Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 1

Polecane posty

Ta liga zrobiła się dla mnie naprawdę ciekawa. Na tą chwilę chcę poczuć skutki pozyskania Lillarda oraz Dragica ale na dłuższą metę obrońców - i to naprawdę dobrej jakości - jest u mnie dostatek. Poza wymienioną dwójką mam rewelacyjnego Isiaha. Trójgłowy smok. Poza tym rozkręcający się Jackson, solidny KCP, Redick czy Barton. Jabari też w sumie trejdowalny. Kogoś pewnie będę chciał przehandlować i poprawki będę szukał głównie w BLK. Kto chętny, może już planować ewentualne ruchy bo ja wcześniej czy później zacznę się do Was odzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawie połowa sezonu za nami czas na jakieś świąteczne podsumowanie ;)

 

1. January 78 (pkt na średnich)

W skrócie jest bardzo dobrze, a gdyby nie kontuzje byłoby idealnie. Moi kluczowi gracze (Davis, Horford, CP3, Conley) łącznie opuścili już dużą ilość spotkań co boli, gdyż powoli zaczynam wprowadzać 11-osobową rotację z konieczności. Udało się zbudować silny, wyrównany team (najgorsza kategoria u mnie to 5pkt za zbiórki, a po wymianie Dragicia za Gortata powinienem podskoczyć). Jak zdrowie dopisze powinno być dobrze, gdyż ja tu widzę nawet jeszcze szanse na większą liczbę punktów. + fajnie było wyciągnąć z FA dwóch Lakerów, którzy dają mi bardzo dużo.

 

2. Muminy ROTO Squad 65

Jednoczesny tank asyst i FT% to solidna strategia, która odpłaca się KapitanowiPlanecie miejscem w czołówce. Jednakże punt dwóch kategorii zawsze zostawia mniejszy margines błędu, więc do walki o triumf może być ciężko się włączyć, przy problemach z punktami i blokami. Naturalny overkill w FG%.

 

3. L.MP 64

O ile Giannis jest fenomenalny, o tyle pozostali liderzy (PG, Millsap, Butler) ostatnio nie grają dobrze. Mimo wysokiej pozycji na średnich ta ekipa ma już ponad 50 niedogranych spotkań, więc średnie mogą pójść w dół. Duże wyzwanie przed dalszą częścią sezonu dla GMa. Przodowanie w STL + 5 innych dość mocnych kategorii, ale trójki powoli zaczynają odstawać od reszty ligi, a bloki i straty również w bottom. Ze względu na niedograne sloty jestem tu dość sceptyczny.

 

4. The Saints 60

Drużyna Kawhiego i rewelacyjnego ostatnio DMC. Bardzo dobrze gra Myles Turner, ale poniżej oczekiwań duet Hayward-Bledsoe. Lider w punktach, silne STL i FT, ale pozostałe kategorie albo przeciętne, albo wręcz bardzo słabe (FG, 3pt i niespodziewanie REB). Ja rozważyłbym tu wymianę i punt jakiejś kategorii, ale to już rola GMa, jeśli chce powalczyć o jak najwyższe cele.

 

5. Koszalińskie Kaczany 59

Co prawda nie ma tu gracza z top 10 (takim zapewne miał być Towns), ale jest tu silna, pewna dziesiątka i kilku zawodników z wyższej półki (wspomniany KAT, Irving, Melo i świetny Porter). Wyszedł z tego solidny team, który nie jest w top3 żadnej kategorii, ale za to nie ma tu fatalnych kategorii, a jedynie 3 poniżej przeciętnej. Jest tu pewien upside, ale walka o podium to chyba jednak max tej ekipy.

 

6. Nocna Straż 58

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony trzon jest bardzo silny (Westbrook i 3 wysokich z top20), a wymiana Lillarda za RW to majstersztyk pod względem value, jednak obecnie chyba potrzebne są tu dalsze korekty, gdy combo RW-Whiteside pod względem FT nie pasuje do siebie w żaden sposób. Podobnie Russell i Deron nie wystarczą do nadgonienia asyst. Jeśli Radek przeprowadzi kolejbe solidne wymiany widzę tu miejsce na znaczący progres.

