Skocz do zawartości
goozman

1 Liga H2H BudgetSznur 2018/19

Polecane posty

Ech Matysie... Pamiętaj że teraz jedziemy na tym samym wózku z AD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wózku, który lada chwila się niestety wykolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i w pizdu wylądował...

Comishu czy da się to jeszcze jakoś odkręcić z tym Davidem? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, josip10 napisał:

No i w pizdu wylądował...

Comishu czy da się to jeszcze jakoś odkręcić z tym Davidem? ?

upss.. kurde nie myślałem, że aż tak przyaktorzy i przynajmniej tę parę tygodni do fantasy-PO pociągnie na wysokim poziomie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, goozman napisał:

upss.. kurde nie myślałem, że aż tak przyaktorzy i przynajmniej tę parę tygodni do fantasy-PO pociągnie na wysokim poziomie..

Też miałem taką nadzieję. Pierwsze 2 mecze były ok, policzyłem mecze beala i AD przez kolejne 2 tygodnie wychodziło na 0 nawet jak odliczyłem odsiedziane B2B. Ale już wtorek nie był dobry... Zobaczymy jak to będzie. Jak zagra w ASG to NOH będzie go musiało wystawiać pod naciskiem Ligi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najbardziej dramatyczna noc na pewno dla @Chicken, który mimo że wygrał swój pojedynek i osiągnął ostatecznie wynik identyczny jak @bulls2006  (z którymi 2 razy wygrał w sezonie regularnym) to yahoo bierze pod uwagę wysokość ostatniego wyniku w lidze (Buls wygrali 6-3, Chicken 5-4) i to Kurczaki żegnają się znowu z I ligą. a jeszcze wczoraj wieczorem wydawało się, że @KapitanPlaneta jest już skazany na spadek ale wyciągnął 4-5 z 2-7 i to wystarczyło do utrzymania
spada też zeszłoroczny wicemistrz @washko oraz @Ledley (wytrzymali 2 lata w ekstraklasie) oraz zeszłoroczni beniaminkowie: @josip10 @szogo i @jordan20. co ciekawe pozostali dwaj debiutanci @matys i @killer7 trafili na siebie w ćwierćfinałach :) liga ewidentnie nie lubi nowych twarzy :P choć akurat @matys do końca bił się z zeszłorocznym triumfatorem @chilu91 o mistrzostwo po sezonie regularnym i (co również ważne) potencjalne uniknięcie @Dig w półfinale :) ja przynajmniej tak kombinowałem :P
gratki dla bijących się dalej i serdeczne dzięki dla spadajacych za nieodpuszczanie do końca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[mention=279]mikrofalowka[/mention] czy w ramach radości, że trafiłeś w parze ćwierćfinałowej na mnie można liczyć na tradycyjne zapowiedzi przed PO czy zarobiony bardzo jesteś?

zapowiedzi będą

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, goozman napisał:

spada też zeszłoroczny wicemistrz @washko oraz @Ledley (wytrzymali 2 lata w ekstraklasie) oraz zeszłoroczni beniaminkowie: @josip10 @szogo i @jordan20. co ciekawe pozostali dwaj debiutanci @matys i @killer7 trafili na siebie w ćwierćfinałach :) liga ewidentnie nie lubi nowych twarzy :P choć akurat @matys do końca bił się z zeszłorocznym triumfatorem @chilu91 o mistrzostwo po sezonie regularnym i (co również ważne) potencjalne uniknięcie @Dig w półfinale :) ja przynajmniej tak kombinowałem :P
gratki dla bijących się dalej i serdeczne dzięki dla spadajacych za nieodpuszczanie do końca!

Najbardziej to się biłem o uniknięcie pojedynku z TheSugarTeam... Dzięki za interesujący sezon regularny, niestety paru osób będzie mi zdecydowanie brakować w przyszłym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, to tu nie ma plejofów o utrzymanie? :D Jeszcze wczoraj specjalnie pobrałem Johnatana Williamsa pod dalszą walke...

