Skocz do zawartości
barcalover

1 Liga H2H BudgetSznur 2017/18

Polecane posty

dołączam do zasmuconych absencjami Klaya  i Duranta w pierwszej kolejce PO i podbijam jeszcze Mylesem Turnerem. to było za dużo na ugranie czegokolwiek w starciu z @bulls2006, który po powrocie Walla może sporo namieszać w walce o medale. no cóż @mikrofalowka miałem Cię zniszczyć w prawdziwym półfinale, teraz będę się starał jak najmniej oberwać w półfinale pocieszenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączam do zasmuconych absencjami Klaya  i Duranta w pierwszej kolejce PO i podbijam jeszcze Mylesem Turnerem. to było za dużo na ugranie czegokolwiek w starciu z [mention=62]bulls2006[/mention], który po powrocie Walla może sporo namieszać w walce o medale. no cóż [mention=279]mikrofalowka[/mention] miałem Cię zniszczyć w prawdziwym półfinale, teraz będę się starał jak najmniej oberwać w półfinale pocieszenia
@bulls2006 dał mi niezłą lekcję w ostatniej kolejce RS. Mało zabrakło A nie byłoby mnie w PO. Ciężko będzie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurrra :))) Przed niedzielnymi meczami wynik był 4-5, przegrywałem trzema trójkami i zasadniczo tylko ta kategoria mogła jeszcze ulec zmianie. Co gorsza@pumeks grał 8 meczów, a ja miałem tylko 4, a na fasach totalna plaża. Miałem jednak mega cela i wziąłem Nadera i Abrinesa, którzy rzucili dokładnie tyle, ile potrzebowałem czyli 4. Reszta składu ugrała tyle samo, co cały skład@pumeksa i zwycięstwo stało się faktem. Cały tydzień wyszedł jednak słabiutko, więc mam nadzieję, że w półfinale poziom będzie wyższy.
 
Gratki.
Nadera musiałeś mi zwinąć tuż przede mną. Z trójkami pechowo, skuteczność dnia tragiczna. Do tego dzień wcześniej Zach nie zagrał więc kolejny slot niewykorzystany.

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NhheHEr.png

Szykuje się trzecie starcie w tym sezonie między tymi drużynami. W 1 starciu (5 kolejka) padł remis, a w drugim w ostatniej kolejce sezonu regularnego ekipa bulls2006pch24 zniszczyła FC Turlaj 7-2. Jak będzie teraz?

Co jednak ciekawe mimo, że 7-2 to dosyć spory wynik, to była to... jedyna wygrana drużyny @bulls2006 w bezpośrednich starciach z ekipą @chilu91 w ostatnich 5 tygodniach. To nie pierwszy taki okres, gdzie FC Turlaj lepiej punktują przeciwko bullsom, a mimo to w bezpośrednim starciu które miało miejsce w parze Yahoo osiągają gorszy wynik. W pierwszych 6 kolejkach drużyna chilu91 5-krotnie była silniejsza niż bulls2006pch24, a ten jedyny raz kiedy nie byli silniejsi (padł remis) akurat trafili na nich w parze Yahoo.

Opiszmy jeszcze ich ostatnie 7 dni, bo obie ekipy zaliczyły odmienne ćwierćfinały. Bulls2006pch24 w wyniku plagi kontuzji najważniejszych zawodników BukkakeB, przeszli przez 1 rundę gładko. Zupełnie inne ostatnie 7 dni miał chilu91. Jego zespół zapewnił sobie awans w zasadzie w ostatnich minutach ostatniego meczu w tygodniu. Co jednak ciekawe, symulując wyniki osiągane przez wszystkie 8 zespołów z 1 rundy to FC Turlaj był najlepszym zespołem z stawki (zdobyli tylko o 1 pkt w symulacji mniej niż God of Badgers).

Półfinały to czas, gdzie nie ma już słabych drużyn i poziom jest bardzo wyrównany. Ta para to najlepszy tego przykład. Zarówno FC Turlaj i bulls2006pch24 prezentują bardzo wyrównany poziom w każdej statystyce. W ostatnich 3 kolejkach żaden z tych zespołów nie zdominował żadnej kategorii, co zresztą widać to na powyższej grafice. W zasadzie poza BLK (choć i tak FC Turlaj w 19 kolejce byli lepsi) w każdej statystyce różnica między bulls2006 i chilu91 jest znikoma.

