Skocz do zawartości
goozman

1 Liga H2H BudgetSznur 2018/19

Polecane posty

PODSUMOWANIE 5 KOLEJKI
1sEEqed.png

W poprzedniej kolejce zanotowaliśmy jedną niespodziankę w postaci bejbogilek. W tym tygodniu ekipa killera wróciła do "starej" dyspozycji i znaleźli się w drugiej połówce tabeli, jednak w miejsce "niespodzianek kolejki" wskoczyły dwie drużyny.

Alaa Abdelnaby BC @josip10 w 4 kolejce zanotowali swój najlepszy tydzień poprawiając swój wynik o 18 pkt w symulacji. Teraz jednak wynik został polepszony o kolejne 16pkt i bezsprzecznie zostali najlepszym zespołem tygodnia. Ba! 96 pkt to nowy rekord sezonu!

Drugą niespodzianką jest Ballmovement Purists @KapitanPlanetaDla wszystkich nie zaznajomionych muszę odpowiedzieć, że owszem mamy taki zespół w lidze. Ballmovement Purists od początku sezonu byli typowym przeciętniakiem, więc nie wspomniałem o nich, ani raz w dotychczasowych podsumowaniach. Po tej niemal miesięcznej tułaczce w środku tabeli w końcu trafili z formą i zajęli 3 miejsce w symulacji. Należy również pochwalić ich wynik 8-1 przeciwko przechodzącą kryzys Milwaukee Badgers.

Ekipy josipa10 i Kapitana Planety uzupełniły już 12 osobową grupę zespołów, które chociaż raz w tym sezonie zajmowały miejsce w top3 tygodnia. Ta statystyka świadczy o tym jak wyrównana jest liga. Odkąd prowadzone są symulacje dla 1 ligi (od sezonu 15/16), ani razu się nie zdarzyło, że już na tym etapie rozgrywek tylko 4 ekipy wciąż nie zajęły miejsc 1-3 w choćby jednym podsumowaniu. W poprzednich 2 latach trzeba było z tym czekać do 10 kolejki, a w sezonie 15/16 do 14 tyg.

Wróćmy jednak do opisu tygodnia. Pomiędzy dwoma wcześniej wymienionymi zespołami znalazła się drużyna NEVERWINS @pumeks. NEVERWINS to specyficzna ekipa. Oni po prostu nie potrafią zagrać średniego tygodnia. Po poprzednio tygodniowej wpadce ekipa pumeksa po raz 3 w sezonie melduje się w top3. W tej kolejce ta wizyta na podium niesie jednak ze sobą gorzki smak. To już 2 raz kiedy NEVERWINS są w top3 tygodnia i przegrywają swoją parę, a co ciekawe gdy w poprzednim podsumowaniu byli 14 zespołem tygodnia to wygrali 7-2. Dziwny team, nie ma co.

Warto dziś wspomnieć jeszcze o 3 ekipach: FC Turlaj @chilu91, BukkakeB @goozman i Red Panthers @Dig. Ta pierwsza dwójka przyzwyczaiła już, że nie notuje słabych tygodni. Może nie są w czubie podsumowań (poza jednym wyjątkowym z 1 kolejki, gdzie BukkakeB byli drudzy), ale to bardzo nie wygodny rywale. Wystarczy powiedzieć, że tworzą oni wraz z Byle Co @matys trio zespołów, które wciąż nie wypadli poza top10 w żadnym tygodniu. Taka niby bzdeta, ale każda ciekawostka w której jakiś zespół jest wymieniany wraz z Byle Co należy uznać za spory komplement, choć akurat ekipa matysa w tym tygodniu zanotowała przeciętne wyniki.

Co do Red Panthers to powiedzmy sobie szczerze Dig - po co ja mam cokolwiek pisać o tobie? Wygrałeś po raz drugi w sezonie 9-0. Niektórzy z nas do końca swojej kariery fantasy mogą nie wygrać dwóch par takim wynikiem, a ty to zrobiłeś dwukrotnie na przestrzeni miesiąca. Po prostu świętuj, moje słowa są zbędne.

WYNIKI WSZYSTKICH PAR 5 KOLEJKI
0Gc5S7i.png

 

PLUSY KOLEJKI:

Alaa Abdelnaby BC @josip10 - Z każdym kolejnym tygodniem notują progres w punktach w symulacji. Kolejno 58, 61, 62, 80 i 96 pkt. Kolejny krok w przód będzie już raczej niemożliwy, jednak z drugiej strony ich dyspozycja jest tak dobra, że nie mogę przekreślać ich szans w tym aspekcie. W ostatnich 2 kolejkach zanotowali łącznie 176 pkt, co jest wynikiem o 20pkt większym od 2 w tym względzie zespołu jordan20(j.sprawka). A przecież z nimi mierzą się w następnej kolejce. Szykuje się niezła bitwa.

