Skocz do zawartości
goozman

Liga Roto Keeper 2018/19 - temat organizacyjny

Polecane posty

9 minut temu, jordan20 napisał:

z reguly nie interweniuje w trade`y innych,ale tutaj wyraze swoj sprzeciw...

z ekipy pierniki: holmes nie jest keeperem i wraca na fa,thomas to mega przeplacony grajek za az 31$ i jedynie markanen moze byc fajnym i tanim keeperem na 5 lat

od benona: klaya nie potwierdzil jako keepera,wiec wraca na fa,a butler+adams maja wieksza wartosc niz markanen

 

reasumujac: nie mozna handlowac nie-keeperami (klay,holmes)

po drugie wymiana jest strasznie na korzysc ekipy mj1

 

takie jest moje zdanie

Można trade'ować NK - przynajmniej tak mi Gooz powiedział ;) a nawet jeśli nie, to Holmes to czysta kosmetyka, a Klay może być u mnie keeperem przecież ;)

Co do wartości, to każdy ma swoje zdanie - według mnie Benon będzie miał duży pożytek z Lauriego przez 4 lata po niezłej cenie (kupiony za 4$) i jest w stanie przecierpieć rok z IT. Wydaje mi się, że to taki ruch pod przyszłość Benona, natomiast mój na teraz - Butler, Adams i Klay to mocny pakiet - nie narzekam ;)

Edytowano przez MJ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można wszystkiego tłumaczyć ruchem na przyszłość. Lauri ok fajny keeper, ale żeby za niego dawać taki pakiet? Wiem, że Benon lubi zbierać młodych, ale nie przesadzajmy. Jestem w stanie zrozumieć, iż Benon z jakichś względów nie chce już Butlera czy Adamsa, ale żeby zrobić podarunek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MJ1 napisał:

Keeperzy keeperami, ale zajmijmy się wymianami ;) dotychczas nie było żadnej, ale czas to zmienić :)

Blockbuster trade pomiędzy Piernikami Toruń (MJ1) oraz Na Pełnej Qrwie KRK (Benon):

Do ekipy MJ1: Jimmy Butler, Steven Adams, Klay Thompson

Do ekipy Benona: Isaiah Thomas, Lauri Markannen, Richaun Holmes (NK)

@Benon  - potwierdź ;)

3 dobrych graczy plus zejście z kontraktu Thomasa za Markannena (Holmesa nie licze jako wartosciowy element) daje zbyt nierówną wymianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymiany w keeperze (i innych ligach więcej niż 1sezonowych) mają to do siebie, że mogą dawać jednemu graczowi zyski na teraz, a drugiemu - na później. Rozważcie to proszę zanim zaczniecie oceniać ;) zacznę od tego, że ceny Butlera, Klay'a i Adamsa to nie są jakieś wielkie promocje i będą mieli oni kontrakty ważne rok (Adams - dwa). Benon ma i tak Paytona i kontuzjowanego Porzingisa w tym roku, więc wydaje się, że może spisać go na straty, stąd aż tak nie przeszkodzi mu IT, a Markannen - tu chyba się zgodzicie, to świetny keeper na kolejne 4 lata po tej cenie.

Oczywiście wydaje mi się, że na teraz to dobry deal dla mnie, dlatego go zrobiłem ;) ale czy aż tak nierówna wymiana? Na ten rok oczywiście, ale czy za 2 lata ktoś nie powie, że Lauri za taką cenę to skarb i w zasadzie rok można było poświęcić na 3 lata sukcesów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, MJ1 napisał:

Wymiany w keeperze (i innych ligach więcej niż 1sezonowych) mają to do siebie, że mogą dawać jednemu graczowi zyski na teraz, a drugiemu - na później. Rozważcie to proszę zanim zaczniecie oceniać ;) zacznę od tego, że ceny Butlera, Klay'a i Adamsa to nie są jakieś wielkie promocje i będą mieli oni kontrakty ważne rok (Adams - dwa). Benon ma i tak Paytona i kontuzjowanego Porzingisa w tym roku, więc wydaje się, że może spisać go na straty, stąd aż tak nie przeszkodzi mu IT, a Markannen - tu chyba się zgodzicie, to świetny keeper na kolejne 4 lata po tej cenie.

Oczywiście wydaje mi się, że na teraz to dobry deal dla mnie, dlatego go zrobiłem ;) ale czy aż tak nierówna wymiana? Na ten rok oczywiście, ale czy za 2 lata ktoś nie powie, że Lauri za taką cenę to skarb i w zasadzie rok można było poświęcić na 3 lata sukcesów?