Niezwykle ciężko przewidzieć rozstrzygnięcie tego spotkania i kategorie w których mogą być największe emocje. Nie potrafię nawet wskazać faworyta tego starcia, mimo że FC Turlaj w ostatnim czasie notował lepsze wyniki.

tglQHgd.png

Bardzo podobne emocje do FC Turlaj w niedzielny wieczór przeżywał @washko. Jego Ważki Wrocław H2H do ostatniej minuty musieli drżeć o wynik w starciu z NEVERWINS. Ostatecznie Ważki potwierdzili swoją siłę z regular season i już teraz stają do walki o finał. 

A rywala mają nie byle jakiego. @Dig i jego Red Panthers zanotowali solidny tydzień. Patrząc na wyniki osiągane w 1 rundzie, Red Panthers pokonali by każdego, kto awansował do półfinałów. To poniekąd już tradycja, gdzie Pantery przez cały regular season notują znacznie lepsze wyniki w parach ligowych niż to co sugerują moje symulacje, jednak w playoffach w końcu pokazują "pazur".

Jak wygląda sprawa w bezpośrednich pojedynkach tych zespołów? Od 14 do 20 kolejki washko wygrałby 6 z 7 starć. W ogóle przez cały sezon regularny Ważki Wrocław H2H mają bilans 13W-1D-6L w rywalizacjach z Digiem, co jest dużą różnicą. Ba! Z wszystkich 4 par w tym tygodniu jest to jedyna para gdzie jedna drużyna ma taką przewagę w bilansie. W pozostałych 3 starciach ten bilans wynosi 10W-1D-9L (w parze FC Turlaj - bulls2006pch24, God of Badgers-BukkakeB), lub 10W-0D-10L (NEVERWINS-Tottenham Cavaliers). Czy to oznacza, że Ważki są wyraźnym faworytem? HELL NO!

Tak jak w parze FC Turlaj vs bulls2006pch24 tak tu niezwykle ciężko powiedzieć, kto wygra jaką kategorie i to mimo tego, że Ważki Wrocław H2H byli lepsi od swoich rywali w 19 z 20 tygodni w PTS, a Red Panthers w 19 kolejkach byli lepsi w TO. W 1 rundzie oba te zespoły przegrałyby w swojej ulubionej statystyce i to dosyć wyraźnie (43 PTS i 16 TO różnicy). Mało tego? To co powiecie na to, że w asystach ekipa washko wygrała 16 z 20 tygodni, a w ćwierćfinale osiągnęli gorsze wyniki niż Dig. Natomiast Red Panthers przegrywali w BLK w zaledwie co 4 tygodniu regular season, a teraz w 1 rundzie okazali się gorsi od Ważek w tej statystyce. Istny roller coaster. Każdy wynik jest możliwy. Nawet 0-0.

Edytowano przez mikrofalowka
  • Dzięki! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idealnie mi się rozłożyła drabinka, bo w swojej parze w półfinale mam szanse wygrać, a którymkolwiek z półfinalistów z drugiej połówki dostałbym ostro wciry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie piątego finału z rzędu, między innymi przez CP3, na którego zawsze do tej pory mogłem liczyć w najważniejszych momentach sezonu. Niestety teraz zrobił sobie wolne w czwartek i opuści następne mecze w ten weekend i przez to przegram AST i po tragicznej nocy w FT% nie pomoże mi także w tej kategorii. Sam też popełniłem błąd, bo na koniec poprzedniego tygodnia miałem pobrać z powrotem Love wykorzystując ostatnią zmianę, ale musiałem wywalić Hezonje oraz Labissiere. Po zastanowieniu postanowiłem pozostawić Skala, bo miał mecz w poniedziałek i nie liczyłem na powrót Love przed końcem tego tygodnia. Oprócz tego cały tydzień katastrofalny prawie całej drużyny, bo pudłują na potęgę i jest słabiutko w  przechwytach, a że została mi już tylko jedna zmiana, to przed porażką nic mnie nie uchroni.

Edytowano przez Dig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uuaa, ale defetyzm w narodzie ;] Ja nie widzę swoich szans tak różowo, żeby się skreślać, więc przyjmuję, że to próba wywołania efektu "nagadam się, to będzie na odwrót" ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak Czerwone Pantery wykazały się brakiem zainteresowania w trafianiu, dzięki czemu zaliczam swój pierwszy finał. Dzięki @Dig i powodzenia w walce o 3 miejsce. 

Ja z kolei postaram się nawiązać walkę w finale, choć biorąc pod uwagę szaleństwa wyczyniane przez FC Turlaj wydaje się to mało realne :( Zresztą nie wygrałbym z nim od 16. tygodnia, co niech będzie najlepszym komentarzem...

