Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chicken

Ogólna dyskusja nad przebiegiem rozgrywek

Polecane posty

Dokładną rozpiskę na kolejny sezon zrobię w weekend. Poniżej wklejam tabelę z porównaniem drużyn, które zajęły 2 miejsce w swoich 3 ligach. Najlepszy @zabold ma pewny awans do II ligi, natomiast @evitacre i @Coach R dołączą do niego jeśli na poziomach wyższych będą jakieś rezygnacje.

6X10Cca.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poziomie 3 niestety znowu będzie zmiana, bo mamy za mało uczestników żeby powtórzyć zeszłoroczny układ z 3 ligami. W tym roku będziemy mieć 2, na razie po 12 i 13 osób, docelowo fajnie jakby obie miały po 14 uczestników, więc cały czas są 3 wolne miejsca.

Poniżej podział na tiery przed losowaniem lig na poziomie 3 (kryterium: ilość punktów roto w zeszłym sezonie, tiebreaker: miejsce w lidze):

1 tier: Jurek Furtak, WeeFreeMan, bulls2006, knt

2 tier: pokor88, Buu, mSala, haczyk88

3 tier: solekck, Pafsen, marcelomattsoy, immortal_87PL

4 tier: Dariomeus, xhkmp5x, szymken, smoke

5 tier: madafaka8, pjanuchowski, bulls4ever

6 tier: jacobsman13, chyzio, Kapi_10, Vikings, Kopetzky, Marwat

Po jednej/dwie (tiery 1-5) lub 3 (tier 6) osoby z każdego tieru do ligi. Losowanie wykonałem przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie: https://www.random.org/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z racji ostatnich wydarzeń wypada przedstawić wam rozwiązania o jakich myślę w kwestii rozstrzygnięć tego sezonu:

1. Anulować wyniki, nie przyznawać żadnych medali, awansów ani spadków. W konsekwencji wszystkie ligi w takim samym składzie personalnym zaczęłyby nowy sezon (pomijając rezygnacje). Oczywiście drafty odbyłyby się na nowo.

2. Sugerować się tabelą na koniec sezonu NBA, niezależnie od tego na kiedy zostanie wyznaczony. Jeśli rozgrywki nie będą wznowione albo drużyny rozegrają mniej meczów niż było planowane, to takie rozwiązanie oczywiście nie jest najsprawiedliwsze, bo faworyzuje tych co w tym momencie są najbardziej "na plusie" jeśli chodzi o limit gier.

3. Wyliczyłem, że w tym momencie średnia dla klubu NBA to 64,7 meczu. Wobec tego można pomnożyć to razy 10, następnie policzyć średnią dla każdej ekipy w lidze i na tej podstawie ustalić wyniki. Jeśli rozgrywki będą kontynuowane, ale rozegranych zostanie mniej niż 82 mecze to również możemy skorzystać z tego rozwiązania.

Sytuacja oczywiście jest dynamiczna, nie wiadomo jakie będą dalsze decyzje Yahoo czy władz ligi, ale na ten moment te 3 propozycje wydają mi się najbardziej sensowne. Mamy dużo czasu na przemyślenia, także zachęcam do wypowiadania się i ewentualnie proponowania innych rozwiązań. Jeśli nie będzie jednomyślności, przygotuję ankietę. Nie chcę dublować dyskusji w dwóch miejscach, także ten post odnosi się również do rozgrywek ROTO z draftem aukcyjnym.

EDIT: Update od Yahoo http://yhoo.it/2U3WLtr Wydłużamy sezon o 28 dni i czekamy na dalsze decyzje ze strony NBA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, mac napisał:

Jak tu będzie robione?

Niestety zrobił nam się sezon ogórkowy jeśli chodzi o fantasy i jak widać nikt nie pali się do dyskusji, ale fakt, jakąś decyzję trzeba podjąć. Wyjścia są chyba tylko dwa, czyli albo opieramy się o metodę wyliczania wyników, którą zaproponował @wooden na szóstym graczu, albo zamykamy sezon jak Yahoo i przyjmujemy wyniki w momencie przerwania sezonu za ostateczne.

