Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
fly guy

Ligi H2H i ROTO na ESPN

Polecane posty

Witam,

poszukuję chętnych do gry w fantasy NBA na ESPN.

 

Jedna liga to liga H2H keeper (zaczyna się jej 4ty sezon) z auction draftem, budżetem na sezon 250$ (150$ na draft + 100$ na graczy z listy FA) i czymś w rodzaju nieprzekraczalnego salary cap 200$.

 

Druga liga to odnawialna Liga ROTO (nie-keeper) z draftem aukcyjnym i budżetem 100$ na graczy z listy FA.

 

Zapraszam

Fly guy

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ESPN nie cieszy się u nas wielką popularnością mimo tego, że w zeszłym sezonie udało się skompletować tam ligę. Może ktoś się od nas zainteresuje ale jak na razie jak widać szału nie ma.

 

Oczywiście miejsca mamy również i u nas - zapraszamy na yahoo w rewanżu. Do obsadzenia 3. liga w h2h oraz liga roto. Możesz zachęcić swoją ekipę do udzielania się na sznurowadle - myślę, że przyniosło by to korzyść obu stronom - Wy znaleźli byście kogoś na espn (a im więcej ludzi robi młyn tym większe zainteresowanie), my na yahoo (efekt uboczny taki, że dodatkowo macie platformę komunikacji na "wewnętrzne" potrzeby (chyba, że już macie własne rozwiązanie)).

 

Z drugiej strony, powiem szczerze, że mi osobiście interfejs espn nie przypadł do gustu. Może to kwestia przyzwyczajenia do yahoo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie bawiłem się na yahoo dlatego ciężko mi powiedzieć czym to się je. Yahoo ma na pewno o wiele dłuższy staż jeśli chodzi o fantasy NBA. ESPN przejęła rozgrywki rok temu po NBA.

 

Nie ma czegoś takiego jak "moja ekipa", ale podeślę wszystkim linka do tego forum :)

Zresztą widzę, że tutejszy forumowicz AIR_MJ uczestniczy o obu rozgrywkach. Rozniósł zresztą w zeszłym roku obie ligi na ESPN w pył. Nie było czego zbierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, MJ to mocny zawodnik :) Kosi i tutaj.

 

Co do Yahoo - na pewno atutem jest czytelny interfejs, wszystko poukładane i na miejscu. Myślę, że masz szansę się to tego przekonać.

 

Twoja "ekipa" pisałem w sensie "osoby, z którymi grasz". Dobrze mieć kącik, w którym można się umawiać, komentować (u nas od czasu mamy nawet małe trash talki :) ). Plus jest też taki, że im więcej osób w jednym miejscu tym szansa na znalezienie uzupełnienia dla ligi czekającej na komplet większa. Poza tym warto łączyć siły - skoro mamy dwie grupy działające w pojedynczych ligach to dlaczego nie stworzyć jednych, dwuligowych rozgrywek i dodać tym samym nieco atrakcyjności grze (wiadomo awanse, spadki, dramaturgia :)). W tym celu powstało forum właśnie - przecież jedyną przeszkodą jest odpowiednia komunikacja i budowanie świadomości, że takich jak my jest wielu.

 

Rozgrywki w podstawowej lidze h2h przy odrobinie szczęścia (a właściwie chętnych) wzbogacą się w tym sezonie już o 3. ligę. Startowaliśmy rzecz jasna od garstki osób w jednej lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zachęcenia wkleję wycinek regulaminu ligi Keeper z budżetem:

Liga Keeper Where amazing happens

 

Konieczność rejestracji na http://www.espn.com. Następnie komisarz wysyła zaproszenia do ligi indywidualnie.

 

1)Parametry ligi:

Scoring system: Head to head, Each category is a win,

Liczba drużyn (optymalnie 10-12, obecnie 7)

Skład: każdy wybiera po 15 zawodników. W tym gra 10 ( po 4 Guardów, 4 Forwardów i 2 centrów). Np. jako guard olewamy to czy są to PG czy SG - ważne że G.

Pozostała 5 to rezerwa.

Zawodników wybieramy do składu zawsze w poniedziałek na cały tydzień! Zmian w składzie można dokonywać w ciągu tygodnia ale skutek one będą miały dopiero po zakończonym tygodniu.

Nie ma limitów gier (np. 82 na pozycje) gdyż w systemie ustawiania składu na cały tydzień nie ma takiej potrzeby.

Zawodnik uzyskuje nową pozycję po rozegraniu przez niego 5 gier na tej pozycji w rzeczywistości.

 

2) Przebieg gry i punktacja.

Gra w systemie H2H opiera się na tym, że 10 wybranych graczy z naszej drużyny gra przez jeden tydzień (poniedziałek-niedziela wg NBA schedule) z 10 graczami konkretnego przeciwnika. Zliczane są ich statystyki – te, które zaliczyli w rzeczywistych meczach. Za każdą wygraną kategorię (liczy się 8 kategorii: PKT, ZB, AS, ST, BL, FG% FT% trafione rzuty za 3PT) otrzymuje się punkt. Na koniec sezonu regularnego (trwa 18-19 tygodni) 8 najlepszych drużyn gra w Play off. Graczy do gry w danym tygodniu trzeba wyznaczyć najpóźniej 5 min przed pierwszym meczem w danym tygodniu.

