Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
barcalover

Limit pobrań - tak/nie/jaki? - ankieta

Czy chcesz wprowadzenia limitu ruchów na rynku FA/W?  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcesz wprowadzenia limitu ruchów na rynku FA/W?

    • Tak, 5 pobrań na tydzień
      7
    • Nie - pobieramy nadal bez ograniczeń
      7
    • Tak, 7 pobrań na tydzień
      12
    • Tak, 10 pobrań na tydzień
      4
    • Tak, 80 pobrań na sezon
      1
    • Tak, 100 pobrań na sezon
      1
    • Inna opcja (proszę opisać niżej)
      0


Polecane posty

nie byłem zwolennikiem zmian, ale nieograniczona rotacja potrafi jednak mocno wypaczyć wyniki matchupów. kiedyś, gdy nie było IL spota, bywało, że szeroka rotacja w przypadku kontuzji była jedynym ratunkiem, teraz dla niektórych stało się to taktyką bez względu na urazy (kupić drogo 2-3 asów i rotować na maxa resztą). jestem za limitem tygodniowym - większym niż 5 ale mniej niż 10 i 7 wydaje mi się optymalne. daje to teoretycznie nawet do 140 ruchów na sezon, wydaje mi się wystarczająco nawet dla amatorów rotowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie byłem zwolennikiem zmian, ale nieograniczona rotacja potrafi jednak mocno wypaczyć wyniki matchupów. kiedyś, gdy nie było IL spota, bywało, że szeroka rotacja w przypadku kontuzji była jedynym ratunkiem, teraz dla niektórych stało się to taktyką bez względu na urazy (kupić drogo 2-3 asów i rotować na maxa resztą). jestem za limitem tygodniowym - większym niż 5 ale mniej niż 10 i 7 wydaje mi się optymalne. daje to teoretycznie nawet do 140 ruchów na sezon, wydaje mi się wystarczająco nawet dla amatorów rotowania

 

Dodałem do ankiety. Jest opcja zmiany głosu, więc jak się ktoś rozmyśli po danej propozycji, to śmiało głosujcie drugi raz - chcemy znaleźć jak najlepszą opcję dla możliwie jak "największej większości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moje pomysły są torpedowane w zarodku, ale możliwe, że to dlatego, że chciałem zbyt rewolucyjnych zmian ;)

 

Zagłosowałem uprzednio na 100/sezon, ale nie jestem do tej opcji przekonany. To wychodzi mniej niż 5 tygodniowo, a też nie chcę, by liga ta byłaby bardziej restrykcyjna od węża. Ale zmiany są potrzebne i tu się zgadzam z Goozem. O 9 zaczyna się wyścig szczurów bo najciekawszego kąska. A nie każdy może o tej godzinie wejśc w neta nawet przez apkę. Założmy, GM pracuje na budowie i przez to ma stać na straconej pozycji? Poza tym spada znaczenie draftu w takiej lidze.

Też zgoda z Goozem, 10 to za dużo, a 5 to za mało. 7-8 byłoby ok. Ewentualnie np. 30/miesiąc.

 

Zwłaszcza w okresie PO zapanowała zwiększona aktywność amatorów pomarańczy. Niektóre były smakowite, innych jakość pozostawała wiele do życzenia, jeszcze innych nie dało się przełknąć, ale zawsze w dniu otwarcia sklepu te najlepsze zostały od razu wykupione, a popyt na nie przerastał podaż ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony też poszło 7 na tydzień.

Myślę że to jest odpowiednia ilość bo 10 to już trochę za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zgoda z Goozem, 10 to za dużo, a 5 to za mało. 7-8 byłoby ok. Ewentualnie np. 30/miesiąc.

