywny wylot z rozgrywek. Przed tym sezonem zagrożonych było siedmiu użytkowników, o czym zostali poinformowani w wiadomości prywatnej, także przy końcowych rozliczeniach nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

Aktywność na tę chwilę wygląda zadowalająco poza pojedynczymi przypadkami, które indywidualnie postaram się rozpatrzyć w najbliższym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem to El-Maniaquowi, bo on z racji wzroku nie do końca jest w stanie wszystko na bieżąco pilnować. Nie jest to klasyczny przykład olewusa, po prostu w pewnym momencie stracił kontrolę nad utilem i w zasadzie tylko nad utilem. Ale chyba jeszcze ma szansę z tego wyjść, -47 nie nadrobi, ale ma szansę to zrewidować.

Swoja drogą spadek dla mnie to powód by się zastanowić, czy dalej ten format ciągnąć. Nie idzie mi wężyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnim dniem sezonu przypominam wszystkim, że w przypadku równej liczby punktów ROTO o kolejności decyduje liczba zdobytych pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach. Gdyby dla obu drużyn była taka sama to wtedy decyduje liczba zdobytych drugich miejsc itp itd aż do rozstrzygnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie sezonu z rozpisaniem awansów i spadków postaram się opublikować do końca weekendu. Dziękuję wszystkim pięknie za grę w tym sezonie, mam nadzieję że się podobało i wszyscy w komplecie wrócicie na kolejne rozgrywki.

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na poziomie 3 i 4 się trochę skomplikowała. Jeśli żadna z pozostałych 6 osób do piątku nie potwierdzi udziału to będziemy się musieli zdecydować na któryś z poniższych wariantów:

a) @barcalover z racji, że jest pierwszy na liście rezerwowej wskakuje do 3 ligi, które tradycyjnie mają po 12 drużyn. Liga 4 wtedy pewnie w ogóle nie powstaje, pozostała 3 rezerwowych zostaje z niczym.

b) Powiększamy liczbę drużyn w 3 ligach z 12 do 14 (będzie brakować wciąż 1 osoby). Pytanie tylko czy taka zmiana ma sens i nie jest zbyt radykalna, w końcu to SNAKE i zasady zawsze były stałe.

c) Możemy też pójść w drugą stronę, czyli zrobić 3 ligi na poziomie 3 po 10 drużyn (będzie brakować 3 osób). Pozostają te same wątpliwości co przy powiększaniu lig.

Na ten moment nie widzę lepszych propozycji. Prosiłbym o podzielnie się opinią na temat zaproponowanych rozwiązań, zwłaszcza osoby grające. Sytuacja jest dynamiczna, bo wciąż czekamy na potwierdzenia i nowych chętnych do gry (jeśli znacie jakieś osoby zainteresowane fantasy to skierujcie ich proszę do tematu z zapisami). Dodatkowo nie można również wykluczyć, że któraś z osób już zadeklarowanych zniknie niespodziewanie w trakcie przygotowań do draftów, co spowoduje kolejne przesunięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie opcja "b" brzmi najlepiej. Brak 1 osoby raczej nie będzie problemem, bo albo ktoś się obudzi na ostatnią chwilę z tych spóźnialskich bądź będzie nowe zgłoszenie tuż przed rozpoczęciem sezonu jak zwykle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KapitanPlaneta napisał:

Doszły 2 potwierdzenia, więc w tym momencie najbliżej nam chyba do opcji "C", czyli 3 ligi po 10 drużyn.

Ja bym chyba nawet przy 30 graczach był za dwoma ligami, ale oczywiście się dostosuję.

56 minut temu, madafaka8 napisał:

A jak awanse przy trzech trzecich Ny wyglądały? 

Najbardziej sprawiedliwe byłoby 3x pierwsze miejsce i losowanie wśród wicemistrzów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, barcalover napisał:

Ja bym chyba nawet przy 30 graczach był za dwoma ligami, ale oczywiście się dostosuję.

Docelowo chciałbym aby liczba drużyn w ligach wahała się w przedziale od 10 do 14, także wobec 29 potwierdzonych graczy na tę chwilę skłaniam się najbardziej ku opcji 3x10. Za poszerzeniem poziomu trzeciego przemawia też fakt, że dokładanie kolejnego historycznie kompletnie się nie sprawdziło, bo po jednym sezonie z 4 ligi zostawały zwykle strzępki i właściwie wszyscy jej uczestnicy ze względu na różne przesunięcia kończyli z awansem.

