Skocz do zawartości
cieglo

Rozgrywki h2h - zasady

Jaki waiver preferujesz?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki waiver preferujesz?

    • a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
      4
    • b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
      13
    • c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
      16
    • d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
      4


Polecane posty

Moim zdaniem piłka jest krótka. Opcja która wygra w ankiecie jest opcja obowiązującą i konczymy tą epopeję... Robienie kolejnej ankiety, do poprzedniej ankiety, która wynika z poprzedniej ankiety to już chyba lekka przesada... Rejs mi sie przypomina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z pitrkkiem, poza tym nie wiem czy kompromis w tej sytuacji to najlepsze rozwiązanie. Po to zrobilismy tą ankiete, zeby ona o czyms zdecydowała. Bo jesli zdecydujemy sie na salomonowe rozwiązanie, to ta ankieta straci rację bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głosujemy do niedzieli włącznie. W poniedziałek rano zmieniam ustawienia zgodnie z wynikiem - w lidze budżetowej oraz drugiej podstawowych rozgrywek. Będę prosił o dokonanie tego samego w lidze 1. oraz 3. przez odpowiednich komisarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buahaha bardzo mi sie "podoba" rozumowanie kolegi (oczywiscie poparte przez nalesnika), ze opcja posrednia miedzy 1-dniowym waiverem z limitem 5 zmian i 2-dniowym waiverem bez limitu dala mu w sumie 2-dniowy vaiver z limitem 5 zmian. Idac dalej Twoim tokiem rozumowania moznaby rownie dobrze uznac, iz opcja posrednia jest 1-dniowy waiver bez limitu...

 

Panowie skonczmy juz ta farse, bo mowienie ze chcemy zeby bylo bardziej sparwiedliwie jest poprostu smieszne. Jesli podstawowym celem jest fakt aby kazdy mogl wziasc dowolnego zawodnika z free agents i nie chcemy zeby musial wstawac o 6 rano zeby to zrobic przed innymi to wystarczy ustawic 1-dniowy waiver i to zupelnie wystarczy. Jesli natomiast naszym (Nalesnika) celem jest aby ograniczyc mozliwosc doboru strategii i sposobu gry to mozemy wprowadzac dluzsze waivery i limit zmian. Uwazam ze sprawia to ze gra bedzie mniej "grywalna" i bedzie preferowac tych ktorzy tych zmian robia malo (tylko ze w odroznieniu od kolegi Nalesnika ja nie oceniam czy to dobrze czy zle). Tak jak pisalem zgadzam sie i widze sens w 1-dniowym waiverze bo wtedy niewazne jaka taktyka sie gra (duzo czy malo zmian) to kazdy ma rowne szanse na realizowanie wlasnej strategii, kazde inne rozwiazanie z wiekszym limitem jest juz ograniczaniem opcji swobodnego wyboru taktyki!!!

 

Pzdr,

ZMIJA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buahaha bardzo mi sie "podoba" rozumowanie kolegi (oczywiscie poparte przez nalesnika), ze opcja posrednia miedzy 1-dniowym waiverem z limitem 5 zmian i 2-dniowym waiverem bez limitu dala mu w sumie 2-dniowy vaiver z limitem 5 zmian. Idac dalej Twoim tokiem rozumowania moznaby rownie dobrze uznac, iz opcja posrednia jest 1-dniowy waiver bez limitu...

 

Ech.., poczucie humoru upada w społeczeństwie... Po to dałem emotikon, żeby było widać że to żart.

 

Panowie skonczmy juz ta farse, bo mowienie ze chcemy zeby bylo bardziej sparwiedliwie jest poprostu smieszne. Jesli podstawowym celem jest fakt aby kazdy mogl wziasc dowolnego zawodnika z free agents i nie chcemy zeby musial wstawac o 6 rano zeby to zrobic przed innymi to wystarczy ustawic 1-dniowy waiver i to zupelnie wystarczy.

 

1-dniowy waiver da Ci tylko tyle, że nie będzie można wziąć tego samego zawodnika od razu. Ale że zawodników jest sporo, więc rotować będzie można tak czy owak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1-dniowy waiver da Ci tylko tyle, że nie będzie można wziąć tego samego zawodnika od razu. Ale że zawodników jest sporo, więc rotować będzie można tak czy owak.

Gerard, on to wszystko wie. Tylko udaje takiego niekumatego, coby przeforsować swoją opcję.

Jak wspominałem nie raz, mogę grać rotując - umiem i mam czas.