 

Są dwie opcje: limit sezonowy (0-100) lub limi tygodniowy (0-25).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej leży jednak opcja 5-7/tydzień zamiast rocznego. W trakcie sezonu zmiany można sobie odpuścić, kosztem jednego czy dwóch tygodni. A w PO wtedy dalej będzie jakby bez limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi bardziej leży jednak opcja 5-7/tydzień zamiast rocznego. W trakcie sezonu zmiany można sobie odpuścić, kosztem jednego czy dwóch tygodni. A w PO wtedy dalej będzie jakby bez limitu.

 

... co byłoby fajnym dodatkowym elementem taktycznym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem za nieograniczonym poborem zawodników. To jedyna taka liga i powinno tak zostać, bo dodaje smaczku. Dopiero w tym sezonie przekonałem się, że to fajny element rywalizacji - z konieczności z powodów kadrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liga H2H ma stanowić lekką odskocznię od formatu Roto, gdzie rotacje są rzadkie i nie są tak istotne jak tutaj. Rozumiem, że nieograniczona liczba pobrań może być dla wielu problemem, bo nie każdy jest w stanie poświęcać kilka minut wczesnym rankiem na analizę free agents+waivers. Z tego powodu oddaje swój głos na 8-9 pobrań na tydzień, gdyż mimo, że osobiście bardziej mi pasuje ta nieograniczona liczba ruchów na rynku, to zdaje sobie sprawę, że dla wielu innych graczy może to stanowić problem. Ten przedział 8-9 wygląda najrozsądniej, bo nie blokuje jakoś zbytnio graczy, którzy chcą zagrać sezon z częstymi rotacjami. Z innych waszych propozycji: nieograniczona liczba lub 10 pobrań wyglądają bardzo dobrze, 7 pobrań to propozycja taka sobie (ale akceptowalna), a reszta to kiepskie pomysły znacznie zmieniające wygląd tej ligi - przez co jestem na zdecydowane nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas wypowiadałem się zdecydowanie przeciwko wprowadzeniu limitów, ale nie miałem świadomości skali pobrań w pierwszej lidze. To zmienia moją optykę, bo skoro u mnie było słabo pod koniec sezonu z dostępnością jakichkolwiek grających zawodników, to co dopiero w lidze I.

 

A wyglądało to tak:

I liga - 1913 pobrań

II East - 1278 pobrań (z czego ja miałem najwięcej, bo 206, co stanowi aż 16% całości, a przeciętnie przypadałoby po 6% pobrań na gracza).

II West - 1071 pobrań

 

Jasno z tego widać, że lepiej już było i nie ma się co spodziewać spadku liczby pobrań, tym bardziej, że mocna rotacja potrafi przynosić poprawę wyników.

 

Wprowadzenie 7 pobrań w tygodniu spowoduje, że w pierwszej lidze paru menedżerów będzie musiało ograniczyć rotację aż o 40-50% wobec tego sezonu. Z drugiej strony spowoduje to, że część pozostałych menedżerów może mieć możliwość zwiększenia rotacji, bo będą mieli kogo brać (teraz pewnie wymiatało rozsądnych graczy w 5 minut i wieczorem nie było kogo wziąć). To może przełożyć się na wyrównanie poziomu ligi, ale z drugiej strony zwiększy znaczenie samego draftu (w sensie, że nie da się zwiększoną rotacją nadrobić strat wynikających ze złych wyborów).

 

Myślę zatem, że jest to interesująca opcja, choć wygląda na to, że będzie to miało znaczenie głównie w I lidze, chyba że w nowym sezonie trend pobierania wszystkiego, co się rusza, rozszerzy się.

 

Z drugiej strony to rozwiązanie wygląda na chęć ukrócenia masowych pobrań dokonywanych przez kilku menedżerów (w tym w sumie i mnie), więc może im się to nie podobać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mamy wprowadzać ograniczenia to wydaje mi się, że 7 to max.

