Skocz do zawartości
wiLQ

Nowa wersja forum

Polecane posty

Nie wiem czy to wlasciwe miejsce, ale w razie czego cieglo przerzuci w odpowiednie...

Gdzie ma swoje spotkania ruch "poprzednia wersja forum byla znacznie lepsza!" i czy moge byc jego zalozycielem? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, cieglo said:

wilQ, powiedz mi w ilu ligach sznurówkowych bierzesz udział? 

Teraz w zadnej, ale z przyjemnoscia regularnie sledzilem co tu sie dzieje, wiec jakbys sugerowal bym sobie darowal ;-)

Edytowano przez wiLQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie o to mi chodziło, jesteś marką w świecie fantasy nba i serwis tylko zyskuje z Tobą. Na myśli miałem intencje wprowadzenia zmian. Odświeżenie, layout, funkcje społecznościowe - wiadomo, pójście z duchem czasu. To elementy powierzchowne, do których należy przywyknąć (chociaż do dyskusji jest czego dokładnie brakuje z niedawnej postaci forum). W sferze organizacji, porządku szykują się jednak spore zmiany (patrz kluby czy kalendarze). Trudno docenić czy wręcz mieć zdanie na ten temat nie uczestnicząc w rozgrywkach - jak w Twoim przypadku. Wolnych miejsc nie brakuje, wbijaj, wyrabiaj sobie zdanie.

Pomijam już tematy zupełnie przezroczyste i wręcz nieistotne z punktu widzenia zwykłych użytkowników a robiące niesamowitą różnicę dla mnie w kwestiach technicznych - stara sznurówka była mocno drutowana, średnio bezpieczna, niestabilna i mało rozwojowa (niestety). Skorzystają teraz także komisarze i opiekunowie rozgrywek.

A teraz poprzyj swoją tezę argumentami :) Stwierdzenie, że poprzednia wersja jest "znacznie lepsza" to dość grube pojechanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może z wiekiem się robię trochę sentymentalne, ale nowszy layout nie znaczy jednak lepszy. Dla mnie nie liczy się wygląd stronki i rózne duperele, z których wielu i tak nie będzie korzystać, tylko jednak klimat. Stara sznurówka miała swój klimat i swoim wyglądem znacznie różniła się od innych for. 

Druga sprawa to funkcjonalność. Naprawdę polskie forum i angielskie napisy to nie jest najlepsza mieszanka. Czemu to ma służyć? Niektórzy mogą mieć z tym problem, to raz, a druga sprawa, jest to forum dla Polaków - a w naszym języku tyle już funkcjonuje słów żywcem wziętych z angielskiego, że już nie musimy być na siłę anglosascy. Mamy swój język i nim się posługujmy. I to nie jest żaden nacjonalizm, bo od tego ruchu jestem jak najdalej, po prostu nie podoba mi się próba robienia ze sznurowadła forum międzynarodowego, bo jestem dziwnie pewny, że  nikt tu nie ma zamiaru ściągać na forum Amerykanów, bo to w niczym nie pomoże.

Druga sprawa. Brak konkretnej godziny napisania postów.  Nikomu się chyba nie chce liczyć, która godzina była przykładowo 6 h temu, nie mówiąc już o tym, że to są tylko ogólnikowe dane. Data postu napisanego wcześniej niż dobę temu jest zaokrąglana tylko do dnia. A myślę, że wiele osób patrzyło na te dane zanim weszło w konkretny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niczego tu nie rozumiem, ale może na PC będzie czytelniejszy widok niż w wersji mobilnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bulek napisał:

Druga sprawa to funkcjonalność. Naprawdę polskie forum i angielskie napisy to nie jest najlepsza mieszanka.

Sprawdź teraz. Miałeś w profilu ustawiony język angielski. Nadpisałem to dla wszystkich użytkowników, każdy powinien widzieć polskie słownictwo dla obiektów forum.

