Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Ligi H2H - plany na przyszłość

Kolejność w drafcie  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kolejność w drafcie

    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze wskazują pożądane numery picków
      4
    • Decyduje kolejność po sezonie - gracze otrzymują kolejne numery picków
      1
    • Decyduje los - losowanie przed draftem
      14


Polecane posty

troche tą ankietę skomplikowałeś Cieglarzu;)

nie rozumiem opcji numer trzy...

tak czy inaczej popieram (chyba) wiekszosc.

PO 6+6 (mysle ze bedzie dodatkowa motywacja zeby zajac przed PO jedno z dwóch pierwszych miejsc a nie kombinowac na kogo by tu lepiej trafic;))

limit zmian - nie

waivers - tak, z tym ze nie wiem czy nie lepiej byloby aby byl to waiver 1 dniowy

a co do dywizji to uwazam, ze powinno to byc ustawienie centralne dla wszystkich lig takie samo i powinno ich nie byc:) mysle ze tworzenie takich sztucznych podzialow niczemu nie sluzy. Ale na ten temat juz sie wielokrotnie wypowiadalem wczesniej.

 

pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie brak limitów, tak jak już pisałem, nadmierne wymiany na FA wcale niekoniecznie mogą wypromować zespół na dłuższy okres. Tutaj najważniejsza jest taktyka, co z tego, że sie pozbedziesz goscia grającego 2 mecze w tygodniu skoro w następnym tygodniu on zagra juz 5, ale dla innego usera?

Wymienia się tylko najsłabsze ogniwa, ale to akurat normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem jednak na komentarz Nalesnicka - 20 zmian to mało. Ja w sezonie uzbierałem chyba z 50 a byli i lepsi (ponad 100?). Oczywiście w ciągu sezonu.

 

naleśnik chyba miał na myśli 10-20 zmian w tygodniu. Rzeczywiscie spokojnie tyle bywalo, jak sie rotowało 3-4 graczami codziennie:)

:D

pitrekk coś o tym wiemy, nie?

 

 

Zdecydowanie brak limitów, tak jak już pisałem, nadmierne wymiany na FA wcale niekoniecznie mogą wypromować zespół na dłuższy okres. Tutaj najważniejsza jest taktyka, co z tego, że sie pozbedziesz goscia grającego 2 mecze w tygodniu skoro w następnym tygodniu on zagra juz 5, ale dla innego usera?

Wymienia się tylko najsłabsze ogniwa, ale to akurat normalne.

Kolego bulek, wyjasnię Ci zatem na czym polegała ta wymiana.

Ustalałeś sobie 3,4 ,5 - zależności od Twojego składu zawodników do rotowania i robiłeś nimi tak,

że codziennie miałeś pełną obsadę.

Bywało że i Gortata się brało jak danego dnia był np 1 mecz

Bo wtedy wybór był mały więc się brało rrrreeezzzeerrrwwwyyy straszne

W ten sposó jeśli meczów w tygodniu Twoi zawodnicy mają w sumie koło 35-40 a wszystkich pozycji grających jest 56 to dlatego i ponad 20 zmian na tydzień bywało.

Inny numer

Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.

Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś

Uważasz że to takie dobre i fair?

No ale jeżeli większość uzna że tak może być to ja się nie będę upierał.

Metody znam i stosowałem.

A dla jasności sytuacji nawet opisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego jestem za limitem. Sam robię zmiany, ale faktycznie moje 50 w skali sezonu to nic przy Waszym 20 tygodniowo. Moich zmian rotowaniem nazwać nie można.