Wszystko przez Johna Walla!!! Straszny badziew to H2H ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomysl pod dyskusje-proponuje by od przyszlego sezonu wprowadzic dla dolnej 6/8-mki druzyn walke o utrzymanie w systemie PO

bo tak 8 druzyn konczy sezon 3 tygodnie szybciej niz reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Straszny choke mojej drużyny na finiszu. Muszę ewidentnie coś zmienić w podejściu do budowania składu, bo trzeci sezon z rzędu stąpam po bardzo cienkim lodzie i zajmuję 9 miejsce. Wczoraj miałem farta, że u mikrofali nie zagrał LaVine, w przeciwnym razie byłoby po mnie. Dzięki za sezon i do zobaczenia w następnym. Powodzenia także w walce o medale!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZAPOWIEDŹ PLAYOFFÓW - 1 RUNDA

ehiKnZ6.png

Pojedynek 1 z 8 zespołem sezon regularnego wcale nie musi mieć faworyta. Przykładowo rok temu w wszystkich 3 ligach budżetówki najlepszy zespół sezonu regularnego odpadał w 1 rundzie. Nie inaczej może być i teraz.

FC Turlaj @chilu91 przechodzi w ostatnim czasie mini-kryzys. Co prawda nawet mimo gorszych wyników w ostatnich tygodniach utrzymali oni 1 miejsce w tabeli i można powiedzieć, że ta ich forma nie ma żadnego znaczenia w kontekście playoffów. To jednak fantasy NBA, a nie realna koszykówka i tu słabsza forma nie może być tłumaczona "oszczędzaniem sił". W ostatnich 4 tygodniach 2-krotnie FC Turlaj zdobyli zaledwie 30 pkt w symulacji tygodniowej. Drugi najgorszy rezultat chilu91 to 56 pkt z 13 kolejki. W ogóle FC Turlaj stało się nieco ofiarą swoich własnych dokonań z pierwszej części sezonu. W pierwszej połowie sezonu byli 2 drużyną ligi, zaś w 2 części notują 4 od końca wyniki. Różnica spora

Z tego powodu @Wuzer może podchodzić do tego starcia z większymi nadziejami, choć co ciekawe w ostatniej kolejce również zanotowali katastrofalne statystyki. Tak w ogóle ten pojedynek to rywalizacja 2 najgorszych drużyn 20 kolejki. Ta statystyka jednak nieco krzywdzi Wuzera, gdyż w poprzednich 2 miesiącach (od 14 do 19 kolejki) była to 4 siła ligi. Wychodzi więc na to, że możemy być świadkiem sporych emocji.

Oj tak! Zdecydowanie. Co prawda patrząc na poszczególne statystyki można już w paru kategoriach wskazać wyraźnego faworyta. FC Turlaj ma olbrzymią przewagę w procentach. Od początku grudnia (8 kolejka) chilu91 okazał się gorszy w FG lub FT% jedynie 3 razy. 2-krotnie w FG% (9 i 16 kolejka) i zaledwie raz w FT% (20 kolejka). W tych 2 kategoriach raczej spodziewam się dominacji FC Turlaj. Takiej samej przewagi spodziewać się można w PTS i REB gdzie z kolei dominuje Wuzer. Od 9 kolejki TYLKO RAZ SugarTeam przegrali w jakiejkolwiek z tych statystyk (w 12 kolejce - w REB). W tych statystykach raczej nie powinniśmy spodziewać się niespodzianek. To samo jeszcze pare tygodni temu mógłbym powiedzieć o AST, gdzie od 1 do 16 kolejki FC Turlaj nie przegrał ani razu. To się jednak w ostatnim czasie zmieniło (wspomniana już zniżka formy), także asysty dorzucam do pozostałych 4 statystyk jako ta, gdzie należy spodziewać się wszystkiego.

MvrY0vS.png

W mojej opinii najciekawsze spotkanie w tej rundzie rozgrywek. ByleCo @matys - zespół trzymający wysoką formę od pierwszego dnia rozgrywek kontra bejbogilki @josip10 – czyli ekipa, która poczyniła imponujący progres na przestrzeni całego sezonu.

O Matysie i jego ekipie pisałem regularnie w swoich podsumowaniach niemal w każdym tygodniu. Co prawda ByleCo nigdy nie dominowali w pojedynczych tygodniach, jednak stała wysoka forma trzymała się tej drużyny z małymi wyjątkami do ostatniego dnia sezonu regularnego. Z wyjątkami bo okres między 16 a 18 tygodniem, to jedyny taki czas, gdzie ByleCo zniknęło z górnych połówek tabeli podsumowujących kolejkę. Mógłbym zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie ta drobna zniżka formy tuż przed playoffami, to FC Turlaj uchodziłby za absolutnego faworyta tych rozgrywek. Ale jednak ta drobna skaza połączona z faktem, że na ich drodze stanie ekipa bejbogilek sprawia, że żęby najpierw myśleć o tryumfie w całych rozgrywkach trzeba pomyśleć jak trafić do półfinałów.