 

7-8. Biało-Zieloni 56

Bulek zaczął od złej wymiany (CP3-Lillard), ale szybko uciekł od Dame'a pozyskując Lowryego (i Farieda). Jednak poza KL, Durantem, kontuzjowanym Dipo i Jokiciem brakuje tu głębi (tak, tak jednak draft automat trochę tu zawinił). Konie pociągowe i umiejętna gra na FA pozwalają utrzymywać się ciut powyżej miejsca spadkowego, jednak słabe wyniki w PTS i trójkach przy posiadaniu Lowry'ego oraz Durexa muszą martwić. Nie wiem czy koncentracja na części kategorii kosztem innych oraz może rozdrobnienie którejś z gwiazd by tu nie pomogły.

 

7-8. Madafakas 56

Wyleciał obecnie Griffin, ale problemy chyba są tu bardziej złożone. Co prawda AST i PKT bardzo wysoko, ale połączenia Gallinariego i Walla z LBJ (FT) oraz graczy fatalnych w TO z tym bdb w tym elemencie (Pau, Crowder, Gallinari) zaniża potencjał składu. Kolejna drużyna, która walczyć będzie musiała o każdy punkcik w poszczególnych kategoriach.

 

9-10. TeamBarca 55

Jeszcze niedawno było tu blisko 2 overkillóv, ale jeśli chodzi o trójki to moja skromna osoba niemal dogoniła już ekipę TeamBarcy. Tak mocne skupienie się na asystach i 3pt odbija się jednak na pozostałych kategoriach. Najgorsze wyniki w REB (punt?) i FG oraz jedynie przeciętne pozostałe statystyki to na pewno nie było marzenie GMa, który wydraftował duet Curry-Harden, wspomagany świetnym Gasolem. Następna ekipa, która powinna szukać dealu poprawiającego część statystyk.

 

9-10. FantasyClub Perla 55

Teoretycznie jest tu wyrównana ekipa i poza fatalnymi STL nie ma tu naprawdę złych kategorii. Kilku typowych rolesów od BLK i REB (mocne kategorie maziego) wpływa negatywnie na pozostałe statystyki i tan brak balansu odbija się nieco na ilości punktów. Z drugiej strony w kilku statystykach ta drużyna jest minimalnie za kilkoma innymi i może za chwilę podskoczyć nawet w okolice podium.

 

11 MSala's Team 51

Przeciągająca się kontuzja G.Hilla to duży problem, jednak gdy przeglądam roster tej ekipy tak niska pozycja to dla mnie duże zaskoczenie. Jest tu głębia, są gracze którzy grają nawet powyżej przewidywań (Gobert, LaVine), a mimo to przedostatnie miejsce w lidze. Bardzo mocne BLK i TO to zdecydowanie za mało, a aż 6 kategorii w dolnej połówce tabeli musi boleć. Cóż, sam nie wiem co próbowałbym tu robić na miejscu GMa. Nadzieję daje niewielka strata na średnich do miejsca gwarantującego utrzymanie.

 

12. Pentrator 45

Auć? Jak na ten moment główny kandydat do spadku. 3 mocne kategorie i niewiele poza tym... Wymiany RW i Gortata na Lillarda i Dragicia powinny znacząco poprawić trójki jednak kosztem zbiórek. Rondo i DH powodują fatalne FT, ale bynajmniej nie ma tu silnych bloków (wręcz przeciwnie, szykuje się punt), zbiórki opadną po ww dealach i ciężko to będzie wszystko naprawić. Cóż, powodzenia bo zadanie trudne, ale jak sam Cieglo napisał - liga zrobiła się dla niego naprawdę ciekawa.

 

 

W skrócie dziwi dość mała aktywność transferowa, gdyż wiele ekip wymaga korekt, a najwięcej wymieniałem się (2 deale to nie tak dużo) ja, kiedy teoretycznie nie powinienem mieć na to aż takiego parcia. Może mój wpis zachęci resztę do szerszego składania ofert?

 

Bo liga jest poza (odpukać) walki o pierwsze miejsce ( :R ) dotychczas bardzo ciekawa, a większość drużyn patrzy i w stronę podium i w stronę miejsc spadkowych, więc liczyć powinny się każde punkty.

A jak Wy to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna analiza, uwielbiam czytać takie podsumowania, szczególnie kiedy autor naprawdę ogarnia sytuację w lidze oraz poszczególnych drużynach. Bomba :) Gdybym mógł, dałbym Ci kciuk w górę ale z tym musimy zaczekać do przyszłego sezonu ;) Nie porzucaj zatem zacięcia do analiz. Dzięki za poświęcony trud.