 

 

Edytowano przez washko
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to mój błąd związany z K.Love miał wpływ na wyniki obydwu półfinałów :/. Z nim w składzie mogłem wygrać FG% oraz FT% i nawet kontuzja CP3 by nie miała wpływu na wynik. Paradoksalnie nawet bez Love i CP3 mogłem wygrać, ale zabrakło też trochę szczęścia, bo moje pobrania w mijającym tygodniu to Jerebko 0/4 FG, Ginobili 1/5 FG  oraz Harrison 1/4 FG, który następnie pauzował i go zmieniłem na Webera 0/1FG, a w sobotę oczywiście Harrison zagrał bardzo dobry mecz na przyzwoitej skuteczności FG i FT. Był jeszcze Hernangomez, który także zawalił FG i FT, ale dzięki niemu wygrałem zbiórki. Ale nikt nie jest doskonały i nie można co roku być w finale :), a brązu jeszcze nie mam w kolekcji, więc jest o co walczyć.

Dość narzekania, gratulacje dla @washko, który w całym sezonie był ode mnie lepszy, jak i w miejscu w tabeli po sezonie regularnym, jak i w naszych pojedynkach, bo w żadnym z trzech nie udało mi się wygrać (w jednym padł remis). Gratulacje też dla @chilu91 za awans do finału po zajęciu ósmego miejsca i jak widać zawsze w h2h jest szansa po awansie do PO na dobry wynik mimo słabszego sezonu.

 

 

 

 

  • Podoba mi się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak Czerwone Pantery wykazały się brakiem zainteresowania w trafianiu, dzięki czemu zaliczam swój pierwszy finał. Dzięki@Dig i powodzenia w walce o 3 miejsce. 
Ja z kolei postaram się nawiązać walkę w finale, choć biorąc pod uwagę szaleństwa wyczyniane przez FC Turlaj wydaje się to mało realne  Zresztą nie wygrałbym z nim od 16. tygodnia, co niech będzie najlepszym komentarzem...
 
 
Mój zespół na fali, to prawda. Jestem ciekaw ile pkt w stymulacji zdobyłem bo wydaję mi się że sporo. Jednak nawet w niedzielę mogłem wylecieć bo @bulls2006pch24 postawił twarde warunki. Gratulacje i powodzenia, chociaż obstawiałem, że wygra ligę.

No i zobaczymy finał. Tak na dobrą sprawę wszystko się może zdarzyć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kwmbz52.png

Przed nami ostatni mecz sezonu 2017/2018 i ostatnie wyzwanie dla @washko i @chilu91. Dwaj beniaminkowie stają do swojego pierwszego finału na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kto będzie górą?

To będzie drugie starcie w tym sezonie między tymi zespołami w tym sezonie. Ten 1 pojedynek był tak dawno, że nawet najstarsi górale o nim nie pamiętają (w 7 kolejce), niemniej warto przypomnieć o nim bo przecież w przypadku ewentualnego remisu w finale, wtedy o triumfie w rozgrywkach zadecyduje tamte starcie. W tamtym grudniowym tygodniu górą był zespół Ważek, który pokonał chilu91 6-3. Skoro sięgamy pamięcią tak dawno, to może warto też przypomnieć, że równo rok temu oba te zespoły również mierzyły się w playoffach, z tym że był to półfinał i to w 2 lidze. O tamtym pojedynku chciałby szybko zapomnieć zespół FC Turlaj bo zostali zniszczeni aż 1-8. Na szczęście dla nich tydzień po tamtej klęsce wygrali w meczu o 3 miejsce Milwaukee Badgers i dzięki temu w tym sezonie zawitali w 1 lidze. Przypomniałem więc 2 ostatnie starcia naszych finalistów i w obu FC Turlaj wypadli słabo, jednak umówmy się, oba te pojedynki (a w szczególności ten z przed roku) nie ma żadnego znaczenia w tej chwili.