Ta wymiana jest rażąco nierówna :) Wymiany nie mogą być do tego stopnia nierówne, bo inaczej sens gry jest mały :(

Butler, Klay, a nawet Adams są wyżej wyceniani w perspektywie tego sezonu niż Fin. Zejście z kontraktu Thomasa, to dodatkowy plus. Mamy więc 4 do 1. Taka aż jest nierówność tej wymiany. Wiadomo liga wielosezonowa, a Fin ma talent, ale to też ma swoją granicę. 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bulls2006 napisał:

Ta wymiana jest rażąco nierówna :) Wymiany nie mogą być do tego stopnia nierówne, bo inaczej sens gry jest mały :(

Butler, Klay, a nawet Adams są wyżej wyceniani w perspektywie tego sezonu niż Fin. Zejście z kontraktu Thomasa, to dodatkowy plus. Mamy więc 4 do 1. Taka aż jest nierówność tej wymiany. Wiadomo liga wielosezonowa, a Fin ma talent, ale to też ma swoją granicę. 

Rażąco nierówna, jeśli chodzi o najbliższy rok i drugi akapit Twojego zdania właśnie to pokazuje (Butler, Klay, Adams > Lauri, IT w tym sezonie) ;)

Wymiany muszą być zaakceptowane przez dwie strony, co oznacza, że obie strony widzą w niej korzyść. Powiem tak - nie pamiętam, żeby kiedykolwiek była idealnie równa wymiana ;) celem trade'ów jest zysk - czy to w zwykłej wymianie np. 2 za 1, czy też w wymianie keeperowej (teraz a przyszłość).

Nie wiem, jak Ci wyszło 4 do 1 ? równie dobrze mogę pokazać, że rok Butlera, Klay'a i dwa Adamsa (w cenach nie takich promocyjnych), a 4 lata Markannena (po cenie poniżej wartości) to 4-4. Powtórzę raz jeszcze - ceny Butlera, Klay'a i Adamsa są adekwatne do ich wartości (wydaje się, że w drafcie mogliby pójść za minimalnie więcej, ale nie dużo więcej), a cena Markannena jest niższa niż byłaby na drafcie.

Wydaje mi się, że taktyka Benona to odpuszczenie tego roku z kontraktami Paytona, KP (za łącznie 69). Zatem przyjęcie kontraktu IT przy odpuszczeniu sezonu nie zaboli go aż tak. Ponadto Klay'a by nie wziął na keepera, Butlera pewnie i tak by sprzedał, a Adamsa może zostawił albo sprzedał. Czyli patrząc na deal z jego strony, oddaje graczy, których i tak by nie wykorzystał za bardzo, a dostaje super keepera na przyszłe 4 lata. Może dał dużo, ale on i tak by z tymi graczami niewiele zrobił... na pewno dostaje świetnego zawodnika pod swoją taktykę budowania drużyny.

Może mi się źle wydaje, ale chyba ideą keepera jest budowanie składu pod kątem przyszłości? A ten deal zapewnia Benonowi naprawdę fajne perspektywy. Mojej ekipie daje fajną sytuację na najbliższy sezon, lecz tracę keepera na kilka lat (coś za coś). Pamiętajcie, że Butler (40$), Klay (30$) i Adams (14$) to nie jest jakaś wielka promocja...

Myślę, że jest to uczciwy deal i Benon również widzi swoje korzyści, bo się na niego zgodził ;) rozumiem, że nie wszystkim się on podoba, ale pytanie, z jakiego powodu - czy naprawdę jest tak bardzo nierówny jak na standardy lig wielosezonowych, czy może nie podoba Wam się, że Pierniki Toruń wzmocniły się na ten sezon? Mam nadzieję, że gram z poważnymi ludźmi, którzy grają dla przyjemności, a nie szukają okazji, żeby niszczyć wymiany ze względu na własne interesy. Tak Was postrzegam i liczę, że nie będę musiał zmienić zdania w tej sprawie i czeka nas kolejny wspólny fajny sezon.

Edytowano przez MJ1
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdziu, myślałem, że znowu będę się musiał tłumaczyć z wydymania innego managiera (z całym szacunkiem MJ1) ?, a tu się okazało, że to mnie wydymano...

Jaja...

Nie wiem, czy powinienem się tłumaczyć i zdradzać innym o co chodzi w Keeperze, Dynasty, wielosezonówce, czy jak inaczej to jeszcze nazwać...

Nie chcę w sumie, bo jeszcze ktoś się połapie o co kaman w trudnej sztuce mangierowania drużyną NBA, cały misterny plan pójdzie fpizdu i moje trzecie miejsce na podium będzie nagle zagrożone...  ?

Jak Goozman chce, to się wypowiem z detalami, ale póki co milczę...

