Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2016/2017] Draft/rozgrywki - Roto budżetówka 2A

Polecane posty

U mnie projekcje wyglądają również obiecująco ;) na pewno nie przepłacałem w tym drafcie po wczorajszym dzikim drafcie w keeperze, byłem bardzo ostrożny, nie mam żadnej wielkiej gwiazdy, ale mam 13 dobrych i solidnych zawodników, więc jestem zadowolony. Mam dużo PG i C, co mnie zaskoczyło, ale jak szły okazje, to korzystałem:

 

1. (18) Emmanuel Mudiay (Den - PG) $6

ktoś musiał być pierwszy, trochę chyba dałem za dużo, ale liczę na progres Mudiaya w tym roku ;)

 

2. (25) Jae Crowder (Bos - SF,PF) $16

solidny zawodnik na SF za normalną cenę

 

3. (29) Victor Oladipo (OKC - PG,SG) $28

promocja jak dla mnie, chociaż uważam go za przecenianego, to 28$ wydaje się być taniością

 

4. (38) DeAndre Jordan (LAC - C) $13

dotychczas nie brałem C psujących FT%, ale za 13$ skusiłem się na zbiórki i bloki DJ-a

 

5. (39) Kevin Love (Cle - PF,C) $25

solidny PF/C, z trójką, cena normalna

 

6. (41) Brook Lopez (Bkn - C) $26

kolejny C, tym razem scorer i zbierający, cena normalna

 

7. (48) Isaiah Thomas (Bos - PG) $26

według mnie niedoceniany zawodnik, być może All-Star w tym sezonie, na pewno rozda sporo asyst, a punktów niemało zdobędzie, cena jak dla mnie dobra

 

8. (58) Nicolas Batum (Cha - SG,SF) $22

solidny SG/SF, który daje dość dużo asyst, cena jak dla mnie normalna, oby był zdrowy ;)

 

9. (73) Gordon Hayward (Uta - SG,SF) $13

trochę pick na przyszłość, lider Utah, aktualnie kontuzjowany, liczę, że wróci pod koniec listopada i będzie rzucał po 20pkt

 

10. (75) Goran Dragic (Mia - PG,SG) $17

bez Wade'a Dragic polepszy statsy, liczę na coś ok. 18pkt/7as

 

11. (78) Tristan Thompson (Cle - PF,C) $3

trochę przesadziłem z kolejnym C, mając tylu, zawodnik na sprzedaż, solidny zbierający

 

12. (86) Matthew Dellavedova (Mil - PG,SG) $2

ciekawy zawodnik wobec braku MCW i kontuzji Middletona, być może steal tego draftu ;)

 

13. (104) Dwight Howard (Atl - PF,C) $3

nieduże ryzyko (FT% i tak kuleje), a Howard może jeszcze zaskoczyć, więc super się udało go wyciągnąć

 

Ogólnie jestem zadowolony, zobaczymy, jak te projekcje i moja taktyka się sprawdzą ;)

 

Jakby co jestem chętny do rozmów o wymianach, mam dużo PG i C, potrzebuję bardziej SG/SF/PF, ale uważam, że wymiany nie są dla mnie koniecznością, a raczej okazją do negocjacji i poszukiwań ciekawego zawodnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj brałem udział w drafcie, gdzie na start picki szły tanio, a ludzie przelicytowywali średnich graczy kisząc się z gotówką. Dzisiaj wręcz odwrotnie. GM- owie stwierdzili na starcie - bierzemy wszystko, by zostawić kilku osobom perełki za pół darmoche. Ja czułem się po środku dlatego, że co prawda chomikowałem pieniądze do końca i kilka zacnych zakupów zdobyłem to jednak 2-3 sytuacje mnie załatwiły. Raz nie zauważyłem głupio oglądając inną stronę (patrz: D. Collison za 5$ - śmiało miałem budżet na podbicie) i Ibaka za 29 dolców, które na mój ówczesny budżet był do wyciągnięcia do max 33.