MINUSY KOLEJKI:

Ważki Wrocław H2H @washko - Już z zdrowym Kevinem Lovem nie wyglądali jakoś kozacko, jednak od czasu jego kontuzji wyniki Ważek są słabe. W tej kolejce słowo "słaby" jest jednak chyba małym niedopowiedzeniem. Zaledwie 30 pkt osiągnięte w symulacji to poprawiony rekord sezonu jordana20(j.sprawka) z 1 tygodnia rozgrywek. Jeśli forma zespołu się nie poprawi to być może już w 8 kolejce po raz pierwszy w sezonie Pogromcy Donków będą uznawani przed kolejką jako faworyt swojej pary.

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (symulacje)
YopZ3o3.png

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (yahoo)
yUBYPAO.png

Edytowano przez mikrofalowka
  • Podoba mi się 1
  • Dzięki! 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej jednorazowy wybryk :)

Skład złożony z 7 zawodników którzy raczej nie byliby wybrani w większości draftów nie może daleko zajechać :) - Forbes, Adebayo, Juancho, Rose,  Temple, Green, Cook, ale mam Lebrona i dopóki robi 24/8/8 to jest szansa z każdym :)

PS> Lebrona tez raczej bym nie wziął, ale draftowałem prowadząc samochód :D

Edytowano przez josip10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze tytułem uzupełnienia najnowszy ranking szcześciarzy/pechowców.

cWo4fme.jpg

W tej kolejce nastąpiły spore przetasowania w rankingu szczęściarzy. Zdecydowanie pozycję lidera objęły Pantery (ale o tem potem), znacząco powyżej swoich możliwości wyniki osiągają bejbogilki i Puryści, których ogólna suma zdobytych punktów w symulacji plasuje się gdzieś w tzw. dolnej strefie stanów średnich, a bilans ogólny jest dodatni. FC Turlaj swój solidny wynik zawdzięcza zarówno swojej dobrej postawie, ale i temu, że rywale nie bardzo przeszkadzali.

W zestawieniu pechowców również pewne zmiany. Na pozycji niechlubnego lidera nadal umieszczam swoją ekipę, ale dołączam do niej również Bukkake. Z ciekawostek, czy wiedzieliście, że wszystkie mecze goozmana były rozstrzygane jednym golem? To już wiecie. Na drugim miejscu nowość i ekipa jordan20, której bilans oczywiście jest nieco zaburzony przez te niesławne 0-9 na początku, ale mimo późniejszej dużo lepszej postawy wyniki mieli dość pechowe. Na trzecim miejscu jeszcze ciąglee Alaa Abdelnabyy, chociaż jeszcze jeden taki tydzień jak ostatni i wracamy do normalności. Ciekawy przypadek to Tottenham, którego rywale wyciągnęli 425 punktów w symulacji co chyba będzie rekordem wszechczasów w okresie 5 kolejek, ale jednocześnie sami grają bardzo słabo. Mimo tego wynik nie jest jakiś dramatyczny. Dlatego (być może) tymczasowo z listy pechowców znikają.

Red Alert mówi sam za siebie. Pogromcy idą na dno jak Titanic, a Ważki i bullsi mimo nienajgorszego terminarza nie są w stanie tego wykorzystać. Bałagan powoli robi się u Badgersów. Wiadomo, że kontuzje są zmorą tego zespołu, ale fakt pozostaje faktem, że po niezłym początku, związanym z obecnością w rankingu szczęściarzy, jest w tej chwili gorzej.

Ostatnio zamarudziłem na swoich rywali, ale dziś krótki rzut oka na lidera bo jest okazja. Tak jak podkreślał @mikrofalowka podwójne 9-0 w sezonie zdarza się rzadko, gratuluję również. Ale z perspektywy mojego rankingu to bardzo ciekawa sprawa, jak spora doza szczęścia jest udziałem Panter. 18 punktów w tych dwóch matchupach pojawiło się dzięki fatalnej postawie rywali, średni bilans wychodziłby jakieś 11-7, a przy pechu nawet 5-13. Z kolei najgorszy tydzień Panter (ledwie 13 miejsce w symulacji) i tak zakończył się zwycięstwem bo rywal był jeszcze słabszy. Sam się o tym zresztą też przekonałem, gdy Robinson zasadził w naszym matchupie 9 bloków przeciw Orlando wygrywając kategorię, a dwa dni temu zagrał przeciw nim ledwie 8 minut na zero. Ogólnie +/- punktów symulacyjnych to +116, następny w kolejce Turlaj ma +74. Wiadomo, że h2h to sztuka wyciągania jak najwięcej z tego, co się ma i niewątpliwie prezes @Dig ma to opanowane do perfekcji. Niemniej analiza wskazuje, że najbliższy mecz z Bukkake powinien zakończyć zwycięską serię i będę z ciekawością śledził co będzie dalej.

