Skocz do zawartości
cieglo

Rozgrywki h2h - zasady

Jaki waiver preferujesz?  

37 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki waiver preferujesz?

    • a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzień
      4
    • b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian
      13
    • c) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień
      16
    • d) waiver 1 dniowy + bez limitu zmian
      4


Polecane posty

Gość

bogans: a Ty jeśli się nie mylę w trakcie sezonu nie rotowałeś a w PO czy tylko w finałach właśnie ta taktyka mocno Ci pomogła zwyciężyć - czego Ci jeszcze raz gratuluje.

 

jakbym nie rotowal to bym przegral z rotujacym :) takze rotujmy sie wszyscy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to wspominałem nie raz, uważam to za lekko niezgodne z duchem zdrowej rywalizacji.

Ale sam to stosowałem i gdyby przeszło, że rotujemy to OK.

Po to tylko poruszałem ten temat, by wszyscy mieli jasność i by wygrywanie odbywało się w duchu zdrowej rywalizacji.

Nawet rozpisałem dokładnie metodę, coby była wszechobecna jasność :D

Wtedy tak nie było - nasz miszcz RS z wielką przewagą tak był przywiązany do swoich graczy, że popłynął z graczami rotującymi.

No i teraz rozwiązanie z waiverem jednodniowym nie daje żadnego ograniczania tej rotacji.

Więc kto tu jest hipokrytą, Panie Żmija?

Albo ograniczamy z jakimś skutkiem (lepszym, gorszym), albo dużo mówimy, dodajemy PR i udajemy, że sprawa jest załatwiona.

A takiego mydlenia oczu nie cierpię i dlatego o tym piszę.

Oczywiście jeśli większość zdecyduje, że tak zostanie - podporządkowuję się większści.

W końcu zasady są równe dla wszystkich.

Tylko niech wszyscy mają świadomość na co się decydyją.

ufff, się rozpisałem :D

 

Edysia

Właśnie zajrzałem w skład Żmiji na koniec sezonu poprzedniego.

Tam jest właśnie super obraz na czym polegały rotacje.

I nie to żebym się go czepiał, bo miewałem podobnie ale chcialem pokazac tylko jakie zamieszanie roblismy w swoich skladach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak czytam o tym duchu zdrowej rywalizacji to już mi sie rzygac chce...

Nalesnick, nie trafiala do Ciebie moja argumentacja, nie trafia argumentacja zmiji ani jeszcze paru innych osob... Zastanów sie, może jak kilka ludziów pisze podobnie to jednak mają krztynę racji...?

 

Zmija I Bogans pod koniec finalu wypierdalali juz wszystkich najlepszych po to aby uciulac jeszcze kilka oczek. Z tego co pamietam to nawet Wade sie nie ostal:) Ale czy to tak źle??!! Dzieki temu byl zaciety final do konca! Lepiej byloby gdyby sie wszystko rozstrzygnelo po 4 dniach a w ostatnich gralo im po 1,2 zawodników? To byloby wg Ciebie zgodne z duchem zdrowej rywalizacji??

 

PS. DyrDyr przegral w pierwszej rundzie ze zmija 4-5 wiec wcale tak nie 'polegl'. Głownie stalo sie tak za sprawa odpoczynku najlepszych graczy przez PO (James, Jamison) a to już temat na zupełnie inna dyskusję pod tytułem "najwieksza wada formuły h2h".

 

Mi sie juz dłuzej tej jałowej dyskusji ciagnac nie chce. Niech Ciegło zdecyduje albo zrobmy jeszcze jedna ankiete np:

a) waiver 1 dniowy + limit 7 zmian / tydzien

b) waiver 2 dniowy + bez limitu zmian

c) limit 7 zmian na tydzien + no waiver

d) no waiver + no limit

e) waiver 1 dniowy + limit 5 zmian na tydzień

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ankieta stoi. Część opcji już była przegłosowana, ale z racji tego, że dyskusja rozgorzała na nowo - ponownie wystawiam wszystko na głosowanie.