11 godzin temu, bulek napisał:

Druga sprawa. Brak konkretnej godziny napisania postów. 

To do sprawdzenia, sam jeszcze uczę się ustawień. Mimo wszystko myślę, że to jednak kosmetyka ale postaram się coś z tym zrobić.

 

1 godzinę temu, GRB napisał:

Niczego tu nie rozumiem, ale może na PC będzie czytelniejszy widok niż w wersji mobilnej. 

Próbuj używać tapatalka. To moim zdaniem rewolucja w używaniu for mobilnie. Póki co na sznurówce jeszcze nie działa ale kiedy wszystko okrzepnie - skonfiguruję i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wszystkie aktualne tematy z lig roto licytacyjnego trafiły do jakiegoś innego działu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, washko napisał:

A dlaczego wszystkie aktualne tematy z lig roto licytacyjnego trafiły do jakiegoś innego działu?

Nowe forum posiada funkcjonalność klubów i to tam znajdują się wszystkie elementy związane z daną ligą: wątki organizacyjne, strona z aktualnościami, lista członków oraz kalendarz z wydarzeniami klubowymi (np. draft). Każde rozgrywki, z własnym opiekunem mają mieć docelowo własny klub. Forum główne będzie stopniowo odciążane od działów/tematów związanych z konkretnymi rozgrywkami. Dołączajcie zatem do klubów sami albo reagujcie na zaproszenia do nich - sam zapraszałem wiele osób do klubu roto budżet a zareagowały raptem dwie. Dostaliście te powiadomienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, cieglo napisał:

Nowe forum posiada funkcjonalność klubów i to tam znajdują się wszystkie elementy związane z daną ligą: wątki organizacyjne, strona z aktualnościami, lista członków oraz kalendarz z wydarzeniami klubowymi (np. draft). Każde rozgrywki, z własnym opiekunem mają mieć docelowo własny klub. Forum główne będzie stopniowo odciążane od działów/tematów związanych z konkretnymi rozgrywkami. Dołączajcie zatem do klubów sami albo reagujcie na zaproszenia do nich - sam zapraszałem wiele osób do klubu roto budżet a zareagowały raptem dwie. Dostaliście te powiadomienia?

 

Ja nic nie dostałem

A zdziwiło mnie, że ogólne forum licytacyjne zostało tam gdzie było, forum h2h też, a roto poszło gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenosimy stopniowo, opiekunowie rozgrywek też uczą się nowego rozwiązania i nie wszystkie kluby po pierwsze powstały a jeśli już - mają docelową zawartość :) Plan jest taki, żeby nie wymuszać ściśle identycznej postaci wszystkich klubów na sznurku - każdy może kształtować swoją unikalność poprzez inwencję opiekuna - dodawane przez niego logo, ikonę klubu, układ elementów wewnątrz (kalendarz, fora).

Zaproszenia sprawdzę, coś poszło nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cieglo napisał:

Przenosimy stopniowo, opiekunowie rozgrywek też uczą się nowego rozwiązania i nie wszystkie kluby po pierwsze powstały a jeśli już - mają docelową zawartość :) Plan jest taki, żeby nie wymuszać ściśle identycznej postaci wszystkich klubów na sznurku - każdy może kształtować swoją unikalność poprzez inwencję opiekuna - dodawane przez niego logo, ikonę klubu, układ elementów wewnątrz (kalendarz, fora).

Zaproszenia sprawdzę, coś poszło nie tak.

Na pececie można to jakoś łatwiej ogarnąć, choć mieni mi się w oczach od tych wszystkich opcji ;] Na komórce bez szans, a do tego cały pierwszy ekran zajmują ogłoszenia i trzeba ciągle przewijać, żeby zobaczyć gdzie się jest.