 

Cóż, sam wiele do dodania na tym etapie nie mam - jestem w ogonie i liczę na stopniowy turnaround dzięki ostatnim wymianom (tak, były dwie co nie czyni Cię january samotnym liderem w tej kategorii ;) ). Generalnie, na tą chwilę mam chyba dość mocny skład jeśli chodzi o trójki (gdzie nie popatrzeć to 2+) i dziwię się, że jestem tak nisko w tej kategorii, na tym etapie sezonu. Nie ukrywam, że bloki będzie bardzo trudno poprawić i tutaj - o ile nie nastawiam się na punt - raczej wiele nie zdziałam (chociaż piłka w grze) i liczę się z tym, że będzie to moja najsłabsza kategoria. Paradoksalnie, o zbiórki bardzo się nie obawiam - oczywiście naturalny spadek wystąpi ale mając w składzie Howarda (o ile zdrowy) i Chandlera nie jest wielkim wyzwaniem trzymać przyzwoity poziom w tym zakresie (Parker i Rondo też dorzucają swoje trzy grosze); dzięki temu wymiany w kierunku pts i 3pm oceniam pozytywnie tj. stosunkowo niskim kosztem (klasyczne win-win w zasadzie). W zanadrzu trzymam jeszcze Monroe, który co prawda na tę chwilę jest mało pożyteczny ale przy właściwych ruchach transferowych w realnej NBA może dać mi tutaj sporego kopa po przerwie all-star. Oczywiście to żaden konkret ale co mam do stracenia będąc na ostatniej pozycji w lidze? :)

 

Co do komunikatu do innych managerów - podejrzewam, że w miarę jak będzie się u mnie poprawiała sytuacja w kategoriach graczy niskich - do oddania będę miał właśnie ludków o takim profilu. Już na tym etapie marnuje się u mnie choćby Jackson ale tutaj akurat kwestia braku rozkręcenia. Liczę, że i tutaj pojawi się mały potworek o dużej wartości rynkowej i to zmieni nieco moją pozycję przetargową. Ja osobiście z reguły rzadko handluję już na tym etapie sezonu, może głównie dlatego, że z reguły lepiej wychodzą mi drafty i tam ograniczam się do korekt bliżej końca sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładnie napisane.

Też jeszcze nie wiem co, ale coś musze zmienić. Słabiutko u mnie w punktach - to raczej łatwo poprawić. Z drugiej strony muszę tak zrobić, żeby przy okazji nie popsuć tego co dobrze funkcjonuje.

Sam powrót Hilla raczej nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawie połowa sezonu za nami czas na jakieś świąteczne podsumowanie ;)

 

 

6. Nocna Straż 58

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony trzon jest bardzo silny (Westbrook i 3 wysokich z top20), a wymiana Lillarda za RW to majstersztyk pod względem value, jednak obecnie chyba potrzebne są tu dalsze korekty, gdy combo RW-Whiteside pod względem FT nie pasuje do siebie w żaden sposób. Podobnie Russell i Deron nie wystarczą do nadgonienia asyst. Jeśli Radek przeprowadzi kolejbe solidne wymiany widzę tu miejsce na znaczący progres.

 

9-10. TeamBarca 55

Jeszcze niedawno było tu blisko 2 overkillóv, ale jeśli chodzi o trójki to moja skromna osoba niemal dogoniła już ekipę TeamBarcy. Tak mocne skupienie się na asystach i 3pt odbija się jednak na pozostałych kategoriach. Najgorsze wyniki w REB (punt?) i FG oraz jedynie przeciętne pozostałe statystyki to na pewno nie było marzenie GMa, który wydraftował duet Curry-Harden, wspomagany świetnym Gasolem. Następna ekipa, która powinna szukać dealu poprawiającego część statystyk.

 

W skrócie dziwi dość mała aktywność transferowa, gdyż wiele ekip wymaga korekt, a najwięcej wymieniałem się (2 deale to nie tak dużo) ja, kiedy teoretycznie nie powinienem mieć na to aż takiego parcia. Może mój wpis zachęci resztę do szerszego składania ofert?

 

 

Nie wiem czy mój post miał jakikolwiek wpływ... ale już poszła tu wymiana naprawiająca część statystyk czyli : Ibaka+Hassan za Kurę i Morrisa ;). Zobaczymy jak wpłynie to na poszczególne drużyny, ale oceniam ją jako dobrą dla ekip wstępnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dobra analiza, January. Sam się zastanawiałem już nad sprzedażą Duranta.