 

Moim prywatnym zdaniem wprowadzenie limitów jest korzystne (głosowałem za 1 dzień waiver + 7 zmian na tydzień). Dlaczego? Uważam, że wpłynie to na ilość trade'ów w lidze. Trady nadają dodatkowego smaku rozgrywkom i pozwalają na zmianę swojej sytuacji ligowej. Takie metody osiągania wyniku mi imponują - skonstruować korzystny trejd, który w dłuższej/krótszej perspektywie pozwoli uzyskać lepsze wyniki. Rotowanie zawodnikami w opisywany sposób to jakieś nieporozumienie. Jeszcze inną kwestią jest satysfakcja z takiego stylu gry. Przecież nie można się pochwalić nosem do zawodników - tutaj liczy się chłodna kalkulacja, decyduje zwykły przerób. To podejście to czysty model "ilość nad jakość". Mam wrażenie, że przy takiej grze można powiedzieć, że człowiek zna się na cyferkach, ale nie na NBA. Bez kitu.

 

Nie miałem jeszcze okazji grać w lidze gdzie tego typu podejście do rozgrywek było praktykowane na tak dużą skalę ale chyba w ciemno mogę powiedzieć, że nie bodoba mi się to. Powinniśmy maksymalizować ilość tradeów jako sposobu gry zgodnego z rozgrywkami w realnej NBA i szukać wszelkich metod stymulacji wymian.

 

Na dyskusje nie mam niestety czasu więc ewentualnej rękawicy raczej nie podejmę, ale mam nadzieję, że kogoś skłonię do refleksji :) Liczę na odpowiedni rozwój wypadków w ankiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ktos tam wspominal ze w ostatnim tygodniu czesto odpoczywaja gwiazdy wiec moze by o tydzien wczesniej rozpoczac PO??? tylko nie wiem czy da sie to ustawic w settings.. gram w football amerykanski i tam jest podobna kwestia ze w ostatnim tygodniu oszczedza sie najlepszych zawodnikow bo moga sie polamac no i po prostu PO rozpoczynaja sie wczesniej.. dodam tylko ze pare sezonow temu gralo sie do ostatniego tygodnia ale od 2-3 sezonow jest to juz wymog stworzony przez same yahoo.. (pewnie po interwencji samych uczestnikow bo to troche wypaczalo wynik). mysle ze warto by bylo sie nad tym zastanowic.. rok temu w h2h PO rozpoczynalismy w 21 tygodniu wiec teraz mozna by ustwic ze rozpoczynaja sie w 20... co myslicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tez:)

choc nie rozwiaze to sprawy w 100%. Mysle, że nie trudno wyobrazic sobie sytuacje w ktorej Miami (np) zapewnia sobie pierwsze miejsce w lidze na 2 tygodnie przed koncem RS i wtedy James, Wade i Bosh pija drinki z parasolkami na trybunach:)

 

No ale lepsze to niz nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z szybszym PO bardzo dobry.

A na temat "rotowania" już sie nie wypowiadam.

Jednego to wkurw.. i chce mi lskopać dupę, drugiemu chce się rzygać (a to "boli" bo myslalem ze to kumpel ze Sznurówki).

Dobrze, ze cieglo sie odezwal bo mialem wrazenie ze mam na tym forum jakies straszne multi i sam sobie wczesniej przeglosowalem decyzje o ograniczeniach rotowania.

A niektorzy znalezli sobie kozla ofiarnego albo lysa kobyłe po której jeżdżą jak chcą.

Jak wspomniałem, nie zabieram juz głosu.

Kto chciał to zrozumiał moje intencje.

Jezeli ma inne zdanie to OK, ale jezeli zaczyna mnie obrazac to nie zamierzam sie z nim kopać.

Jaka będzie decyzja Wasza, ja sie dostosuję.

Jak wspomniałem, rotować potrafię więc byle Żmija mnie tym nie przestraszy.

To by było na tyle w temacie.

 

Edytka

Sorki, ale zeby widziec ankiete musialem oddac glos.

No waiver, no limits ale przede wszystkim no rude. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalesnik napisales na pierwszej stronie miedzy innymi tak: "Owszem, Ci lapankowcy ogranicza normalnemu graczowi wyciagniecie ciekawego gracza"...hmmm nie wiem czy lepiej czuje sie jako Lapankowiec czy jako ten, ktory nie zalicza sie do graczy "normalnych"...wiec nie pisz mi nic o tym, ze ja Cie obrazam, ja poprostu zrobilem to tym razem troche mniej subtelnie niz Ty...