 

Szczęściarze (sprzyjający terminarz)

1. Red Panthers

2. bejbogilki / Ballmovement Purists

3. FC Turlaj

 

Pechowcy (trudny terminarz)

1. Byle Co / BukkakeB

2. jordan.20(j.sprawka)

3. Alaa Abdelnaby BC

 

Red Alert (słabe miejsce w tabeli mimo sprzyjającego terminarza)

1. Pogromcy Donków

2. bulls2006pch24 / Wazki Wroclaw H2H

3. Milwaukee Badgers

  • Podoba mi się 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w symulacjach zazwyczaj wypadam słabiej niż w tabeli yahoo i tak jest od początku ich robienia przez @mikrofalowka

W poprzednim tygodniu nie wykonałem żadnego ruchu na FA, a mimo to udało się wygrać 9:0. Z siedmioma pobraniami bym był wyżej w symulacji. Ten tydzień trochę dziwny pod względem meczów (w środę i piątek grają prawie wszyscy, a czwartek wolny) i po pierwszym dniu nie jest optymistycznie, więc możliwe że będzie pierwsza porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiadomo, ze symulacje to tylko zabawa, tak jak i wszystkie rankingi. Nie ma możliwości uwzględnienia wpływu kontuzji, pobrań wykonanych w kontekście danego matchupu itp. Ale przynajmniej o czymś można poczytać!

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2018 o 17:27, Dig napisał:

Ja w symulacjach zazwyczaj wypadam słabiej niż w tabeli yahoo i tak jest od początku ich robienia przez @mikrofalowka

Potwierdzam. Odkąd prowadzę podsumowania to drużyny Diga zawsze wypadały w nich gorzej niż w tabeli Yahoo.

Dnia 20.11.2018 o 13:37, matys napisał:

To może jeszcze tytułem uzupełnienia najnowszy ranking szcześciarzy/pechowców.

Po pierwsze dzięki matys za te analizy. Powiem ci szczerze, że ja bardzo podobne zestawienia robię w excelu od sezonu 16/17, jednak miałem je jedynie na użytek własny. Na dowód mam tu screen z mojego excela.

AbO6Eue.png

Nie piszę jednak tylko w sprawie tego by się pochwalić tym, że coś podobnego mam u siebie, lecz w nie co innej kwestii. 

Twoja chęć analizy terminarza, sprawiła że zacząłem się zastanawiać nad jakąś kolejną, dodatkową formą przedstawienia czegoś podobnego. Pomyślałem, że warto zwrócić uwagę na aspekt "dobrego jednego tygodnia" - to znaczy, gdy powiedzmy, jakiś zespół przez 4 kolejki był przeciętniakiem, jednak w jednej kolejce zaliczył kozacki wynik i przez to ich bezpośredni rywal sporo na tym ucierpiał, bo mogło się okazać że w wszystkich 4 poprzednich tygodniach był od danego zespołu lepszy, a mierzył się z nimi akurat w tym w którym rywal zaliczył "season high". No i wpadłem na coś takiego:

Cjlx0zr.png

O co w tym chodzi: w kolumnach od 1 do 5 pokazałem o ile punktów w symulacji przeciwnik danego zespołu punktował więcej/mniej w porównaniu do swojej średniej z całego sezonu. Przykład A: W 1 tygodniu Tottenham Cavaliers grali na Chicken Team, którzy zdobyli w 1 kolejce 93 punkty. Średnia Chicken Team z całego sezonu wynosi 72, więc w tej kolumnie mam 21,0, gdyż Chicken w tej kolejce zdobył 21 pkt więcej niż wynosi jego średnia za sezon.

Ta tabelka pokazuje jak przewalony terminarz ma Tottenham Cavaliers. Ja rozumiem grać na najlepszych graczy i mieć ciężko o wynik, ale on grał na Chicken Team, Ważki, jordan, bejbogilki, Alaa - a to odpowiednio (według moich symulacji) 4, 15, 10, 12 i 7 zespoły ligi. Problem polega jednak na tym, że każdy (oprócz Ważek) notował akurat w tym tygodniu w którym grał na ekipę Ledleya swój najlepszy tydzień. 

Mój zespół również nie miał łatwo. W 2, 3 i 5 kolejce mierzyłem się z zespołami które miały swój najlepszy tydzień w sezonie.

Na drugim biegunie bejbogilki. W każdym tygodniu ich rywal notował wyniki gorsze które były gorsze niż ich średnia z całego sezonu. 

Nie wiem czy takie zestawienie wiele powie w perspektywie całego sezonu, ale póki co ta tabelka dosyć pokrywa się z tym co wrzuciłem w mojej 1 tabelce w tym poście.
No ale tak jak pisał matys, te wszystkie zestawienia to tylko zabawa.

  • Podoba mi się 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mikrofalowka napisał:

 

Oo, fajnie, że też takie zestawienie masz w swoim kombajnie ;) Może jakoś wspólnie dojdziemy do metody zbliżonej do ideału!

Nie ukrywam, że zestaw danych zdobytych przez rywali jest po prostu najprostszy w opracowaniu i analizie, stąd mój wybór. Ma on swoje wady, ale przy analizie opieram się również na wynikach w tabeli ligi, co nie zawsze idzie w parze. Metodologia, którą próbuję stosować nie do końca odzwierciedla jednak trudność terminarza, tylko raczej relację terminarz-wynik. Dlatego Tottenham przy symulacji -140 wcale tak źle nie stoi, bo powinno być sporo gorzej. Sam jestem ciekaw jak to wyjdzie w końcowym podsumowaniu. Dla samej trudności terminarza potrzebne byłoby rzeczywiście coś nowego.

