Skocz do zawartości
barcalover

1 Liga H2H BudgetSznur 2017/18

Polecane posty

Nieźle zacięty tydzień mi się zapowiada z GRB - BBM twierdzi, że tylko jedna kategoria jest w miarę pewna, a w pozostałym przypadku może być różnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, washko napisał:

Nieźle zacięty tydzień mi się zapowiada z GRB - BBM twierdzi, że tylko jedna kategoria jest w miarę pewna, a w pozostałym przypadku może być różnie :)

No witam w 1. Lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2017 o 15:05, washko napisał:

Adams już w zeszłym roku miał pokazać jaki jest super i miał znacznie więcej ku temu okazji, a tracił minuty na rzecz Kantera. Także dla mnie jest mocno przereklamowany i go unikam w tym sezonie.

Na razie mocne 1-0 dla mnie, nie? :)

12pts-5reb-5stl-3blk w 29 min 1 meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, barcalover napisał:

Na razie mocne 1-0 dla mnie, nie? :)

12pts-5reb-5stl-3blk w 29 min 1 meczu.

Codziennie nie będą grali z Knicks ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, washko napisał:

Codziennie nie będą grali z Knicks ;)

Dokładnie, więc będzie grał większe minuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, barcalover napisał:

Dokładnie, więc będzie grał większe minuty.

Więc spadnie mu skuteczność,a poza tym przeciwnicy przestaną mu podawać piłki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, washko napisał:

Więc spadnie mu skuteczność,a poza tym przeciwnicy przestaną mu podawać piłki :-)

Punkty to najmniej ważny aspekt jego gry, choć tutaj wg mnie będzie dobrze, bo Westbrook nawet dzisiaj 2-3 razy próbował lobów do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gerard napisał:

Dig ma chyba podgląd ile kto daje.

Albo mały panic-mode, bo CP3 na razie wygląda średnio + pechowo padł mu Lin, więc nie ma raczej co oszczędzać, gdy na FA/W trafiają się +30 min gracze.

 

P.S. washko honorowo nie bidował swojego zrzutu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, barcalover napisał:

Albo mały panic-mode, bo CP3 na razie wygląda średnio + pechowo padł mu Lin, więc nie ma raczej co oszczędzać, gdy na FA/W trafiają się +30 min gracze.

 

P.S. washko honorowo nie bidował swojego zrzutu:P

Niepotrzebnie się ekscytujecie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, washko napisał:

Równo jak rzadko.

A na waiverach też niektórzy bidują, jakby już walczyli o życie. Kapitan ostro uzupełnił rotację.

Ale racja, zapowiada się bardzo wyrównany sezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, barcalover napisał:

A na waiverach też niektórzy bidują, jakby już walczyli o życie. Kapitan ostro uzupełnił rotację.

Ale racja, zapowiada się bardzo wyrównany sezon.

 

Będą płakać w lutym - marcu, gdy się będzie decydować kolejność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, washko napisał:

Będą płakać w lutym - marcu, gdy się będzie decydować kolejność.

W tej lidze w lutym-marcu można już mieć pewny spadek, więc wiesz, wszystko kwestia trafienia tych waiverów :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, barcalover napisał:

W tej lidze w lutym-marcu można już mieć pewny spadek, więc wiesz, wszystko kwestia trafienia tych waiverów :) 

Szansa na trafienie na tym etapie kogoś wartego trzymania cały sezon jest imo zupełnie minimalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, washko napisał:

Szansa na trafienie na tym etapie kogoś wartego trzymania cały sezon jest imo zupełnie minimalna.

Wg mnie przeciwnie - teraz jest większa, niż później, bo dopiero teraz zaczynamy mieć pełny obraz tego, jak wyglądają rotacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chrissa chciałem już na drafcie i niestety zbytnio się podpaliłem po wiadomości o zwolnieniu Watsona ;) Zazwyczaj staram się rozsądnie gospodarować kasą, ale przy Carrollu i Chrissie nie mogłem się powstrzymać. Na szczęście przepłaciłem tylko tego drugiego. Mam co chciałem, teraz tylko zostaje mieć nadzieję  że te ruchy nie wypalą mi w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 2-rocznica powstania moich podsumowań. 2 rocznica to rocznica bawełniana, dlatego z tej okazji mam na sobie bawełniane slipki i w tych gaciach witam was serdecznie w nowym sezonie.

Zanim jednak zaczniemy powinienem poinformować wszystkich 1-ligowców, że od czasu ostatniego sezonu u mnie troszkę się zmieniło. Obecnie dysponuje mniejszym czasem wolnym i nie mogę zapewnić, że podsumowania tygodnia będą pojawiać się na czas. Być może będą tygodnie, gdzie podsumowania pojawią się dopiero w wtorkowy wieczór. Niemniej ze względu na wasz wspaniały odzew przez ostatnie 2 sezony postaram się zawsze być na czasie. 

Co prawda chyba wszyscy z tej ligi mieli styczność już z moimi podsumowaniami także wiedzą, o co tu chodzi i co kryje się w każdej z tabelek, jednak mimo to pozwólcie że szybko przypomnę zasady.