Pozdrawiam

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgoda, że wymiana jest rażąco nierówna jeśli chodzi o ten rok, bo Butler kończy swój fakt bycia keeperem. Jednak też nie mówmy, że 40 Butlera to nie jest duża promocja. To jest promocja, bo w ligach 15-16 osobowych Butler idzie za ok. 60+. Ta ww. trójka, przy keeperach Jokiciu i Simmonsie rozwala od teraz całą ligę! Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby drużyna była mocna, jeśli na to zasłużyła, jeśli wyłowiła w drafcie keeperów i na tym jedzie. Ale tutaj mamy do czynienia z drużyną, która do potencjału doszła w sztuczny sposób. Nie dziwię się innym, że mają więc wątpliwości - bo może tak być, jak jest w keeper#2 na e-nba, MJ1, z którego zrezygnowałeś - wyścig szczurów. Wyścig szczurów po największe gwiazdy. Wygrywa ten, kto zgromadzi ich najwięcej. Początek mamy teraz, w sezonie możemy mieć tego dalszą część. Dlaczego zrezygnowałeś z tej ligi? Bo takim sposobem wygrałeś. Nie mówię,. że nieuczciwie. Uczciwie, bo na to pozwala ta liga. Nie chciałbym, żeby i ta na takie praktyki pozwalała. Drużyny startujące od zera, przegrywają już na starcie, wchodzą w pierwszy łuk, jak rywal kończy pierwsze okrążenie.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bulek napisał:

Zgoda, że wymiana jest rażąco nierówna jeśli chodzi o ten rok, bo Butler kończy swój fakt bycia keeperem. Jednak też nie mówmy, że 40 Butlera to nie jest duża promocja. To jest promocja, bo w ligach 15-16 osobowych Butler idzie za ok. 60+. Ta ww. trójka, przy keeperach Jokiciu i Simmonsie rozwala od teraz całą ligę! Ja nie mam nic przeciwko temu, żeby drużyna była mocna, jeśli na to zasłużyła, jeśli wyłowiła w drafcie keeperów i na tym jedzie. Ale tutaj mamy do czynienia z drużyną, która do potencjału doszła w sztuczny sposób. Nie dziwię się innym, że mają więc wątpliwości - bo może tak być, jak jest w keeper#2 na e-nba, MJ1, z którego zrezygnowałeś - wyścig szczurów. Wyścig szczurów po największe gwiazdy. Wygrywa ten, kto zgromadzi ich najwięcej. Początek mamy teraz, w sezonie możemy mieć tego dalszą część. Dlaczego zrezygnowałeś z tej ligi? Bo takim sposobem wygrałeś. Nie mówię,. że nieuczciwie. Uczciwie, bo na to pozwala ta liga. Nie chciałbym, żeby i ta na takie praktyki pozwalała. Drużyny startujące od zera, przegrywają już na starcie, wchodzą w pierwszy łuk, jak rywal kończy pierwsze okrążenie. 

40$ za Butlera to nie jest wielka promocja, ale zgadzam się, że to mniej niż za ile by poszedł w drafcie. Jednak mówienie o 60$+ to jest przesada. Abstrahując od wycen Yahoo (niższych od 40$), wystarczy spojrzeć na podobnych poziomem graczy (jeśli nie trochę lepszych) w zeszłorocznym sezonie - np. Lillard (47$), LeBron (51$) - myślę, że za więcej Butler by nie poszedł. Jeśli chodzi o Klay'a, to za 30$ poszedł rok temu, więc teraz podobnie, a Adams też w okolicach swojej wartości.

Taką samą trójkę mógłbym wyłowić w drafcie za może troszkę więcej - wtedy też byś powiedział, że rozwaliłem ligę? Come on, a dodawanie do tego moich keeperów to manipulacja (to źle, że ich mam? :P).

Nie masz nic przeciwko, żeby były mocne drużyny, jeśli mają keeperów, tak? Ja zatem mam keeperów i jednego z nich (wielosezonowego) wymieniam na kilku na ten sezon. Z tego, co mi się wydaje, regulamin jasno mówi, że można robić wymiany, zatem nie wiem, co to za sztuczny sposób... może pozyskanie Jokicia rok temu też było sztuczne? Nie wiem, czy to masz na myśli, ale z tego, co Cię rozumiem, to wyłowienie 6 super keeperów w drafcie jest ok, a wyłowienie 4 i wymiana jednego z nich (świetnego na kilka lat) na 3 kolejnych (na rok/dwa, po nie tak dobrych cenach) - już nie jest ok.

Nie porównuj proszę keepera #2 z tą ligą. Ale odpowiem może dlaczego zrezygnowałem - nie było wielu aktywnych ludzi, takiej atmosfery jak tu, zasady nie do końca mi odpowiadały (np. ceny keeperów - 10$, 14 $, ... ). Wygrałem gromadząc keeperów (regulaminową liczbę), dzięki draftowi i wymianie teraz za przyszłość.

Nie chciałbyś, żeby liga pozwalała na wymiany teraz a przyszłość? Chyba właśnie to są najlepsze wymiany w keeperze i o to chodzi...

