Skocz do zawartości
goozman

2 Liga EAST H2H BudgetSznur 2018/19

Polecane posty

Jestem zadowolony, nie zawsze można być na czele. Wynik Bydgoszcz Bulls imponujący, tydzień konia, ale tym bardziej się cieszę, że mecz z nimi mam już za sobą. W ogóle terminarz mnie nie oszczędza, z pierwszych 5 kolejek aż 4 gram z drużynami z top6 tabeli u góry. Co gorsze - z uwagi na 16-zespołową ligę - akurat z nimi gram mecz i rewanż. Mam tylko nadzieję, że potem będzie juz z górki, przydałoby sie trochę oddechu jak trafią się gorsze tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2018 o 09:51, bulek napisał:

Witam ponownie, zapraszam ponownie do analizy ;) Tydzień okazał się bardzo wyrównany, aż 5 wyników kończyło się rezultatami 5-4. Na miejscach 2-7 różnice w poniższej tabeli są też niewielkie:

Yf2B8KU.png

A skoro już mowa o człowieku morza. Jemu skutecznie zawiał wiatr od morza, aż 13 winów w ubiegłym tygodniu to na pewno świetny rezultat. Ale czy może to dziwić, jeśli draft miał on bardzo udany? Lavine, Stefek i Leonard sieją spustoszenie na parkiecie, z kimkolwiek i gdziekolwiek by nie zagrali. Lavine zresztą gra w "Wietrznym mieście". Tak, to jest chyba ten sam wiatr, jaki nawiewa jego właścicielowi. Mając takich strzelców w swoich szerergach, o punkty, trójki i skuteczność nie ma się co martwić. Pod koszem jest dużo słabiej, ale zbiórek póki co nie brakuje i wygląda na to, że człowiek morza umiejętnie dobrał strefę podkoszową - głównie pod kątem zbiórek. A rzucać mają inni.

Dzięki za miłe słowa. Rywale na początku nie za łatwi, zatem wynik cieszy i daje nadzieje na zacumowanie na końcu w porcie zwanym PO.

Teraz kolejka z liderem i o dziwo póki co na prowadzeniu :)

Przez rest Leonarda pewnie straciłem tu i ówdzie. 

Edytowano przez czlowiek...morza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, czlowiek...morza napisał:

Teraz kolejka z liderem i o dziwo póki co na prowadzeniu :)

Przez rest Leonarda pewnie straciłem tu i ówdzie. 

Też miałem DNP Butlera, więc się wyrównało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeci tydzień był najbardziej wyrównany, brak dominującej drużyny, ale przebiegał pod znakiem niespodzianek:

67RzEsK.png

Zwycięzcą tygodna została całkowicie nieoczekiwanie drużyna Trefla Sopot. Cóż, miałem niełatwy matchup, kilka kategorii na styku i Herrman dał radę w tym tygodniu, ale duet Embiid-Towns wspomagany Carterem był tym razem nie do zdarcia. Tradycyjnie problem jest na obwodzie, ale idealnie się wstrzeliłem z Trierem, który zanotował bardzo fajny tydzień. Zobaczymy, czy to zwiastun lepszych czasów, czy też jednorazowy wyskok. Samych zwycięstw jednak nie byłoby dane odnieść zwycięzcy tygodnia, co świadczy o tym, iż o żadnym dominatorze teraz nie może być mowy.

Największa porażka tygodnia to: Bydgoszcz Bulls. Dużo można o El-Maniaque powiedzieć, ale na pewno nie to, iż uwielbia kompromisy. Największy dominator ubiegłego tygodnia przerodził się w outsidera tygodnia nr 3. Prawdziwie kameleonowa forma, co świadczy tylko o tym, iż do końca nie wiadomo, na jakiego El-Maniaqu'a jego rywal w danym tygodniu trafi. Cóż, istny dr Jekyll i mr Hyde.

Największy szczęściarz tygodnia to jednak Mohicans i właśnie Bydgoszcz Bulls. Dwie najsłabsze drużyny tego tygodnia trafiły na siebie i podzieliły się punktami. Jakikolwiek inny komentarz wydaje się zbędny. Sytuacja Tecu dalej jest niefajna, choć tabela yahoo na razie o tym nie świadczy.