 

W związku z tym zaczynam sondować rynek - czy ktoś mi da tyle, ile oczekuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że moi wyzdrowieli bo jakaś katastrofa była ostatnio...

No i Young oraz Williams jak mnie w rl NBA wnerwiają tak i w fantasy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba mogę powiedzieć, że udało mi się fajnie sprzedać Duranta. Tadek to fajny gracz, pomoże mi wykrystalizować bardziej steale, a Stefek to jest firma. Jeśli duet Stefek-Lowry nie wysforuje mnie wyżej w asystach i trójkach, można będzie pomysleć nad innym rozwiązaniem. Każdy z nich jest zawodnikiem, którego nie powinno być trudno sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ten dzień kiedy opuściłem wreszcie strefę spadkową. Należy mi się dobre śniadanie.

 

PS. A jednak nie. To tylko dowód na to jak myli się stattracker :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oddam Lebrona w dobre rece. W zamian jakis C z dobrym FT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zważywszy na zbliżający się ku końcowi trade deadline chętnie coś wymienię. Jestem gotów oddać jakieś asysty i przechwyty a szukam trójek, zbiórek lub bloków.

 

Chętnie oddam:

 

N. Batum: 3,2/3,8 FT, 1,8 3PTM, 15 PTS, 7,1 REB, 6,1 AST, 1,1 ST

 

D. Nowitzki: 2.0/2.3 FT, 1.5 3PTM, 13.9 PTS, 6.0 REB, 1.6 AST, 0,7 ST, 0,7 BLK, 0,9 BLK

 

K. Middleton, wracająca po kontuzji druga opcja (pod nieobecność Parkera) Bucks, którzy walczą o PO. https://sports.yahoo.com/nba/players/5073/

 

M. Ellis, https://sports.yahoo.com/nba/players/3966/

 

Oczywiście wszyscy są dostępni, ale powyżsi gracze będą u was pewnie bardziej pożyteczni niż u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale kaszana się zrobiła. Jak szybko awansowałem do tej I ligi tak szybko z niej polecę.

Wymiana na Lowry-ego wbiła gwóźdź do trumny chyba...

 

mSala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No m-Sala, faktycznie niefortunna dla Ciebie to była wymiana. Ale szanse na uniknięcie spadku nadal masz całkiem realne. Ale chyba musisz ruszyć Goberta bo w BLK masz overkilla, a FG% masz tak czy siak zepsute.

 

Jak co, to możemy pogadać na temat Stefana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratki dla KapitanPlaneta za mistrzostwo, w pełni zasłużone.

Dla mnie 3 miejsce jest porażką - za dużo błędów, cóż, może za rok będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz kto? Ja czy m-Sala?

 

No nieźle się to ułożyło :)

Chyba liczy się ilość kategorii z maksem. Jeśli żaden zawodnik nie osiągnął maxa to ilość 11, potem 10 itd.

Przynajmniej tak jest w roto wężowym. Poczekajmy, aż się opiekun ligi wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz kto? Ja czy m-Sala?

 

No nieźle się to ułożyło :)

Chyba liczy się ilość kategorii z maksem. Jeśli żaden zawodnik nie osiągnął maxa to ilość 11, potem 10 itd.

Przynajmniej tak jest w roto wężowym. Poczekajmy, aż się opiekun ligi wypowie.

Mi się wydaje, że movesy. Już dzięki temu awansowałem rok temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kryterium - muszę to sprawdzić bo piszę tak na szybko, nie mam dłuższej chwili na ogarnięcie. Wrócimy do tego a prawowity brąz przypadnie właściwej osobie ;) Cierpliwości.

 

Gratki dla Kapitana, który pozamiatał ligę i zasłużył na pierwszy, historyczny złoty medal w tej formule/formacie :) Ja niestety spadam mimo jeszcze niedawnych dobrych nastrojów i nadziei na utrzymanie. W przyszłym sezonie najprawdopodobniej skupię się jedynie na roto więc strzeżcie się - rozgrywki w lidze drugiej będą brutalne i nie będę przebierał w środkach by uzyskać powrót do ekstraklasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że movesy. Już dzięki temu awansowałem rok temu...

 

W sensie kto mniej tym lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to odwrotnie. Liczba moves wskazuje na aktywność czyli coś pożądanego, pozytywnego a więc i wynagradzanego.