3 godziny temu, madafaka8 napisał:

A jak awanse przy trzech trzecich Ny wyglądały? 

Tutaj możemy zacząć kolejną dyskusję, cz warto wobec tego za rok zrobić ligę 2A i 2B. Przy czym na razie nie jestem do tego przekonany, bo historycznie mamy problem z uzbieraniem ilości chętnych pozwalającej na stworzenie pięciu lig w pełnym 12 osobowym składzie. Tak jak dotąd kłopotem  były niedobory w 4 lidze, tak potem to samo byłoby z 2 trzecimi. Gdyby to odnieś do obecnego sezonu, na poziomie trzecim mielibyśmy na chwilę obecną 17 graczy. Zachowując aktualny porządek, najbardziej naturalnym rozwiązaniem będzie promowanie awansem 3 mistrzów i 1 wicemistrza.

2 godziny temu, barcalover napisał:

Najbardziej sprawiedliwe byłoby 3x pierwsze miejsce i losowanie wśród wicemistrzów.

Losowanie też nie wydaje się sprawiedliwe. Pomyślałem, żeby może nie porównywać końcowego wyniku a statystyki i wtedy zespół z największą ilością punktów ROTO po takim porównaniu wchodziłby do 2 ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KapitanPlaneta napisał:

Losowanie też nie wydaje się sprawiedliwe. Pomyślałem, żeby może nie porównywać końcowego wyniku a statystyki i wtedy zespół z największą ilością punktów ROTO po takim porównaniu wchodziłby do 2 ligi.

Losowanie jest bardziej sprawiedliwe, bo na punkty ROTO często mają wpływ chociażby przypadkowi 2-3 olewacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, barcalover napisał:

Ja bym chyba nawet przy 30 graczach był za dwoma ligami, ale oczywiście się dostosuję.

Osobiście też uważam, że 2 ligi 15 osobowe byłyby ciekawyszym rozwiązaniem. Nie wiem skąd ta obawa przed większym składem osobowym. Lecz tak jak Barca pisze, również się dostosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, barcalover napisał:

Losowanie jest bardziej sprawiedliwe, bo na punkty ROTO często mają wpływ chociażby przypadkowi 2-3 olewacze.

Chodziło mi właśnie o nieporównywanie punktów na koniec sezonu, tylko statystyk końcowych każdej drużyny z 2 miejsca. Najlepszy w FG% dostaje 3 punkty, najgorszy 1 itd. Kto ma łącznie najwięcej ten awansuje.

4 minuty temu, Lew napisał:

Osobiście też uważam, że 2 ligi 15 osobowe byłyby ciekawyszym rozwiązaniem. Nie wiem skąd ta obawa przed większym składem osobowym. Lecz tak jak Barca pisze, również się dostosuję.

Szkoda, że nie wypowiedziało się więcej osób. Osobiście nie przepadam za wężykiem w większych ligach, ale jak widać preferencje bywają różne ;) Czekam na dalszy odzew, nie upieram się przy swoim, bo tak czy inaczej musimy improwizować.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję i idziemy w model 3x10. Uznałem, że to bardziej elastyczne rozwiązanie.

Podział na tiery przed losowaniem lig na poziomie 3. W pierwszym są przyszli komisarze, w drugim nowo zapisani, w trzecim uczestnicy IV ligi 17/18 (grało 11 osób, więc dlatego osobny tier), plus dodatkowo bulls4ever (jedyny spadkowicz z III, który potwierdził udział). Do reszty zastosowałem kryterium podziału według ilość punktów roto w ubiegłym sezonie (tiebreaker: miejsce w lidze):

1 tier: barcalover, mSala, pszczolkowskim

2 tier: pekes, szymken, xhkmp5x

3 tier: Artur.Zarucki, Basajev, bulls4ever, evitacre, pdxpl, zabold

4 tier: Coach R, josip10, mac, marcelomattsoy, WeeFreeMan, Wojtas1989

5 tier: bulek, immortal_87PL, Lew, madafaka8, matys, pokor88

6 tier: bulls2006, Jurek Furtak, knt, Pafsen, shevcu, solekck

 
Po jednej lub dwie osoby z każdego tieru do każdej ligi. Losowanie wykonałem przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie: https://www.random.org/

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zapisze się więcej rezerwowych to pozostanie czekać, bo już za późno żeby ingerować w strukturę lig. Na ENBA w II lidze 2 osoby dołączyły dopiero po 2 tygodniach, także jest to niestety szerszy problem i nic nie zrobimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, KapitanPlaneta napisał:

Jeśli nie zapisze się więcej rezerwowych to pozostanie czekać, bo już za późno żeby ingerować w strukturę lig. Na ENBA w II lidze 2 osoby dołączyły dopiero po 2 tygodniach, także jest to niestety szerszy problem i nic nie zrobimy.