Największy pechowiec to chyba tym razem Murzyńskie Czarnuchy. Ok, kiedyś Pitrekk musiał trafić na mocnego od początku rozgrywek Maca. Ale w tym tygodniu w aż 12 pojedynkach by zatriumfował, niestety dla niego pojedynek z Maciem zakończył porażką 3-6. Terminarz Pitrekkowi zupełnie na razie nie sprzyja, ale wysokie pozycje w tabelkach każą przypuszczać, iż sytuacja kadrowa Czarnuchów jest znacznie lepsza niż na to wskazuje pozycja w tabeli.

Tydzień oddechu mają za sobą z kolei Byki, ale słabsza niż zazwyczaj dyspozycja nie przeszkodziła w odniesieniu zwycięstwa nad człowiekiem morza. Ale powody tej dyspozycji są znane - kontuzja Teague i będący na rozstaju dróg Butler, który coraz częściej patrzy na lotnisko, aniżeli na halę w Minneapolis. Problem, iż w tym tygodniu ta sytuacja zmianie nie ulegnie, a rywalem jest bardzo mocna od samego początku ekipa Honey Nut Cheerios, zasłużony lider tabeli yahoo i straszący blokami z oddali największy steal draftu - McGee. Matchup wygląda na naprawdę mocny.

Po ubiegłotygodniowych problemach drużyna Bartek's Team wskoczyła na dużo wyższy poziom. Aż 14 pojedynków by zakończyło się zwycięstwami, co doskonale pokazuje, iż sooobi powoli nastawia się na wygrywanie tylko niektórych z kategorii, a zbiórki i FT% raczej tankując. Ten tydzień pokazał, iż sooobi pomyślał sobie przed tygodniem "Spokojnie, to tylko awaria" i szybko wrócił na właściwe tory.

A jak to wygląda z Waszej perspektywy?

  • Podoba mi się 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tabelka za 4 tydzień kształtuje się następująco:

qxWCfiX.png

Liga lubi nieoczekiwanych zwycięzców. Po El-Maniaque'u i bulku, na czoło 4 tygodnia wysunęła się z kompletem zwycięstw drużyna The Lego. @hermman89 już na tyle dobrze poukładał te swoje klocki, że play-offy nabierają bardzo realnych kształów. Ale czy Brook Lopez będzie tak grał wiecznie? Raczej wątpliwe, więc Herrmann dalej musi obserwować przebieg wydarzeń, a aktywność na FA raczej zalecana.

Największe rozczarowanie to człowiek morza. Po słabym trzecim tygodniu, @czlowiek...morza notuje dalszy regres. Czyżbym nie wstrzelił się z pochwałami tuż po 2 tygodniu? Na to wygląda, bo człowiek morza zaczął penetrować dno i badać, jak mocno można się do niego odbić. Chyba ten wiatr znad morza o którym wspomniałem, zmienił kierunek i zaczął wiać w plecy - jak skoczkowi, który ląduje tuż za bulą. Bez szybkiego powrotu Stefana, udanego come-backu nie ma się co chyba spodziewać.

Największy progres uczynił High Flying Circus 3. @Andrew23 najwyraźniej już zapomniał o słabym ubiegłym tygodniu i pokonując bardzo mocną ekipę Maca, zxdaje się wypływać na szerokie wody. Sytuacja w tabeli nadal nieciekawa, ale duży potencjał na obwodzie, związany ze świetnym ostatnio SGA i solidnymi, zwłaszcza w blokach, środkowymi (52 bloki - ktoś kiedyś coś?) powoduje, że iż ligowa tabela na yahoo nieco zaciemnia prawdziwy obraz tej drużyny, Cóż, najciemniej pod latarnią...

Największy regres to Trefl Sopot.  Jedna z większych efemeryd tego sezonu, drużyna, któa potrafi rozegrać naprawdę bardfzo dobry tydzień, by następny bardzo fatalny. I tu znowu zdaje się, że sytuacja w tabeli nie odzwierciedla siły tej drużyny, która wydaje się być z kolei mniejsza niż to widać na ligowej tabeli. Mam nadzieję, że trejd i sprzedaż Townsa pomoże nieco odbudować asysty i trójki, bo zdaje się, zbiórki to jeden z elementów, na który zdecydowanie nie mogłem narzekać... Tak, ten niekorzystny wiatr od morza, który panuje w Gdyni, siłą rzeczy musiał opanować też południe Trójmiasta. Warunki panujące na skoczni zdecydowanie loteryjne.