Postęp jaki dokonał zespół josipa10 może budzić podziw. Po pierwszych 10 kolejkach mimo tego, że zajmowali 10 miejsce w tabeli, to mogli być uważani za jedną z słabszych ekip ligi. Dopiero tamta 10 kolejka była początkiem ich wędrówki w górę tabeli. Ich wyniki były z tygodnia na tydzień coraz lepsze, aż w 15 kolejce udało im się zajść na podium podsumowania tygodnia i z tego top3 nie zeszli aż do czasu 19 kolejki. Nie licząc Milwaukee Badgers, jest to jedyny zespół, który utrzymywał się w top3 dłużej niż na 2 kolejki. Wtedy można było ich uznać za zespół, który w najbliższych tygodniach będzie uchodził za faworyta w starciach z ByleCo, aż tu nagle w 19 i 20 kolejce ByleCo zajęli ich miejsce na podium podsumowania i po raz pierwszy od 13 kolejki wygraliby bezpośrednie pojedynki z bejbogilkami.

Z tego powodu należy uznać te starcie za ozdobę tej rundy playoffów. W poszczególnych kategoriach dosyć ciężko wyznaczyć faworyta. Wyjątkiem można uznać jedynie 3PTM w których bejbogilki byli gorsi tylko raz (na początku grudnia). W pozostałych statystykach możemy spodziewać się wiele, choć wydaje się że w takim FG%, AST czy TO nieznaczną przewagę ma matys, zaś w REB czy BLK josip10. Zaraz po parze mojego własnego zespołu, tą parę uznaję za najciekawszą do obserwowania w tej 1 rundzie.

dCTBZNV.png

Jeszcze jakiś czas temu uznałbym to za bardzo wyrównaną parę, jednak po tym co ostatnio wydarzyło się wśród tych ekip, to muszę uznać, że @pumeks podchodzi do  starcia z @Dig w roli underdoga.

O tym co się działo w ostatnich dniach może świadczyć już powyższa grafika pokazująca średnie punktowanie w ostatnich 3 tygodniach w poszczególnych kategoriach. Tego nie było widać, gdyż ostatnio nie robiłem podsumowań, jednak w 19 kolejce Red Panthers osiągnęli season-high w puntkach zdobytych w symulacji - 102 punkty. Można uznać, że już sam wynik pokazuje siłę tego teamu w ostatnich dniach, lecz jest to pewnie zalążek tego jaki potencjał drzemie w zespole Diga. Red Panthers oznali sobie za życiowy cel dyskredytowania moich podsumowań, gdyż co roku wypadają w nich przeciętnie a mimo to w końcowym rozrachunku i tak osiągają na koniec sezonu wielkie wyniki. Z tego powodu ich 3-krotne osiągnięcie 1 miejsca w podsumowania tygodnia w tym sezonie należy uznać za poważne ostrzeżenie dla reszty stawki. Dla ciekawostki od sezonu 15-16 przez kolejne 3 lata tylko raz udało im się wygrać podsumowanie tygodnia (w sezonie 16-17).

Tak jak dla Panter ostatnie tygodnie to najlepszy okres w sezonie, a może nawet w karierze, to o tyle pumeks przechodzi ostatnio bardzo trudny okres. Od All-star Break jest to drugi najgorszy zespół ligi i zdecydowanie najsłabsza ekipa wśród playoffowiczów. Jest to o tyle ciekawe, że w 16 i 17 kolejce byli najsilniejszym zespołem ligi. Ciężko powiedzieć, którą wersję NEVERWINS dostaniemy w tych PO, jednak na nieszczęście pumeksa ich rywalem jest Dig i nawet jeśli nawiążą wynikami do tamtego okresu, to bez zniżki formy Red Panthers nie gwarantuje to im awansu.

Jeśli NEVERWINS marzą o awansie, to muszą wygrać statystyki w których Red Panthers nie radzą sobie najlepiej - FT%, 3PTM i PTS. W FT i PTS na przestrzeni całego sezonu spisywali się lepiej ( w szczególności w FT% w których są najsilniejsi z całej ligi), jednak w ostatnich 3 tygodniach udało im się wygrać im zaledwie po jednym razie. Jak widać większość statystyk jest przeciwko NEVERWINS jednak mam jedną dosyć ważną, która daje im nadzieję. W ostatniej kolejce w bezpośrednim starciu padłby remis 4-4. 

nO6wq0p.png

Średnia z ostatnich 3 tygodni w każdej z statystyk może wskazywać, że pojedynek Milwaukee Badgers i BukkakeB @goozman, może być porównywane do starcia Red Panthers i NEVERWINS gdzie mamy jednego faworyta. Faktycznie mój zespół ma za sobą kosmiczną drugą część sezonu i przeciętnie punktującą w ostatnich tygodniach drużyna BukkakeB może uchodzić za słabszy zespół.