Co do twojej propozycji, myślałem też o tego typu liczeniu, ale nie bardzo miałem czas by to rozgryźć. Ale spróbujmy. Kilka rzeczy na pewno miałoby znaczenie kluczowe.

Aspekt dobrego jednego tygodnia to świetne spostrzeżenie moim zdaniem i tu na pewno w przeliczeniu trzeba by było to jakoś brać pod uwagę.

W drodze do ideału przydatna byłaby też całościowa liczba spotkań zawodników w tygodniu (ideał miałby zapewne ujętą też analizę porównania statystyk wszystkich graczy z danego tygodnia w stosunku do całego sezonu - odpada z wiadomych względów).

Z kolei mam wrażenie, że branie średniej z całego sezonu, tak jak to wyliczałeś, nie bardzo się przyda bo poważna kontuzja kluczowego gracza, jakieś trejdy, to wszystko zmienia postawę zespołu, który z potentata staje się cieniasem. Albo draftował kontuzjowanych i dopiero po pewnym czasie zacznie grać lepiej. Wydaje mi się, że trzeba każdy tydzień rozpatrywać jako osobną całość. Ale może się mylę?

Zastanawiałem się nad średnią z wszystkich matchupów tygodnia danej drużyny i jej rywala. Posłużę się przykładem Panthers z ostatniego rankingu i ich meczów do zera. Bilans 18-0, mimo, że średnia to 11-7. Czyli do hipotetycznego przeliczenia bralibyśmy 18-11=7 czyli o tyle więcej punktów drużyna zdobyła niż wypadało ze średnich. Z kolei rywale średnio przegrywali 2-7, a tutaj dostali do 0 więc w tym dwumeczu -4. Być może lepiej warto by wziąć medianę niż średnią, dzięki czemu zmniejszyłoby się znaczenie pojedynczych wysokich wyników, to już szczegóły. W każdym razie ten współczynnik mógłby się przydać i tak, gdyż prawdopodobnie będzie najwyższych dla tych, co są dobrzy w te klocki i może wtedy nie będzie tego zaniżenia symulacji dla ekip typu Panthers, o którym pisałeś.

Jeszcze pomyślę, a może ktoś inny nas oświeci? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co ja zrobiłem to był taki pomysł na szybko i tak jak zauważyłeś branie średniej z całego sezonu na dłuższą metę "zepsuje" zestawienie. Póki co nie mam głowy do myślenia nad tym, ale wkrótce będę miał więcej czasu i wtedy być może przysiądę do tego excela na dłużej.

Pomysł z matchupami też jest dobry. Fajnie by było połączyć te 3 rzeczy - punkty w symulacji zdobywane przez rywala, "aspekt jednego tygodnia" (do kitu ta nazwa :D) i ta średnia z wszystkich matchupów. Jakby udało się to jakoś sensownie połączyć to mógłby wyjść jakiś fajny współczynnik. Byłby to taki RAPM w Fantasy :)

Ale to tak jak pisałem, myśleć nad tym będę za jakiś czas.

Edytowano przez mikrofalowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 11/22/2018 at 8:28 AM, goozman said:

@slawekmroz do tablicy! na żywo tworzą Ci się historie do ogarnięcia na fb ninja :)

@wooden mózgu może Ty wesprzesz naszych statystyków jakimś przełomowym pomysłem

 

Sorry guys, ostatnio dłubię w narzędziu do optymalizacji matchupów i mało latam po forach. Mam rozumieć, że dodanie do ninjy analiz jak prezentowane tutaj byłoby sporą pomocą dla managerów?

Edytowano przez slawekmroz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@slawekmroz

Czy spora pomoc to trudno powiedzieć bo skupiamy się tutaj raczej na podsumowywaniu tego, co było. Ewentualnie byłby to wskaźnik czy ekipa zmontowana jest dobrze, a ma po prostu pecha z terminarzem albo że jest dramat i pora na rozpierduchę w składzie. I to mogłoby być przydatne, zwłaszcza na wczesnym etapie rozgrywek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla @goozman. Pierwsza porażka stała się faktem i to jeszcze wysoka. U mnie głównie zabrakło Oladipo, bo z nim pewno punkty i steale bym wygrał. Bardzo blisko też było w blokach i do tego wysokie 50% FG nie wystarczyło do wygrania kategorii. Uśpiony poprzednim pojedynkiem zaspałem trochę ze zmianami na początku tygodnia i w ostatecznym rozrachunku dwa pobrania w poniedziałek/wtorek mogły dać zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 6 KOLEJKI
ZuKqyqW.png

Tydzień temu pisałem o tym, że w lidze mamy już 12 zespołów, które chociaż raz osiągnęły top3 tygodnia. W tym tygodniu liczba zespołów spełniający ten warunek została powiększona do 14, a to wszystko dzięki bardzo dobremu tygodniowi FC Turlaj @chilu91 i TheSugarTeam @Wuzer. Zanim jednak coś naskrobię o nich pozwólcie, że oddam hołd królowi 6 kolejki.

