Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Ligi H2H - plany na przyszłość

Kolejność w drafcie  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kolejność w drafcie

    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
      4
    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
      1
    • Decyduje los - losowanie przed draftem
      14


Polecane posty

ale wytlumacz prosze dlaczego to jest nie fair? przeciez kazdy gracz moze wymieniac zawodnikow jak mu sie podoba.

 

Mysle ze ten system premiuje graczy ktorzy spedzaja wiecej czasu nad gra i moga w ten sposób zrekompensowac sobie slabszy draft lub kontuzje.

 

Wyobraz sobie sytuacje, ze wybierasz niezbyt fartownie w drafcie (przeciez to w duzej czesci jest loteria) i jeszcze kilku kluczowych graczy lapie Ci kontuzje do konca sezonu. Jaka jest Twoja motywacja do gry do konca? Rotujac skladem masz szanse chociaz w ten sposob nawiazac walke z innymi.

 

Co do ligi 16 osobowej to tak jak mowie, ja bylem od poczatku za, ale widze ze jestesmy w mniejszosci wiec nie ma tematu.

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, nie bede sie spieral

dla mnie rotowanie bylo tylko uzupelnianiem skladu do jak największej liczby graczy dziennie ale moze u kogos innego to inaczej funkcjonowalo

 

a co do 12 czy 16 to chyba jeszcze zalezy w ogole od ilosci graczy

bo jesli tych nam sie pojawi np około 30 to 16 osobowa 1 liga chyba bedzie miala sens

takze sciagajcie ludzi i 16 zacznie byc realna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie ma co się oglądać na ilość osób jaka zgłosi się do rozgrywek w przyszłym roku. Musimy ustalić optymalną ilość drużyn w lidze - z punktu widzenia rozmiaru składu, możliwości rotowania z wykorzystaniem FA itp. czynników. Dodatkowe osoby będą po prostu zapełniały kolejne ligi. Jeśli dwie to będzie za mało - stworzymy trzecią, czwartką...dziesiątą :) Wydaje mi się, że powinniśmy trzymać się równego rozmiaru wszystkich lig - nie potrafię podać żadnego powalającego uzasadnienia, ale tak czuję ;)

 

Jeśli chodzi o kwestię FA i jakości graczy na nim - moim zdaniem należy to wyważyć. To co mieliśmy w tym sezonie wydaje mi się bliskie optimum: było czym rotować, było pole do popisu posiadanym kunsztem czy zwykłym czujnym nosem. Dodanie większej ilości lepszych graczy na FA to już większy banał. Z kolei przegięcie w drugą stronę - nudy. To szczególnie istotne - jak ktoś już napisał - w sytuacji kiedy przytrafi się kontuzja - dziury trzeba łatać i tyle. Nie ma łaty - nie ma gry - nie ma przyjemności - nie ma motywacji.

 

Dochodzę do punktu wyjścia - gramy albo większą ligą ale mniejszymi zespołami (wariant 16 zespołowy) lub też trzymamy się znanej 12tki powiększając drużyny np. o symbolicznego gracza bądź nawet pozostając przy obecnym układzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za 12 zespolowa liga. Zgadzam sie, ze jesli bedzie wiecej chetnych to mozna zrobic kolejne ligi (np. trzecia lige, lub ez dwie grupy drugiej ligi). Mysle, ze kilka znajomych osob z ligi, w ktorej od lat gramy z Murzynem bedzie chetnych zeby dolaczyc.

Co do ilosci zawodnikow i mozliwosci rotacji to wydaje mi sie, ze ustawienia z tego sezonu sa optymalne.

 

Pozdro,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki ankiety mówią same za siebie. Zostajemy przy 12 drużynowych ligach: pierwszej oraz drugiej.

 

Zasady obsadzania lig:

- liga pierwsza - prawo do gry w lidze pierwszej ma po 6. pierwszych zespołów lig A oraz B z zeszłosezonowych rozgrywek. W praktyce, w lidze pierwszej zagrają uczestnicy ubiegłorocznych PO w naszych ligach minus miejsca 7,8 po RS,

- liga druga - osoby, które w zeszłym roku nie awansowały do PO pozostają w drugiej lidze - dodatkowo osoby z miejsc 7,8 spośród uczestników PO. Wyjątkiem jest sytuacja, w której do gry w pierwszej lidze nie zgłosi się dana drużyna - wtedy jej miejsce zajmuje drużyna z ligi drugiej, która w zeszłym sezonie okazała się ze "spadkowiczów" najlepsza (w pierwszej kolejności będzie to zatem jedna z "siódemek"),