 

Menele nie mogą narzekać na brak abordaży ostatnimi czasami. W tym sezonie na pokładzie pirackiej podpitej łajby znajdują się :

 

1.(28) Al Horford (Bos - PF,C) $41

Dobry fundament to jak wiadomo dobra droga do wybudowania czegoś wielkiego i solidnego. Za takiego też uważam w tym roku Al'a Horford'a debiutującego w mojej ulubionej drużynie Boston Celtics. Wierzę w niego, czas i miejsce do którego trafił. Czuje, że to początek pewnego procesu po ograniu zadaniowców w Bostonie.

2. (33) Kristaps Porzingis (NY - PF,C) $36

Myślę, że trochę przepłaciłem w tym roku za Kristapsa. Nie planowałem go w swoim składzie - coś mnie tchnęło. Jeżeli za gra na 36 dolce w tym sezonie to mnie zaskoczy pozytywnie. Wierzę jednak, że Łotysz udowodni Menelom tak jak w 1 roku - Knicksom swoją wartość. W tym roku wymagam od niego poprawienia FG%, większej ilości trójek - treningi z takim strzelcem jak Melo - muszą pomóc. Dużo bloków i zbiorek - mam nadzieję, że rozwinął się na tyle by znowu zaskoczyć obrońców.

3. (36) Kemba Walker (Cha - PG) $31

Nie mój typ grajka. Jako gracz zawsze mi zwisał - grał dobrze ok. Najmniej mogę się wypowiedzieć. Nie wiem czego się spodziewać. Dziwnie się to pewnie czyta z uwagi, że dałem 31 dolców za niego ale przeczucie mówiło mi o braniu po dwóch wysokich szybko rozgrywajka. Zdecydowałem się na Walkera.

4. (43) C.J. McCollum (Por - PG,SG) $28

Miałem go w dwóch ligach zeszłorocznych. Bacznie przyglądałem się od początku jaki zaliczał progres. Wierzę w niego. Będzie w tym sezonie pewniejszy siebie. Ciężko przepracował offseason i jest zmotywowany i podjarany basketem w NBA. Grając u boku Lillarda, w cieniu fleszy NBA idealnie będzie sie rozwijał. Zaskoczyli rok temu, jeszcze bardziej zaskoczoną w tym. Czuje mocny postęp.

5. (46) Klay Thompson (GS - SG,SF) $31

Wstrzymuję się od komentarza.

6. (63) Steven Adams (OKC - C) $9

Mój błąd strategiczny. Miałem jeszcze przeczekać kilku wysokich - na tamten stan rzeczy 9 dolców za niego to było dużo. Oczywiście w zespole się przyda. Jest walczakiem i liczę, że swoje minuty wywalczy.

7. (87) Rajon Rondo (Chi - PG) $13

W tym roku wierzę w Rondla. Liczę, że Chicago jako klub legendarny i gra obok Wade'a - poukładanego All-Stara zmobilizuje Rondo. W tym roku bez szopek, niepotrzebnych tekstów w mediach. W tym roku Rondo wraca. Poprawił FT? Wątpie, ale nadrobi asystami i stealami w tym roku jak nikt inny. Potrzebowałem kogoś pewnego na tych statach. Znów wracamy do słowa fundament. Drugi rozgrywek - zabezpieczebie Walkera, który dużo asyst nie dawał.

8. (110) Julius Randle (LAL - PF) $3

3 dolce za wysokiego, który będzie dużo zbierał i miał sporo miejsca w składzie Lakers. Liczę na progres Randle'a. Będzie czuć świeżość w Lejkach.

9. (121) Jahlil Okafor (Phi - C) $1

Za dolca Okafor przy bidowaniu na końcu. uznałem, że do obecnej sytuacji będzie świetną opcją za dolca. żadnej wielkiej filozofii ;)

10. (126) Elfrid Payton (Orl - PG) $3

STEAL wg mnie. Śmiech na sali dla mnie rozgrywajek z pierwszej piątki, który jest w etapie progresu za taką cenę. Gdzieś na końcu się ustał. Liczyłem, że pójdzie za 2 dolce ale Fluber jest jednak niezłym wyjadaczem i weteranem fantasy - podbił od razu za 2 dolce. Mądry ruch. Kogoś mi tam jeszcze podbiłeś wcześniej ale już nie pamiętam.

