Skocz do zawartości
Benon

Sezon 2018/2019

Polecane posty

Jest deal 

Jusuf Nurkic za 11 pick draftu 2018

KosiHoops potwierdzi trade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Luk130 napisał:

Jest deal 

Jusuf Nurkic za 11 pick draftu 2018

KosiHoops potwierdzi trade 

Potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, El-Maniaque napisał:

Wymieniam się z Ledley'em.

Do niego idzie mój pick 4 a do mnie od niego Oubrey i MIddleton.

Chciałem Westbrooka oddać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mikowal83 napisał:

Serio?

Mam wrazenie ze nie czytasz ze zrozumieniem tego co pisze...

Alez rozumiem, tylko się nie zgadzam ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z czym sie nie zgadzasz? Z tym ze stwierdzilem/przynalem Ci racje ze wymiana CP3 za Teague z ewentualnym niskim pickiem bylaby dla mnie korzystniejsza niz ta ktorej dokonalem z Kosim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mikowal83 napisał:

Sorry ale osobiscie uwazam ze Beverley to lepsza cena za CP3 niz Teodosic+Nwaba ale moze sie nie znam.

Myslisz ze znalazloby sie sporo ofert a jednak nie. Fakt ze wyslalem wiadomosci chyba tylko do trzech GMow ale oni tez nie byli zainteresowani. Fakt moglem sie bardziej wysilic ale widzac totalny brak zainteresowania wyszedlem z zalozenia ze pewnie tylko strace czas. Kosi jako jedyny wyrazil zainteresowanie i sam wyszedl z ta propozycja. Ty nie wysililes sie nawet na ta swoja (moim zdaniem slabsza) propozycje. Jesli mialoby byc wiecej takich slabych ofert to i tak bym chyba zostal przy CP3. No i zastanawiajacy jest fakt ze nawet jesli nie zrobilem zbyt wiele zeby go korzystnie wymienic to jednak skoro CP3 jest Waszym zdaniem tak wartosciowy to czemu nikt sie po niego nie zglosil? Przeciez idac waszym tropem to okazja jakich malo. Ja nawet nie odstraszalem piszac ze chce za niego podobnej wartosci zawodnika tylko napisalem ze chce zejsc z salary albo pozyskac jakis pick. 

To dajcie znac jaka jest decyzja ligi w sprawie tej wymiany.

@Mikowal83 Nie zrozum mnie źle, jestem po prostu innego zdania niż Ty. Ostatecznie Twoje argumenty mają sens, ja bym zrobił inaczej, ale ich nie neguję bo to Twoje decyzje. Myślę, że innym GM'om chodzi bardziej o brak symetrii między tymi dwoma wymianami.

Na prawdę myślałem, że CP3 wzbudzi większe zainteresowanie wśród GM, którzy grają na tu i teraz. Nota bene ja wysłałem mnóstwo zapytań a 60% z nich nadal nie została nawet przeczytana ... więc rozumiem, że skoro coś proponowałeś i był słaby odzew, to brałeś co jest, co ci pasowało do planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach trochę żałuję, że już tutaj nie gram :)

Podstawowy problem, jaki występuje często, to wycenianie zawodników na podstawie tego jak grają i jaką mają opinię, a nie cyferek. A tylko suche staty się tutaj liczą. Nie to, że ktoś dobrze broni lub ładnie rzuca. 

CP za Beva, który jest gościem z pogranicza FA, to kradzież. Ja bym obecnego Beverleya za free nie wziął nawet. 

Tak sobie wpadłem na chwilę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mikowal83 napisał:

Z czym sie nie zgadzasz? Z tym ze stwierdzilem/przynalem Ci racje ze wymiana CP3 za Teague z ewentualnym niskim pickiem bylaby dla mnie korzystniejsza niz ta ktorej dokonalem z Kosim?

Sporo o tym pisaliśmy, myślę że wszystko jest jasne. Matek dobrze to podsumował. 

Z jakiego pułapu salary schodziłeś? Nie wiem czy to aktualna informacja, ale na stronie masz przy swojej drużynie sumę pkt - 472,20 pkt (przy uwzględnieniu Ch. Paula w tej kwocie). Czyli tylko 12,20 pkt powyżej limitu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tyle ale chcialem zejsc nie do rownego 460 ale co najmniej do 445 aby moc potem na poczatku sezonu swobodnie pobrac goraczego FAsa bez wywalania kogos ze skladu zeby nie przekroczyc salary. W gre wchodzil wiec ktos o pensji maksymalnie 45.