Jeśli miałbym podać jedyną statystykę z której jestem najbardziej dumny po tym sezonie to bez wątpienia byłaby ta o miejscach zajmowanych w top3 podsumowania tygodnia. 11 razy w tym sezonie udało się mojemu zespołowi osiągnąć wyniki dające mi podium w podsumowaniu kolejki. W historii tylko jeden zespół miał taki wynik - był to God of Thunder barcylovera z sezonu 16/17, który wtedy totalnie zdominował rozgrywki ligowe. Różnica jednak między tymi zespołami jest jednak spora. Wtedy God of Thunder nie mieli tak silnych przeciwników, a poza tym ich przewaga przekładała się też na punkty zdobywane w symulacji a w przypadku mojego zespołu aż tak różowo z tym nie jest.

BukkakeB przez spory okres czasu byli o półeczkę wyżej niż mój zespół. W momencie jednak zrywu Milwaukee Badgers, gdzie od 8 do 20 kolejki aż 10-krotnie znaleźli się w top3 tygodnia BukkakeB zostali jednak nie co z tyłu z wyjątkiem okresu styczniowego gdzie 3-krotnie dorównywali mojemu zespołowi. Niestety dla goozmana od tamtego czasu jego ekipa cieniuje. Między 15 a 19 tygodniem zajmowali odpowiednio 15, 14, 11, 10 i 10 miejsce w podsumowaniu tygodnia. Dopiero ostatnia 20 kolejka, gdzie zdobyli zaledwie 1 punkt mniej niż Milwaukee daje im nadzieję, że jest dla nich szansa w tym tygodniu.

By tą szansę wykorzystać trzeba wykorzystać swoje największe atuty. Mowa tu przede wszystkim o blokach gdzie przez cały sezon goozman nie przegrał ani razu. Jest to jedyny taki przypadek z wszystkich par w tej rundzie. BukkakeB powinni wygrać też statystykę TO i FG% w których radzą sobie lepiej. Niestety problem pojawia się w pozostałych 6 kategoriach, gdyż o ile w 3PTM statystyki obu drużyn w ostatnich kolejkach są podobne to o tyle w FT%, PTS, REB, AST i STL widać wyraźną przewagę Milwaukee Badgers. Od 15 kolejki (czyli od momentu słabszej formy Bukkake) w żadnej z tych statystyk nie udało się wygrać goozmanowi więcej niż raz. 

 

  • Podoba mi się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż.

Na dzień dobry odpada u mnie Butler. Szanse maleją. Nie pocieszy tego nawet kontuzje Holidaya'a i Gay'a u Diga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie powiedzieli ci, że decyzją ligi przejmuje twój zespół? ;)

 

  • Hehe 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No będę walczył, ale po. prezesa bejbogilek nie ułatwia sprawy!

Coś ty narobił z tym Bradleyem Bealem... wiesz co to oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, mikrofalowka napisał:

Gratuluję awansu do półfinału @goozman.

co to za mydlenie oczu raptem po dwóch dniach i przed pierwszym meczem Curry bez Duranta, przeciez ten wariat może dzisiaj jakieś kosmosy wykręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu wysłałem e-maila do wszystkich koszykarzy z mojej drużyny gdzie pisałem im, żeby się postarali w najbliższych dniach dać z siebie wszystko w box scorach. Napisałem, że jeśli tego dokonają to razem pobijemy wszystkich. Ibaka wziął to zbyt dosłownie (lub Google Tłumacz źle przetłumaczył mój list) i zaczął bić innych na parkiecie. Także Ibake mam już z głowy i poważnie się zastanawiam czy go nie wyrzucać i nie próbować ratować tego pojedynku. Tak jak mówisz tylko Curry może to uratować, ale gość ma w tym tygodniu tylko 2 spotkania. A skoro jeden z graczy, który może spróbować zastąpić Kurę (LaVine) jest out, to już teraz upatruje małe szanse na awans.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde jak on trafił tego Milesa? No szacunek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×