Laurkę największego szczęściarza przyznam tym razem ekipie Spider Pigs. Nie, to nie był zły tydzień w wykonaniu @Feral777 absolutnie. Solidny środek stawki tabeli 4 tygodnia, czyli nic nowego. Feral najzwyczajniej lubi się nie wybijać, zgodnie z rosyjskim powiedzieniem "tisze jediesz, dalsze budiesz". Dorobek punktowy - ten sam co w ubiegłym tygodniu, 67, status quo, więc czemu tu mówić o szczęściu? Ano temu, iż tylko jeden matchup byłby wygrany 7-2. Właśnie ten z człowiekiem morza. Ale, ale, czyż ta drużyna nie była największym pechowcem 1 tygodnia? Cóż, Feral może zanucić sobie: "los chce ze mną grać w pokera, raz mi daje, raz zabiera"....

Największy pechowiec to bez wątpienia Andrew Bynum. @mac pewnie może mówić o rozczarowaniu. Co tydzień ścisła czołówka ligowa, a tu wyskoczyła porażka z okupującym dolne rejony tabeli Yahoo, Andrew23. Mac'owi w niczym to jednak nie przeszkodziło - dalej jest jedną z ekip, która przewodzi peleton ligowy,  dodatkowo wrócił White, więc siła rażenia tej już mocnej ekipy się jeszcze zwiększy. Dodać należy, że Mac pod względem aktywności na FA to również ścisła czołówka. Dobry draft i udane pobory są podstawą sukcesu. Tak, zdecydowanie ta jedna pechowa porażka nie świadczy o niczym.

Nie sposób nie zaakcentować kolejnego dobrego tygodnia Murzyńskich Czarnuchów. To była tylko kwestia czasu, aż @pitrekk zacznie pchać się w górę ligowej tabeli,  bowiem systematycznie drużyna ta jest lokowana w ścisłej czołówce poszczególnych tygodni, co tylko świadczy o tym, iż pitrekk nie musi liczyć na jakiś przypadkowy przebłysk formy swoich zawodników - wyrówany team z celowo zatankowanymi blokami. Tylko czekać, az pitrekk zatriumfuje nie 5-4, a 6-3 czy 7-2.

  • Dzięki! 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozważę sprzedaż Davisa :)

Kontakt przez apkę lub forum e-nba, tu nie mam jeszcze zwyczaju częściej zaglądać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  @bulekza tabelki i relacje z wydarzeń w naszej lidze, czyta się je nie gorzej niż dzieła naszego mistrza ligowych podsumowań :)

Mi ostatnia kolejka rzeczywiście daje odrobinę nadziei, chociaż obecny tydzień pewnie znowu będzie na minus...

 

Edytowano przez Andrew23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Parkera i Ingrama, najlepiej 2 za 1,ale rozważę każdą ofertę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja pasjonująca w strefie walki o "8" - miejsca 5-13 mieszczą się w 4 meczach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za brak tabelek tydzień temu, brak czasu... W tym tygodniu to nadrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaległa tabelka za 5 tydzień:

OChfsnW.png

 

oraz, pierwszy raz, całościowa klasyfikacja:

exBf2Oe.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RTnGrOH.png

Murzyńskie Czarnuchy udowadniają, iż od początku sezonu należą do najlepszych ekip ligi. @pitrekk na drafcie poszedł w zbilansowany team i wyraźnie sezon układa się po jego myśli. Dodatkowo dopisuje mu szczęście - brak jakichkolwiek z kontuzjami. Zdecydowanie pitrekk będzie walczył tym składem o jak najwyższy seed przed PO.

Nic się natomiast nie układa człowiekowi morza. Czerwona latarnia morska świeci coraz mocniej, w 3 ostatnich kolejkach wspólnie z Amatorami dzierżą ostatnio miano najgorszych drużyn ligi. Można nawet powiedzieć, że trzyma równy poziom, ale przypomina on jedynie penetrowanie dna. Tylko 2 wygrane matchupy z 45 ostatnich - cóż, to fatalny bilans. Na szczęście z oddali przypływa na ratunek po kontuzji Stephen Curry. W nim cała nadzieja na odzyskanie dawnego blasku.