Gdyby nie słabe wyniki w 1 i  4 kolejce, to o zespole NEVERWINS @pumeks można by było mówić jako o jednym z największych dominatorze rozgrywek w historii. Średnia zdobywanych punktów w symulacji przez tą ekipę (wyłączając 1 i 4 kolejkę) wynosi 87 punktów. Rekord 96 punktów zdobyty przez Alaa Abdelnaby został szybko poprawiony przez graczy pumeksa. O tym jak silny w tej kolejce był NEVERWINS najboleśniej przekonał się Ballmovement Purists @KapitanPlaneta, który mimo drugiego z rzędu udanego tygodnia zanotował porażkę aż 2-7. Z każdym pozostałym graczem, KapitanPlaneta wygrałby co najmniej 4 kategorie w bezpośrednim starciu.

Wróćmy jednak do naszych dwóch debiutantów na podium. Historie tych drużyn w tym sezonie nieznacznie się od siebie różnią, jednak w obu przypadkach można powiedzieć "w końcu to musiało się stać". Chilu 91 i jego FC Turlaj od 1 dnia rozgrywek prezentował solidny poziom. Nie osiągalł wyników porażających, ale co ważne, nie notował też słabych tygodni i w tej kwestii FC Turlaj są jedyną drużyną (wraz z BukkakeB), która nie wypadła jeszcze ani raz poza top10 w żadnym podsumowaniu. Co też ważniejsze z każdym kolejnym tygodniem notowali stały progres. I tak w pierwszych 2 tygodniach zdobywali średnio 66pkt, w kolejnych dwóch 72,5, zaś w 5 i 6 kolejce ich wynik w symulacjach wyniósł średnio 85 pkt. TheSugarTeam z kolei notuje duże wahania formy. Wynik 81 pkt nie jest jednak dla nich czymś nowym. Już po raz trzeci w tym sezonie uzyskują dokładnie taki rezultat w symulacjach. Niestety dla nich, po raz drugi w sezonie 81 pkt w symulacji nie znaczą nic wobec przegranej 4-5 w parze ligowej. A to przeciwko komu przegrali jest zdecydowanie historią numer 1 minionego tygodnia.

Pogromcy Donków @szogo po 5 tygodniach zwiedzania mułu i dna ligowego trafiają do czołówki. Wystarczy powiedzieć, że w ostatnich 2 kolejkach nie zdobyli ŁĄCZNIE tyle punktów w symulacji, co w tym jednym tygodniu. Bardzo ważne dla tego zespołu jest również otrząśnięcie się po katastrofalnym wyniku z 5 kolejki. Przypomnę, że wtedy szogo przegrał aż 9-0 z Red Panthers. Jestem zdania, że to może być punkt przełomowy w sezonie dla tej ekipy. Trochę im zajmie wyjście z fatalnej pozycji w tabeli ligowej, ale wystarczy więcej tygodni takich jak te, a być może już w okolicach przerwy All-Star zobaczymy ich w środku tabeli z bilansem +.500.

WYNIKI WSZYSTKICH PAR 6 KOLEJKI
A9yrDiU.png

 

PLUSY KOLEJKI:

NEVERWINS @pumeks - To już 4 raz w tym sezonie, gdy NEVERWINS znajduje się na podium w podsumowaniu tygodnia. To drugi najlepszy taki wynik w historii 1 ligi. Jedynie God of Thunder w sezonie 16/17 byli lepsi w tej statystyce, będąc 5 razy w pierwszych 6 tygodniach w top3. "Niestety" w przypadku pumeksa jest jeden element, przez który jest o półeczkę niżej niż tamtejszy zespół barcylovera. Chodzi tu o wpadki w 1 i 4 kolejce. Gdyby je wyeliminować, wtedy można byłoby stawiać NEVERWINS na równi z tamtymi God of Thunder, którzy przypominam bez najmniejszych problemów wygrali rozgrywki ligowe. 

MINUSY KOLEJKI:

ByleCo @matys - Chwaliłem i chwaliłem, ale w końcu musiało to się stać. Prędzej czy później niemal każdego musi złapać mała zadyszka. W mojej głowie kołacze się jednak jedno pytanie. Czy na pewno to można nazwać jedynie zadyszką? 39 pkt to jak na zespół który królował w pierwszych 4-5 kolejkach to wręcz katastrofa. W tym tygodniu w aż 8 parach ByleCo wygraliby zaledwie 1 lub 2 kategorie. W wszystkich poprzednich 5 tygodniach zdarzyłoby się to tylko raz!