 

Aktywne rotowanie zawodnikami (takie jak np. opisane przez Nalesnicka) to już chyba małe nieporozumienie. Z gry polegającej na odpowiednim doborze zawodników robi się gra na czas, aspekty jakościowe zamieniają się w aspekty ilościowe a to już faktycznie trochę zabija ducha fantasy (przynajmniej w moim odczuciu). Zawodników zaczyna się traktować (tych poza rdzeniem, którego nie ruszamy) jak mięso zapychające skład. Powiem więcej - człowiek, który ma niesamowitego nosa, świetną znajomość tematu i szczęście do braku kontuzji może wciąż okazać się słabszy od przeciętniaka, który korzysta z tego swojego "młynka" (do rotowania :) ). Oczywiście do nikogo nie piję, ale choćby ja w doborze zawodników kieruję się raczej długodystansową korzyścią i do wymian prowokuje mnie raczej kontuzja czy zauważalny peak w formie danego zawodnika, który akurat nie ma właściciela - w takim pozyskaniu widzę okazję do poprawienia swojej sytuacji czasami nawet na kilka meczapów naprzód albo w PO (stąd na przykład pozyskania graczy kontuzjowanych, co do których mamy w miarę jasną informację o powrocie (ale niekoniecznie - gambling też w cenie :) ) - wtedy pozbywam się solidnego, aktywnego zawodnika by np. w drugiej kolejce naprzód korzystać już w pełni ze "skarbu", który wyrwałem z FA). Takie podejście - w mojej ocenie - daje więcej satysfakcji. Rotowanie składem tylko po to by wycisnąć maksymalnie dużo soku z dostępnej liczby meczów już niekoniecznie z satysfakcją mi się kojarzy (nawet jeśli jest cholernie efektywne).

 

Co więcej, prawdopodobnie nie czuję do końca skali zjawiska - u nas w lidze A w zeszłym sezonie było pod tym względem raczej spokojnie. Myślę, że duszenie wymian waiverem to za dużo (chociaż jest to ciekawe rozwiązanie i kiedyś z chęcią zagrał bym w lidze z waiverem), ale limit wymian tygodniowych może być zdrowym uspokojeniem rywalizacji i pokierowaniem jej na dobre tory. Oczywiście zawsze pozostanie pytanie jaką liczbę wymian dopuszczamy - tutaj oczywiście nie może być to liczba zbyt duża bo sytuacja będzie dokładnie taka sama jak bez limitów (proponuję max. 4-5).

 

PS. Istnieje jeszcze 5 opcja, której specjalnie w ankiecie nie zamieściłem: niespodzianka (a może niespodziewanka) yahoo na ten sezon czyli FAAB (budżet na akwizycje z FA). To raczej eksperyment, nie wiemy do końca jak działa i może skusimy się do przetestowania tego rozwiązania w lidze budżetowej (czyli naszym poligonie doświadczalnym :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

PS. Istnieje jeszcze 5 opcja, której specjalnie w ankiecie nie zamieściłem: niespodzianka (a może niespodziewanka) yahoo na ten sezon czyli FAAB (budżet na akwizycje z FA). To raczej eksperyment, nie wiemy do końca jak działa i może skusimy się do przetestowania tego rozwiązania w lidze budżetowej (czyli naszym poligonie doświadczalnym :) ).

 

dziala to tak ze jezeli jest jakis waiver i kilku gosci jest nim zainteresowanych to oferuja za niego pewna cene. przypuscmy A daje 15, B 45, C 7 to idzie do B za 45.. (oczywiscie nikt nie wie kto ile dal) takze nie ma czegos takiego ze jezeli przelicytujesz drugiego to wzieliby Ci zaluzmy o jeden wiecej czyli 16 - biora tyle ile dales.. w h2h jest moim zdaniem za duza rotacja zeby to zdalo egzamin. rok temu w lidze B rekordzisci mieli ponad 300 ruchow wiec po 3-4 tygodniach mogliby juz nie miec pieniedzy :D

 

proponuję max. 4-5

 

czyli nawet nie wyszloby 1 ruch na dzien co bedzie dla mnie nieporozumieniem. spokojnie jest w roto i fantasypoints. co chcecie to samo zrobic z h2h ???

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że ostatni raz występuję w roli orędownika waivers.

 

Ale właśnie w odpowiedzi na post Nalesnicka:

 

Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.

Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś

Uważasz że to takie dobre i fair?

 

który, w zasadzie obrazuje dokładnie na czym polega "to rotowanie", chcę zaznaczyć, że waivers temu przeszkodzi i następnym razem będziesz musiał szukać innego grajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego jestem za limitem. Sam robię zmiany, ale faktycznie moje 50 w skali sezonu to nic przy Waszym 20 tygodniowo. Moich zmian rotowaniem nazwać nie można.