Rola największego szczęściarza przypada tym razem Amatorom. Cóż, @pokor88 miał trochę szczęścia, że w obliczu kolejnej bardzo nieudanej dla siebie kolejki trafił na będącego w równie fatalnej formie, człowieka morza. Dorobek ani jednej, ani drugiej drużyny na przestrzeni ostatnich tygodni, delikatnie mówiąc, nie zachwyca. Ale czy może być inaczej, skoro w drużynie pokora mamy prawdziwy szpital? Pacjentów coraz więcej - do Markannena dołączyli levert, payton i dragic, a slot IL tylko jeden. W obliczu tego pecha, ten szczęśliwy matchup jest zrozumiały. Drużyna niby walczy o PO, ale bez zdrowia, to play off-ów to nie będzie...

Szczęścia natomiast ponownie nie miał Andrew Bynum. @macmoże nawet powinien zmienić nazwę, bo zarówno w 5 jak i w 6 kolejce przegrał mecz będąc niezmiennie czołową drużyną ligi, a jak wskazuje nieoficjalna tabela, nawet najlepszą! Czyżby Bynum nie przynosił szczęścia? Mikołajki tuz tuż, więc przyda się w prezencie wynik, jak na wartość tej drużyny przystało. Tym razem Mac trafił nie na bardzo mocne Byki, jak w poprzedniej kolejce, ale na drużynę @Feral777. Ekipę solidną, ale do tej pory raczej trzymającą się w cieniu najlepszych ekip danej kolejki. Ale w końcu Mac odpali, bo gwiazdy nie zawodzą, a mac systematycznie szuka ich uzupełnień - może nawet aż do przesady, bo oprócz zatankowanych bloków, problem jest też w FG% i TO? Czy to wszystko jest pochodną posiadania Hardena?

A skoro już o Spider Pigs mowa była. Zawodnicy Ferala wyraźnie zmobilizowali się na potyczkę z mocnym Mac'iem i okazali się być drugą najlepszą drużyną kolejki, w której by wygrali wszystkie matchupy poza jednym! Jak na tą drużynę, która do tej pory trzymała równy, solidny poziom, ale nie wybijała się ponad przeciętność, to juest dość niespotykane zjawisko. A przecież niezbyt udany tydzień zanotował Fournier.  Czy po trejdzie z Herrmannem i pozyskaniu zbiórek drużyna ta na stałe uplasuje się w ligowej czołówce?

Nieustannie wysoki poziom trzymają natomiast Byki i w tabeli na yahoo biorą na rogi całą ligową tabelę. Po trejdzie Townsa siła podkoszowa tej drużyny uległa drastycznemu zwiększeniu, choć atut w postaci FG% wysokich Byków jest jakby trochę niewykorzystywany i w tym aspekcie widać jeszcze rezerwy. Ale jeśli bez tego Byki nie mogą napotkać skutecznej czerwonej płachty, to można oczekiwać wyniku, w którym ten aspekt wróci do normalności...

Niefortunne ostatnie tygodnie notuję natomiast ja. Niby trudno żałować trejdu Butlera i Russella, bowiem punkty, trójki, steale uległy poprawie, nawet kosztem bloków, ale ciągle trafiam na drużynę, która pozytywnie zaskoczy. W 5 kolejce odpaliło słabe Entourage, a teraz Bydgoszcz Bulls, ekipa dosłownie mówiąc, niezrównoważona, największy kameleon tej ligi. Pojedynek z pitrekkiem też nie zapowiada się optymistycznie. Największy zawód aktualnie to Wiggins, który bez Butlera gra paradoksalnie dużo gorzej niż z nim i chyba Jimmy miał rację, podważając jego etykę pracy. A Batuma to nawet nie chce się komentować. Trejdy na plus, Jabari wskoczył level wyżej, żeby tylko Dedmon wydobył się z tego śmiesznego FG%. Potencjał jest, ale czasu coraz mniej...

A tu całościowa tabela, można porównać, jak kształtowała się forma poszczególnych zespołów.