Ok, ja czekam do piątku i ew. w sobotę dobieram z oczekujących, bo draftować będziemy na początku przyszłego tygodnia, a grać w 7 drużyn nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy wprowadzenie stałego systemu 3x10 w 3 ligach nie jest błędem? Znacznie utrudnia to możliwość awansu, nie lepiej poszerzyć 2 ligę i wprowadzić czwartą od przyszłego sezonu? Wyszło na to, iż walka o utrzymanie była bezcelowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej był za czymś takim:

Cytat

 

18/19

1. Liga -> 4 spadki
2. Liga -> 4 awanse, 3 spadki
3. Poziom (A, B, C) -> 5 awansów w każdej lidze

19/20

1. Liga -> 4 spadki
2. Poziom (A, B) -> 2 awanse w każdej lidze, 3 spadki w każdej lidze
3. Poziom (A, B) -> 3 awanse w każdej lidze

 

 

Główny zarzut: tylko 3 spadki na pierwszym poziomie (25% ligi) - dla porównania w pierwszej H2H budget sznur mamy 6/16 spadków 37,5% i nikt tam nie narzeka na rotację. Dla mnie 4 spadki na 1 poziomie to minimum, nie ma się co kisić w tym samym gronie z roku na rok - mówię z doświadczenia. Ligi na 2 poziomie zaraz będą równie dobre pod kątem poziomu gry.

Jeszcze nie zaczęliśmy sezonu, więc wg mnie nie jest za późno na wprowadzenie mojej powyższej propozycji. Dajcie znać, co myślicie i czy ew. gdzieś źle rozumuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszerzenie drugiego poziomu od przyszłego sezonu jak najbardziej wchodzi w grę. Czekam na więcej głosów  poparcia.

1 godzinę temu, bulek napisał:

Hmm, czy wprowadzenie stałego systemu 3x10 w 3 ligach nie jest błędem? Znacznie utrudnia to możliwość awansu, nie lepiej poszerzyć 2 ligę i wprowadzić czwartą od przyszłego sezonu? Wyszło na to, iż walka o utrzymanie była bezcelowa.

Niestety co roku liczba rezygnacji powodowała, że praktycznie sam udział w IV lidze gwarantował awans. Dlatego w tym sezonie zdecydowałem, żeby zmienić dotychczasowy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkiej liczbie uczestników nie rozszerzałbym II poziomu. Moim zdaniem powinno się płynnie dostosowywać rozmiary lig III do obecnego zainteresowania i tyle.

Przeoczyłem dyskusję wcześniej, ale dziwię się że rozbito III ligę na trzy małe zamiast dwie większe grupy. Pewnie będzie tam sporo olewaczy i koniec końców będzie tam tylko paru aktywnych użytkowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chicken napisał:

Przy tak niewielkiej liczbie uczestników nie rozszerzałbym II poziomu. Moim zdaniem powinno się płynnie dostosowywać rozmiary lig III do obecnego zainteresowania i tyle.

Przeoczyłem dyskusję wcześniej, ale dziwię się że rozbito III ligę na trzy małe zamiast dwie większe grupy. Pewnie będzie tam sporo olewaczy i koniec końców będzie tam tylko paru aktywnych użytkowników

W zeszłym sezonie był jeden ban, w tym mamy póki co w rozgrywkach tylko 4 nowych uczestników, więc o brak aktywności się nie obawiam. Przy stworzeniu dwóch lig praktycznie zamykalibyśmy się na rezerwowych, moim zdaniem ligi po 15+ graczy to byłoby znacznie większe ekstremum niż obecne rozwiązanie. Liczyłem, że uda się jeszcze poszerzyć składy do 11, niestety 3 potwierdzone osoby wciąż nie dołączyły do swoich lig i jeśli będzie konieczność ich zastąpienia to z planowanego powiększenia nic wtedy nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×