Skocz do zawartości
cieglo

Rozgrywki h2h - zasady

Jaki waiver preferujesz?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki waiver preferujesz?

    • a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
      4
    • b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
      13
    • c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
      16
    • d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
      4


Polecane posty

W tym temacie będą aktualizowane zasady wg których gramy w naszych podstawowych rozgrywkach w formule h2h (nie dotyczy pozostałych lig, które mogą mieć inne ustawienia w poszczególnych obszarach).

 

Awanse/spadki: do wyższej ligi awansują 3 najlepsze drużyny wyłonione po PO; do ligi niższej spadają również 3 drużyny, które zajmą w tabeli, po RS, 3 ostatnie miejsca

 

Play-off: gramy systemem 8 drużyn w PO, jak w NBA. Seed 1 gra z seedem 8, 2 z 7 itd. Drużyny zajmujące pozycje 9. i wyżej po RS odpoczywają i czekają na kolejny sezon :)

 

Limity FA: obowiązuje zasada waiver priority. Zawodnicy wyrzuceni z drużyny spędzają na waiver 1 dzień po czym trafiają do drużyny z najwyższym priorytetem.

 

Statystyki, składy:

- pozycje w drużynach: PG, SG, G, SF, PF, F, C, Util, BN, BN, BN, BN, BN,

- kategorie statystyczne: Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)

 

Inne ustalenia będą sukcesywnie aktualizowane. Komisarzy poszczególnych lig w przedmiotowej formule uprasza się o dostosowanie zasad do opisanych powyżej. W razie wątpliwości - temat należy poruszyć w odpowiednim wątku lub pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja w kwestii formalnej.

Waiver jednodniowy to raczej nie jest rozwiazanie masowych łapanek.

Jeśli rotuje spora ilością zawodników to:

wyrzucam np 5 bo jutro nie graja i oni staja sie waiverami.

no i co z tego jesli jutro nie graja i pewnie i tak nikt ich na jutro nie bedzie potrzebowal

a np pojutrze juz nie sa waiverami

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle, ale moim zdaniem to nie rozwiazuje problemu

Chyba ze przyjmujemy ze problemu nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie do konca Nalesnick, bo gracz stajac sie waiverem nie bedzie do 'wyciagniecia' od razu i bedzie mozna sie po niego ustawic w 'kolejce'. Dojdzie tu rozkminka czy warto tracic na takiego gracza wysoki numer waivera czy czekac az stanie sie FA... Ale jesli tak bardzo Wam zalezy na ucięciu rotowania FA to mozna zrobic tez waiver 2 dniowy, tyle ze czy to tak naprawde cos zmieni...? Przy tej ilosci managerów bedzie jeszcze dosc sporo wartosciowych FA na rynku i bedzie mozna dalej 'dopychac' sklad tymi nie-waiverami.

Swoja droga nie rozumiem za bardzo czemu wam to tak bardzo przeszkadza? Jest to tak jakby jeszcze jedna opcja i taktyka gry. Kazdy moze wybrac taka, jaka najbardziej mu odpowiada. Tak jak juz wielokrotnie pisalem jest to tez mozliwosc jakiejs tam rekompensaty mniej udanego draftu czy kontuzji które jak wiadomo moga przydarzyc sie kazdemu... Moim zdaniem jest to element ktory uatrakcyjnia i wyrownuje poziom gry. Naprawde, kazdy moze sprobowac - nie ma sie czego bac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet 3 dni to malo

 

Pitrekk: sam wiesz ze to nie uzupelnianie skladu tylko rotacja by miec obstawione wszystkie pozycje.

Jesli waiver bylby conajmniej 3 dniowy to nie bardzo oplacaloby Ci sie zmieniac 5 zawodnikow na naprawde cienkich bo nie wiadomo kiedy by oni do Ciebie wrocili.

jesli juz mamy ograniczac lapanki to waiver conajmniej 5 dniowy i bedzie spokoj.

Owszem, Ci lapankowcy ogranicza normalnemu graczowi wyciagniecie ciekawego gracza, ale wowczas jesli beda to robic rzadko to raz na miesiac z nr 1 na pewno cos ciekawego znajda.