Dlatego właśnie to jest keeper, można mieć kilku graczy na dobrych kontraktach, a można, jak u nas Benon, się trochę wkopać (Payton za 40). To, że mam fajnych keeperów to moja zasługa i 2 lata na to pracowałem. Dlatego mam przewagę wobec ekip startujących od zera, jednak nie wykluczam, że mają one szanse wygrać. Wydawało mi się, że na tym polega keeper, żeby mieć graczy z dobrymi kontraktami, co pozwoli na zbudowanie świetnego składu, ale może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Keeper 2 na e-nba to dobry przyklad tego jak nie powinny wyglądać wymiany w lidze keeper. Nie można oddawać gwiazd fantasy za graczy którzy na razie są co najwyżej dobrzy i może beda a może nie graczami porównywalnymi za kilka lat. Markannen może nigdy nie być na poziomie Butlera a juz poszedł za niego plus za innych jeszcze graczy.

Taka wymiana w lidze NBA nigdy nie miałaby miejsca. To też jest jeden z wskaznikow pod które należy oceniać wymiany. Rok temu Butler poszedł za Dunna LaVine i Markannena. To tez nie może nam znikać z oczu.

Dlatego liga keeper 2 na e-nba tak przedzie ze nie ma nią zainteresowania. Była bliska rozpadu a i teraz brakuje kilku graczy do kompletu. 

Przy tym w ogóle nie patrzę na składy czy graczy ktorzy robią ta wymianę. Oceniam tylko wymianę która niebezpieczne nawiązuje do tego co było w lidze keeper2 na e-nba. I to mnie martwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MJ1 napisał:

Nie masz nic przeciwko, żeby były mocne drużyny, jeśli mają keeperów, tak? Ja zatem mam keeperów i jednego z nich (wielosezonowego) wymieniam na kilku na ten sezon. Z tego, co mi się wydaje, regulamin jasno mówi, że można robić wymiany, zatem nie wiem, co to za sztuczny sposób... może pozyskanie Jokicia rok temu też było sztuczne? Nie wiem, czy to masz na myśli, ale z tego, co Cię rozumiem, to wyłowienie 6 super keeperów w drafcie jest ok, a wyłowienie 4 i wymiana jednego z nich (świetnego na kilka lat) na 3 kolejnych (na rok/dwa, po nie tak dobrych cenach) - już nie jest ok.

Nie o to chodzi. To naturalna kolej rzeczy, że można keeperów zatrzymywać, a można ich wymienić na gwiazdę. Gdyby poszła wymiana Lauri za Butlera, nikt by się słowem nie odezwał. Fajny prospect na lata w zamian za gwiazdę na tu i teraz. Uczciwe. Ale tutaj do Jimmy'ego doszedł Klay (w warunkach roto to all-star nie oszukujmy się) i mega solidny Adams. A żeby tego było mało, to pozbyłeś się "keepera" Isaiaha Thomasa. Bierzesz udział w all-time fantasy, ja brałem też, wiesz, jaka jest sytuacja. Tam, żeby ktoś wziął przepłaconego typka, sprzedający musi dopłacić. A tutaj nie dość, że nie dopłaciłeś za pozbycie się niefortunnego kontraktu, to jeszcze zarobiłeś na tym w dwójnasób. No sorry, ale to trochę dziwne. W all-time fantasy to z miejsca taki GM za taki błąd by został pozbawiony swojej funkcji.

Cytat

Nie porównuj proszę keepera #2 z tą ligą. Ale odpowiem może dlaczego zrezygnowałem - nie było wielu aktywnych ludzi, takiej atmosfery jak tu, zasady nie do końca mi odpowiadały (np. ceny keeperów - 10$, 14 $, ... ). Wygrałem gromadząc keeperów (regulaminową liczbę), dzięki draftowi i wymianie teraz za przyszłość.

No znowu przeinaczasz rzeczywistość. Keeper#2 to jedna z tych najbardziej obfitujących w trejdy, w jakiej kiedykolwiek brałem udział! Czego, jak czego, ale aktywności tej lidze nie można zarzucić, nie zawsze wpisy na forum są jedynym tego wyznacznikiem. Co do ceny keeperów - uwierz, mi też one nie odpowiadają. Ale taka była wola większości i nic na to nie mogłem poradzić. Ale szanuję rezygnację i nie mam pretensji

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, bulls2006 napisał:

 

Taka wymiana w lidze NBA nigdy nie miałaby miejsca. To też jest jeden z wskaznikow pod które należy oceniać wymiany. Rok temu Butler poszedł za Dunna LaVine i Markannena. To tez nie może nam znikać z oczu.

Dlatego liga keeper 2 na e-nba tak przedzie ze nie ma nią zainteresowania. Była bliska rozpadu a i teraz brakuje kilku graczy do kompletu. 