- kolejne ligi/nowi uczestnicy - w sytuacji kiedy miejsca w obu ligach są obsadzone przez "starych" graczy (i wszyscy dopiszą rzecz jasna) - próbujemy zbudować pełnowymiarową ligę trzecią. Jeśli drużyn będzie mniej niż 12 - zastanowimy się nad sensem uruchamiania ligi mniejszej. Zasada opisana w punkcie pierwszym (tj. w związku z wykruszeniem się "starego" zespołu) działa jednak również na korzyść nowych graczy - jeśli "u góry" ktoś wypadnie z rozgrywek, kolejka automatycznie przesunie się. Pierwsza osoba na liście "rezerwowej" automatycznie zasili drugą ligę.

 

Mam nadzieję, że spotkamy się jednak w silnym gronie z poprzedniego roku, ale już w tym momencie wiem, że na pewno będzie co najmniej jedna absencja uczestnika z zeszłego roku (drużyna ma bana za olewanie rozgrywek). Na pewno więc będzie nam potrzebny co najmniej jeden świeżak by zbudować dwie ligi po 12 zespołów każda.

 

Co do ilości zawodników w zespole - ustalimy to wkrótce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej!

nie bardzo rozumiem fragment:

"Zasady obsadzania lig:

- liga pierwsza - prawo do gry w lidze pierwszej ma po 6. pierwszych zespołów lig A oraz B z zeszłosezonowych rozgrywek. W praktyce, w lidze pierwszej zagrają uczestnicy ubiegłorocznych PO w naszych ligach minus miejsca 7,8 po RS"

 

ja po RS bylem chyba na 4 czy 5 miejscu, potem w play offach 3 razy w dupe i skonczylem sezon na 8 miejscu:) Zgodnie z tym co napisales mialbym zapewnione miejsce w pierwszej lidze. Nie mówie zebym nie chcial, ale to chyba nie tak działa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, coś pomieszałem. Późno już więc nie wiem czy dobrze to przemyślałem, ale spróbuję wyprostować: do 1. ligi kwalifikuje się pierwsze 6. zespołów z obu lig (A i B). Decydujące jest miejsce po PO.

 

W Twoim przypadku faktycznie słaba postawa w play-off spowodowała, że "awansowałeś" do drugiej ligi.

 

Myślę, że wynik w RS może być pomocny w sytuacjach kiedy np. zwolni się miejsce w 1. lidze i trzeba będzie kogoś awansować. W przypadku kiedy mamy (mieliśmy) dwie ligi równorzędne nie można kierować się jedynie kryterium zajętego miejsca bo kandydatów będziemy mieli dwóch :)

 

Sprostujcie mnie w rewanżu jeśli piszę głupoty :) Oczy mi się zamykają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas chyba również ustalić spadki/awanse po bieżącym sezonie. Proponuję jasny układ:

- z 1. ligi spadają 3 ostatnie zespoły,

- do 1. ligi awansują 3 pierwsze zespoły z ligi 2.

 

Analogicznie w przypadku lig niższych.

 

Druga kwestia to ilość drużyn w PO:

- w przypadku kiedy gra ósemka, jak w NBA - na wakacje jadą pozostałe osoby (tak graliśmy do tej pory),

- w przypadku powrotu do PO z sześcioma drużynami jest mniej realnie, ale mamy dodatkowo PO pocieszenia dla tych, którzy w pierwszej szóstce się nie zmieścili (mam nadzieję, że tak jest przy tym rozmiarze ligi).

 

Osobiście skłaniał bym się ku opcji drugiej, ale oczywiście bez znaczącego poparcia graczy nic zmieniać nie zamierzam. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, dwie najlepsze drużyny po RS mają wolny los czyli czekają tydzień na przeciwników w półfinale (z par dla miejsc 3-6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Play-off pocieszeina też bardzo ważny, bo chłopaczyny będą się bić o utrzymanie. Jestem za szóstką w play-off.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ósemka powinna grać.

Więcej zabawy, tzn zabawa dla większej liczby osób.