Patrząc na średnią ilość pobrań na tydzień w tym sezonie to:

- przy ograniczeniu 10 spotkań/tydzień dotknęło by to tylko dwóch manago (1 z I ligi i 1 z II west) - tylko dwie osoby miały średnio więcej pobrań na matchup (około 12)

- przy ustawieniu 8-9 spotkań/tydzień liczba ta wzrasta do 5 (3 z I ligi i po jednym z lig II).

 

Zatem albo ograniczyć tą ilość do 5-7/tydzień albo nie ruszać tego w ogóle.

 

Dodatkowo jak widać zbyt duża rotacja składem nie zawsze przynosi pozytywny efekt. Widać to choćby po pozycjach dwójki liderów w tym zakresie na koniec sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit 5 to mało. Zepsuje to co najfajniejsze w h2h - czyli szansę na prawie całkowicie nową rywalizację tydzień w tydzień. Tutaj każdy match-up to osobna historia, osobne wyzwanie. I jeśli człowiek się odpowiednio przyłoży i poświęci na to czas to jest w stanie wygrać z każdym, nadrabiając tym samym gorszy draft albo kontuzje gwiazdy.

 

Ja podczas ostatnich PO rotowałem 2-3 zawodnikami praktycznie dzień w dzień, dzięki czemu udało mi się z podniesioną głową zająć 4 miejsce (Lowry wypadł mi w trakcie sezonu + DMC pauzował 3 mecze w trakcie rywalizacji o finał i 3 miejsce. A reszta składu to same ogórki).

 

Jeśli już koniecznie ograniczenie to niech to chociaż będzie 7. Chociaż ja osobiście zagłosowałem za 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limit 5 już mamy w wężykowym h2h, tutaj zawsze było ciekawiej ze względu na większe możliwości rotacji, ale rzeczywiście przydał by się jakiś limit. Pod koniec sezonu były już sytuacje, że wieczorem nie było już wolnych graczy grających powyżej 10min na mecz, bo albo zostali już przez kogoś pobrani albo byli waiverami. Więc dla mających mniej czasu na fantasy, takie nieograniczone ruchy mogły być denerwujące, bo wieczorem do pobrania byli już tylko zapychacze ławek. Ja osobiście jestem za limitem 7,8 zmian na tydzień więc głosuje za 7.

Z limitem na sezon jest taki problem, że przy dobrej drużynie zbudowanej na początku sezonu można sobie oszczędzić limit pobrań na koniec. Natomiast drużyny walczącej do końca o PO będą często pobierały graczy i może się okazać, że po dostaniu się do PO limit im się skończył i w pierwszej rundzie będą miały małe szanse w drużynami z czuba tabeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem zdania że ta liga jest inna pod względem możliwości rotowania i że to jest fajne. Jednak po głębszym namyśle przychylilbym się do opcji 7-8 zmian na tydzień w najbliższym sezonie i ew. powrocie do dyskusji za rok.

 

Nie mniej jednak z perspektywy ostatnich dwóch lat, kiedy to czy to w efekcie zbyt dużej fantazji na drafcie (poprzedni sezon i wylicytowany Currego i AD, w wyniku czego wyladowalem w 2 lidze) czy to w wyniku niefartownego trejdu (oddanie bledsoe i brooka lopeza za KD) zmuszony byłem rotowac na potęgę, mogę stwierdzić, że ta taktyka słabo się sprawdza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej jednak z perspektywy ostatnich dwóch lat, kiedy to czy to w efekcie zbyt dużej fantazji na drafcie (poprzedni sezon i wylicytowany Currego i AD, w wyniku czego wyladowalem w 2 lidze) czy to w wyniku niefartownego trejdu (oddanie bledsoe i brooka lopeza za KD) zmuszony byłem rotowac na potęgę, mogę stwierdzić, że ta taktyka słabo się sprawdza...