A lapankowcy beda mieli mocno ograniczone "lapankowanie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze grałem z waiverem wynoszącym 2 dni i to jest najbardziej optymalna ilość. Choc wczytałem się w argumenty nalesnika, za nic w świecie nie mogę ich zrozumieć. Czekanie 5 dni z niepewnoscią czy gracz do mnie trafi czy nie uważam za zbyt długie, a 2 dni są wystarczające, żeby każdy mógł wejsc na yahoo i zanalizował, czy opłaca mu się marnować waivera cxzy też nie.

Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to grałem już w ligach z limitem i bez limitu ruchów w sezonie, ale zawsze z waiverem. Brak limitu preferuje graczy, którzy są w stanie poświęcić na grę większą ilość czasu [dlatego ja zawsze będę za limitem :P ]. Limit trochę wyrównuje szanse, bo bardziej liczy się strategia długoterminowa, a nie codzienne mozolne ciułanie każdej zbióreczki leszczami typu B.Bass. Oczywiście reguły są jednakowe dla wszystkich i zaczynając grę każdy je akceptuje, więc nie ma o co robić hałasu, ale ja zawsze będę optował za limitem [najlepiej sezonowym, choć tygodniowy też jest ok].

 

Inna sprawa, która jest już ustalona [czytałem wcześniejszą dyskusję w innym wątku, ale powiem swoje zdanie na przyszłość] to playoffy. To jest to co najczęściej zniechęca do formuły H2H. Można mieć świetną drużynę przez cały sezon i być bezkonkurencyjny, a polec sromotnie w PO bo przez ostatnie tygodnie Popovich daje odpocząć Duncanowi czy jak w zeszłym sezonie LBJ odpuszcza 5 czy 6 ostatnich meczów. Zgadzam się, że jest to nie fair, dlatego formuła 6+6 jest IMO lepsza. Daje jakiś bonus drużynom, które były lepsze w sezonie, bo niestety playoffs w fantasy to trochę loteria, właśnie przez pauzowanie gwiazd w końcówce sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.

No to zapytaj najlepszych w tych łapanakach.

Czasami jeden gracz potafil odejsc, wrocic, odejsc i wrocic

Rotacja po 20 wymian na tydzien.

Nie upieram sie przy niczym, bo znam te metody ale nie uwazam ich za zgodne z duchem rownej rywalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś mimo to, z lekka reke wywali 5 graczy i weżmie za nich 5 innych - śmiało mogę powiedzieć mu: powodzenia. Oni bowiem nie powinni wrócić do niego już nigdy.

No to zapytaj najlepszych w tych łapanakach.

Czasami jeden gracz potafil odejsc, wrocic, odejsc i wrocic

Rotacja po 20 wymian na tydzien.

Nie upieram sie przy niczym, bo znam te metody ale nie uwazam ich za zgodne z duchem rownej rywalizacji.

Nie, no, to jasne, że sa niezgodne z duchem gry.

Ale jak wywalisz, załózmy Wade'a na FA, to kto inny z chęcia z tego skorzysta, biorąc go z waivera, a Ty nie bedziesz miał fizycznej możliwosci temu zapobiec. Owszem, nastepnie równiez ta osoba moze to samo zrobić, to weźmie go inna osoba i tak Wade będzie wędrował od osoby do osoby. Az trafi do tego usera, komu nie wpadnie nigdy do głowy wywalic go na FA po to tylko, zeby zarobic z 2 asysty wiecej grajac takim livingstonem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wade to zly przyklad.

Mówię tu raczej o graczach z trudem łapiących się w podstawowych składach naszych graczy ligowych (w 13-sto osobowych składach).

Ale mając np ścisłą ósemke, piątką graczy ciągle rotuje, by codziennie mieć obsadzone wszystkie pozycje. Jeśli np takim graczem u mnie był Rasual Butler to jesli gral w poniedzialek to był w składzie, na wtorek go wymieniam, bo niegra wiec wchodzi na waivera. W srode tez nie gra a jest juz w FA.

W czwartek gra wiec go spowrotem łapię. Ryzyko że ktoś inny jest niewielkie bo tak jak wspomniałem są to gracze nie łapiacy się w 13-stoosobowych "naszych" składach.

W czym zatem jednodniowe waivery ograniczą "łapanki"?