A nasz zessłoroczny PO pokazał, że nie RS decyduje o końcowej kolejności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co Ty wygadujesz? W wariancie "Twoim" bawi się 8 osób. W wariancie drugim - 12. Jak w takim wypadku więcej osób ma zabawę? Rachunek prosty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja jestem za 8 druzynami w PO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No co Ty wygadujesz? W wariancie "Twoim" bawi się 8 osób. W wariancie drugim - 12. Jak w takim wypadku więcej osób ma zabawę? Rachunek prosty :)

Fakt, nie doczytałem

Ale matematycznie oczywiście masz rację.

Pozostaje tylko problem 7 i 8 którzy nie zagrają o miszcza.

Ostatnio bylem 7 wiec dlatego gdzies tam mi szkoda tych graczy.

Z drugiej strony reszta czyli 4 ostatnich ma nudno.

Ciezko cos wybrac - dostosuje sie do tego co zdecydujecie.

Chociaz minimalnie jednak jestem za pierwszym - czyli 8 do PO.

Ale jak wsomnialem, nie upieram sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wlasnie zalogowalem sie do ligi i wrzucilem na forum post dotyczacy min. ilosci druzyn w playoff (pisalem ze opcja z 8 druzynami jest lepsza), ale nie czytalem ostatnich wypowiedzi na forum. Teraz rozumiem jaki sens mialoby ewentualne podzielenie playoff na dwie 6 grajace o miejsca 1-6 i 7-12.

Szczerze mowiac to obie opcje uwazam za sensowne, kazda z nich ma swoje plusy i minusy, takze ja pozostaje neutralny, zgodze sie z kazda opcja ktora wybierzecie.

 

Uwazam, ze rownie wazna kwestia jest podzial na dywizje, ktory wedlug mnie jest zupelnie niepotrzebny i pozbawiony jakiegokolwiek sensownego uzasadnienia.

 

Pzdr,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

jak to nie ma uzasadnienia?? jak trafisz do slabszej dywizji to sie nie musisz wysilac przez dluugie miesiace w sezonie zasadniczym i skupic sie tylko na PO :8 ogolnie to bylbym za wprowadzeniem tez jakiego limitu wprowadzanych zmian w tygodniu ale nie jestem w stanie powiedziec teraz ile to mialoby byc ruchow. teraz praktycznie jest tak ze jak rotujesz to nawet jak przecietnie wybierasz w drafcie to i tak mozesz pojechac tego ktory ma najlepszych zawodnikow ale nie rotuje.. takze przydalaby sie jakas sensowna rownowaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dywizje nie, 6 w play-off tak, trejd deadline jak najpóźniejszy, bez limitu zmian w składzie - howgh!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwny dywizjom.

Popieram 6 do PO, bo wtedy w zasadzie mamy dwa rodzaje PO.

Moim zdaniem możemy grać bez trade deadline zwłaszcza, że skoro będą dwa PO to nie będzie zawodników - a w każdym razie być nie powinno - którym wszystko już jedno.

Również jestem przeciwny wprowadzaniu limitu pick upów.

Z tym jednak zastrzeżeniem, że na pewno zwiększyłoby atrakcyjność wprowadzenie waivers z terminem 1 lub 2 dni. :! To byłoby swego rodzaju utrudnienie w rotowoaniu z dnia na dzień. :S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za jakimś ograniczeniem ilości ruchów na FA. Czy będzie to ilościowe ograniczenie czy waivers jest mi obojętne. Dodatkowo przychylam się ku opcji 6 drużyn w PO i zlikwidowaniu dywizji ale to, przynajmniej dla mnie, mniej istotne kwestie niż uporządkowanie FA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się za czymś opowiedzieć. O ile rozmiary PO to kwestia raczej jasna (6+6) i najbardziej sprawiedliwa (takie ustawienia sugeruję zastosować komisarzom) o tyle z FA już nieco gorzej.

 

Co prawda nie mam nic przeciwko rotowaniu składem i wprowadzaniu limitów, ale z drugiej strony widzę to jako swoiste urozmaicenie. Myślę, że ankiety zdają egzamin całkiem dobrze więc aby zebrać głosy w tej sprawie - zajrzyjcie na górę tematu i oddajcie głos. Wszystko będzie jasne. Jeśli ankieta ma braki - również krzyczcie.

 

PS. O ustawieniach "wszechligowych" dyskutujmy tutaj. Zupełnie niepotrzebnie temat ten poruszany jest w każdej lidze z osoba podczas gdy dotyczy on wszystkich w ligach podstawowych sznurowadla. Ustawienia "lokalne" to już sprawa wewnętrzna - o tych dyskutujmy sobie w swoim gronie.