11. (128) Will Barton (Den - SG,SF) $2

Niespodzianka z zeszłego roku za 2 dolce - braki na tych pozycjach - biorę.

12. (141) Jamal Murray (Den - SG) $1

Bez ryzyka nie ma wygranych mistrzostw. Zobaczymy - za dolca strzał ? Oczywiście, że ryzykuje na samym końcu licytacji.

13. (148) Zaza Pachulia (GS - C) $1

Uzupełnienie zbiórek w systemie graczy na obwodzie. Mistrzem w tym nigdy nie był ale przy tylu strzelcach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i ja skrobne pare zdań o tym dziwnym drafcie.

Na poczatek zaznaczam, ze staralem sie nie brac zbytnio pod uwage podatnosci poszczegolnych zawodnikow na kontuzje i tak:

 

Cerveza

Budget $200

1. (10) Anthony Davis (NO - PF,C) $55

2. (24) Kyle Lowry (Tor - PG) $43

3. (32) D'Angelo Russell (LAL - PG) $18

4. (44) Joel Embiid (Phi - C) $9

5. (56) Myles Turner (Ind - PF,C) $14

6. (72) Jeff Teague (Ind - PG) $13

7. (80) Marc Gasol (Mem - C) $18

8. (81) Ryan Anderson (Hou - PF,C) $12

9. (89) Bradley Beal (Was - SG) $10

10. (96) Harrison Barnes (Dal - SF,PF) $4

11. (111) Clint Capela (Hou - PF,C) $2

12. (118) Deron Williams (Dal - PG) $1

13. (129) Markieff Morris (Was - PF,C) $1

 

A. Davisa nie planowalem kupowac bo juz mam go w jednej ze swoich lig, ale cena za jaką poszedl byla bardzo dobra wg mnie. A to wciaz zawodnik na top 5 w rankingu. Dalej Lowry i tu wahalem się między nim a Wallem, ale Kyle sypie więcej trójek, generuje mniej strat i lepiej rzuca ft więc to jego wziąłem. Dalej Russell i nie ukrywam, że uległem hype'owi i jego grą w preaseson. Spuszczony ze smyczy jako pierwsza opcja młodych Lakersow może dobrze produkować.

 

Następnie Embiid. I tu sam nie wiem na co liczyc z jego strony. Na pewno solidne zbiorki i bloki. Dodatkowo nie psuje ft, coś też rzuci za 3 a i w preseason wygląda niezle i sporo akcji jest na niego granych. Musiałem go mieć w jakiejś swojej lidze.

 

Mylesa Turnera nie planowalem w sumie i mogę nim tradowac, ale też poczekam po pierwszych meczach i zobacze co będzie dawał na C.

 

Dalsze picki to już ceny promocyjne. Teague solidny rozgrywający, solidne pkt, asysty troche trójek, dobre ft i fg jak na pg. Gasol to w ogóle cena promocyjna i mam nadzieję, że zagra na miare swoich możliwości, a nie tego co pokazywał w zeszłym sezonie.

 

Andersona musiałem mieć i na razie mam go we wszystkich swoich ligach. Ofensywna gra Houston na pewno będzie mu sprzyjała, a też ciągle mam w pamięci jak 2 chyba sezony temu kontuzji doznał Davis i w tym czasie Ryno kręcił produkcje na poziomie top25.

 

Kolejne wybory to już łatanie dziur, ale też liczenie na jakieś przełomowe sezony zarowno Beala jak i Barnesa.

 

Ogólnie draft średnio poszedł dlatego trzeba będzie trochę łatać slabsze kategorie trejdami i na waiverach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teague, Barnes i Gasol to ultra promocja. Russelowi też uległem. Walczyłem z Tobą ale odpuściłem. Mam go w innej lidze - jeszcze więcej w niego wrzuciłem dolców :) Przy tylu strzelbach w Andersona nie wierze. To samo tyczy się podatnego na kontuzje Davisa. Gościowi ewidentnie przydałby się trejd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę, że będę wyżej niż ostatnia pozycja w tabeli. MOże większość moich graczy nie powala superstatystykami, ale kto wie, co to będzie w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tu cicho :)

 

poszukuje jakiegoś ogarniętego SG. Do oddania mam pkt i bloki.

