Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
cieglo

[2017/2018] Organizacja - roto budżetówka - zapisy do 26.09

Polecane posty

Obwieszczam, że dniem, w którym kończymy zapisy jest 26. września. Jeśli wcześniej będziemy mieli już jasność co do składu lig - ich organizacja może naturalnie rozpocząć się przed oficjalnym deadline.

 

Chcę także wprowadzić w tym sezonie oficjalny limit gier do rozegrania. Brak osiągnięcia limitu (na koniec sezonu) będzie oznaczał dla danego zespołu degradację do niższej ligi. Pytanie do Was: na jakim poziomie ustalamy ten limit? Możemy wzorować się np. na ustawieniach z e-nba ale może ten system ma jakieś wady, które warto wyeliminować?

 

PS. Przy okazji prośba o podrzucenie limitu z e-nba,nie potrafię tego odnaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiary. Rozumiem, system chyba dość liberalny.

 

Moja propozycja jest następująca:

- mamy 10 pozycji punktujących, każda może rozegrać 82 gry. Daje to w sumie 820 gier

- przyjmujemy poziom "przyzwoitości", który nakazuje rozegrać przynajmniej 80% gier w całym sezonie

- powyższe oznacza, że pułapem, który należy osiągnąć na koniec sezonu jest 656 gier

 

Co Wy na to? Jeśli przyjąłem za niski/za wysoki pułap - dajcie znać. Jeśli widzicie w ogóle inny pomysł na limity - podzielcie się. Startujemy z tym systemem i jesteśmy elastyczni ale chcę jednego - by kontrola i egzekwowanie zasad nie było celem samy w sobie i nie stanowiło wielkiego obciążenia dla komisarzy. Nie chcę kontrolować gier rozegranych w miesiącu a jedynie na koniec sezonu i na tej podstawie określać czy przypadkiem ktoś nie zasłużył na kopniaka. Oczywiście każdy komisarz z osobna może zerkać do loga aktywności managerów i na tej podstawie identyfikować olewusów, niezależnie od tego co napisałem wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za namiary. Rozumiem, system chyba dość liberalny.

 

Moja propozycja jest następująca:

- mamy 10 pozycji punktujących, każda może rozegrać 82 gry. Daje to w sumie 820 gier

- przyjmujemy poziom "przyzwoitości", który nakazuje rozegrać przynajmniej 80% gier w całym sezonie

- powyższe oznacza, że pułapem, który należy osiągnąć na koniec sezonu jest 656 gier

 

Co Wy na to? Jeśli przyjąłem za niski/za wysoki pułap - dajcie znać. Jeśli widzicie w ogóle inny pomysł na limity - podzielcie się. Startujemy z tym systemem i jesteśmy elastyczni ale chcę jednego - by kontrola i egzekwowanie zasad nie było celem samy w sobie i nie stanowiło wielkiego obciążenia dla komisarzy. Nie chcę kontrolować gier rozegranych w miesiącu a jedynie na koniec sezonu i na tej podstawie określać czy przypadkiem ktoś nie zasłużył na kopniaka. Oczywiście każdy komisarz z osobna może zerkać do loga aktywności managerów i na tej podstawie identyfikować olewusów, niezależnie od tego co napisałem wyżej.

 

Zdecydowanie za mało. 35 gier niedogranych to dobra granica. Jeśli chcesz liberalnie, to możesz ją nieco zwiększyć, ale nie o kolejne 130, do diaska. Przy rozstrzygnięciach, gdzie czasami decyduje o awansie jedna zbiórka, taka dysproporcja w rozegranych meczach wypacza wynik. 50 meczów to ok. 600 punktów, 250 zbiórek i 55 przechwytów - to są ogromne straty.

 

Mam też pytanie. Czy ban w jednych rozgrywkach skutkuje banem we wszystkich forumowych ligach? Bo mamy menago od zespołu Adrian Oblivion, który jest zbanowany zdaje się w wężykowym h2h, a tutaj jest zapisany jakgdyby nigdy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za namiary. Rozumiem, system chyba dość liberalny.

 

Moja propozycja jest następująca:

- mamy 10 pozycji punktujących, każda może rozegrać 82 gry. Daje to w sumie 820 gier

- przyjmujemy poziom "przyzwoitości", który nakazuje rozegrać przynajmniej 80% gier w całym sezonie

- powyższe oznacza, że pułapem, który należy osiągnąć na koniec sezonu jest 656 gier

 

Co Wy na to? Jeśli przyjąłem za niski/za wysoki pułap - dajcie znać. Jeśli widzicie w ogóle inny pomysł na limity - podzielcie się. Startujemy z tym systemem i jesteśmy elastyczni ale chcę jednego - by kontrola i egzekwowanie zasad nie było celem samy w sobie i nie stanowiło wielkiego obciążenia dla komisarzy. Nie chcę kontrolować gier rozegranych w miesiącu a jedynie na koniec sezonu i na tej podstawie określać czy przypadkiem ktoś nie zasłużył na kopniaka. Oczywiście każdy komisarz z osobna może zerkać do loga aktywności managerów i na tej podstawie identyfikować olewusów, niezależnie od tego co napisałem wyżej.

 

Napisałeś, że system na e-nba liberalny, a proponujesz dopuścić ponad 100 gier rozegranych mniej, więc trochę nie łapię :))

Dopuszczenie 150 nierozegranych gier jest imo z kosmosu. To już lepiej w ogóle nie dawać limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe. 656 meczów rozegranych to bez problemu zaliczy totalny olewus. Nie wiem, jak by się trzeba było starać w olewaniu, żeby tego nie osiągnąć ;)

Też uważam, iż można zaproponować większy pułap niż te 35, ale np. zejście poniżej 750 meczów uważam już za zbytnią tolerancję - a co dopiero prawie 100 mniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tak późno - zaskoczył mnie szybki termin zapisów. Jeśli jest taka możliwość to chętnie w tym roku Menele znów zbiorą się i powalczą o awans!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Macie oczywiście rację, nie wiem dlaczego ubzdurałem sobie, że to limit per pozycja (co dawało nieco ponad 50% limit) a nie od całości. Zatem 785. Pytanie czy radykalizujemy tutaj coś czy wręcz przeciwnie - łagodzimy wymagania? To generalnie sezon pilotażowy, zawsze można zmienić to w razie potrzeby przed kolejnym.

 

Co do olewusów to spokojnie - jeszcze tego nie ogarniałem. Bliżej końca zapisów naniosę aktualizację uwzględniającą w/w. Co do samych zasad uczestnictwa - ban w jednych rozgrywkach nie powoduje bezwzględnego, automatycznego bana w drugich. Wszystko zależy od postawy tego, który przewinił, dlaczego przewinił itd. Decyduje zawsze opiekun rozgrywek a posiłkuje się doświadczeniami innych komisarzy oraz własnymi. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie. Fakt jednak, że niektóre (większość) nie rokują zbyt dobrze już na starcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaka drużyna Jurek?

 

Jego drużyna to LBN77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×