RMMocTk.png

 

 

 

 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki 7 kolejki:

gHgTlu2.png

Na plan pierwszy wysuwa się Andrew Bynum. @mac już od trzeciego tygodnia przewodzi nieoficjalnej tabeli, problem w tym, iż na razie na Yahoo tego nie widać. Pojedynek z drużyną środka tabeli, ekipą Mohicans wygrany zaledwie 1 stealem! Odejmijmy więc ten jeden steal od konta maca i wyjdzie na to, że ze wszystkimi by wygrał, z wyjątkiem Tecu! Można stwierdzić, iż szczęście uśmiechnęło się do maca, ale czy aby na pewno? Najlepsza drużyna ligi powinna wygrywać więcej niż 5-4, a skoro nie wygrywa, może czas wymienić podkowę? Ta już chyba jest trochę zardzewiała...

Drugi bohater tygodnia to Byki. Czyli można powiedzieć - nic nowego. Siła @devolaj odzwierciedlana jest również na yahoo, a więc - przed pojedynkiem z Bykiem normalnie drżyjcie narody. Byki mają zespół kompletny, pozbawiony słabych punktów i trejd z Treflem Sopot wyszedł im tylko na dobre. W przeciwieństwie do oponenta, który po tym trejdzie nie wygrał jeszcze meczu. A najciekawsze jest to, że był to dosyć równy trejd.

A co tam słychać na dole? A na dole tym razem Bydgoszcz Bulls. Nie, no zdecydowanie plebiscyt na najbardziej równą drużynę nie dla @El-Maniaque. Toż to istny ligowy kameleon, moja wcześniejsza opinia się potwierdza - nikt nie może się cieszyć, ani martwić, że gra w danej kolejce z El-Maniaque. Raz na jakiś czas notuje niezłą kolejkę, ale kiedy - tego nie wie nikt. Myślę, że również on sam też nie ;)

Przedostatnia lokata dla... Amatorów. Oj tak, @pokor88 chyba polubił tą pozycję. 4 tydzień - 15 lokata Amatorów, 5 tydzień - 15 lokata Amatorów, 6 tydzień - 15 lokata Amatorów. 7 tydzień - no a jakże by inaczej. Szczęście dla buków, że jeszcze tych zdarzeń nie umieścili w ofercie - co po niektórzy od razu by postawili swoje pieniądze... Tak, to jest chyba najbardziej przewidywalna drużyna. Może jednak warto coś zrobić z kontuzjowanymi zawodnikami, bo powrót Lauriego powrotem, ale czy on aż tak pomoże w tym, że forma Amatorów zacznie zwyżkować?

Kategoria: szczęściarz tygodnia - tym razem dla Spider Pigs. Raz otrzymał nagrodę pechowca, potem szczęściarza, następnie poszedł za ciosem i wygrał kolejkę, chyba po to, by znów się uśmiechnęło do niego szczęście? Za dużo matchupów @Feral777 by nie wygrał, a tylko jeden 6-3. I to właśnie ten najważniejszy. Można się tylko zastanawiać, czy to jest po prostu szczęście, czy bardziej - przeglądając dokonania tej drużyny - kwestia większej lub mniejszej mobilizacji? Może właśnie dlatego, iż Melo Team nie należy do orłów tej ligi, Feral po prostu się nie wysilał? Zobaczymy niebawem.


A kto jest pechowcem? Chyba jednak Bartek's Team. Nie tylko dlatego, że przegrał mecz. Porażka 4-5 to nie tragedia dla drużyny zajmującej wysoką pozycję i na yahoo i w tabeli poniżej. Cóż, @sooobi ma bardzo solidną drużynę. Nie zmienia to faktu, iż pojedynkował się z człowiekiem morza, który przez ostatnie tygodnie dzierżył konsekwentnie najniższe pozycje i w tabeli na yahoo jest przedostatni. Mógł więc właściciel tej drużyny oczekiwać lepszego wyniku. Na jego nieszczęście jednak, przypłynął do gdyńskiego portu statek a z niego wysiadł długo oczekiwany w Gdyni Stephen Curry. Z nim @czlowiek...morza z mielizn może jeszcze wypłynąć na szersze wody.

oraz tabela ogólna:

Cn8dsSb.png

Opisy się pojawią wkrótce.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ ścisk na miejscach 5-9. Jeden punkt różnicy :)

A propo. Ja zajmuję 5te miejsce a w tabelce bulka 12te. Z kolei przykładowo mac jest na 9tym a w tabelce bulka jest niekwestionowanym liderem. Wychodzi, że gram ponad stan i mam dużo szczęścia? :)

Szczęścia mi minimalnie zabrakło w pojedynku z macem, choć można powiedzieć, że może miałem go dużo, ale trochę jeszcze zabrakło. Z 2-7 po sobocie miałem szansę na 5-4, ale minimalnie zabrakło.