W moich podsumowaniach zbieram statystyki wszystkich drużyn z danego tygodnia i na ich podstawie symuluje spotkanie z każdą drużyną w lidze. Po symulacji sumuje wszystkie wygrane kategorie (zwane dalej punktami) przez każdą drużynę w wszystkich 15 przesymulowanych spotkaniach, a następnie zestawiam ze sobą w tabelce. Co po takim podsumowaniu można się dowiedzieć? Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było pokazanie REALNEJ siły danej drużyny w danym tygodniu. Gracze z poprzednich sezonów być może pamiętają kolejki w których były drużyny które w swojej parze Yahoo wygrywały po 6-3 lub 7-2, a w starciu z pozostałymi graczami przegrywaliby nawet 1-8. Tak samo działało to w drugą stronę gdy w swojej parze Yahoo niektórzy przegrywali wysoko, choć tak naprawdę byli topową drużyną tygodnia.

Wiedza przypomniana, czas więc na podsumowanie:

PODSUMOWANIE 1 KOLEJKI
EPlvwFv.png

Jak czytać tabelkę:
pkt: zsumowana liczba punktów z wszystkich par. Przykładowo: Ballmovement Purists mają 88 punktów, oznacza to, że w 15 meczach wygrali łącznie w 88 kategoriach
Zw.: ilość meczów jaką wygrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Rem.: ilość meczów jaką zremisowała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
Por.: ilość meczów jaką przegrała dana drużyna w wszystkich przesymulowanych meczach.
rez: rezultat spotkania z pary Yahoo z tego tygodnia.
wynik: wynik starcia z pary Yahoo z tego tygodnia. Przykładowo: Ballmovement Purists przegrali swoje starcie w Yahoo 4-5.

 

"Łatwiej jest wejść na szczyt, niż się na nim utrzymać." - z tym zdaniem w nowy sezon, z wielkimi nadziejami, wchodzi 15 zespołów w tej lidze. Gdy poprzedni sezon, zdominowany przez God of Thunder, się zakończył, wszyscy czekali na początek nowego - gdzie każdy znów będzie zaczynać od zera. W przypadku barcylovera, "zero" chyba nie istnieje. Ewentualnie jest to punkt, który majaczy gdzieś nad głowami większości ligowców. Do takich wniosków można dojść po tej kolejce, gdzie God of Thunder byli najlepszym zespołem kolejki. Co prawda zdobyli oni tyle samo punktów w symulacji co zespół The Lego, jednak ekipa barcylovera była dziś niepokonana. Boleśnie przekonała się o tym trzecia siła tego tygodnia - drużyna Ballmovement Purists. W historii moich symulacji nie było wiele przypadków, by ktoś przegrywał swoją parę mimo aż takiej liczby punktów (piszę o tym więcej niżej w ciekawostkach). Co ciekawe KapitanPlaneta nie był jedynym pechowcem w tym tygodniu, bo zespoły z 4 i 5 miejsca - Grave Digger i GRB Budżet H2H również przegrali swoje pary. Zaczynamy więc sezon z grubej rury!

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR 1 KOLEJKI

zXoF27P.png
Jak czytać tabelę:
Poziomo - liczba wygranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
Pionowo - liczba przegranych kategorii danej drużyny z danym przeciwnikiem
na jasno szary kolor - rzeczywista para z Yahoo z danego tygodnia
Przykład: W parze Ballmovement Purists vs Bukkake ci pierwsi zdobyli 7 pkt. Widzimy tą liczbę punktów w miejscu gdzie wiersz "Ballmove" przecina się z kolumną "Bukkake". Komórka nie ma koloru jasno szarego co oznacza, że pojedynek tych 2 zespołów nie miał miejsca w rzeczywistej parze w lidze Yahoo w tym tygodniu.
Ciekawostki: 

- Przegrana Ballmovement Purists mimo 88pkt przewagi to już w tym momencie wyrównanie rekordu w tym względzie z poprzedniego sezonu. W poprzednim sezonie tylko raz się zdarzyło, by jakiś zespół zdobył więcej niż 85 punktów w symulacji, a mimo to przegrał swoją parę (GRB Budżet H2H w 15 kolejce).

- Tylko 1 tydzień potrzebowała ta liga, by wyrównać inny rekord z zeszłego sezonu. Chodzi tu o wyczyn High Flying Circus 3, którzy mimo że teoretycznie byli najsłabszym zespołem w tym tygodniu to zakończyli tą kolejkę wygraną 5-4 w starciu z MSala's Swell Team. W poprzednim sezonie tej sztuki dokonał tylko zespół Raging Ravens (wtedy również zdobyli 41 pkt w symulacji).

- Innym rekordem wyrównanym z zeszłego sezonu są wyniki TOP5 teamów tygodnia. Z 5 najlepszych drużyn 1 kolejki, aż 3 poniosły porażkę w swoich parach Yahoo. W zeszłym sezonie w tej lidze zdarzyło się to tylko raz.
--------------

To by było na tyle. Oczywiście w następnej kolejce pojawi się też rubryka "plusy i minusy kolejki", oraz tabelka sumująca liczbę punktów zdobytych w symulacjach z całego sezonu.

  • Podoba mi się 4
  • Dzięki! 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła i dziękuję za zestawienie @mikrofalowka. Klasa sama w sobie.

 

U mnie małe zawirowania związane z Bledsoe, więc Gooz będzie miał raczej udany tydzień, ale w perspektywie sezonu powinienem wyjść na plus po wymianie Erica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×