 

Ale wiesz - co innego RATOWAĆ sezon rotowaniem, a co innego draftować z myślą, że będzie się rotować 250 razy w sezonie. Ratować sezon po wypadnięciu KD, czy złym drafcie Curry+AD za sporą część budżetu, nie jest proste i oczywiście wtedy może być tak, że nawet rotowanie nie pomoże. Natomiast całkiem inną kwestią jest podchodzenie do draftu z odpowiednim planem na draft + zamiarem rotowania 200-250 razy w sezonie. Sam akurat stosowałem różne taktyki w 2 sezonach w tej lidze, obie dość dobrze się sprawdziły, dlatego uważam, że da się odpowiednio ustawić taktykę pod każdą z preferencji gry (duża/mała rotacja) i efekt jest zależny głównie od wykania taktyki.

 

Dostosuję się do wyboru większości i uważam, że zmiana ustawień na np. limit 7 pobrań w tygodniu powinna tylko urozmaicić grę, a przynajmniej zwiększyć wagę poszczególnych ruchów na FA/W w matchupie.

 

Z limitem na sezon jest taki problem, że przy dobrej drużynie zbudowanej na początku sezonu można sobie oszczędzić limit pobrań na koniec. Natomiast drużyny walczącej do końca o PO będą często pobierały graczy i może się okazać, że po dostaniu się do PO limit im się skończył i w pierwszej rundzie będą miały małe szanse w drużynami z czuba tabeli.

 

Ale czy to jest problem? Wg mnie nie, choć nie jestem zwolennikiem opcji limitu 100 pobrań na sezon.

 

Jeśli już koniecznie ograniczenie to niech to chociaż będzie 7. Chociaż ja osobiście zagłosowałem za 10.

 

10 to praktycznie nie jest ograniczenie. Nie było wielu drużyn, które miały średnią na sezon większą od 10 ruchów/tydzień.

 

Jeśli mamy wprowadzać ograniczenia to wydaje mi się, że 7 to max.

Patrząc na średnią ilość pobrań na tydzień w tym sezonie to:

- przy ograniczeniu 10 spotkań/tydzień dotknęło by to tylko dwóch manago (1 z I ligi i 1 z II west) - tylko dwie osoby miały średnio więcej pobrań na matchup (około 12)

- przy ustawieniu 8-9 spotkań/tydzień liczba ta wzrasta do 5 (3 z I ligi i po jednym z lig II).

 

Zatem albo ograniczyć tą ilość do 5-7/tydzień albo nie ruszać tego w ogóle.

 

I tak też to wygląda, gdy patrzymy na wyniki ankiety.

 

Z drugiej strony to rozwiązanie wygląda na chęć ukrócenia masowych pobrań dokonywanych przez kilku menedżerów (w tym w sumie i mnie), więc może im się to nie podobać :)

 

Dobrzy menadżerowie dostosują się bez większych problemów do ew. zmiany zasad wg mnie.

 

Jestem za nieograniczonym poborem zawodników. To jedyna taka liga i powinno tak zostać, bo dodaje smaczku. Dopiero w tym sezonie przekonałem się, że to fajny element rywalizacji - z konieczności z powodów kadrowych.

 

Też miałem podobne zdanie i w zasadzie w tym momencie jest mi to obojętne, czy zagramy bez limity, czy z max 7 pobraniami na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z limitem na sezon jest taki problem, że przy dobrej drużynie zbudowanej na początku sezonu można sobie oszczędzić limit pobrań na koniec. Natomiast drużyny walczącej do końca o PO będą często pobierały graczy i może się okazać, że po dostaniu się do PO limit im się skończył i w pierwszej rundzie będą miały małe szanse w drużynami z czuba tabeli.