Edytowano przez washko
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia są na wierzchu, taka ich funkcja by rzucały się w oczy. Będą jednak znikać. Opcji jest sporo, fakt ale myślę, że nigdzie się nie spieszymy - trzeba mieć co ogarniać na kolejne 10 lat sznurówki ;) Co do przeglądania mobilnego to dla mnie w ogóle niezrozumiałe jest korzystanie ze zwykłego, mobilnego interfejsu webowego. Robię się chyba nudny ale po raz kolejny polecę aplikację tapatalk, która w mega przystępny sposób podaje treści z forum (z pominięciem szaty graficznej serwisu) - kiedy już sznurówka będzie dostępna, wystarczy ją wyszukać i dalej korzystać już wygodnie tylko z tego. Fluber przekonał się chyba bardzo szybko ;) W razie czego służę pomocą. 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tapatalku, to kiedyś miałem go zainstalowanego, ale on był taki szalenie jednostajny, że musiałem kombinować, by znaleźć to co chcę. Od tej pory korzystałem tylko z mobilnej wersji forum i było to fajnie czytelne. W klasycznej sznurówce od razu było po wejściu na forum, kto napisał kiedy w jakim temacie, tutaj trzeba wchodzić w każdy klub osobno by się dowiedzieć, ale i tak wolę mobilną wersję od tego nudnego tapatalku. Zresztą minus tapatalku jeszcze jest taki, że jest info z jakiego telefonu kto pisał. Nie żeby to była jakaś tajemnica, ale po co ktoś ma wiedzieć jaki posiadam telefon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, bulek napisał:

Zresztą minus tapatalku jeszcze jest taki, że jest info z jakiego telefonu kto pisał. Nie żeby to była jakaś tajemnica, ale po co ktoś ma wiedzieć jaki posiadam telefon.

To sobie każdy może usunąć w ustawieniach konta Tapatalk, odhaczając opcję sygnatury.

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, barcalover napisał:

To sobie każdy może usunąć w ustawieniach konta Tapatalk, odhaczając opcję sygnatury.

Ok, tego akurat nie wiedziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jest konfigurowalne. Równie dobrze możesz mieć dopisek, że piszesz z "Hamburga za pomocą kaloryfera" ;) Nie bardzo rozumiem za to odniesienie do "jednostajności" - rozumiem, że cenisz sobie szatę graficzną i chcesz jej także mobilnie? To fakt, tapatalk odziera każdy serwis z indywidualności i wrzuca w sztywne, tekstowe ramy. Ja np. cenię sobie jednak to, że skupiam się tam na meritum, jest to lekkie i odchudzone - pełna wersja serwisu na "dorosłym" www daje wszystko.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z góry proszę o wybaczenie, bo pytanie pewnie będzie wynikało z właśnie odkrytej wady wzroku/spostrzegawczości ;), ale gdzie znajdę przycisk dołącz do klubu? Wydaje mi się, że wczoraj wieczorem lub nawet dziś rano coś takiego przy każdym klubie, w którym jeszcze nie byłem, się wyświetlało. 

Przy wybraniu z bocznego menu kluby, katalog klubów jest. Przy klubie h2h, do którego należę, w prawym górnym narożniku logo klubu widać zielone kółeczko z fają. W przypadku tego, którego członkiem chcę zostać, tak samo usytuowana jest koperta (wynikająca z zaproszenia), a gdzie klucz, którym drzwi do klubu otworzyć trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już to naprawiam. Wynika to z faktu, że chcieliśmy otworzyć kluby do komentowania dla osób nie należących do nich. Zakładaliśmy, że kluby Publiczne dysponują taką możliwością. Okazało się, że wpuszczenie wszystkich do udziału w klubie oznacza tam po prostu zdjęcie możliwości należenia do klubu. Za chwilkę ustawię je w tryb Otwarte co spowoduje, że dołączyć można będzie ale bez tego możliwe będzie tylko przeglądanie zawartości klubu. Może uda się to zmienić w przyszłości tj. umożliwić wypowiadanie się w wątkach klubowych osobom spoza klubów.