Teraz trochę przemeblowania mam, zobaczymy co z tego będzie.

 

Świetna robota bulek, szkoda, że opisów już nie ma, ale absolutnie rozumiem.

Edytowano przez Tecu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 tydzień się skończył, więc zobaczmy, co my tutaj mamy.

6ARmtCZ.png

Zwycięzcą tygodnia został Andrew Bynum. No nie jest to niespodzianka, @mac po raz kolejny zdominował rozgrywki, wygrywając oczywiście bez straty matchupu. Co najważniejsze - również matchup na yahoo był dla niego korzystny, bowiem łatwo pokonał najsłabszą dotąd ekipę - Amatorów. Co ciekawe jednak, Amatorzy nie postawili nisko poprzeczki, notując całkiem przyzwoity tydzień. Niemniej mac osiągnął znów tak horrendalne statystyki, że strach się bać pojedynku z nim. Jeden z faworytów do awansu? Jak zdrowie i szczęście dopisze, to chyba tak.

Za plecami maca, Byki. Wszystko wskazuje, iż tabela zaczęła nam się krystalizować i główni faworyci bezsprzecznie okupują miejsca w ścisłej czołówce tabeli ligowej. Ponadto Byki powróciły na fotel lidera na Yahoo, więc w tej ekipie, odwrotnie niż w drużynie z Wietrznego Miasta, panuje ład i porządek. Co najciekawsze, ani kontuzja Prince'a, ani Harrisa nie przeszkodziła w zrobieniu świetnego wyniku. Skład jest kompletnie wyrównany, bez słabych punktów - a pojedynek @devolajw następnej kolejce z Murzyńskimi Czarnuchami, które to były trzecią siłą tej kolejki - to również żadna niespodzianka - zapowiada się na hit 9 tygodnia.

A co tam słychać na dole? @El-Maniaque już po raz drugi pod rząd szoruje dno tabeli. Bez rotacji w składzie to play-off zaczyna uciekać, więc ruchy wydają się być nieodzowne. Sytuacja nad Brdą daleka od komfortowej, ale wydaje się, że El-Maniaque chlebem i solą powita powracającego Draymonda. Powrót króla to to może nie będzie, bowiem Drayowi daleko do takiego miana, ale z nim to droga do otwartego morza będzie jednak łatwiejsza...

Największym rozczarowaniem tygodnia została jednak drużyna The Lego. No nie, @hermman89 wyraźnie się ten tydzień nie powiódł. Można powiedzieć, iż padł ofiarą własnego sukcesu z 7 kolejki (choć nie akurat z matchupu na yahoo). Dochował się składu złożonego z graczy, o których trudno powiedzieć, że ktokolwiek nadaje się na FA - i to też, jak okazuje się, nie jest fortunnym zjawiskiem. Jak widać, w h2h trudno o złoty środek budowania składu.

Dawno w opisach moich nie widniała ekipa Mohicans. Mohikanie nie prezentują równej dyspozycji - tydzień temu jawili się jako solidna ekipa środka tabeli, by nagle zaliczyć zjazd, osiągając przy okazji, cóż, fatalne statystyki. Ale czy mogło być inaczej, jeśli skontuzjował się Ingram, J-Rich i Lin również opuścili po jednym spotkaniu, a ostoja defensywy Mohicans - Whiteside przedłużył świętowanie związane z narodzinami dziecka? @Tecu musi ściskać kciuki, żeby nie wziął przypadkiem tacierzyńskiego... Niefortunny tydzień, ale play-off nie są tak daleko, jakby to by wynikało z rzeczywistej formy Mohicans, więc po długo wyczekiwanym powrocie Cousinsa może się nam szykować niezłe Twin Towers...