Jeśli ktoś ma inne propozycje to chętnie wysłucham, bo temat jest ważny i nie chcę podjąć pochopnie decyzji. Roześlę pewnie na dniach PW w tej sprawie do wszystkich uczestników, może w ten sposób uaktywni się więcej osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bawić, nie róbmy jaj. Trzeba brać wyniki z yahoo i tyle. I wcale nie chodzi o to, że jestem drugi. Ba, z top 4 mam zdecydowanie najmniej rozegranych spotkań, ale nawet nie chciało mi się liczyć czy miałbym szansę skoczyć oczko wyżej dzięki jakimś kombinacjom. 

Jeśli jednak przejdzie decyzja o przeliczaniu wyników, to bez obaw się dostosuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat byłbym za systemem Woodena, choć faktycznie ten sezon trochę jest, a trochę go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla świętego spokoju zadałem sobie trochę trudu i policzyłem jak wyglądałaby tabela każdej ligi gdyby dla ustalenia końcowej kolejności zastosować wzór, który opracował @wooden, czyli 0,79*Totals + (1-0,79)*Averages. Poniżej na dowód wrzucam screeny. W większości przypadków przetasowania w stosunku do tabeli po samych totalach były kosmetyczne i dotyczyły głównie drużyn ze środka. Przelicznik, jeśli chodzi o awanse i spadki zmieniłby coś tylko w I lidze z draftem aukcyjnym, gdzie minimalną różnicą zamiast @GRB spadłby @marcelomattsoy. Wobec tych niewielkich rozbieżności uznałem, że nie warto ingerować w oficjalne rezultaty z Yahoo i lepiej tak jak oni przyjąć tabelę na dzień przerwania sezonu jako ostateczną. Poza tym wszyscy pewnie już powoli zdążyli się pogodzić z wynikami, w związku z czym robienie ankiety w sprawie rozstrzygnięć akurat teraz to byłaby tylko niepotrzebna burza w szklance wody, nie wspominając o czasochłonnym procesie zbierania głosów ze względu na małą ostatnio aktywność na forum.

W skrócie nie bawimy się w żadne przeliczanie wyników, obowiązuje tabela z Yahoo. Jeśli nikt nie ma poważniejszych zastrzeżeń to w ciągu najbliższych dni wrzucę rozpiskę jak powinny się prezentować składy poszczególnych lig w następnym sezonie. Roześlę też info o wszystkim na priv.

I LIGA SNAKE

iRIfOEm.png

II LIGA SNAKE

Cz6qkJf.png

IIIA LIGA SNAKE

YNzMmky.png

IIIB LIGA SNAKE

B8VZIaX.png

I LIGA AUKCJA

I8BjTUN.png

IIA LIGA AUKCJA

2lXDQ79.png

IIB LIGA AUKCJA

TsQ946c.png

  • Podoba mi się 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi również odpowiada takie rozwiązanie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super robota - fajnie że komus jeszcze zależy :)  Do nastepnego sezonu Panowie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2020 o 08:18, cieglo napisał:

Standardowo, poproszę komisha o podesłanie składu podium + nazwa rozgrywek, najlepiej na pw.

@matek już podał kolejność, ale zgodnie z prośbą podesłałem ci przed chwilą listę medalistów na PW.

  • Podoba mi się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2020 o 14:28, matek napisał:

A zapytam z innej beczki - co w sytuacji, gdyby szogo nie potwierdził? 

Wskakuje czwarty z II ligi, czy najlepszy ze spadkowiczów zostaje w I? 

Jest info na ten temat w pierwszym poście.

Dnia 7.11.2020 o 15:21, KapitanPlaneta napisał:

W przypadku rezygnacji w pierwszej kolejności premiowani będą gracze z lig niższych, którzy zajęli miejsca nie dające awansu.

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w tym roku wyszła nam tylko jedna trzecia liga, w której zagra 14 drużyn. Dalsze poszerzanie składu uważam nie wchodzi w grę przy drafcie wężykiem.

Dodatkowo musiałem zrobić dogrywkę między @knt i @bulls2006 o to kto awansuje do II ligi (obaj zajęli 5 miejsca w swoich ligach). Pierwszy w kolejce był @smoke, ale nie potwierdził udziału. W bezpośrednim zestawieniu lepszy okazał się @knt. Poniżej dla potwierdzenia wklejam screena.

C1vAF9v.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×