Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
cieglo

Nowości yahoo fantasy nba w sezonie 2010/11

Polecane posty

Człowiek się zastanawia co jeszcze w temacie fantasy nba można wymyślić a tu - proszę - yahoo ponownie zaskakuje:

- nowy draft licytacyjny,

- budżet FAAB (?),

- usprawnienia dla aplikacji do draftu,

- transakcje daily-today,

- 8 drużyn na jednym koncie (w miejsce 4 do tej pory).

 

O pierwszych czterech pozycjach nie jestem w stanie powiedzieć absolutnie nic, ale po pierwszym mock drafcie przynajmniej kilka z nich powinno się rozjaśnić. Ostatnia kwestia to moim zdaniem strzał w dziesiątkę - wiele osób i tak korzystało z dodatkowych kont byle tylko móc rywalizować większą niż 4 ilością drużyn. Teraz wszystko na jednym koncie, statystyki na miejscu, porządek. Z mojego doświadczenia wynika, że 6 drużyn to chyba absolutne maksimum, przy którym przyjemność z gry nieco maleje (za dużo do ogarnięcia) ale dostępne 8 slotów będzie kusiło. Będzie kusiło bardzo :(

 

Po pierwszym mock drafcie dam znać co ciekawego znalazłem. Dajcie znać o Waszych spostrzeżeniach - może niektóre nowości zastosujemy w naszych rozgrywkach zasadniczych albo w dodatkowej, eksperymentalnej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja po pierwszym razie w drafcie licytacyjnym. Co prawda wyszedłem po 3. picku ale tylko z powodu braku żywych rywali. Licytowanie z komputerem to słaba opcja. Z kolei w grze z ludźmi widzę naprawdę spory potencjał! Wygląda to ciekawie: każdy dysponuje budżetem 200 $, za pomocą którego należy zbudować swój skład. Cena wywoławcza za każdego zawodnika to 1 srebrnik a w ferworze licytacji cena może sięgnąć dużo większego pułapu :) Może nawet dojść do takiej sytuacji, że na początku draftu przelicytujemy absolutnie każdego i zdobędziemy upatrzonego Duranta, ale potem będziemy skazani na same ochłapy :D System rzecz jasna pilnuje aby pozostały budżet wystarczył ma minimum wymagane do zamknięcia składu. Cała reszta w rękach graczy.

 

Myślę, że strategia ma tutaj decydujące znaczenie. W odróżnieniu od tradycyjnego draftu tutaj nie zgonimy niepowodzenie na pick, który wylosujemy - tutaj wszystko zależy od nas! Ja z chęcią spróbowałbym takiej formuły, tym bardziej, że mamy teraz aż 8 drużyn do dyspozycji. Kto się na to pisze?

 

Dodatkowo mamy budżet FAAB, czyli limit pieniężny przeznaczony na wyciąganie graczy z FA. Nie wiem do końca jak to działa ale być może to zagadnienie wpisuje się w dyskusję o rozmiarze drużyn w lidze i żonglowaniu graczami z FA. Do sprawdzenia, trzeba poczytać helpa yahoo...

 

Kolejna opcja czyli daily-today to możliwość błyskawicznego włączenia pozyskanego z FA gracza do punktowania dla naszej drużyny, bez czekania na kolejny dzień. To chyba dobre i nie wiem czy nie warto rozważyć włączenia tej opcji w naszych standardowych ligach. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIe brałem nigdy udziału w żadnej formie FB, w której trzeba by trzymać się jakiegoś wirtualnego budżetu, a z tego co piszesz brzmi ciekawie. Skoro limit lig na koncie na yahoo zwiększono do 8, chętnie bym spróbował takiego rodzaju rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ba, budżet jest po pierwsze podczas draftu (jeśli wybieramy draft licytacyjny) oraz dodatkowo (jeśli aktywne) podczas codziennej gry do celów rekrutacji z FA. Nie wiem dokładnie jak działa to drugie, ale pierwsze spróbowałem i polecam. Co do samego budżetu - jest on konfigurowalny chyba jednak, a nie stały - jak pisałem wcześniej. Można zdecydować się na obie opcje albo tylko na jedną wybraną - do ustalenia.