 

O! Kolejny dobry argument za limitem sezonowym. Przecież to byłby, tak brakujący niektórym, bonus za dobrą grę w RS. Tylko nie wiem czy 100/sezon to ciut nie za dużo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak poczytałem argumenty i coś w tym jest w tych limitach na sezon. Zakładając, że czołowe ekipy nie rotują składem jak oszalałe, mogą mieć wtedy przewagę w PO. Wcześniej pisałem, że 100 slotów to za mało, ale biorąc pod wzgląd, iż w pierwszych kolejkach nie ma drastycznego ruchu na FA i brania wszystkiego co popadnie, tylko tego, co ma okazję się sprawdzić w dłuższym wymiarze czasowym niż 1 noc, to tą granicę 100 slotów można zmniejszyć. W East, z drużyn które nie weszły do PO, żadna nie osiągnęła bariery 80 ruchów - po części też pewnie dlatego nie weszła, jak się popatrzy na to, że aż 5 ekip z PO przekroczyło znacznie barierę 100 ruchów, w tym 4 osiągnęło aż 150 - nie zmienia to faktu, iż można wprowadzić limit slotów sezonowy, ale 50 to oczywiście przesada w drugą stronę. 80 slotów na sezon byłoby rozwiązaniem interesującym, w którym czołowe ekipy przed PO mieliby pewną przewagę nad resztą stawki. A jeśli by jej nie miały - cóż, same sobie byłyby winne, że wolały szarżować po wyższy seed zamiast zostawić wolne sloty na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienię wybór, ale jak się pojawi opcja np. 80 slotów na sezon. Obecność opcji 50 slotów to jakaś totalna abstrakcja :D

 

Przy czym nie do końca rozumiem argumenty tych, którzy się opowiadają za 10 slotami na tydzień. W takim układzie to już lepiej wogóle nic nie zmieniać, bo to byłaby zmiana dla samej zmiany. Coś na zasadzie nie "dobra zmiana" a "dobra, zmiana" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zmienię wybór, ale jak się pojawi opcja np. 80 slotów na sezon. Obecność opcji 50 slotów to jakaś totalna abstrakcja :D

 

Done. Można głosować na 80 pobrań na sezon zamiast 50.

Natomiast wg mnie to jest zdecydowanie za mało - wychodzi 4,2 pobrania na tydzień w sezonie regularnym, czyli jeszcze mniej, niż w wężykowym H2H.

 

Ja osobiście głosuję w tym momencie na 7 pobrań/tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej. Proszę o ponowne przemyślenie tematu i oddanie głosu. W lidze grało 48 GMów, a głosów póki co jest 18. Oczywiście jest tutaj mały problem, bo nie jestem w stanie sprawdzić, kto oddał głos w ankiecie, więc nie mamy nawet pewności, że oddają głosy gracze z tych rozgrywek. Myślę, że nie musimy jakoś strasznie sztywno przeprowadzać tych ankiet, więc jeśli będę widział, że sporo osób chce wprowadzenia którejś z opcji (w tym momencie faworytem jest opcja z wprowadzeniem limitu 7 pobrań na tydzień), to po prostu to wprowadzimy i ew. za rok wrócimy do poprzednich ustawień.

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje zmian zasad rozgrywki, to teraz jest odpowiedni moment, by o tym napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że można się ratować rotacją ale stała codzienna rotacja powoduje, że de facto gra się rozszerzonym składem. Robi się z tego trochę zręcznościówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem w innym wątku. Ta liga była dla mnie wolną amerykanką pośród kajdan wszelkich innych lig. Powiew świeżosci i świetnej zabawy. Powrót do korzeni.

Gdyby nie brak limitów to nie wiem jakbym dograł poprzedni sezon i jakby się wszystko potoczyło, bo mój zespół był zdziesiątkowany przez kontuzje. I tylko dzięki rotacji mogłem się utrzymać. To jest to czego się boję w H2H wężyk. Kontuzje rujnują sezon, a tu można walczyć, bo jako tako w przypływie szczęścia da radę kompensować staty gwiazdy przez 2-3 graczy. Trzeba wtedy ryzykować, wyrzucić nawet dobrych graczy. No nic. Zaakceptuję każdą decyzję. Sądziłem, że tu wystarczającym limitem jest kasa, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×