 

Chętnie też zamienie 3 jakichś grajków na jednego konkretnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie udzielam, bo co tu pisać? Jak się nie wykrzaczy nic z kontuzjami, to w przyszłym roku - zgodnie zresztą z obietnicą z drugiego postu w tym temacie - idę sobie stąd trochę wyżej :P

 

Wymiany w związku z tym niekoniecznie mnie interesują, bo nie chcę niczego zepsuć. A z Tobą t3jlor to już na pewno nie będę trejdować, bo jeszcze mnie przeskoczysz ;)

 

Dla niezorientowanych tabelka:

 

N93X8B9.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest źle - trzymam się w środku tabeli, ale mam nadzieję, że skończę w top3. Na razie widać efekty mojej taktyki - ostatnie miejsce w FT%, ale czołówka w zbiórkach i blokach. Mam nadzieję, że trochę awansuję w FG% ;) i przede wszystkim w asystach i przechwytach - szukam kogoś (PG/SG), aby poprawić te statystyki, do oddania u mnie bloki i zbiórki (B.Lopez, T.Thompson). Czekam na propozycje wymian ;)

 

A propos wymian: co sądzicie o tej wymianie: Cousins za Embiida, Capele, Russella i Beala? Jak dla mnie pozyskanie jednego zawodnika - centra (ok, top 20) za 4 zawodników (2 C, Beala i Russella) to trochę przesada... Cousins jest dobry, ale uważam, że nie jest warty 4 dobrych/średnich zawodników... poza tym oddanie 2xC + PG i SG za C nie wygląda zbyt dobrze... nie zamierzam wetować wymiany, ale chętnie bym się dowiedział, co każdy z uczestniczących chciał osiągnąć przed tę wymianę. I chętnie się dowiem, czy dla innych osób ta wymiana wydaje się trochę dziwna, czy tylko dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż - ja wymianę zaakceptowałem bo coś muszę zrobić, ale rwał sobie włosów z głowy nie będę jeśli szanowne grono zawetuje ją.

POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, zaproponował ją t3jlor, bo sugerował to jeszcze dzisiaj w tym wątku. Jeśli on uważa, że jest dla niego korzystna i tu to potwierdzi, to wstrzymam się z wetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak pisałem, nie zamierzam wetować, ale trochę dziwna mi się wydaje ta wymiana... zazwyczaj oddaje się 2-3 graczy za gwiazdę, a tu 4... trochę mnie to zaskoczyło, poza tym t3jlor chciał dostać SG, a dostaje PF/C i dodatkowo oddaje SG, czyli po wymianie nie ma żadnego SG - taka ciekawostka, więc wydaje mi się to trochę dziwne... ale skoro on uważa tę wymianę za korzystną dla siebie, to spoko, nie będę przeszkadzał i wetował tylko dlatego, że wymiana wydaje mi się dziwna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem wiele propozycji, ale niektórzy albo w ogóle nie odrzucali, albo nie odpisywali na wiadomości, albo odrzucali nie dając jakichś innych informacji zwrotnych.

 

Teraz tak, biore DMC, bo uważam że będzie prezentował solidny poziom. D'angelo moze być fajny, jak w ostatnim meczu ale póki co mnie rozczarowuje. Dalej Embiid który ma limit minut i nie gra w b2b, w życiu bym go nie oddawał, ale średnia prawie 5 strat na mecz jest dla mnie nie do przyjęcia, a nie zamierzam tankować tej kategorii. Capela z kolei nie grał prawie u mnie, bo jego ft nie pasuje mi do koncepcji. Dla Beala zaufałem bo myslałem że może to ten breakout year, ale wyszło to co zwykle, początek sezonu a on juz kilka spotkań opuścił.