Prawda, i nawet mam pomysł, by to zmienić, wprowadzić maksymalną ilosć $$$ tak jak tutaj. Ale do tego też trzeba poparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wow się zadziało, dopiero wieczorem siadę na dłużej ale skoro mamy w dość szybkim tempie 4 głosy wetujące to proszę o opinię równiez innych; wg reguł ligi przy piątym negatywnym wymianę trzeba będzie przemodelować. odgaduję, że Benon wszedł w ten deal przez kwestie finansowe a stroną inicjujacą raczej był MJ1 (i ode mnie szacun za wyszukanie chętnego do takiej wymiany).
w ramach wyjaśnienia - w offseason można handlować każdym (nie tylko keeperami) a gracze z NK, jeśli pomagają dograć kwestie finansowe nawet w krótkim wymiarze też mogą zmienić klub, nie można ich jedynie przedłużać - więc ich los jest jasny
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mnie prosze nie traktowac jako osobe wetujaca-jesli zadna ze stron wymiany nie czuje sie oszukana to ja moge wyrazic swoje zdanie,ale nie zamierzam komus blokowac trade`u,nawet jesli zaszkodzi to mojej pozycji w lidze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się nie rozpisałem za bardzo, więc dzisiaj to nadrobię...

Po dodaniu Drummonda, jako keeper zostało mi, jak Gooz skwapliwie wyliczył całe $47 na draft... Bida trochę... A draft to dla mnie największy fun... Amnestia!!!

No i tu pojawił się problem, bo ni cholery nie mam serca amnestionować graczy, których własnoręcznie wydraftowałem i podpisałem na dłuższy kontrakt... Nad amnestią Elfa myślę odkąd go podpisałem, ale on zawsze zrobił coś, co mnie powstrzymywało, a pewnie jakby nawet nic nie zrobił, to miałbym opory... Ale uwaga!!! On teraz zgolił sobie czapkę, więc musiałbym być skończonym draniem bez sumienia, aby to zrobić... Przywiązuję się do nich cholera, jak Angelina do dzieci z Afryki...

Odpuścić Drumma, który rzekomo ciepie trójki i gra na puzonie, niczym jakiś wirtuoz też mi się nie uśmiecha... A nuż w sezonie coś sympatycznego za takiego grajka w takiej cenie wyhaczę...

W sumie przy kontuzji Kristapsa w tym sezonie nie myślałem o nastawianiu się na walkę o wyższe cele, bo to jakby na to nie spojrzeć kluczowy plejer w mojej rotacji...

Wtedy to właśnie na horyzoncie pojawił się MJ1 z ofertą nie do odrzucenia, którą swoją drogą odrzuciłem, bo wolałem Markky Markka... Szacun dla niego za przegląd tego co się dzieje w lidze i co kto ma w składach, bo Jimmy'ego traciłbym za free za rok, płacąc mu w tym sezonie pewnie spisanym na straty $40, Klaya wcale bym nie podpisywał, a Adamsa, choć uwielbiam, to on wyżej dupy nie podskoczy, a co sezon trzeba płacić trochę więcej...

Nikt z Was nie dostrzega tego, że zachowuję się jak jakiś FB żigolak, który rzuca panne, jak tylko ta przestaje się zadowalać prenumeratą Bravo Girl... Mimo wszystko jednak nie wyrzucam ich do śmietnika, tylko oddaję w opiekuńcze ręce MJa, bo klauzula sumienia nie pozwala na takie zachowania... Wracając do amnestii, to tak! Teraz mam okazję, ją wykorzystać. Dodatkowo wróciłem niedawno do lektury naszego regulaminu i jednak wygląda na to, że im wcześniej tym lepiej pod tym względem i nie ma na co czekać, skoro w drużynie pojawia mi się Pizza Man...

Teraz, aby jednak całkowicie się nie zamykać na możliwości walki o wyższe cele w tym sezonie, podpiszę sobie dodatkowo na kolejny rok THJ, a pod nieobecność, nie wiadomo jak długą Łotysza, to on powinien tam dzielić i rządzić (chyba) w ataku...

Podsumowując moje ruchy kadrowe:

Markkanen 2/5 (4; 10; 14; 19; 26) 10
Payton 5/5 (16; 34; 27; 36; 40) 40
Porzingis 4/5 (9; 15; 21; 29; 40) 29
Drummond 2/2 20
Prince 3/5 (1; 7; 10; 14; 19) 10
Hardaway Jr 2/2 12
SUMA 121
NA DRAFT 79

 

Na draft mam $32 więcej niż miałem, keeperzy bez tragedii i największy dla mnie skarb pod postacią rzeźbionego Fina, w promocyjnej cenie, którego jeśli jeszcze nie w tym sezonie (na pewno nie), to w następnym widzę na poziomie All-NBA... 

Wszyscy, którzy podważają ten trejd... Czy Wam przypadkiem żal nie ściska dupy, że to właśnie MJ1 na to wpadł, a nie Wy? Ja uważam, że mi sie opłaca, a Wy uważacie, że MJowi opłaca się za bardzo, ale to chyba nie tędy droga...

Fakt, ta piątka graczy, którą podpisze jako keeperów, robi z niego kontendera pełną gębą, ale wy jakimś cudem już mu puchar, medal i pół królestwa wręczacie, nie zwracając uwagi, że musi podpisać jeszcze 8 zawodników za masakryczną sumę $60...