 

Jak pisałem - potwierdzę, chyba, że ktoś dokopie się do ustaleń szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że movesy. Już dzięki temu awansowałem rok temu...

 

Nie dokopałem się nigdzie informacji oficjalnej jak do tego podchodzimy. Czy maksy czy move?

A co do Twojego awansu, to chyba odbyło się to dzięki banowi dla borsa, a nie ilości move.

 

Postprzez bulek 14 kwi 2016, o 08:12

 

Ja pierdziele, walka na noże do ostatniego dnia... I niestety na tyle kombinowałem z wolnymi, że je niestety przegrałem, Dieng i Monroe trafiali na 100% skuteczności u mSali. Pod koniec sezonu robiłem co byłem w stanie, wykorzystałem wszystkie sloty, ale chyba pewne błędy, niedociągnięcia, może trochę to, że w pewnym momencie tylko wystawiałem składy zamiast coś kombinować, zadecydowało, że przegrałem tie-breakerem z Borysem. Jedyna szansa, że może ktoś się wycofa...

 

Ale może trochę szukam dziury w całym, ale Bors nie był aktywny przez ostatni miesiąc. Cieglo, co zrobisz w tym przypadku? A gra się toczy o 1 ligę.

 

 

Po ilości maksów natomiast awanse już były w sznurówkowych roto. Np. awans mikrofalówka z IIIA do II w zeszłym sezonie (viewtopic.php?f=33&t=275&start=50).

 

Także czekamy na "the Decision". Sprawa tyczy brązu jak i spadku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku równej liczby punktów na koniec sezonu o ostatecznie zajętej pozycji decydują:

- w pierwszej kolejności liczba zwycięskich kategorii (w naszym przypadku komplet punktów tj. 12). Jeśli żadna z drużyn nie wygrała żadnej kategorii - decyduje liczba kompletów "zastępczych" tj. jedenastek, dziesiątek itd.

- w drugiej kolejności decyduje aktywność managera odczytywana po ilości ruchów (moves). Promowany jest gracz bardziej aktywny, uczestniczący w wymianach, korzystający z FA

 

Trzeciego kryterium na razie nie podaję, coś się wymyśli ;)

 

PS. Aktualizuję zasady o w/w punkt.

 

PS2. Abstrahując od zasad obowiązujących w innych ligach, pochyliłem się chwilę nad w/w. Nie chcę być odtwórczy i korzystać zawsze z utartych schematów, tylko dlatego, że te już gdzieś obowiązują (dlatego nie weryfikowałem nawet doniesień jak wyglądają te ustawienia w innych ligach :) ). Mimo to, stwierdzam, że kryteria ułożone są we właściwy sposób i obrazują w pierwszej kolejności uzyskane rezultaty a w dalszej kolejności zaangażowanie. Tak czy inaczej, jeśli ktoś ma - nie tylko w tej konkretnej kwestii - własne spojrzenie na sprawę, niech śmiało zgłasza własne argumenty. Lepsze wrogiem dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja mam argument. Nie zmienia się zasad w trakcie gry.

 

Obowiązywały movesy. Ten mój post wynikał z nieświadomości, później zarówno Fluber jak i Cieglo utwierdzili mnie, że "12" nie mają znaczenia.

 

Ewentualne tiebreaki wygrywają drużyny z większą ilością ruchów w sezonie (moves). W dalszej kolejności patrzymy na zaoszczędzone dolary - kto ma więcej, wygrywa.

 

Tak więc nie wiem Cieglo, skąd wziełeś zasady. Na pewno nie z forum.

P.S. Nie zależy mi na spadku M-Sali, ale na pewno wg regulaminu ja się utrzymałem. Możemy nawet dopuścić 13 drużyn. Byłby to precedens, no ale można raz go zastosować.

 

Drugi argument. PW otrzymane rok temu:

 

Hej,

Wg informacji, którą przesłał Flub, do ligi 1. roto budżet awansował Bulek. Z kolei Bulek twierdzi co innego, jakoby to Bors zasłużył na awans. Kto w końcu wygrywa tie break? Przypominam, że w pierwszej kolejności patrzymy na liczbę ruchów w sezonie, w dalszej kolejności na pozostałe salary (wygrywa ten kto ma więcej w kasie).

Wyjaśnijcie to bo niepotrzebnie temat się przedłuża.

Pozdro.

 

Także nie wiem Cieglo, skąd nagle zmieniłeś zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×