Cześć, Zbliżające się lato planujemy w fb-ninja.com przeznaczyć na zbudowanie nowego narzędzia, opartego na obecnie funkcjonującym już draft toolu, przeznaczonego jednak dla formatu H2H. Podstawowa idea jest taka, by użytkownik na każdym etapie draftu wiedział, jaki jest prognozowany wynik w sezonie jego aktualnie wybranego składu, bazując na kalendarzu H2H, liście matchupów i oczywiście dotychczasowych składach wszystkich drużyn. Chciałbym też, aby wynik podobnej symulacji dostępny był dla każdego gracza, którego potencjalnie moja drużyna może wybrać z następnym pickiem. Czyli mielibyśmy listę graczy dostępnych, w każdym wierszu, obok standardowych danych jak nazwisko, value, statystyki, także mielibyśmy dostępny prognozowany wynik drużyny z tym graczem w składzie oraz możliwość rozwinięcia wiersza i dostępu do szczegółowych wyników, z uwzględnieniem plaoffs.
Przykład - celując w Goberta, wiedzielibyśmy nie tylko, że poświęcamy osobiste dla zbiórek, bloków czy FG, ale też jak rzeczywiście taka decyzja wpłynie na wyniki w poszczególnych matchupach. Ba, można będzie też posortować graczy tak, by nazwiska potencjalnie dające najlepszy prognozowany wynik drużyny wskoczyły na top. Co Wy na to?
Co Wy byście chętnie zobaczyli w takiej aplikacji? A może macie wątpliwości?
Bo ja mam...
Poza standardowymi, jak nieprzewidywalność tego typu prognoz, kontuzji itd, zastanawia mnie na przykład, czy podczas typowego drftu macie czas na rzut oka na dane nieco bardziej złożone niż lista dostępnych graczy?
Na jakim etapie draftu takie analizy mają sens, bo zapewne nie w pierwszej rundzie, kiedy to analizowalibyśmy puste drużyny?
Na ile strategie typu streaming niwelują sens optymalnego budowania rdzenia drużyny pod konkretne kategorie?
I mimo, że te wątpliwości są i zawsze będą, wolę mieć dostęp do takich danych i prognoz, niż go nie mieć. Ot, warto po prostu słabe strony minimalizować funkcjonalnie, a atuty uwypuklać.  Pytam tutaj, bo sam dopiero zdobywam doświadczenie w H2H. Mimo, że grałem wielokrotnie w tym formacie, nadal czuję zdecydowanie bardziej roto i potrzebuję poznać punkt widzenia insiderów... 
Pomożecie?:-) Oczywiście, gotów jestem do dyskusji, w której w razie potrzeby rozwijał będę i doprecyzowywał moje pomysły.