Nie każy jednak ma tyle czasu stąd pomysł o ograniczeniach.

Zmijor: napisze setny raz: nie czaruj o jakiejkolwiek taktyce.

Taktyka rotujacego jest jedna - obsadzić codziennie wszystkie pozycje "byle kim".

No i najważniejsze: odstosunkuj sie ode mnie - bo może tylko ja z Tobą wymieniam poglądy, ale głosuje już wielu graczy a nie ja sam. Ich się czep jak nie masz kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie ale jednak: wygrywa opcja waiver 1 dzień + limit 5 zmian na tydzień. Proszę o odpowiednie ustawienie zasad w ligach 1. (Andrew23) oraz 3. (bulek).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, a ja już zmieniłem - no cóż, najwyzej sie zmieni powtórnie :)

 

Tak de facto to we mnie nie uderza ani jedna ani druga opcja, wiec, żebym sie miał nad jedną z nich odwoływać do Pana Boga i ONZ, to wole dac na wstrzymane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Remis był po czasie. Głosowanie - jak pisałem - było do końca ubiegłego tygodnia. Zostajemy przy tym co wyżej ogłosiłem.

 

Jeśli chodzi o zmiany: daily - today.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia awansów w przypadku absencji

 

W przypadku kiedy w bieżącym sezonie gry w danej lidze nie potwierdzi uczestnik z zeszłego sezonu niedobory uzupełniamy zgodnie z następującym algorytmem:

1. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z ligi niższej

2. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej

3. Druga w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z ligi niższej

4. Druga w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej

5. W przypadku większych braków kontynuujemy obsadzanie wolnych miejsc zgodnie z powyższym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

 

Zasady dot. waivera

 

1. 1 dzień

2. Limit 5 zmian na tydzień.

 

Kolejność wyborów w drafcie

 

Losowo, znana kilkanaście minut przed rozpoczęciem draftu.

 

Wetowanie trejdów

 

Zasady wetowania trejdów pozostają w gestii komisarza ligi. To on/ona ustala obwiązujący model: ręczna kontrola komisarza bądź głosowanie managerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z zasad - na obrazku. Pozycje zaznaczone ramką - zależne od danego komisarza (dowolność), reszta - identycznie w każdej lidze w rozgrywkach h2h.

2zfqx5e.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zasad związana z reorganizacją ligi. Jeżeli wybrane punkty wzbudzają wątpliwości, proszę o ich opisanie w pw zaadresowanym do mnie oraz goozmana.

 

[warning]Kwestia awansów w przypadku absencji (w związku ze zwiększeniem liczby spadków w ligach wyższych z 3ech do 4ech)

 

W przypadku kiedy w bieżącym sezonie z gry zrezygnuje lub nie potwierdzi udziału uczestnik z zeszłego sezonu niedobory uzupełniamy zgodnie z następującym algorytmem:

1. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej (lub drużyny na poziomie lig II). Przy porównywaniu drużyn z tego samego poziomu drzewka pierwszeństwo daje lepszy bilans sezonu zasadniczego. Kolejnym tiebreakiem będzie większa aktywność ligi / użytkownika na forum.

2. Najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z ligi niższej z lepszym bilansem sezonu zasadniczego. Kolejnym tiebreakiem będzie większa aktywność ligi / użytkownika na forum.

3. Druga w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z ligi niższej

4. Kolejna najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała utrzymać się bezpośrednio w lidze wyższej (lub drużyny na poziomie lig II). Przy porównywaniu drużyn z tego samego poziomu drzewka pierwszeństwo daje lepszy bilans sezonu zasadniczego. Kolejnym tiebreakiem będzie większa aktywność ligi / użytkownika na forum.

5. Trzecia w kolejności najwyżej sklasyfikowana drużyna, która nie zdołała uzyskać bezpośredniego awansu z ligi niższej

W przypadku większych braków kontynuujemy obsadzanie wolnych miejsc zgodnie z powyższym

 

UWAGA:

W przypadku kiedy z gry zrezygnuje drużyna z ligi niższej, która wywalczyła awans bezpośredni do ligi wyższej - awans przechodzi na kolejną drużynę z tej ligi wg miejsc zajętych na koniec sezonu.[/warning]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja zasad na ten sezon:

- PO rozpoczynamy w tygodniu 20 - wybieramy w opcjach ustawienie Week 20, 21 and 22 (8 teams)

- nie wprowadzamy slotu IL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×