Rok temu miałem plan, który nie wypalił tylko dlatego, że przy drafcie młody mi się obudził i nie wydraftowałem Kałaja, dzięki któremu miałem zniszczyć tą ligę i tańczyć pogo na pogorzelisku...

Za rok mam Fina, Łotysza i Księcia za oszałamiającą cenę sześdziesienciu łośmiu dólarów...

 

Jak ktos ma jakieś pytania, to nie omieszkam udzielić wyczerpującej odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez Benon
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie wytłumaczone, wiadomo obaj gracze są doświadczeni i mają swoje motywacje, tylko nie o to chodzi.

Sam wiem jakie motywacje stoją za ściągnięciem Fina. Sam uważam, że będzie z niego nie lada gracz, że jest niedoceniany, itd. (choć może być różnie bo większość ekspertów nie widzi w nim jednak takiego potencjału i my to też musimy brać pod uwagę- mimo całego doświadczenia, możemy wtopić, np. jak z Paytonem. I nie twierdzę,  że to ten przypadek, ale jednak Fin na razie to głównie szansa na tak dobrego zawodnika w fantasy jak Butler:). 

Rozumiem, że można pozbywać się graczy nawet bardzo dobrych, aby się przebudować. Tylko nadal nie o to chodzi. 

To co piszecie jest i było od początku dla mnie jasne. 

Niemniej od początku też uważam, że to nie jest dobre dla ligi. Niezależnie jakie motywacje się za tą wymianą kryją, jakie uzasadnienia faktyczne, to będzie to nierówna wymiana z takich powodów jak pisałem poprzednio. 

W zasadzie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy chcemy ligi w której wymiany są aż tak bardzo oderwane od rzeczywistości nba. Markannen za Butlera, Thomsona, Adamsa. Przecież z tych trzech w realu to małego kontendera można by zbudować. W tej lidze nie było dotąd takich wymian. I trzeba się dobrze zastanowić czy chcemy poprzez takie wymiany iść w ślady keepera 2 na e-nba. Mam nadzieję, że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bulek napisał:

Nie o to chodzi. To naturalna kolej rzeczy, że można keeperów zatrzymywać, a można ich wymienić na gwiazdę. Gdyby poszła wymiana Lauri za Butlera, nikt by się słowem nie odezwał. Fajny prospect na lata w zamian za gwiazdę na tu i teraz. Uczciwe. Ale tutaj do Jimmy'ego doszedł Klay (w warunkach roto to all-star nie oszukujmy się) i mega solidny Adams. A żeby tego było mało, to pozbyłeś się "keepera" Isaiaha Thomasa. Bierzesz udział w all-time fantasy, ja brałem też, wiesz, jaka jest sytuacja. Tam, żeby ktoś wziął przepłaconego typka, sprzedający musi dopłacić. A tutaj nie dość, że nie dopłaciłeś za pozbycie się niefortunnego kontraktu, to jeszcze zarobiłeś na tym w dwójnasób. No sorry, ale to trochę dziwne. W all-time fantasy to z miejsca taki GM za taki błąd by został pozbawiony swojej funkcji.

No znowu przeinaczasz rzeczywistość. Keeper#2 to jedna z tych najbardziej obfitujących w trejdy, w jakiej kiedykolwiek brałem udział! Czego, jak czego, ale aktywności tej lidze nie można zarzucić, nie zawsze wpisy na forum są jedynym tego wyznacznikiem. Co do ceny keeperów - uwierz, mi też one nie odpowiadają. Ale taka była wola większości i nic na to nie mogłem poradzić. Ale szanuję rezygnację i nie mam pretensji

 

 

Lauri za Butlera to mega niekorzystny deal dla mnie ? myślę, że nie muszę wyjaśniać, dlaczego 1 rok w cenie troszkę poniżej wartości jest sporo mniej warty niż keeper na 4 lata w super cenie.  Jeśli chodzi o All-time Fantasy czy nawet rl NBA, jak wspomniał bulls - fajnie, ale to fantasy keeper i rządzi się swoimi prawami. Wydaje mi się, że nie można tego porównywać do siebie, bo to inne rzeczy, choć związane z NBA ;) a co do beGM - nie pozbawia się funkcji za jeden zły deal... ale to zupełnie inny temat.

Czy ja wiem, czy tak obfita w trejdy? Musiałbyś mnie przekonać statystykami :P a tak serio, to aktywne jest kilka osób, a z wieloma nie szło się porozumieć i nie było atmosfery poprzez dyskusje. A ceny keeperów to nie były na podstawie keeper #1? Może się mylę, ale tak mi się wydawało. Zresztą możesz coś zaproponować - tylko właśnie tam za dużego odzewu raczej nie będzie szybko, bo aktywność jest dość słaba, przynajmniej w mojej opinii względem choćby tej ligi czy roto.