Coz wychodzi na to ze sie totalnie nie znam na tym formacie albo i na nba. Nie twierdze ze to byla dla mnie bardzo dobra wymiana ale uznaje ja za przecietna na ktorej nie trace az tyle co mowicie a i zyskuje troche tego co chcialem (mlodszy zawodnik naz pozycje PG z nizsza pensja ale nie bedacy szrotem). Zaluje teraz tylko tego Teague.

Wymiana skoro oceniana jest jako kradziez nie wiem czy zostaje zgodnie z regulaminem oficjalnie zatwierdzona czy nie wiec prosilbym o oficjalny komunikat zebym wiedzial na czym stoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uczestnicy dopiero wchodzą w ten format, każdy popełnia błędy, może w późniejszej fazie bym to zablokował, gdyby to mogło wypaczyć rozgrywkę, ale na tym etapie nic takiego nie ma prawa nastąpić. Deal przechodzi, chyba, że obie strony dogadają się inaczej.

Liga do tej pory nie narzekała na nadmiar trejdów, z całą pewnością nowi uczestnicy spowodowali, iż aktywność zwiększyła się klikukrotnie, a dyskusje są nieodłączną częścią zabawy.

Także @Mikowal83 nie zniechęcaj się ;)

Tylko mała uwaga, gdyby kiedyś jakiś trejd nie przeszedł, prosiłbym bez porównań do tego. Ten przechodzi, ponieważ wymieniają się między sobą nowi GM-owie,którym jakakolwiek moja ingerencja na początku byłaby z pewnością nie w smak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to jest argument, tj. że to są nowi uczestnicy, aby zablokować wymianę. Ile jestem w tej lidze to nie widziałem, żeby ktoś zrobił coś podobnego. 

Jedna taka wymiana nie wypaczy ligi, ale nie dlatego, że jest dobra, równa, itd., tylko dlatego że jest jedna.  Oby nie było podobnych. 

Widziałem ligi w których  kilka takich transferów wypaczyło kompletnie wynik i później nikt się już nie był w nie zaangażowany, bo po co. Po co się starac, wymieniać, wybierać w drafcie, skoro i tak tworzyły się jeden, dwa zespoły które górowały nad resztą. I jeżeli to jest naturalny proces, to super, zę ktoś zbudował taki zespół. Natomiast problem jest wtedy gdy stało sie to poprzez bardzo nierówne wymiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumiem, że nowi uczestniczy się uczą, szanuje zapał itd.,  ale warto pamiętać że mniej więcej równe wymiany są w interesie nas wszystkich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Mikowal83 napisał:

Coz wychodzi na to ze sie totalnie nie znam na tym formacie albo i na nba.

Nie trzeba znać się na NBA, żeby trzaskać w ten format. Czasem nawet brak sympatii z ligi pomaga. Cyfry, cyfry, cyfry. 

Cytat

zyskuje troche tego co chcialem (mlodszy zawodnik naz pozycje PG z nizsza pensja ale nie bedacy szrotem).

Wybacz, ale takim wpisem się kompromitujesz i sam wystawiasz na strzał. Na spokojnie...

Patrick Beverley - 30 lat, ale ważne, że młodszy?

41, 56, 56, 71, 67, 11 - nie, to nie są punkty, jakie dostarczał, to jest liczba rozegranych spotkań w jego kolejnych sezonach.

Nigdy nie robił dobrych cyferek, a teraz musi udostępniać minuty nowym prospectom na czas przebudowy. Nie ma miejsca na progres, szybciej można spodziewać się regresu. Lepiej byłoby wziąć jakiegoś pierwszego z brzegu Mudiaya, prędzej zaskoczy na plus, niż Beverley. 

34,45 - no to jest akurat średnia, jaką wykręcał ostatnio. W sezonie można takich gości pobierać z FA, a sam Pat jest właśnie gościem z pogranicza FA. Ani to dobry prospect, ani gość który trafił w dobre warunki i może się nagle poprawić. On od drugiego sezonu gra po 30 minut na mecz, nie ma miejsca na poprawę związaną ze wzrostem minut, prędzej spadną. Jest ułomny w tej formule. 