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (symulacje)
kAkUFiQ.png

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (yahoo)
4uTEazj.png

  • Podoba mi się 1
  • Dzięki! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dig napisał:

Gratulacje dla @goozman. Pierwsza porażka stała się faktem i to jeszcze wysoka. U mnie głównie zabrakło Oladipo, bo z nim pewno punkty i steale bym wygrał. Bardzo blisko też było w blokach i do tego wysokie 50% FG nie wystarczyło do wygrania kategorii. Uśpiony poprzednim pojedynkiem zaspałem trochę ze zmianami na początku tygodnia i w ostatecznym rozrachunku dwa pobrania w poniedziałek/wtorek mogły dać zwycięstwo.

dzięki, wynik był o wiele bliższy ale w końcu szczęście uśmiechnęło się do mnie i skończyło się nie na 5-4 ;) u mnie pauzowali miedzy innymi AD i Myles Turner, więc to też nie było optimum

 

@Wuzer zgłosił missclicka przy porannym pobraniu Jerebki i wyrzuceniu Kuzmy - przywracam mu go do składu, wywalam Lena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ranking pechowców w tym tygodniu z racji wyjazdu pojawi się prawdopodobnie pod koniec tygodnia, ale chyba zaczyna się powoli wyrównywać bo drużyny pechowe miały w tej kolejce szczęście, a szczęściarze odwrotnie.

Co do mojej drużyny i koszmarnej postawy to, o ile nie przewiduję aż takich cienkich rezultatów, sądzę, że na jakiś czas z czołówki wypadnę. Paru graczy obniżyło loty, poszukuję zastępców, no i LeVert robił dobrą robotę w wielu kategoriach, swoją drogą czy to nie jedyna jak dotąd tak poważna kontuzja w całej lidze? Murraya z preseasonu nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, matys napisał:

Ranking pechowców w tym tygodniu z racji wyjazdu pojawi się prawdopodobnie pod koniec tygodnia, ale chyba zaczyna się powoli wyrównywać bo drużyny pechowe miały w tej kolejce szczęście, a szczęściarze odwrotnie.

Co do mojej drużyny i koszmarnej postawy to, o ile nie przewiduję aż takich cienkich rezultatów, sądzę, że na jakiś czas z czołówki wypadnę. Paru graczy obniżyło loty, poszukuję zastępców, no i LeVert robił dobrą robotę w wielu kategoriach, swoją drogą czy to nie jedyna jak dotąd tak poważna kontuzja w całej lidze? Murraya z preseasonu nie liczę.

Love, Markkanen, Dunn, Collins, Rondo z tych lepszych, ale tez z głowy, więc pewnie kogoś zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałem wypisywać, ale właśnie jak pomyślałem, że ich jednak sporo to sobie podarowałem. Jeszcze Portisa bym dodał

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeszcze ci:

  • Portis
  • Valentine
  • George Hill
  • Dirk
  • Barton
  • Isaiah Thomas
  • Kennard
  • Brandon Knight
  • Waiters
  • Elfrid Payton
  • Dejounte Murray
  • Lonnie Walker
  • Norman Powell

Trochę tego jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem :) Kontuzji takich, co to już trzeba się pożegnać z graczem (ja nie wierzę, że LeVert cokolwiek zdziała w tym sezonie i może nawet w ogóle już). Rok temu o tej porze to już nie było Haywarda, Conleya, chyba Zach też poleciał szybko, Lin, Beverley, chyba Russell też coś miał? A może po prostu mam takie dziwne wrażenie :)

Już nie mówię o noworocznych prezentach dla właścicieli Cousinsa i Porzingisa, to pewnie jeszcze nas czeka.

Edytowano przez matys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po tym tygodniu mikrofalówka będzie pisać o spadku formy NEVERWINS. 

Niestety rozkład meczy w tej kolejce u mnie jest tragiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle się musiało wydarzyć żebym przegrał jedną zbiórką i jednym blokiem, że to jest warte opisania. Zacznę od paru moich pobrań: dwóch centrów D.Jones jeden mecz 0 zbiórek 0 bloków i Z.Collins jeden mecz 1 zbiórka 0 bloków, do tego D.Wright trzy mecze 1 zbiórka oraz K.Huerter jeden mecz 1 zbiórka. W środę ze względu na ilość meczy na ławce zostaje M.Robinson z 6 zbiórkami i 4 blokami. W piątek też mam dużo meczy, ale M.Robinson tego dnia nie gra, więc nagle wypada na jeden mecz O.Porter i do tego pauzuje J.Lin. Mam wolny slot, ale wyboru dużego już nie ma, więc pobieram M.Belinelli, bo miał też grać w niedzielę. Oczywiście wczoraj już nie zagrał ze względu na kontuzję i z powodu wykorzystania wszystkich zmian nie mogłem już nikogo pobrać. W całym tygodniu w trzech meczach Kanter miał 27 zbiórek, niby dużo, ale w jednym meczu w poprzednim tygodniu miał ich 26. I tak ostatecznie porażka jedną zbiórką i jednym blokiem oraz czterema przechwytami, bo kolejny tydzień pauzował V.Oladipo. Trochę się rozpisałem, ale jak widać nie była mi pisana wygrana w poprzednim tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PODSUMOWANIE 7 KOLEJKI
qu89WR4.png

Kolejny tydzień i kolejny dowód na to, że w tej lidze niesamowicie ciężko utrzymać się na szczycie. Rotacja zespołów w czubie podsumowań jest niewiarygodna. O tym najlepiej świadczy fakt, że 4 ekipy z top5 minionego tygodnia... skończyły poza top10 w minionej kolejce. Tym jedynym zespołem, który nie wypadł poza top5, a nawet się w nim utrzymał w tym tygodniu jest FC Turlaj @chilu91. I powiedziałbym, że jest to jedyny zespół, który od początku sezonu nie zanotował choćby jednego słabego tygodnia, ale przecież jest jeszcze jeden ktoś.