Moim zdaniem ten rodzaj "łapanki" który ja uprawiałem nie będzie w żaden sposób ograniczony przez zaproponowany przez cieglo system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wade to rzeczywiscie chybiony przykład. Jeśli jednak tak bardzo zależy Wam na ukróceniu tych jak to Naleśnik mówi "łapanek" to myśle, że nierozsądne byłoby robienie tego przy pomocy 5 dniowych waiverów. Zupełnie zabiło by to grę. Wyobraź sobie czekanie na gracza prawie tydzien...

W takim wypadku być może wartałoby zrobić limit powiedzmy 7 zmian na tydzień (jedna zmiana dziennie to uważam rozsądna ilość) i zostawic waiver 1 dniowy.

 

ps. jeszcze odnośnie 'nabijania sobie asyst livingstonami' to po raz kolejny przypomne, że taki 'livingston' oprócz 3 asyst może Ci także ofiarować 2/12 z gry oraz 5 strat wiec to nie jest takie proste - wywalasz 5 graczy, na ich miejsce bierzesz pierwszych lepszych 5 ogórków i wygrywasz lige h2h...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pitrekk, ale nie ma się co licytować

Pewnie, że ma to swoje minusy, ale ...

Jak bogans wygrał ligę?

Jak ja czy Ty wygrywaliśmy w RS i PO z najlepszymi?

Masz odpowiedź, że raczej warto było.

 

A co do waiverów czy limitu, to bardziej doświadczeni ode mnie pisali, że waiver załatwi wszystko.

Może niech się oni wypowiedzą, jak to widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wade to był tylko przykład :P. Równie dobrze można wstawic za niego każdego innego gracza :8

Mowa o Rasualu Butlerze. Akurat taki gracz nic wielkiego nikomu nie zrobi, wiec jesli ktos chce go wpierw wywalac, a potem brać z FA (bo chetnych na niego zeby go wziaśc z waivera pewno nie bedzie), to niech to robi. Nie tacy zawodnicy wygrywają ligę :D

Sytuacja juz jest inna jesli chodzi o graczy typu Collison, Speights, Holiday, Varejao itp. Ale czy nie bedzie zbytnim ryzykiem wywalac tak istotnego zawodnika tylko dlatego, że nie zagra w danym dniu? W przypadku waiverów 2-dniowych (bo tak jest najbardziej optymalnie) niemal wszyscy userzy mogą w tym czasie wejsc na yahoo i zerknąc, że oni są waiverami. Z checia takiego kogos ktoś łyknie, nawet jesli taki zawodnik w dniu, w którym aktywujemy go do składu nie zagra. Zagra za to w nastepnym i nadziobie niezłe statystyki.

Pitrekk słusznie napisał o zawodnikach typu wspomniany livingston. Cóz z tego, że 3 razy fuksiarsko uda mu sie zaliczyc asyste, skoro moze narobic tez tez strat i zagrac na fatalnej skutecznosci? Wiec własnie z tego wzgledu granie wszystkim co żyje nie do konca moze sie opłacić. W h2h wazna jest też taktyka. Jesli potrzebujemy bloków czy zbiórek, wystawiamy Szaka. Ale jeśli potrzebujemy poprawy wskaźnika rzutów osobistych, no cóz, w tym to sie nam Szak raczej nie przyda :)

 

A w rotowaniu najsłabszych zawodnikow typu rasual butler nie widzę nic złego. To jest tez element taktyki. Choc ja osobiscie jak wywalam typka to nie po to, by brac go z powrotem. A wiem, co mówie, bo jedyną moją edycję jeszcze na forum e-basketu udało mi się wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do waiverow to uwazam, ze jednodniowy waiver jest jak najbardziej ok. Zupelnie nie rozumiem dlaczego twierdzicie, ze czeste wymiany to "zapychanie dziur". Jesli uwazacie, ze odpowiednie rotowanie skladem nie jest zgodne z duchem gry (cokolwiek kryje sie pod tym enigmatycznym stwierdzeniem) to proponuje Wam sprobowania tej taktyki i zobaczymy czy przelozy sie to na polepszenie waszych wynikow. Z doswiadczenia wiem, ze osoby ktore rotuja skladem zajmuja w ligach zarowno wysokie miejsca jak i miejsca w koncowce stawki, bo tak samo jak we wszystkich innych "taktykach" wazne jest to czy poprostu robisz cos dobrze czy odstawiasz fuszerke. Poza tym rotowanie skladem jest mocno ryzykowne bo oprocz statystyk, w ktorych nabijasz punkty (PTS, REB itp.) to rowniez masz wiecej strat i prawie pewne ze spadnie Ci % rzutow, a wiec trzeba umiec to odpowiednio zbalansowac. Poza tym aby czesciej rotowac zawodnikow trzeba zdecydowac sie na zrzucenie kilku graczy od siebie (najczesniej wyzej notowanych niz dobierany waiver), ktorzy moga byc bardzo lakomym kaskiem dla kogos kto gra taktyka mniejszej rotacji, a wiec jest to dodatkowe ryzyko.