Szczęściarz tygodnia to @czlowiek...morza. Tym razem nawet powrót Stefka nie zapewnił mu dobrego wyniku, ale trafił na naprawdę fatalnych w tym tygodniu wspomnianych już Bydgoszcz Bulls (19 steali przy raptem 90 asystach i 168 zbiórkach). Dodać należy, że w piątek i w sobotę człowiek morza nie wystawił składu, a i tak sobie poradzil z Bydgoszczanami i to aż 6-3. Cóż, niewiele było trzeba, by w tym tygodniu ograć El-Maniaque'a.

Pechowiec tygodnia? Cóż, Amatorzy. @pokor88 wyraźnie wziął sobie do serca nieciekawe bilanse w ostatnich tygodniach i tym razem zaimponował. Miał jednak tego pecha, iż tym razem mierzył się z mac'iem, GM-em najlepszej ekipy ostatnich kolejek. Powroty Lauriego i Dragicia dają nadzieję, ale w drużynie Pokora najważniejsza wydaje się być teraz powtarzalność. Czy tą drużynę na to stać? Herrmann jest rywalem w zasięgu Pokora, a ponieważ są to dwie ekipy sąsiadujące w tabeli - nie będzie to jeszcze może mecz z kategorii win or go home, ale przegranemu play offy zaczną uciekać...

I tabela ogólna:

uHCUjPF.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik tygodniowy mnie nie dziwi (chociaż rywal nie wygląda jakby zamykał tabelę na Yahoo, co widać w tabelce powyżej), ale już wynik na tle innych mnie zaskakuje, bo rozegrałem tylko 35 spotkań. Oczywiście nie będe z tego powodu narzekał :) A teraz znowu mecz z rywalem w gazie, mam wrażenie, ze gram tylko takie mecze, a chętnie bym "odpoczął", mając tyle kontuzji i dostał łatwiejszy matchup.

 

Dnia 4.12.2018 o 12:16, bulek napisał:

@devolaj Byki mają zespół kompletny, pozbawiony słabych punktów i trejd z Treflem Sopot wyszedł im tylko na dobre. W przeciwieństwie do oponenta, który po tym trejdzie nie wygrał jeszcze meczu. A najciekawsze jest to, że był to dosyć równy trejd.

Przyznam szczerze, że zakładałem lepszy efekt dla mnie, a wymiana jest faktycznie na papierze równa, może nawet z przewagą rywala. Butler w ostatnich 2 tygodniach nie ustępuje znacząco (o ile w ogóle) KAT-owi.

Edytowano przez devolaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZQAKJqU.png

Tydzień mija za tygodniem, a @mac dalej potwierdza, iż na tą chwilę jest dominatorem. Od 3 kolejek nie przegrałby matchupu - widać wyraźnie, iż się rozpędził i nikt nie jest w stanie jemu zagrozić. Jak w tej formie dojedzie do play-off, co po niektórzy mogą kombinować, by na niego nie trafić już w 1 rundzie, bo wynik może być wiadomy. Niczym walec rozjeżdża każdego i taki słabiak jak Bydgoszcz Bulls w tym tygodniu to jedynie dla niego sparringpartner.

Tak jak myślałem, bardzo dobry tydzień zaliczył też @Andrew23. Jego High Flying Circus 3, czyli wysoko latający cyrk w ogólnym znaczeniu poleciał na wysokość dotychczas przez niego za często nie notowaną. Nie mogło być inaczej - jak patrzałem na formę Smarta, Knoxa czy Morrisa, wiedziałem, że po raz kolejny nic tutaj nie ugram, więc po prostu odpuściłem. Niedziela pokazała, iż jednak zbyt wcześnie... Tak czy inaczej cyrkowcy Andrew23 tak polecieli, iż uzyskali najlepszy rezultat ze wszystkich dotychczasowych, przebijając nawet swój wynik z 4 kolejki.

Na trzecim miejscu również niespodzianka - Gdańsk Raiders. Cóż, tam gdzie Andrew23 poleciał, tam rajderzy zajechali. Wszystkie środki lokomocji dozwolone, byleby prowadziły do celu. 82 pkt i również rekord punkowy - tak, bez wątpienia to był bardzo udany tydzień  wykonaniu @jason. Jego 6-3 znacznie przybliżyło go do upragnionych play-off. Ale kto by się nie bał duetu Lillard-McCollum oraz Lebron-Kuzma? 