Tym "ktosiem" jest @goozman i jego BukkakeB. Od paru podsumowań piszę o tych obu zespołach w samych superlatywach, jednak do czasu tej kolejki nikt z nich nie zanotował takiego tygodnia jak właśnie Bukkake. To była totalna dominacja. BukkakeB wygrali by z każdym i to w najgorszym przypadku wynikiem 6-3 (tylko 5 zespołów zdołałoby wygrać 3 kategorie w starciu z goozmanem). Co ciekawe był to powrót na podium podsumowania po 5 kolejkach posuchy. Doprawdy wielki tydzień uwieńczony wygraną 8-1 oraz season-high w postaci 101 pkt w symulacji.

A propo powrotów na podium podsumowania, to miniony tydzień jako druga najsilniejsza ekipa ligi kończy bulls2006pch24 @bulls2006, co jest ich pierwszą wizytą w top3 od czasu 2 kolejki. W odróżnieniu od BukkakeB mamy tu jednak zupełnie inną otoczkę tego "comebacku". Pomiędzy 3 i 6 kolejką tacy BukkakeB byli 4-5 siłą ligi, zaś bulls2006pch24 byli najsłabsi. Mało tego, w kolejce 5-6 zdobyli odpowiednio 41 i 44 pkt w symulacji.  tego powodu ich obecne 2 miejsce należy chyba uznać największą niespodzianką tygodnia.

Podium zamyka jordan20(j.sprawka) @jordan20. O nich było nie co cicho w ostatnim czasie. W 3 i 4 kolejce byli 2 razy na podium, co sprawiło że razem z NEVERWINS są jedynym zespołem w lidze, który zdołał w 2 kolejnych tygodniach znaleźć się w top3 podsumowania. Wydawało się, że mamy do czynienia z początkiem nowej potęgi, jednak w 5 i 6 kolejce notowania jordana20 nie co spadły. Wyniki w ostatnich 7 dniach nawiązują do rezultatów osiąganych z 3 i 4 kolejki. W ogóle temu zespołowi należą się pochwały jak szybko ogarnął się po tym sromotnym 0-9 w 1 kolejce. Od czasu 1 kolejki w parach ligowych mają bilans 32-22-0 co jest trzecim najlepszym wynikiem, zaraz po BukkakeB i FC Turlaj.

 

WYNIKI WSZYSTKICH PAR 7 KOLEJKI
yiSX4ac.png

 

PLUSY KOLEJKI:

BukkakeB @goozman - Aż 4 graczy tego teamu znalazło się top12 minionych 7 dni.  Nic więc dziwnego, że udało im się zdobyć ponad 100 pkt w symulacji. Nie wiem czemu, ale odpaliłem sobie excele z poprzednich sezonów i jakoś mi się rzuciło w oczy, że takiego dorobku punktowego w symulacji jeszcze goozman nie miał (poprzedni career high to 98 pkt z tamtego sezonu). Dzięki temu tygodniowi można zdecydowanie powiedzieć, że na przestrzeni całego sezonu to najsilniejszy zespół ligi. W poniższej tabelce z całego sezonu według symulacji, mają ponad 40 pkt więcej niż drudzy Red Panthers.

MINUSY KOLEJKI:

Ważki Wrocław H2H @washko - Mijają kolejne dni, a poprawy wciąż nie ma. Mało tego, w ostatnich 7 dniach notowali rekordowe niskie wyniki. 29 punktów to najgorszy wynik w sezonie nie tylko dla nich. Ich forma w minionej kolejce była tak słaba, że obecny zespół Ważek przegrałby z tym z 1 kolejki aż 1-8 (jedyna wygrana w TO). A warto przypomnieć, że wtedy mieliśmy wyjątkowy krótki tydzień i wtedy zespół washko zapełnił 31 slotów, a w tej kolejce o 9 więcej. Najbliższe starcie w 8 kolejce z Pogromcami Donków, może być dla nich jednym z ostatnich dzwonków na przebudzenie się. Jeśli przegrają i tą parę to szansę na utrzymanie bardzo, ale to bardzo się oddalą.