 

Podsumowując, oddaje bloki, zbiórki, bo sądze że DMC, Davis i Turner i tak zapewnią mi wygraną w tej kategorii. Trochę będzie żal trójek D,angello ale to kategoria którą najłatwiej uzupełnić. Poprawiam też trochę FG. Poza tym na FA, jest też sporo ciekawych graczy jeszcze do wyciągnięcia w przeciągu sezonu, a i tak nie miałbym za bardzo kogo wyrzucić, już wczoraj uciekł mi Tyreke Evans :/

 

Co do SG to dalej szukam tej pozycji, ale nie chce mieć kogoś takiego jak Beal, więc zapraszam do skladania ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oddajesz za dużo, ale faktycznie masz głęboki skład i może nie odczujesz zbyt mocno straty aż 3 graczy, zwłaszcza jeśli tak jak piszesz znajdziesz jakieś godne zastępstwo na FA. Dla Bydzi Bulls to no brainer :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujecie z tym wetem. Chyba, ze w drugą stronę. Beal, Embiid, Capela i Russell poszli za 39 dolarów w drafcie, a Cousins za 46, a teraz nagle wystarczyłoby dwóch graczy?

 

To jest pozyskanie 16 gracza na totalach za 75, 80, 153 i 206 i tych 4 graczy to jest niby za dużo? :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę na tą wymianę i zdanie mam dokładnie takie samo jak Flub. DC to przecinak, jakościowa zmiana składu i to co możliwe do uzbierania z FA powinno wystarczyć na uzupełnienie pozostałych dziur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Embiid Per 36 ma właściwie identyczne statystyki jak Cousins. Najważniejsze, że obie strony przedstawiły swój punkt widzenia i uzasadniły dlaczego zdecydowały się na taką wymianę. Tłumaczenia t3jlora brzmią sensownie i chyba faktycznie nie ma podstaw do używania w tej sytuacji weta. Nie zmienia to jednak faktu, że mi ta wymiana się nie podoba, ale moja osobista opinia nie ma tutaj znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica, jakie Embiid ma statystyki PER 36, jak gra po 20 minut w meczu i opuszcza b2b. Na totalach jest 153-sty, a Cousins 16-sty, a tylko to się liczy w tej chwili :V

Joel zagrał 150 minut w NBA, nie porównujmy go w tej chwili do Cousinsa, chyba że w keeperze.

Poza tym 8 strat PER 36 - wow :V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę potrzeby weta. Managerowie zadowoleni, trade w miarę równy, jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, że obie osoby widzą w tej wymianie dla siebie plusy i je wypowiedzą ;) to znaczy, że wymiana jest ok i nie należy wetować. Wymiana wydaje mi się dziwna, bo pierwszy raz widzę, że ktoś kupuje jednego zawodnika za czterech i to znaczy, że musi sobie dobrać 3FA, ale w naszej lidze FA są ciekawi, bo mamy tylko 12 drużyn ;) więc na pewno nie wetuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie składam weto w tej sytuacji. Przyznam, że wymiana dziwna natomiast wg mnie obydwoje gracze stracili na tej wymianie. To tylko moje zdanie oczywiście. Fajnie, że się nawiązała dyskusja w tym temacie. Ciekawie się w naszej lidze dzieje i chętnie zawsze zajrze tu co w trawie piszczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, na pożegnanie jakby mi chcieli pokazać że błąd zrobiłem

 

Beal 34 pkt, 4 trójki, 5 zb. 4 asysty, steal

Embiid 26 pkt, 3 trójki, 7 zbiórek, 2 asysty, 2 bloki

Capela 20 pkt, 8 zbiórek, 5 asyst i blok

 

wszyscy na niezłym FG, No cóż zobaczymy. Witamy na pokładzie panie Cousins. Ubytki uzupełnione z FA i że też Nicka Younga nikt mi nie podpierdolil :R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, właśnie się jorgnąłem, że nie dokonałem jeszcze żadnej zmiany w składzie od draftu. Nie ma kogo wyrzucić... Chętnie dokonam wymian, w których oddam więcej zawodników w zamian za jakość. Bo na razie to naparzam te mecze jak głupi i moje pierwsze miejsce jest nieco oszukane (a jeśli nie miejsce to na pewno ta przepaść punktowa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam pasuje żebyś za wysoko nie był ewentualnie 1 miejsce za mną.... :) Spojrzę sobie na Twój skład pomyślę, może uda się coś potransferować !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×