 

PS. Ankieta zastępuje starą, co do której wszystko jest już jasne. Szkoda, że nie można założyć wielu ankiet do jednego wątku, przydałoby się.

 

PS2. Ja osobiście opowiadam się za opcją drugą. Limit na tydzień powinien nieco uporządkować sytuację jednocześnie pozwalając wciąż na dokonywanie korekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z uwagi na małą popularność odpowiedzi zawierających waiver list myślę, że świadomość czym jest owo rozwiązanie jest niska. Parę słów o tym - moim zdaniem ciekawym - rozwiązaniu:

- waiver list to inaczej priorytet dla drużyn w kontekście wyciągania graczy z FA. Oznacza to, że gracz waiver priority = 1 ma stuprocentową skuteczność w wyciągnięciu upatrzonego gracza z listy wolnych agentów. Na starcie priorytet jest odwrotny do numeru, z którym wybieraliśmy w drafcie,

- w/w liczba jest ważna do pierwszego wyboru. Po jego dokonaniu kolejka odpowiednio się przesuwa - dotychczasowa dwójka to teraz jedynka, a jedynka - przy lidze składającej się z 12 drużyn - to dwunastka,

- procesowanie akwizycji z FA trwa ustaloną liczbę dni (np. 2), po której z "łupem" w rękach pozostaje gracz o najwyższym w danym momencie priorytecie spośród wszystkich, którzy zgłosili chęć pozyskania danego gracza.

 

Przykład z życia:

- na FA ląduje Brooks (w zeszły sezonie pozbyłem się go bardzo szybko a skorzystał - na wolnym rynku - Goozman; potem ja płakałem a Gooz otwierał szampana),

- chęć pozyskania zgłaszają 3 drużyny z priorytetami 2,8, 12,

- Brooks ląduje u gracza z priorytetem 2. Po facie ów gracz dostaje priorytet 12.

 

Wnioski. Jest to rozwiązanie, które:

- w pewnym stopniu rekompensuje powodzenie w drafcie - pod względem wylosowanego picku. Komu nie powiodło się w drafcie, ma większe szanse na wyciągnięcie obiecującego FA już w sezonie,

- minimalizuje znaczenie zasady "kto pierwszy ten lepszy" - wybiera osoba, która do wyboru ma akurat największe prawo (pod warunkiem, że zgłosi chęć),

- miałem okazję przetestować w lidze publicznej, gdzie w praktyce - niezależnie od priorytetu - w wyścigu o danego gracza udział brała garstka uczestników. W lidze z pełnym zaangażowaniem znaczenie priorytetu może być nieco inne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wobec prowadzenia dyskusji o FA zarówno w wątku h2h 1 ligi oraz w tym wątku. W zasadzie "przeklejam" swój post z h2h 1 ligi.

 

Cieglo opisał całkiem dokładnie na czym to polega, ale nie podkreślił, że jeżeli korzystamy z różnych graczy to w zasadzie - o ile są swego rodzaju dziewicami - możemy codziennie rotować.

 

Uważam, że waiver 2 dniowe byłoby naprawdę sensowne.

 

Ale chyba nie wszyscy wiedzą na czym to polega. :?

 

Jeżeli zawodnik jest na FA to możesz go brać od razu i rotować tak, jakby nie było żadnych ograniczeń. :)

 

Zdaje mi się, że chyba z jednym wyjątkiem - po drafcie wszyscy zawodnicy są waivers. Ale akurat tego nie jestem pewien. :? Prawdopodobnie jest to opcja do wyboru dla komisarza ligi.

 

W toku normalnych rozgrywek zasada Waiver wchodzi w rachubę dopiero gdy, jakiś zawodnik został odrzucony przez jakiegoś gracza. Wówczas przez dwa dni jest tym właśnie waiverem i o tym kto go weźmie decyduje pozycja na liście waivers. Jeżeli przez dwa dni nikt go nie zechce (jak to brzmi - :C ) to staje się FA, i możesz go brać od razu.

 

Zatem ogólnie rzecz biorąc waivers nie uniemożliwiają codziennego rotowania składu, jednakże z opcją 2 dniową uniemożliwiają pick, drop, pick tego samego zawodnika dzień po dniu. Natomiast różnych zawodników, jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od poczatku jak zaczynalem h2h gralem z waiver 2 dni. Jestem jak najbardziej za ta opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×