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (symulacje)
SbGWiQe.png

TABELA Z CAŁEGO SEZONU (yahoo)
9kfJ7xx.png

  • Podoba mi się 1
  • Dzięki! 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie powrócił Curry i Markkanen. W ciągu 2 tygodni powróci również Barton. Myślę, że wrócę z dobrymi wynikami w najbliższych kolejkach. Już w tej nie było tak źle (choć miałem tylko 1 meczyk Stefka). Mam również nadzieję, że ta wymiana w której dostałem Murraya, Nurkica i Williamsa wyjdzie mi na dobre. W szczególności liczę na tego 1.

Korzystając z okazji chciałbym poinformować wszem i wobec, że z chęcią pozbędę się PF/C za jakiegoś SG/SF za rozsądną cenę. Oddam przede wszystkim Gibsona (nie będę wymagać wiele), ale w ostateczności mogę również oddać Nurkica/Ibakę ale tu już będę chciał dostać coś ciekawego. Mogę również do wymiany dorzucić LaVine'a, ale tak jak w przypadku Nurka i Ibaki - wymagać będę wiele. Jak ktoś jest chętny niech wysyła propozycję trejdu na yahoo lub napisze na privie.

Edytowano przez mikrofalowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej przerwie najnowszy ranking szcześciarzy/pechowców.

vmWteMn.jpg

Ostatnie dwie kolejki nieco ustabilizowały osiągnięcia drużyn, dotychczasowym pechowcom zaczęło się wieść nieco lepiej, a szczęściarze generalnie zeszli nieco w dół z wynikami. Jednym słowem tabela w zdecydowanej większości przypadków odzwierciedla wyniki symulacyjne. Ciekawe czy ten stan się utrzyma?

 

Wśród szczęściarzy na ten moment prowadzenie objęły bejbogilki, mimo słabej postawy i ledwie 430 punktów symulacyjnych ich rywale byli jeszcze słabsi - stąd wynik, choć poniżej .500, to i tak jest niezły. Ciekawostką jest awans Tottenhamu do grona szczęściarzy. Choć nadal rywale zdobyli najwięcej punktów przeciw Tottenhamowi (powoli jednak się wyrównuje), to przy zaledwie 406 punktach zdobytych wynik mógł być sporo gorszy - różnica +/- jest na poziomie Wazek.

W zestawieniu pechowców coraz trudniej wskazywać dotychczasowych luzerów. Pierwsze miejsce zajmuje NEVERWINS, który mimo bardzo dobrych własnych zdobyczy trafiał na równie mocnych rywali, co skutkuje tylko nieznacznie dodatnim bilansem. Milwaukee Badgers i TheSugarTeam z kolei mają nieco słabszy bilans niż wskazywałyby różnice +/-, głównie wskutek niezłej postawy ich rywali. Ogólnie rzecz biorąc na jakiegoś ogromnego pecha na tą chwilę nie może narzekać nikt.

Red Alert bez zmian. Wazki mają bardzo złą sytuację, podobnie jak Pogromcy. Bulls nadal nie olśniewają formą i mimo bardzo sprzyjającego terminarza nadal nie potrafią poprawić własnej postawy (choć odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie).

Dziś spoglądamy na wspomnianego w podsumowaniu kolejki nowego lidera punktowego - BukkakeB. Jak wspominałem w kilku pierwszych podsumowaniach ekipa ta miała zdecydowanie pecha co do terminarza, co skutkowało wynikami poniżej ich możliwości. Dwie ostatnie kolejki grali przeciw ekipom regularnie umieszczanych w rankingu szczęściarzy, zatem statystycznie powinny te matchupy rozstrzygać się na korzyść Bukkake i tak rzeczywiście było. Do tego pojawił się długo oczekiwany element szczęścia i te parę punktów ekstra uciułane jedną zbiórką czy blokiem równoważy straty z pierwszych kolejek. Terminarz dalszych kolejek wskazuje, że ta tendencja powinna się utrzymać i wkrótce @goozman powinien objąć pozycję lidera tabeli.

 

Szczęściarze (sprzyjający terminarz)

1. bejbogilki

2. Tottenham Cavaliers

 

Pechowcy (trudny terminarz)

1. NEVERWINS

2. Milwaukee Badgers / TheSugarTeam

 

Red Alert (słabe miejsce w tabeli mimo sprzyjającego terminarza)

1. Wazki Wroclaw H2H

2. Pogromcy Donków

2. bulls2006pch224

 

Ponieważ ranking nieco jest płaski i przez to nudnawy, to chyba zmienię na podsumowanie co dwa tygodnie. A w zamian może małe przewidywanie dotyczące postawy zespołów w następnych 2 kolejkach w stosunku do stanu na dziś (- oznacza, że procent zwycięstw będzie niższy, +, że procent będzie wyższy, = podobnie). Oczywiście opieram się tylko na rankingu +/- punktów w symulacjach.

FC Turlaj -

BukkakeB +

Panthers +

Byle Co +

NEVERWINS +

Purists =

jordan +

Chicken -

AABC +

bejbogilki -

Badgers =

TheSugarTeam +

Tottenham -

bulls -

Wazki -

Pogromcy =

 

 

  • Podoba mi się 2
  • Dzięki! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×