 

Miło, że szefa przekonałem :D

I tylko jedna techniczna uwaga, jeśli można.

Jeśli liczba głosów na wszystkie formy ograniczenia przewyższą "nieograniczanie" wtedy dopiero proponuje wybrac metodę.

Chodzi taką sytuację:

Brak ograniczeń 7 głosów

Limit wymian 6 głosów

Waivery - 6 głosów

Inna, łaczona metoda 6 głosów

Oczywiście to tylko przykład ale widzicie co pokazuje?

Przechodzi brak ograniczeń ale czy na pewno o to większości chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałeś w miarę dobrego gracza ale on jutro nie grał.

Zatem przed 9.00 go wymieniałeś na grającego i minute po 9.00 go odbierałeś

Uważasz że to takie dobre i fair?

Nie granie waiverami w takiej sytuacji uważam za nieporozumienie. Waiver taka praktyke skutecznie uniemożliwia, co z tego, że wywalisz howarda na 1 dzien, kto inny go potem bedzie miał do konca sezonu. Opłacalne?

 

Sam zagłosowałem za opcją A, ale nie miałem pojęcia, że gracie bez waiverów. W takim przypadku zdecydowanie opcja C. Po prostu cieglo nieco namieszał z tymi priorytetami, stąd taki wybór chwili :P

 

Także do koncowego wyniku proponuje odjąc jeden głos opcji A i dodać jeden opcji C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki że jeszcze ja ale czy mógłby ktoś jeszcze raz opisać tak "łopatologicznie" tę metodę waiverów?

Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postaram się.

 

Słowa "waiver priority" tłumaczyć nie muszę chyba, jest to kolejność z początku odwrotnie proporcjonalna do wyboru w drafcie.

 

Na poczatku tuż po drafcie wszyscy zawodnicy są waiverami - załóżmy, opcjonalnie na 2 dni. Przez ten czas, każdy kto chce, zgłasza na yahoo zapotrzebowanie na "swojego" gościa, w ten sam sposób, jak to się robi przy braniu normalnego FA, czyli opcja "sign", opcja "drop", z tymże że na koniec jest informacja na gorze Twojego teamu, że "rozliczenie" tych waiverów bedzie za 2 dni.

I załóżmy, kilka osób zadeklarowało w ten sposób, że chce Howarda (wiem, że bedzie wybrany w drafcie, ale to przykład). Wygrywa ta osoba, która spośród osób, które zgłosiły po niego chęc ma najwyzszy nr w drafcie. Przy czym jak najbardziej jest możliwosć ustawienia na yahoo, że dropujesz jednego gracza (założmy, Forda), a chcesz np. pięciu (Howarda, Collisona, Thonrntona, Arizę, Denga - przykłady). Oczywiście wszystkich pięciu nie masz szans w takim przypadku dostać, więc grupujesz ich w kolejności, który jest dla Ciebie priorytetem, załózmy: 1. Howard, 2. Deng, 3. Ariza, 4. Collison, 5. Thornton. I jeżeli howarda ci się nie udało dostac, bo osoba z wyższym nr waiver też go chciała, w ten sam sposób minął Tobie też Deng czy Ariza, to dostajesz za tego Forda następnego w Twojej kolejności, którgo nikt z wyzszym nr waiver nie chciał, czyli np. własnie Collison. Dzieki temu masz większe prawdopodobieństwo, że kogoś wyłowisz.

Tak samo jest, jak ktoś wywali kogoś na FA, wtedy ten klient przez te 2 dni jest waiverem. Jesli nikt go nie łyknie, staje się normalnym FA.

Przy czym po wzięciu waivera yahoo automatycznie Ciebie spycha na liście waiver priority na ostatnie miejsce, dzięki czemu nie jest możliwe wzięcie z tym samym nr waiver kilku typa.