 

3) Zmiana swojego składu.

a) branie graczy z listy wolnych agentów.

Jeśli ktoś z drużyny A wyrzucił swojego gracza (np. Lamar Odom) to można go brać z listy wolnych agentów. Jednak w składzie każdy ma tylko 15 miejsc, więc żeby kogoś wziąć to trzeba tez przynajmniej jednocześnie kogoś ze składu wyrzucić. Powiedzmy, że ktoś wyrzucił tego Odoma w poniedziałek. Do końca tygodnia (a dokładnie do niedzieli do godziny 18.00 czasu polskiego) można składać za niego oferty na wolnym rynku. Żeby go wziąć trzeba złożyć za niego ofertę w dolarach ($). Minimalna kwota to 1$. Maksymalna to 100$. W niedzielę o godzinie 18.00 pojawi się on w składzie tej drużyny, która da najwięcej. Ponieważ licytacja jest tajna, nie widać ofert innych graczy. UWAGA! Na branie graczy z listy wolnych agentów każda z drużyn ma na CAŁY SEZON 100$ (pomniejszone o przekroczoną kwotę wydaną w drafcie lub powiększoną o kwotę niewykorzystaną w drafcie). O drafcie napiszę za chwilę.

 

b) Trade'y – graczy pozyskiwać można też w drodze wymiany z innymi drużynami. Jednak pozostali gracze mają prawo wetowania trade’u, który uznają za nierówny. Jeśli co najmniej połowa menadżerów ligi zawetuje trade to on nie dochodzi do skutku.

 

4) Jest to liga keeper - dla tych co są naprawdę zainteresowani i pograliby dłużej niż tylko 1 sezon.

Chodzi o to ze można zatrzymać do 5 graczy na kolejny sezon, jednak nie za darmo (będzie to miało pewne skutki w przyszłości).

Nie wszystkie opcje da się ustawić na stronie ESPN, dlatego też podstawowym narzędziem komisarza ligi jest Excel.

 

Specyfiką tej ligi jest konieczność umiejętnego managerowania swoją drużyną. Z związku z tym mamy:

A) konkretny budżet do wykorzystania na draft 150$ na drużynę oraz

B) nieprzekraczalny budżet w ciągu sezonu (salary cap) 200 $ na drużynę. Dodatkowe 50 $ dotyczy sytuacji gdy ktoś w wyniku tradów i add/dropów w trakcie sezonu przekroczy budżet 150 dol, ale 200 przekroczyć nie może.

C) draft jako aukcja

Przez pierwsze 2 sezony można zatrzymać do 5 tych samych zawodników. Jeśli będziemy chcieli zatrzymać np. wade'a na 3 i kolejne sezony to trzeba będzie do niego dopłacić. Np. powiedzmy że wylicytowałem Wade'a w drafcie za 30 dol. za sezon 1 i 2-gi będzie u mnie grał za sumę po 30$. Po drugim sezonie muszę zdecydować czy chcę go podpisać na dłużej czy nie. Jeśli nie to może u mnie zostać na 3-ci sezon też za 30 dol ale potem musi odejść. Jeśli chce żeby został to juz po 2-gim sezonie muszę go podpisać na minimum 2 a najdłużej na 4 lata. Jeśli na 2 lata to za 3-ci i 4-ty rok będzie on mi obciążał budżet w każdym roku o 40 dol (30 + 10). Jeśli bym go podpisał na 3 lata to wtedy każdy rok kosztuje mnie 45 dol, a jeśli na 4 lata to 50 dol. Po tym okresie max 6 sezonów (2 pierwsze za 30$ + max 4 kolejne sezony) - musi ode mnie odejść. Chodzi o to żeby już na początku gry jak ktoś weźmie naszego ulubionego gracza żebyśmy jeszcze w trakcie jego kariery mieli możliwość go podpisania najpóźniej za 6 lat. Pytanie czy ktoś tyle będzie trzymał gracza, który sam jeden będzie wart prawie 1/3 budżetu. Przecież żeby mieć 15 graczy w składzie to jakoś trzeba się w tych 150 dol zmieścić.

 

I teraz dochodzimy do draftu. Forma draftu to auction draft - aplikacja na stronie ESPN. Wygląda to identycznie jak na Yahoo.

 

Po sezonie każdy zgłasza do 5 graczy których chce zatrzymać na kolejny sezon za $ które zapłacił za nich w drafcie. W drafcie za rok ci gracze nie będą licytowani (bo nie będą z free) ale tez jeśli ktoś sobie zatrzyma 5 graczy za łączą sumę np..100 dol to w drafcie do wydania zostanie mu juz tylko 50. i w tym cała zabawa ma być żeby dobrze kalkulować. Nawet lebron nie jest pewnie wart 60 dol. itd.