 

13 godzin temu, bulls2006 napisał:

Keeper 2 na e-nba to dobry przyklad tego jak nie powinny wyglądać wymiany w lidze keeper. Nie można oddawać gwiazd fantasy za graczy którzy na razie są co najwyżej dobrzy i może beda a może nie graczami porównywalnymi za kilka lat. Markannen może nigdy nie być na poziomie Butlera a juz poszedł za niego plus za innych jeszcze graczy.

Taka wymiana w lidze NBA nigdy nie miałaby miejsca. To też jest jeden z wskaznikow pod które należy oceniać wymiany. Rok temu Butler poszedł za Dunna LaVine i Markannena. To tez nie może nam znikać z oczu.

Dlatego liga keeper 2 na e-nba tak przedzie ze nie ma nią zainteresowania. Była bliska rozpadu a i teraz brakuje kilku graczy do kompletu. 

Przy tym w ogóle nie patrzę na składy czy graczy ktorzy robią ta wymianę. Oceniam tylko wymianę która niebezpieczne nawiązuje do tego co było w lidze keeper2 na e-nba. I to mnie martwi :(

Może już wymazałem sobie z pamięci, ale o jakie wymiany Ci chodzi? Bo mi się przypominają moje wymiany na początku, gdy oddawałem świetnego keepera, ale kontuzjowanego wówczas (Middleton) za dwóch graczy (nie pamiętam jakich) na teraz, została zawetowana, a nie byłaby zła ?

Tak jak wyżej napisałem - rl NBA to nie keeper, więc nie ma co porównywać - nawet mi trudno to sobie wyobrazić...

Odnośnie keepera #2 się rozpisałem wyżej... mam nadzieję, że uda się zebrać chętnych i życzę Wam dobrej zabawy :)

Szkoda, bo warto ;) dzięki ogarnięciu składów, można zobaczyć, dlaczego dla Benona ten deal ma sens - odpuszczenie tego roku, a walka w następnych latach. Gdybym nie patrzył na składy, to faktycznie też bym pewnie pomyślał, że deal nie fair ;)

Wydaje mi się, że nie da się bezpośrednio nawiązać do keepera #2, ponieważ zasady są inne. Chyba nie chcesz powiedzieć, że nie powinno się robić wymian teraz za przyszłość? Według mnie właśnie to jest esencja tej ligi i nie można dobrze ocenić dealu w dzień  wymiany, bo jest wiele zmiennych - może się okaże, że Butler i Klay się połamią, a Lauri będzie All-Starem w tym sezonie - i co wtedy - zawetujesz po tym? Nie - takie wymiany są ryzykowne, ale dla każdego, a najważniejsze, że każdy widzi swój zysk i się cieszy z wymiany ;)

Edytowano przez MJ1
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy według rankingu za poprzedni sezon to Adams = Markkanen i tyle, więc Butler i Thomas idzie za szrot z FA. Ja też mam super keepera na 5 lat Delona Wrighta i zaraz ktoś mi da w zamian Townsa czy Davisa. I wtedy rozumiem ten trade też będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Dig napisał:

Na dzień dzisiejszy według rankingu za poprzedni sezon to Adams = Markkanen i tyle, więc Butler i Thomas idzie za szrot z FA. Ja też mam super keepera na 5 lat Delona Wrighta i zaraz ktoś mi da w zamian Townsa czy Davisa. I wtedy rozumiem ten trade też będzie ok.

Serio Delon Wright... gdzie mu do Fina... znajdź chętnego na Wrighta za Townsa, to możemy podyskutować ?

Wspominałem o tym już wiele razy - zgadzam się, że ta wymiana jest dla mnie korzystna na ten rok (Benon też pewnie się zgadza). Ale za rok sytuacja z tej wymiany będzie prezentowała się następująco - u mnie Adams  na ostatnim roku, u Benona Lauri jeszcze na 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dig napisał:

Mój przykład był tylko po to żeby pokazać jak wygląda wasza wymiana. Fin nawet nie ma super ceny, bo w tym sezonie w draftach jego średnia cena w ligach 14-16 osobowych to 15$.

Idąc tym tokiem rozumowanie ceny Butlera, Klay'a i Adamsa są podobne do tych draftowych... można tak wyliczać w nieskończoność.

To jest wymiana teraz a przyszłość, więc porównania tylko tego sezonu albo tylko przyszłości nie mają sensu - trzeba to połączyć ;) i to właśnie zrobiliśmy klepiąc ten deal i najważniejsze, że obaj jesteśmy na ten moment zadowoleni i widzimy zyski większe od strat. Może to będzie deal win-win? Takie w keeperze mogą się zdarzać i ten może i mam nadzieję, że taki będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem absolutnie motywy obydwu stron i jako że cyt. regulamin "specyfiką tej ligi jest konieczność umiejętnego zarządzania swoją drużyną" nie wetowałbym tego. Fin przypakował, wyglada jak nordycki półbóg i będzie ciagnął ten "ujowy" skład Bulls, a Jimmer nie wiadomo nawet w jakim zespole skończy, to kością niezgody na pewno pozostaje tu Klay i zrzucenie słabego kontraktu IT. jako że głosów przeciwnych, jakby nie było jest sporo - wyślę do pozostałych GMów prośbę o opinie - czas na głosowanie do końca dnia jutrzejszego

argumenty o jakiś innych keeperach w ogóle mnie nie przekonują, skoro wymiana mieści się w finansowych wymogach tej ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dig napisał:

Ale cena Thomasa ma się nijak do wycen draftowych i zyskujesz przez to 30$. To tak jakby ktoś zrobił ze mną deal i za przepłaconego Hooda dał nie keepera.