 

Jesli chodzi natomiast o wypowiedz Cieglo to nie zgodze sie, ze "nie mozna sie pochwalic nosem do zawodnikow" gdy sie rotuje, bo ja tych zawodnikow obserwuje caly czas, nie tylko na jeden mecz, czemu mam nie miec szansy wykorzystac wiekszej ilosci zawodnikow, ktorych typuje do tego ze zagraja dobry mecz albo dwa w krotkim czasie. Kto powiedzial ze "nos do zawodnikow" musi oznaczac goscia, ktory sezon zakonczy z najwiekszą ilością gości w składzie, ktorzy maja wysoki wynik overall for sezon, chyba tu nie chodzi o konkurs na zebranie dream teamu tylko o to, zeby wygrac lige wystawiajac w czasie sezonu tych, ktorzy graja najlepiej. Nie wiem dlaczego nikt kto krytykuje rotacje nie zwraca uwagi na fakt, ze w H2H gdzie najciekawsze sa pojedynki na styku, gdzie musisz czasem rozkminiac pojedyncze mecze i myslec np. "ile kolo moze miec blokow w tym meczu?" rotacja skladem daje wieksze mozliwosci ciekawej walki w takich sytuacjach bo nie wiesz chociazby do konca na kogo mogl postawic przeciwnik i robi sie ciekawiej. A zupelnie juz nie rozumiem co przeszkadza komus rotowac mniej jesli taka ma taktyke nawet przy ustawieniu bez limitu rotacji, nie zgodze sie ze nie mozna wtedy wyciagnac wartosciowego gracza z powodu cytowanych wczesniej Lapankowcow, przeciez przy rotacji graczy wyrzucasz czesto kogos kto ma wyzszy wskaznik overall (a to sugerujecie przeciez za posiadanie wlasnie takich graczy "ma sie najlepszego nosa"), wiec droga wolna mozna kogos wybrac, zeby wzmocnic swoj sklad, skoro waszym zdaniem taka taktyka jest najlepsza...mowiac obrazowo, to tak jakby powiedziec, ze wiekszego nosa do gieldy masz wtedy kiedy zarobiles w ciagu roku milion inwestujac w dlugim terminie lub w srednim niz jak zarobilbys ten milion w tym samym czasie grajac krotkoterminowo...

 

Mam nadzieje, ze jak juz sezon ruszy, nie wazne przy jakich ustawieniach ostatecznie, to zakopiemy topor wojenny, a taką dlugą wypowiedz bede pisal ewentualnie na temat kolejnego zajebistego zagrania Wade-James or James-Wade ;)

 

PEACE,

Zmija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jeszcze dopisac, ze szkoda, ze w glosowaniu nie ustawilismy opcji 1-dniovy waiver bez limitu zmian, bo taka wlasnie uwazam za najbardziej sprawiedliwa, mozna rotowac skladem i jednoczesnie grac taktyka rzadszej wymiany zawodnikow bo przez jeden dzien majac czesto wysoki numer waiver (a taka jest przeciez przewaga rzadszego rotowania) mozna spokojnie wziasc dowolnego gracza ktory jest na wymiane no chyba ze ktos mial jeszcze mniejszy waiver ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalesnick, mysle ze jestesmy kumplami ze Sznurówki i bynajmniej nie bylo moja intencja obrazanie Ciebie. Z reszta nie napisalem nic co mogloby Cie personalnie urazic. Napisalem tylko, ze rzygac mi sie chce jak czytam o 'duchu zdrowej rywalizacji' bo haslo to przewijalo sie tak czesto, ze zwyczajnie mi zbrzydlo.

Jesli jednak tak bardzo Cie to urazilo to SORRY. I skonczmy juz ten temat. Ankieta stoi i niech demokracja zdecyduje jaka opcje wybrac.