Jeszcze trzeba o czymś wspomnieć, nawet jak masz 1 nr waiver, to nie możesz na kilka minut choćby wywalić goscia poza skład, a zaraz potem zgłosić chęc, że chcesz go z powrotem, wykorzystując 1 nr waiver. Tutaj spotka Ciebie niespodzianka, bowiem yahoo od razu wywali błąd - nie ma możliwości z waivera brać gracza, którego się samemu wywalało :P. Musisz się łudzić, że ten grajek przez nikogo nie zostanie wzięty, a potem wziąść go ewentualnie z FA.

 

No mam nadzieje, że już wszystko, co istotne, wytłumaczyłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to łopatologiczne :) Wydaje mi się, że moje tłumaczenie kilka postów wyżej było prostsze ale - fakt - mniej wyczerpujące. Widzę też błąd:

Wygrywa ta osoba, która spośród osób, które zgłosiły po niego chęc ma najwyzszy nr w drafcie.

Nie najwyższy a najniższy. Czyli jeśli w drafcie wylosuję 1 pick to na starcie sezonu mam waiver priority = 12 (w lidze 12 osobowej).

 

bulek: głos w ankiecie można zmienić. Jeśli zmieniłeś zdanie po prostu zaznacz inną opcję.

 

Nalesnick: masz rację z tymi opcjami. Możemy po prostu uznać, że jeśli sumaryczna liczba wszystkich opcji "ograniczonych" przekroczy liczbę opcji wolnej - na pewno nie zastosujemy całkowicie wolnego rynku. To faktycznie logiczne. Tyle, że już na tym etapie ma ona już i tak straconą pozycję. Z drugiej strony liczba uczestników w ligach to docelowo 36 osób, więc poczekajmy na resztę głosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieje, że już wszystko, co istotne, wytłumaczyłem...

bulek: wielkie dzięki

No i ja też mam nadzieję, że wszystko dobrze zrozumiałem :D

Domyślam się, że zmiany z waiverów na FA i rozliczanie waiverów odbywa się w okoloicach 9.00?

 

No i jeśli wszystko dobrze zrozumiałem, to chyba ta metoda a nie ilościowe tygodniowe ograniczenie jest lepsza.

Ale muszę to jeszcze przemysleć.

Dzięki jeszcze raz i Tobie cieglo - chociaż tę kolejność to i na podstawie tego co napisał bulek wykalkulowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Cieglo, mozna zagłosować jeszcze raz, tylko, że tutaj jest pole do nadużyć, mianowicie jedna osoba może zagłosować kilka razy :P.

 

Ja na pewno skłaniam się za opcją z waiverami. Czy oprócz tego limity, czy już nie, to obojętne. Ale tylko waivery wyeliminują takie zdarzenie: " poślę wade'a na FA i od razu go wezmę z powrotem, a chociaż jeden dzien pogram bez niego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pola do nadużyć: zmieniasz swój głos i klikasz wyślij. System zdejmuje odpowiedź z dotychczasowej opcji a dodaje do ostatnio wybranej. Wszystko gra, nie siej zamętu :)

 

Ja zmieniłem swój głos na waiver :8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Commish Tools - Edit League Settings i na dole masz Playoff Weeks. Tam ustawiasz "termin" (date rozpoczecia) + ilosc druzyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zagłosowałem na waiver, ale jest coś jeszcze...

Tak sobie pomyślałem nad takim rozwiązaniem, aby zwiększyć ilość drużyn w lidze. Nikt tu tego nie zaproponował, a mogłoby to zmniejszyć ilość pożytecznych zawodników na FA, z których można korzystać...

Tylko, że z drugiej strony automatycznie zwiększa to ilość gorszych zawodników w drużynach i kólko się zamyka...

Ot, takie luźne przemyślenia.

Post bez historii w sumie...