Podsumowujac, rozumiem ze na sprawe waiverow mozna miec rozne spojrzenie, ale nie piszcie, ze jak ktos rotuje skladem to nie gra z duchem gry bo jest to nie prawda, dla mnie zabijaniem ducha gry jest wlasnie wprowadzanie kolejnych niepotrzebnych ograniczen. Natomiast jesli ma to byc jak ktos napisal tak zwanym "wyrownaniem szans" bo ktos poswieca na gre mniej czasu, to moze ustawimy opcje, ze wogole nie mozna zmieniac zawodnikow...wtedy dopiero bedzie sparwiedliwie!!! Zrobimy sobie draft, a pozniej bedziemy tylko ustawiac sklad na dany dzien...

 

Pozdro,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa :)

 

Uwazam, ze ograniczanie rotacji skladem jest z obiektywnego punktu widzenia niesprawiedliwe, bo dlaczego ma byc tak, ze preferujemy graczy, ktorzy wola taktyke mniejszej rotacji?????

Przeciez przy opcji swobodnej wymiany kazdy moze grac taka taktyka jaka chce, jesli nie chcesz wybierac i jestes nieomylny w drafcie to przeciez nie musisz robic zadnych zmian przez caly sezon...

Dlatego stanowczo nie zgadzam sie na wydluzenie okresu waiverow ponad 1 dzien!!!!!!

 

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamietam, to Ty Żmija też byłeś jednym z rotujących graczy w naszej lidze.

Tylko, że różnimy się tym, ze ja o tym otwarcie piszę a Ty czarujesz.

Jesli przyjęlibyśmy brak ograniczeń to ok. Ale na tym juz głosowaliśmy i przegłosowaliśmy.

Teraz ustalamu stosowną formułe a jeśli miałaby ona ograniczać masowe łapanki to waiver jednodniowy na pewno tego nie zrobi.

I jeszcze tylko mały szczegół - jeśli w ankiecie byłeś za brakiem jakichkolwiek ograniczeń to po co się teraz udzielasz?

No chyba że się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spytajcie, jak bogans wygrał ligę?

 

no to ja pytam bo nie pamietam :)

chyba normalnie wygralem :R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ankiecie bylem za brakiem ograniczen i nie wiem o co Ci chodzi z tym czarowaniem? Bo po pierwsze sam sie teraz wypowiadasz na forum na ten temat a jesli sie nie myle w ankiecie rowniez wziales udzial, a po drugie ja otwarcie stwierdzam, ze preferuje rotacje skladem jednak w odroznieniu od Ciebie nie zamierzam komus narzucac tego jaka taktyka ma grac bo przy opcji swobodnej wymiany (ewentualnie 1 dniowego waivera) kazdy moze grac taktyka taka jaka mu pasuje. Idac Twoim tokiem rozumowania ja moglbym powiedziec ze gracze ktorzy poswiecaja na gre mniej czasu i malo rotuja skladem "zabijaja ducha gry" bo sa za malo zaangazowani...

 

Wiec jak zamierzasz mi wypominac, ze teraz pisze na forum a wzialem udzial w ankiecie to jest to ewidentna hipokryzja z twojej strony.

 

Tyle w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedna sprawa :)

 

Uwazam, ze ograniczanie rotacji skladem jest z obiektywnego punktu widzenia niesprawiedliwe, bo dlaczego ma byc tak, ze preferujemy graczy, ktorzy wola taktyke mniejszej rotacji?????