 

pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żmijor: ankieta zaktualizowana

 

PS. Następnym razem jak wrócisz z zaświatów - daj znać cokolwiek, dla orientacji. Prawie straciłeś miejsce w budżetówce na korzyść gooza - decydowały dosłownie godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieglo - jezeli goozmanowi zabraklo miejsca w budżetówce to ja mu mogę oddać

nie mam aż takiego parcia by grać w 3 ligach

dwie w zupełności by mi wystarczyły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda kwestia zasad gry i sposobu ograniczenia rotowania była już przedmiotem jednej ankiety, i jak tak będziemy w kółko macieju głosować w tym zakresie, to możemy nie zdążyć przed rozpoczęciem sezonu, bo do ustalenia powinna zostać kwestia tylko ile dni ma wynosić waiver a nie znowu czy mamy stosować jakieś ograniczenia :Z - tym niemniej - oddałem swój głos i liczę, że to już ostatnia ankieta w tym przedmiocie w tym sezonie. :? :!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cieglo: chyba nadażam, tylko szukam okazji by się pozbyc tej ligii

jeżeli np ktoś bardzo by chciał, a nie byłoby miejsc wtedy chętnie oddam swoje

sam z siebie nie rezygnuje bo jak wspomniałeś już się określiłem

Polish Mastery: ja bym się o to nie zakładał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłosowałem za opcją waiver 2 dniowy i bez limitu. Naprawdę, jesli juz waivery zostały przegłosowane, nie poddawajmy tego pod kolejne głosowanie, najwyzej może byc opcja iludniowe waivery i czy z limitem czy też bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Usuwam odpowiednią opcję w ankiecie.

 

PS. Cholera, usunąłem również pozostałe głosy...Głosujemy od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej.

Wszyscy głosujacy tylko na waivera bez limitów zdaja sobie sprawę, że nie "ukróci" to masowych rotacji?

Tak tylko pytam, bo nie sądzę by mieli tego świadomość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nalesnick, ja akurat juz kilka lat gram w ligach z waiverami i jestem absolutnie przekonany, że ukrócą one nadmierną rotacje w składzie.

Wiec akurat trudno, żebym nie miał świadomości na czym one polegają i co spowodują, a czego nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, ja raczej swiezy jestem i na moja kalkulacje wynika ze nie.

Rotowanie skladem polega na tym, ze rzadko w tygodniu musze wracac do tego samego zawodnika.

Ale moze i masz racje.

Ty masz w koncu doswiadczenie.

Dwudniowy,moze faktycznie pomoże to ukrócić.

Muszę jeszcze pokalkulować. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio waiver 2 dniowy bez limitu zmian to chyba najbardziej optymalne rozwiazanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy warto rotować zależy od głębokości ligi. W budżetówce przy 18-stu chłopa różnica pomiedzy 11-stym a 14-stym zawodnikiem powinna być ok. 50-60 pozycji w drafcie a to już sprawi, że nie warto bedzie rotować więcej niż jednym-dwoma zawodnikami, bo można będzie nie odzyskać poprzedniego gościa. Za to w ligach 10-12 osobowych rotowanie już się opłaca większą liczbą.

 

Moim zdaniem nie ma co eksperymentować z krótszym/dłuższym waiverem, bo limit zmian załatwia sprawe. Niech sobie tylko każdy odpowie na pytanie czy woli rotowanie czy nie. Jezeli wiekszość bedzie na nie, to robimy bez limitu, jeżeli wystarcza Wam 5-7 zmian/tydzień to jedziemy z limitem.

 

PS: W tej chwili przeważają opcje 2dniowy waiver bez limitu i 1dniowy waiver z limitem 5 zmian. Proponuje wziąć po połowie z obu rozwiązań czyli 2dniowy waiver i 5 zmian :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie ma co eksperymentować z krótszym/dłuższym waiverem, bo limit zmian załatwia sprawe. Niech sobie tylko każdy odpowie na pytanie czy woli rotowanie czy nie. Jezeli wiekszość bedzie na nie, to robimy bez limitu, jeżeli wystarcza Wam 5-7 zmian/tydzień to jedziemy z limitem.

 

PS: W tej chwili przeważają opcje 2dniowy waiver bez limitu i 1dniowy waiver z limitem 5 zmian. Proponuje wziąć po połowie z obu rozwiązań czyli 2dniowy waiver i 5 zmian :P

Mam podobne zdanie i popieram w całej rozciągłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×