Jest szrotem.

Nie odbieraj tego jako ataku, po prostu staram się Cię obronić lub czegoś nauczyć. Po takiej wymianie każdy będzie chciał Cię doić na wymianach, albo sam będziesz próbował sobie odbić wtopę i będziesz teraz podświadomie windował oczekiwania przy kolejnych ofertach. Znam takie przypadki. 

Są dwie szkoły - albo broni się nowych przed tego typu błędami, albo daje im szkołę poprzez przepuszczenie wymiany i lekkie zgnojenie nowej osoby na start i utrudnienie tego startu. Nie będę wskazywał, która szkoła jest moim zdaniem lepsza :)

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, matek napisał:

Jest szrotem.

:D :D :D

CSPANM (chciałem się powstrzymać, ale nie mogłem)

Rozwaliłeś mnie.

Co do mojej decyzji. Wiem, że podjąłem kontrowersyjną, ale cokolwiek bym nie podjął, by miała ona złe i dobre strony. Ja uważam, że człowiek się uczy na błędach. Nie sądzę, żebyśmy mieli tu do czynienia ze zgnojeniem nowej osoby. Mikowal ma i tak całkiem niezły skład, gdyby został z Bevem, Gortatem i Lou Williamsem jako liderem... Ale tak nie jest. Poza tym matek - nie wykluczam tego, że wielu będzie pisało do Mikowala opcje nierównych trejdów - Ty do tego nie dojdziesz, ja nie dojdę, a nikt się nie przyzna, że to miał na celu - ale właśnie może to będzie właśnie dobre.

Ale jedno jest pewne - liga robi się aktywna. Właśnie poprzez trejdy, właśnie poprzez takie analizy. Byleby tylko nie prowadziły one do niezdrowych emocji, które były na e-nba w keeperze#2. Stosujesz matek kostruktywną krytykę i to jest właśnie ok. 

Bulls - bez wątpienia masz rację. Ale myślę, że Mikowal nie należy do GM-ów, którzy popełnią błędy, po czym zrezygnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie. Nie chciałem działać na szkodę Mikowal83. Padła propozycja od niego na forum, że chce wymienić CP3 na tanszego. Przeglądając mój skład a jest jaki jest zaproponowalem Beva nie jest on złym grajkiem(wiem wiem cyferki się liczą najbardziej w fantasy) i właśnie to ze jest tańszy gra na tej samej pozycji to go zaproponowalem. Ciutek tańszy jest Mason III, ale nie wyszła od Mikowala propozycja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bulek napisał:

:D :D :D

CSPANM (chciałem się powstrzymać, ale nie mogłem)

Rozwaliłeś mnie.

Weź rozwiń :) coś źle napisałem? Lub nieprawdziwie? Jestem osobą z zewnątrz, więc nie mam w tym żadnego interesu. 

BTW Zazdroszczę ruchu w lidze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Mikowal83 Ode mnie tylko rada... W keeperze trzeba czasem cierpliwości, choć każdemu może jej czasem zabraknąć bez względu na okoliczności.

W sezonie też można robić wymiany, a jeśli komuś walczącemu o podium wypadłby jakiś lepszy zawodnik, to wtedy masz szansę coś pozytywnego za Chrisa dostać.

Dodatkowo nie musisz ustalać sobie celów przed rozpoczęciem sezonu...

Możesz, ale nie musisz. Poczekaj zagraj ćwierć/pół sezonu i wtedy zdecydujesz, czy walczysz o medal, czy walczysz o top pick, czy szukasz wzmocnień za wszelką cenę, czy próbujesz tankować, lub zbierać prospekty, które w przyszłości mogą zaowocować, że takiego farmerskiego porównania użyję.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, matek napisał:

Weź rozwiń :) coś źle napisałem? Lub nieprawdziwie? Jestem osobą z zewnątrz, więc nie mam w tym żadnego interesu. 

BTW Zazdroszczę ruchu w lidze. 