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeeezu ile się teraz trzeba naklikać, żeby się dowiedzieć, gdzie jest jakiś nieprzeczytany temat. Kluby może mogą być fajne, ale: 1) domyślnie wyświetlają się wszystkie, a nie tylko te, do których należę, 2) po wejściu w klub, zamiast listy nieprzeczytanych tematów wyświetla się jakiś ciąg zdarzeń, 3) zamiast listy nieprzeczytanych tematów są jakieś podfora, w które trzeba kliknąć, żeby się dowiedzieć, czy tam coś się w ogóle dzieje.

Generalnie trzeba się naklikać i jest to upierdliwe.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, cieglo napisał:

Już to naprawiam. Wynika to z faktu, że chcieliśmy otworzyć kluby do komentowania dla osób nie należących do nich. Zakładaliśmy, że kluby Publiczne dysponują taką możliwością. Okazało się, że wpuszczenie wszystkich do udziału w klubie oznacza tam po prostu zdjęcie możliwości należenia do klubu. Za chwilkę ustawię je w tryb Otwarte co spowoduje, że dołączyć można będzie ale bez tego możliwe będzie tylko przeglądanie zawartości klubu. Może uda się to zmienić w przyszłości tj. umożliwić wypowiadanie się w wątkach klubowych osobom spoza klubów.

Już wszedłem gdzie chciałem, dzięki za wyjaśnienie i błyskawiczną reakcję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stary jestem i nie ogarniam tego wszystkiego na moim Rubinie...

Jak z głównej na Nokii 3210 dotelepać się  do tych wszystkich 'klubów'...

Na moim Atari się niewiele również udało i musiałem od teściowej IBM 368 pożyczyć... Tam hula...

Dość żartów, choć niektóre pytania były poważne... Nowe forum na minus na razie i to w dodatku pomimo faktu,że do zmian i oswajania się z nimi przez wyjątkowo chamskie zajęcie, zwane popularnie pracą jestem przyzwyczajony... Może dlatego poza pracą trzeba mi prostoty i 'River Ride'.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, washko napisał:

Jeeezu ile się teraz trzeba naklikać, żeby się dowiedzieć, gdzie jest jakiś nieprzeczytany temat. Kluby może mogą być fajne, ale: 1) domyślnie wyświetlają się wszystkie, a nie tylko te, do których należę, 2) po wejściu w klub, zamiast listy nieprzeczytanych tematów wyświetla się jakiś ciąg zdarzeń, 3) zamiast listy nieprzeczytanych tematów są jakieś podfora, w które trzeba kliknąć, żeby się dowiedzieć, czy tam coś się w ogóle dzieje.

Generalnie trzeba się naklikać i jest to upierdliwe.

Nie wszystkie możliwości widać na pierwszy rzut oka ale im mocniej poznaję tę platformę tym więcej widzę i główkuję jak wykorzystać to do poprawy czytelności, wygody używania forum. Na jedno trzeba się nastawić - będzie inaczej niż dotąd. Myślę, że dotychczasowe potrzeby można zaspokoić ale niekoniecznie tak samo jak do tej pory (na starej platformie). Bardzo się cieszę, że zgłaszacie elementy, które wg Was wymagają poprawy albo instruktażu - mogę dzięki temu albo coś z miejsca zaproponować albo sprawdzić jak dany efekt osiągnąć. Co do wybranych zagadnień:

- lista klubów jest także na głównej stronie w tzw. blokach po prawej stronie, pod ostatnimi postami i wydarzeniami w kalendarzu. Blok z klubami w tamtym miejscu pokazuje tylko nasze kluby i w sumie jest do ruszenia - jeśli większy sens ma na pierwszej (najwyższej) pozycji - mogę zmienić kolejność. Sęk w tym, że blok z postami także może być przydatny - chociaż tutaj też próbuję wyrobić sobie zdanie a nie bazować tylko na swoich wstępnych odczuciach