Subiektywny tytuł szczęściarza tygodnia otrzymują Byki. No cóż, tego bym się nie spodziewał, ale przecież najważniejsze, że @devolaj zwyciężył po raz kolejny, i to całkiem dobrą ekipę, bo murzyńskich czarnuchów? Miał przy tym jednak trochę szczęścia - uzyskał raptem 62pkt przy 5 wygranych matchupach - to najgorszy wynik sezonu tej ekipy. Ale, jeśli najgorszy tydzień okazał się zwycięski, i to w stosunku 6-3, to może jednak to jest dobry prognostyk?

Pechowca tygodnia tym razem nie stwierdzono :)

No dobrze, a co słychać na dole tabeli? Tam nie wiedzie się za dobrze @czlowiek...morza, a wyniki w blokach, stealach czy asystach są wręcz kompromitujące. Ale czy może być inaczej, jeśli sam GM wystawia skład wtedy, kiedy sobie o tym przypomni? Cóż, albo za dużo problemów na głowie, albo za dużo zaangażowania w be-GM. Warto myślę sobie nastawić jakieś przypomnienie w telefonie, bo czemu tak łatwo oddawać pole rywalom?

W ślad za człowiekiem morza, idzie @El-Maniaque. Cóż, kiedyś nazwałem jego Bydgoszcz Bulls kameleonami, teraz idzie on coraz szybciej w dół pochyłej. Draymond wrócił,a rozwiązania problemów dalej nie widać i coraz mniej ekip jawi się na play-offowym horyzoncie. Kiepska dyspopozycja Middletona czy Haywarda - chyba największego busta draftu nie pomaga...

Last, but not least to w opisach tych Entourage. Cóż, nie jest to orzeł rozgrywek, ale na miano czerwonej latarni jednak nie zasługuje. @pekes ostatnio się nie wiodło, ale sumarycznie w tabeli ligowej unika ostatnich miejsc.  Tym razem również w tym najważniejszym matchupie dopisało mu szczęście, co ważne, bo może złapie wiatr w żagle i pokusi się jeszcze o niejedną niespodziankę? Lubimy niespodzianki, a przecież ten tydzień stał pod znakiem niespodzianek!

Tabela ligowa:

VvwswSc.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celowo odpuściłem kilka gier ostatniego dnia, zeby wyciągnąć TO i z 5:4 zrobić 6:3, co się finalnie powiodło, ale faktycznie mam lekki dołek, pełno kontuzji i wziąłem na przeczekanie 2-3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadrabiamy zaległości. 10 runda sprzed świąt. Na dniach ukażą się 11 i 12, po czym wkleję ogólną tabelę.

7DG4Dhj.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejna zaległość, tydzień "świąteczny": 

pjoFjBH.png

I co my tu mamy? Zdecydowanie Mikołaj z Laponii przybył do @Tecu i jego Mohicans. Święta u niego były bez wątpienia udane, można rzec nawet, czemu trzeba było wrócić do życia codziennego? Pierwszy od początku sezonu wygrany tydzień, co w obliczu dominacji maca ma swój wymiar. Mohikanie do tej pory nie słynęli specjalnie ze zdobyczy punktowych, a tu proszę, bum, i od razu najlepszy wynik ze wszystkich drużyn! Zawodnicy ekipy Tecu dali mu ładny świąteczny prezent.

Na przeciwnym biegunie mamy @Andrew23i jego cyrkowców. Osiągnął on najgorszy wynik od 5 kolejki,  co zaskutkowało porażką z nienajmocniejszymi w tym tygodniu Spider Pigs. To również jest niespodzianka, bowiem Andrew nie przyzwyczaił nas do tak słabych rezultatów. Cóż, widać, że tydzień świąteczny nie był dla niego i można się domyślać, że hucznie świętował nadejście Nowego Roku - z nadzieją, że zaczął się on lepiej, niż skończył stary. Przyszłość jednak pokazała, że tak się jednak nie stało, ale o tym w kolejnym odcinku ;)

 

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie już można wypisać z walki o play offy. Nie ma Davisa, nie ma grania :)

Oczywiście dokończę sezon bez olewania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×