Nie, ale ujęłeś to tak wprost, że mnie to rozśmieszyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Nie zniechecam sie i nie zrazam. Nie po to dolaczalem do ligi zeby po jednym nieudanym tradzie i fali krytyki sie poddawac. Lubie konstruktywna krytyke i konwersacje z rozsadnymi argumentami. Do tej pory gralem w roto ale z roznymi efektami. Ten format to dla mnie nowosc i choc wydaje mi sie ze jakies ogolne pojecie mam to jednak okazuje sie ze jest ono bardzo male. Wciaz sie ucze. Nie ze wszystkimi opiniami sie w pelni zgadzam ale przyznaje ze nie bylo to najlepsze posuniecie z mojej strony. Zadzialalem zbyt pochopnie. Zaluje tylko ze na moje ogloszenie nie bylo tak aktywnego odzewu jak teraz gdy do wymiany juz doszlo...Mysle ze jak mialbym w czym przebierac to dokonalbym lepszego wyboru.

Swoja droga teraz bedzie ciekawie obserwowac poczynania Beverleya bo jesli uda mu sie wukrecac cyferki na poziomie 40 to chyba ciezko bedzie Wam dalej mowic o nim jako o szrocie a jesli zas polamie sie znow po 30 meczach w ktorych bedzie zaliczal cyferki na poziomie 30 to wyjdzie na wasze.

Moral. Wiecej cierpliwosci, wysylac do wszystkich oferty a nie bazowac na ogloszeniu bo inaczej trudno liczyc na aktywnosc innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, El-Maniaque napisał:

Wymieniam się z Ledley'em.

Do niego idzie mój pick 4 a do mnie od niego Oubrey i MIddleton.

Potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może żeby nie było, że wpadłem, rozlałem gówno i wyszedłem bez słowa. 

Myślę, że akurat w sprawie CP mogę w jakiś sposób się wypowiadać, bo w ciągu ostatniego roku miałem okazję go pozyskać i później oddać. Pozyskałem go przed sezonem, gdy po przejściu do Rox nie dało się przewidzieć, jak wpłynie to na jego produkcję. Co oddałem? Proszę bardzo:

- CP za Jaylena Browna, Noela, Lamba i D.Carrolla. Nie pamiętam, czy jeszcze picku nie dorzuciłem, ale później go odzyskałem to już zakręcony jestem, jak z nim było, ale KAŻDY z oddanej przeze mnie czwórki miał wtedy wyższą wartość, niż Beverley teraz. 

Nie ukrywam, że CP był jednym z ważniejszych elementów mojego historycznego sezonu, w którym zdobyłem misia z ogromną przewagą i jakimś kosmosem na średnich przez cały sezon (45,6 na mecz). Ale pod koniec sezonu zacząłem już trochę kalkulować żeby zejść lekko z salary i oddałem m.in. właśnie Paula dalej. Za co?

- CP z Tyreke, Burke i Lylesem za Jrue Holidaya, Favorsa i Sampsona, którego spuściłem od razu i nawet nie wiem gdzie on grał. Zakładając więc, że w tamtym momencie Tyreke był lepszy lub ze względu na historię kontuzji porównywalny do Fava (btw nie biorę pod uwagę teraz Burke i Lylesa, którzy grali wtedy na poziomie ~30), to i tak wziąłem Holidaya za CP. Porównaj go z Bevem, a nawet z Teague, do którego nic nie mam. 

Więc proszę mi tutaj nie opowiadać, że Beverley (!) nie jest szrotem, lub że nie dało się pchnąć korzystniej Paula. Tyle ode mnie na zakończenie, poparte przykładami z ligowego życia CP na przestrzeni ostatnich 10,5 miesiąca. 

Edytowano przez matek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zdecydowalem sie na taki ruch,co mna kierowalo i co uwazam o Beverleyu juz posalem wczesniej. 

Ani razu nie zaprzeczylem ze CP3 jest wart wiecej i ze mozna bylo skonstruowac lepsza wymiane...tylko no wlasnie czy mozna bylo?pewnie tak ale ja musialbym powypisywac do wszystkich GMow,byc znacznie bardziej cierpliwy a wszyscy GMowie-rowniez Ci ktorzy teraz mowia jaki to slaby deal-zaproponowaliby cos ciekawszego...malo tego...gdyby wogole byli zainteresowani a prze tydzien byla cisza.

Edytowano przez Mikowal83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z jednym, część GM słabo jest zaangażowana w dyskusje o ewentualnych wymianach. Rozumiem praca, rodzina lub inne obowiazki, ale na podpisanie czy sprawdzenie zawsze się znajdzie te 10-15 min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×