- ciąg zdarzeń ogniskuje się wokół klubu, pokazuje nie tylko ostatnie wpisy forum czy kalendarza ale także akcje typu lubię to/potępiam to. Wydaje mi się, że niesie to wartość samą w sobie i dobrze pasuje do idei klubu jako takiego

- listę nieprzeczytanych tematów możemy ustawiać sobie sami wedle własnego uznania. Planuję napisać przewodnik, wiele funkcji nowego forum ma ogromny potencjał ale wymaga instruktażu. Niemniej, mowa o tzw. strumieniach aktywności. Bazując na ustawionych parametrach danej aktywności, zadając np. interesujące nas taki czy forum z jakiego mają być zbierane aktualności - system jest nam w stanie prezentować treści, których tylko my chcemy. Można ustawić i przeglądać jednym kliknięciem aktywność, która zbiera wszystkie interesujące nas ligi/wątki w jednym miejscu, niezależnie od np. formuły; można też - dla odmiany - rozbić te aktualności i przeglądać tylko w ramach danej formuły - zależnie od preferencji. Narzędzia są, trzeba się tylko w nie wdrożyć. Będę chciał w tym wydatnie pomóc. Tutaj przykład strony Nieprzeczytana zawartość - póki co globalna, standardowa ale niosąca moim zdaniem ogromną wartość (na skali czasu widzimy ładnie co kto i gdzie zrobił/wpisał):

image.thumb.png.617d94f73038bb469832fe28eaa90f93.png

Wyobraź sobie teraz sytuację, w której w/w widok możesz skroić pod siebie - zdecydować co i w jakiej formie chcesz oglądać. Po to właśnie te wspomniane strumienie.

Niezależnie od powyższego, trzeba traktować ten okres jako przejściowy. Forum będzie ewoluowało. Będziemy weryfikować w jaki sposób umiejętnie korzystać z funkcjonalności klubów i jak je rozbudowywać by służyły naszej dyscyplinie najlepiej. Analogicznie z samym forum głównym - pewne jego partie ulegną naturalnej redukcji. Tak czy inaczej nowe jest zawsze straszne - do momentu kiedy zaczyna się je rozumieć ;) Wraz z opiekunami rozgrywek staramy się wypracować takie rozwiązania, które na dłuższą metę się sprawdzą.

@Benonrozumiem i popieram ale też jestem za takim podejściem, w którymi każdy robi użytek z takiej ilości dostępnych funkcji jaka jest jemu/jej potrzebna. Chcę doprowadzić do takiej sytuacji, że zwolennicy prostoty do bólu także odnajdą się na nowej platformie. Ale i przeciwnie, na pewno ta platforma daje duże pole do popisu dla gadżeciarzy/geeków, którzy lubią nowinki i potrafią z nich korzystać. Myślę, że wielu z Was jeszcze nie wie, że jest geekiem - instruktaż może wiele tutaj zmienić. Jak pisałem wyżej - postaram się każdemu zainteresowanemu wskazać pożądaną ścieżkę używania serwisu (tak by się nie narobić). Dla chętnych udostępnię tutoriale, które pokażą, które funkcje są moim zdaniem przydatne, dlaczego i jak je sprawnie wykorzystywać :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie to skomplikowane wszystko. Nie lubię takich udziwnień. Na PC trochę lepiej, ale i tak trąci to ogromnym chaosem, jakiego na żadnym forum nigdy nie widziałem. Jestem zdania, że tylko odstraszy to potencjalnych nowych użytkowników Sznurówki. 

 

Trzeba było wszystko przetestować na sucho, a nie rzucać nowe forum na żywioł i to jeszcze w najbardziej newralgicznym momencie sezonu...

  • Podoba mi się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - gdzie są nagrody?! Te puchary robiły zajebiste jajo, a teraz lipa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×