 

Zakładam nowy wątek organizacyjny dla rozgrywki "budżetowej" - jeśli uzbieramy niezbędne minimum uczestników - jedziemy z tematem. Jeśli zapychać te 8 slotów to różnorodnie :) Fajnie, że jest nas dwóch - zawsze to lepiej ciągnąć temat i mobilizować ludzi do spróbowania czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem nowy na tym forum, zalogowałem się w poszukiwaniu chętnych do własnych lig na ESPN.

 

Tak czytam, co w tym roku wprowadza yahoo i pomysł z budżetem na sezon jest świetny. Może ktoś pamięta, jak 4,5 lat temu coś takiego działało na stronie NBA i świetnie się sprawdzało. Później niestety NBA dała ciała.

 

A draft licytacyjny (aukcja) jest dostępna już od zeszłego roku na ESPN.

 

Natomiast grę z budżetem skutecznie uskuteczniamy już od 3 sezonów w lidze H2H keeper (budżetem zajmuje się Komisarz przy pomocy excela).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie na temat Fantasy na Yahoo (choć może i też na ESPN), niedawno zacząłem grać i wolałbym się upewnić przed rozpoczęciem rozgrywek co i jak ;) A więc przykładowo mam w składzie Amare i Gortata, jeśli np. NYK grają mecz we wtorek, a Magic w środę to powinienem mieć w składzie we wtorek Amare (oczywiste), ale w środę przed rozpoczęciem pierwszego meczu powinienem zmienić go na Gortata (oczywiście przy założeniu, że nikt inny z mojego składu ani z listy FA się nie nadaje na to miejsce bardziej niż Marcin)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie. Chyba, że obsadzasz - w pierwszym dniu Amare na PF/F/Util - wtedy wstawiasz Gortata niezależnie (ten gra tylko na C o ile się nie mylę) - bez konieczności zamiany z Amare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. To o czym piszesz dotyczy tylko lig, gdzie jest możliwość zmiany składu codziennie.

W wielu ligach H2H( np. moja na ESPN) skład na cały tydzień wybiera się najpóźniej np. 5 min przed pierwszym meczem tygodnia. Później zmian robić już w tym danym tygodniu nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna z naszych lig nie uskutecznia takich zasad - ani w FP, ani w rozgrywkach h2h - wszędzie graliśmy zawsze daily - tommorow. Czyli - zmiany można zlecać codziennie, ale w użycie wchodzą w kolejnym dniu. Teraz jest opcja daily - today (czy jakoś tak) i w lidze eksperymentalnej (budżetowa) ją stosujemy. Może trzeba ją zastosować również w pozostałych rozgrywkach, już niekoniecznie jako eksperyment - wymowę tego ustawienia raczej wszyscy znają i - moim zdaniem - to spory pozytyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka http://help.yahoo.com/l/us/yahoo/sports/fantasysports/basketball/whatsnew/fsgcompetitive.html;_ylt=ApBzQXz9OfDOqHTR5hIw4F4jEnpG

 

Chodzi o ligi, w których można zarobić :) Wchodzimy z $20, wygrywamy max. $125 :) Ktoś zainteresowany? :)

 

Jest też kilka innych nowości, ale żadnych rewolucji (chociaż z punktu widzenia szczególnie keeper mogą się to okazać bardzo dobre usprawnienia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: podobno dodali do kategorii statystycznych double double i triple double. Nie wiem na ile to przydatne ale może komuś się przyda w jakiejś lidze eksperymentalnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka: wprowadzili możliwość kształtowania play off przez komisarzy lig. Daje to jakieś pole manewru w zakresie np. organizacji rywalizacji dywizji gdzie można samemu wyznaczyć kryteria rozstawienia i zastosować je przed startem PO. Ponownie, w ligach zasadniczych się pewnie nie przyjmie ale może w jakiejś eksperymentalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×