Wydaje mi się, że już wszystko wyjaśniałem... ale ok, odpowiem na kolejne wątpliwości ;)

Skoro już jesteśmy przy temacie wycen draftowych, to ten deal chyba należałoby potraktować na przestrzeni 4 najbliższych lat, a nie jednego roku. To, że w tym roku zyskam w tej wymianie raczej jest pewne i o to wszyscy robią aferę - gdyby to była liga jednosezonowa, to na pewno też bym był za wetem (nawet tego bym nie proponował). Jednak załóżmy, że zyskuję te 30$ Thomasa w tym roku. W przyszłym roku Adams raczej lepszy nie będzie i powiedzmy, że wychodzi na zero z wartością, ale dalej nie mam już żadnych keeperów/zysków, a Benon ma 3 lata Markannena po cenach 14, 19 i 26$, czyli wydaje się, że spokojnie może wyjść w ciągu tych 3 lat na chociaż +20$ wartości względem draftu. Nawet jeśli by był i tak łącznie -10$, to po pierwsze nie jest to aż tak dużo biorąc pod uwagę kwoty różnych keeperów, a po drugie - Benonowi się to opłaca, bo jeśli odpuszcza jeden rok i tam ma straty, a w kolejnych trzech latach jest na plus, to chyba nieźle na tym wychodzi ;)

Oczywiście jest ryzyko, że np. Fin nie odpali (ale może stać się od razu Superstarem), ale jest też ryzyko, że Butler nie zagra w tym sezonie czy Klay się połamie (ale może obaj zagrają powyżej oczekiwań)... w wymianach mogą pojawiać się wątpliwości, to rozumiem. I gdyby patrzeć tylko na ten rok, to faktycznie deal do zawetowania... jednak w przypadku wymian teraz a przyszłość patrzenie tylko na "teraz" to zakrzywienie rzeczywistości... przyszłość nigdy nie jest pewna, ale na pewno lepsze perspektywy ma Benon po tym dealu (patrząc na chociażby ten sam moment, za rok) ;) 

Edytowano przez MJ1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, MJ1 napisał:

Lauri za Butlera to mega niekorzystny deal dla mnie ? myślę, że nie muszę wyjaśniać, dlaczego 1 rok w cenie troszkę poniżej wartości jest sporo mniej warty niż keeper na 4 lata w super cenie.  Jeśli chodzi o All-time Fantasy czy nawet rl NBA, jak wspomniał bulls - fajnie, ale to fantasy keeper i rządzi się swoimi prawami. Wydaje mi się, że nie można tego porównywać do siebie, bo to inne rzeczy, choć związane z NBA ;) a co do beGM - nie pozbawia się funkcji za jeden zły deal... ale to zupełnie inny temat.

Czy ja wiem, czy tak obfita w trejdy? Musiałbyś mnie przekonać statystykami :P a tak serio, to aktywne jest kilka osób, a z wieloma nie szło się porozumieć i nie było atmosfery poprzez dyskusje. A ceny keeperów to nie były na podstawie keeper #1? Może się mylę, ale tak mi się wydawało. Zresztą możesz coś zaproponować - tylko właśnie tam za dużego odzewu raczej nie będzie szybko, bo aktywność jest dość słaba, przynajmniej w mojej opinii względem choćby tej ligi czy roto.

 

Ale co to jest za argument, że to inna liga? Każda liga ma inną specyfikę, ale jeśli dążymy do realiów, a ten keeper ma chyba to za cel - powinniśmy właśnie to porównywać, inaczej keeper będzie obarczony coraz większą ilością takich kwiatków. Kontrakt izajasza jest przepłacony i w realu byś musiał zapłacić pickami za przejęcie takiego kontraktu, w be-GM także. Także jeśli chcemy mieć do czynbienia z poważną ligą, takie trejdy nie powinny mieć miejsca. A co do b-GM, tak, nie pamiętam kto, ale jeden GM został pozbawiony miejsca właśnie za złe ruchy - czy nie GM Celtics? Ale mogę się mylić.

W keeper#2 było w tym sezonie 18 trejdów. A co do cen keeper, to nie wiem co masz na myśli - zasady są te same, minimalne to 10, jeśli o to chodzi. Ale sam rozstaw cen keeperów przecież nie był skopiowany z keeper#1, no do takich rzeczy to mnie nie posądzaj ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×