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja uwazam za niesprawiedliwe zeby dwa pierwsze zespoly po RS mialy tydzien przerwy w PO. wystarczy im wygrac dwie potyczki aby zostac mistrzem. a gdzie upsety gdzie druzyna numer 8 wygrywa z 1??? nie podoba mi sie to.. sezon jest dostatecznie dlugi zeby w czolowej osemce moc sie uplasowac. niech pozostala czworka walczy o "pierwsze miejsce" zeby pozostac w lidze skoro podczas calego sezonu nie dawali rady - jakas kara musi byc. jak bedzie 8 zespolow walczacych o mistrza bedzie ciekawiej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

kiedy konczy sie termin glosowania w ankiecie nr1???

bo jak sie skonczy proponuje zrobic nowa na temat PO bo to tez jest wazna kwestia. z tego co sie doliczylem to tak:

6+6: cieglo, zajmon, grb, polish mastery, chicken, pitrekk

8+4: nalesnick, goozman (2 time champion h2h), bogans (1 time champion h2h) - to ze dwoch mistrzow zgadza sie w tej kwestii tez powinno dac do myslenia ;)

zmijor obojetne :)

takze spora grupa ludzi bez zajecia stanowiska

 

i tak.. mowicie ze przy 6+6 bedzie wiecej zabawy. no zalezy dla kogo.. moze spytajmy sie osob ktore zajely rok temu miejsca nr 7 i 8 gdzie woleliby grac. czy o utrzymanie czy o mistrza i sie dowiemy co jest lepsze.. sobie tez zadajcie to pytanie to moze zmienicie zdanie. nie wiem moze kazdy tu mysli ze znajdzie sie w szostce ale to chyba nie bedzie takie proste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji 8+4. Zająłeś miejsce 9. i wzwyż - odpoczywasz i nie uczestniczysz w dalszych rozgrywkach do następnego sezonu. To jest słabe.

 

W wariancie 6+6 grają wszyscy a pauza faktycznie jest ale tylko przez jedną kolejkę dla dwóch drużyn.

 

PS. Figrin zwrócił mi uwagę, że również decyzji co do ilości awansowiczów/spadkowiczów nam brakuje. Moja propozycja to 2-3 (z naciskiem na 3 jednak) drużyny w obie strony. Więcej to już chyba przesada przy tym rozmiarze lig.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpoczywaja 1 kolejke 4 a nie 2 druzyny (1,2,7,8 - chyba te) - tych kolejek do konca jest moze 3 - wydaje mi sie ze swoista kara dla druzyn z miejsc 9-12 w postaci krotszej zabawy (ze szczegolna kara dla miejsc 10-12 zwiazana ze spadkiem zakladajac 3 spadkowiczow) jest mniej krzywdzaca niz zabranie szansy na sprawienie niespodzianki druzynom 7 i 8. wg mnie zabija to sportowa rywalizacje - skrocone PO wydaje sie mocno uposledzone. przemyslcie jeszcze sprawe chlopy

 

a moze poszerzyc ligi do 16?;) wtedy bedzie ultrasprawiedliwie skoro takimi bojownikami o sprawiedliwosc jestescie;) i mniejszy balans w FA i Cieglo w 1j lidze moze nawet;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie ma opcji 8+4. Zająłeś miejsce 9. i wzwyż - odpoczywasz i nie uczestniczysz w dalszych rozgrywkach do następnego sezonu. To jest słabe.

 

W wariancie 6+6 grają wszyscy a pauza faktycznie jest ale tylko przez jedną kolejkę dla dwóch drużyn.

 

jak to nie uczestnicze?? 4 ostatnie bija sie o jedno miejsce zapewniajace pozostanie w lidze.

w formacie 6+6 w pierwszym tygodniu pauzowac beda 4 druzyny. 1,2 oraz 7,8.

co do 16 to mysle ze mogloby byc fajnie. akurat jest 8 osob w 3 lidze wiec po cztery do kazdej z lig i gra muzyka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisalem o tym zeby zwiekszyc lige do 16 druzyn praktycznie od końca poprzedniego sezonu. Uprzedzę komentarze - nie dlatego, że nie dostałem się do pierwszej. proponowalem to zanim jeszcze zaczęły się PO. Wtedy wszyscy byli albo przeciw albo sie nie wypowiadali. Wydaje mi sie, że teraz kiedy już Cieglo pozakładał ligi i wszystko zorganizował troche za późno na takie 'rewelacje'. Uszanujmy troche czas innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×