Rok temu Ważki Wrocław H2H wygrały 8-1, jednak gdyby finał między tymi zespołami odbył się w minionym tygodniu to taki wynik padłby dla FC Turlaj. W minionej kolejce ekipa chilu91 po raz drugi z rzędu zanotowała kapitalne wyniki. FC Turlaj przeżywają swój najlepszy czas w tym sezonie. Idealnie trafiony moment z tą formą. Wystarczy powiedzieć, że w półfinałach FC Turlaj ustanowili swoje season-high w aż 5 statystykach (FT%, 3PTM, PTS, REB i STL). Mało tego! W 3PTM i PTS ustanowili nowy rekord ligi! 96 3PTM o 806 PTS. Ułaaaaaa! Drużyna, która w regular season była średniakiem ligowym, obecnie wygląda na najsilniejszy zespół ligi

Washko z niesmakiem przeczytał powyższe zdanie. W końcu to on, przez sporą część sezonu regularnego występował z tą samą plakietką, którą teraz z dumą może nosić chilu91. Niestety, ale taka jest prawda. Po 1 rundzie Ważki Wrocław H2H punktowali najsłabiej z wszystkich drużyn, które awansowały do półfinałów. W minionych 7 dniach punktowali już lepiej, bo w 6 kategoriach zanotowali wyższy wynik niż w 1 rundzie. Dzięki temu zanotowali lepszy tydzień niż Red Panthers, choć na tle drugiej pary półfinalistów wypadli blado.

Wychodzi więc na to, że FC Turlaj są faworytem. I to takim faworytem, że ewentualna wygrana Ważek Wrocław H2H będzie mogła być uznana za sporą niespodziankę. Nie do pomyślenia jak popatrzymy na tabelę Yahoo. Nie do pomyślenia jak popatrzymy na wyniki symulacji  całego regular season. Nie do pomyślenia jak popatrzymy na wyniki osiągane w 3 ostatnich tygodniach sezonu regularnego. A jednak!

Zanim przedstawię statystyki, które moim zdaniem mogą być najbardziej wyrównane najpierw napiszę o tych gdzie emocji być nie powinno. A są 3 takie kategorie FG%, FT% i PTS. Od 13 kolejki do tego czasu FC Turlaj przegrali tylko 2 razy w FG% i FT%. Co ciekawe za każdym razem przegrywali w jednym tygodniu – w 16 i 18 kolejce. W PTS jest jeszcze gorzej dla washko – ostatni raz zdobyli więcej punktów w połowie stycznia (13 kolejka). Zaraz moment. Napisałem gdzie, FC Turlaj mają przewagę, to może czas by napisać gdzie Ważki prezentują się ostatnio lepiej? I tu jest właśnie pies pogrzebany. Patrząc na ostatnie dni/tygodnie, washko nie ma żadnej statystyki gdzie może liczyć na niemal pewne zwycięstwo. Przed playoffami uznałbym STL za taką kategorię, gdyż w całym regular season chilu91 był lepszy jedynie w 3 i 12 kolejce. Niestety dla washko, w tych playoffach FC Turlaj zarówno w 1 i 2 rundzie byli lepsi w przechwytach (średnia 47 STL na tydzień, przy 41,5 Ważek). Ciężko więc na ten moment uznać ich za zdecydowanych faworytów w tej kategorii. Wydaje się, że największe szanse na wygraną mogą mieć w 3PTM i AST, gdyż w 4 ostatnich kolejkach, 3 razy punktowali lepiej.  Przeglądając Excela z statystycznego punktu widzenia, kluczową statystyką mogą być REB. W 22 kolejkach 16 razy ten kto wygrywał zbiórki – wygrywał również korespondencyjny pojedynek. No ale to już tylko statystyka.

 

  • Dzięki! 2
  • Smuteczek 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, realnie rzecz biorąc to jedyna moja nadzieja w tym, że @chilu91 dozna jakiegoś nagłego załamania formy. Jednak nic na to nie wskazuje, więc choć będę walczył jak lew, to pewnie padnę jak mucha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratki @chilu91, nie byłem w stanie nic powalczyć, bo to był chyba jeden z najgorszych moich tygodni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratki [mention=429]chilu91[/mention], nie byłem w stanie nic powalczyć, bo to był chyba jeden z najgorszych moich tygodni
Mój chyba najgorszy w PO, o dziwo. Ale jednak całe PO byłem w gazie. Dzięki i również gratulacje. Zostaje czekać na prawdziwe PO i potem na kolejny draft. Będzie ciekawie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich medalistów. U mnie w ostatnich dwóch tygodniach nagle wszyscy zapomnieli jak rzucać, do tego CP3 zrobił sobie wolne i skończyło się na najgorszym 4 miejscu. Ostatni tydzień w ogóle był tragiczny i za cały komentarz do mojego pojedynku o 3 miejsce niech posłuży żenujący wynik w kategorii FG%, w której po całym tygodniu gry nie przekroczyłem skuteczności 40%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×