 

Jeśli ktoś chciałby dołączyć - poproszę o PW :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano! Jak się okazuje jestem jedynym graczem, który gra na obu portalach. Polecam spróbować bo każdy ma jakieś plusy i minusy. Osobiście bardziej lubię yahoo, ale to pewnie kwestia dłuższego stażu. Liga budżetowa na ESPN to super zabawa do tego stopnia, że yahoo wprowadziło ją w tym sezonie ;)

 

Pozdrawiam i zachęcam do rywalizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, w lidze H2H jest na razie 7 osób, zostały jeszcze przynajmniej 3 miejsca :)

 

W lidze ROTO jest 8 drużyn, więc co najmniej 2 miejsca są jeszcze wolne :)

 

Wiem, że ESPN nie cieszy się popularnością. Ale wydaje mi się że wynika to też z tego, że nie każdy próbował grać na ESPN (no i że Yahoo ma dłużej fantasy NBA). Ja np. nigdy nie grałem na Yahoo, ale w tym roku dołączyłem i zaczynam się przyzwyczajać. Tak czy siak - zapraszam do obu lig.

 

Tu można sobie podejrzeć parametry ligi H2H:

http://games.espn.go.com/fba/leaguesetup/settings?leagueId=47435

 

A tu ROTO:

http://games.espn.go.com/fba/leaguesetup/settings?leagueId=94933

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lidze ROTO zostało 1 miejsce.

 

W lidze H2H potrzebujemy jeszcze przynajmniej 2 graczy. (nie wszyscy zaproszeni się zalogowali).

 

Draft w lidze H2H jest 25.X. o 20.00

 

Draft w lidze ROTO jest 23.X. o 20.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie kontynuujemy rozgrywki, z tym, że dla ligi H2H będzie to piąty sezon. Liga H2H to liga keeper. Liga ROTO to liga nie-keeper, ale odnawialna co roku. W obu ligach draft jest w formie aukcji - jeśli miało by to kogoś zachęcić :) Więcej informacji i regulamin w postach powyżej.

 

Serdecznie zapraszam

 

Radek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy jeszcze 1 osoby do ligi H2H, draft w niedzielę 18.12 - godzina jest w trakcie ustalania (16.00 lub 21.00).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jeszcze jedna osoba do ROTO. Draft w ten czwartek 22.12.2011 godzina 23.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie zapraszam do dwóch lig na ESPN - ligi keeper w systemie H2H i ligi ROTO. W obu przypadkach draft jest w formie aukcji. Bliżej obie ligi scharakteryzowane są w pierwszych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ciągle szukam, zwłaszcza do ligi H2H keeper. Jeśli jesteś chętny to poproszę mail na PW, to wyślę Ci zaproszenie i szczegóły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w zeszłym roku liga H2H keeper miała 10 GMów, w tym roku (2013/14) przydałoby się jeszcze dwóch, chętnych proszę o PW. Zasady w pierwszych postach. W lidze są sami doświadczeni gracze, żadnych pierwszoroczniaków. Wstępnie draft 11.10 (piątek) godzina 21:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rozumiem, że nie ma chętnych, bo w piątki ciężko pogodzić draftowanie z imprezowaniem ;)

 

A tak na serio - draft ligi H2H przełożyliśmy na 11.10 (niedziela) na godzinę 21.00 (aukcja). Ciągle poszukiwane są 2 osoby z doświadczeniem w Fantasy.

 

Poszukuję także chętnych do ligi ROTO - tutaj mogą być żółtodzioby, draft 17.10 (czwartek) godzina 21:00 również w formie aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KNT, do roto możesz wjeżdżać, do draftu jest jeszcze trochę czasu, musisz mi najwyżej godzinę przed draftem dać znać że nie możesz draftować, żebym ewentualnie zdążył Cię z ligi skasować.

 

Odnośnie H2H - ludziska - naprawdę nie znajdzie się nikt, kto:

1) choć rok grał już w fanatasy,

2) lubi draft w formie aukcji

3) lubi format H2H i ligi keeper,

4) ma czas w tą niedzielę wieczór (godzina 21.00)? Część graczy jest już zatrzymanych jako keepersi, więc draft nie powinien potrwać dłużej niż 1,5-2 ha.

Ta liga wymaga naprawdę niewiele czasu - add dropy są raz na tydzień i wystawia się skład też od razu na cały tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany dołączeniem do polskiej ligi fantasy. Jakieś ligi gdzie wciąż trwa rekrutacja na ten sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie - szukam dwóch chętnych do ligi H2H keeper, która gra już kolejny sezon - zasady są podobne, jak w tej lidze ROTO:

viewtopic.php?f=51&t=195

 

Poszukuję także chętnych do ligi ROTO (to już nie jest keeper) - tutaj potrzeba 5-7 chętnych. Wszystkie zasady we wcześniejszych postach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×