 

Ale po co popadać w skrajności. Przecież nikt nie chce wyeliminować calkowicie możliwości rotowania. Ustawienie jakiegoś rozsądnego limitu daje szanse i jednym i drugim. W tej chwili tylko jedna opcja jest uprzywilejowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak zamierzasz mi wypominac, ze teraz pisze na forum a wzialem udzial w ankiecie to jest to ewidentna hipokryzja z twojej strony.

Nie wypominam tylko u swiadamiam innym.

Jeśli ja byłbym za np zmniejszeniem ligi i by mnie przeglosowali to nie powtarzałbym swojej argumentacji, jak juz bym wiedział ze przegłosowano jej niezmniejszanie.

A Ty tak robisz.

Większość zdecydowała żeby ograniczyć "chore" rotowanie no to Ty teraz głosujesz za jednodniowym waiverem, wiedząc (albo udając że nie wiesz) że to nic nie zmieni i nadal rekordziści będą mieli po 30 zmian na tydzień.

 

bogans: a Ty jeśli się nie mylę w trakcie sezonu nie rotowałeś a w PO czy tylko w finałach właśnie ta taktyka mocno Ci pomogła zwyciężyć - czego Ci jeszcze raz gratuluje.

Ale Panowie i Panie - jeśli zdecydowaliśmy się na jakieś ograniczanie "rotacji" to niech to będzie ograniczanie a nie czarowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co "placek" wkur... mnie juz tym swoim pisaniem, ze moje wypowiedzi na forum to jakies czarowanie czy jak to tam sobie nazywasz. Nie wiem czy wiesz ale forum sluzy wlasnie do tego, zeby sie na nim wypowiadac. Nie mam nic przeciwko glosowaniu i jego wynikom, ale czym innym jest wypowiedzenie sie na temat jakiejs opcji rotacji a czym innym pisanie, ze osoby ktore duzo rotowaly wygraly czy osiagnely jakis tam wynik tylko dlatego ze "zapychaly dziury" a wszyscy inni biedni i uczciwi, ktorzy wedlug Ciebie grali wedlug "ducha gry" sa tym faktem pokrzywdzeni.

Mam juz w dupie czy bedzie rotacja bez limitu czy poprostu wybierzemy zawodnikow w drafcie i juz tak zostanie do konca sezonu (pewnie w twoim mniemaniu byloby to opcja idaca najbardziej z "duchem gry"), wiem tylko ze moim celem numer jeden na ten sezon jest znalezienie sie w tabeli powyzej ciebie i udowodnienie ci, ze nie wazne jaka opcje wybierzemy to i tak skopie ci dupe!!!

 

Wszystkich innych poza panem "plackiem" pozdrawiam i zycze udanego i ekscytujacego sezonu i nie wazne jaka opcje ustawien ligi wybierzemy, niech wygra najlepszy!!!

 

Pozdro,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiem tylko ze moim celem numer jeden na ten sezon jest znalezienie sie w tabeli powyzej ciebie i udowodnienie ci, ze nie wazne jaka opcje wybierzemy to i tak skopie ci dupe!!!

 

Wszystkich innych poza panem "plackiem" pozdrawiam i zycze udanego i ekscytujacego sezonu i nie wazne jaka opcje ustawien ligi wybierzemy, niech wygra najlepszy!!!

... POD WARUNKIEM ŻE TO NIE BĘDĘ JA :D

Żmija, wyluzuj

nie ja podjąłem taką decyzję a Tobie próbuję tylko coś wyjasnić

czyż nie po to jest forum?

czy po to by "wkur... czy kopać dupy"?

Nie umiesz się wysłowić to nie pisz nic.

A takie chamskie odzywki zostaw dla kolegów.

Wcale mnie nie obraził Twój poziom, ale wypada uszanowac innych, którzy też to czytają.

Chcesz kopać komuś .... to kop. Ale kop a nie się tym przechwalaj.

 

Kurde, co Ci ludzie tacy nerwowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kurde, co Ci ludzie tacy nerwowi?

 

I bardzo dobrze! :) Dopóki nie będzie to "Walcie się, nie gram z wami" to ja jestem za takim trash talk'iem. Nawet pieniądze nie są lepszą motywacją do gry niż złość na przeciwnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×