Skocz do zawartości

Polecane posty

1 godzinę temu, matek napisał:

- jeśli nie pojawi się przez kolejne 48h, wycinam mu od dołu graczy do progu i dajemy pierwszego rookie z listy, po czym będę mógł wklepać składy na Y! i ruszamy z waivers. 

Jak myślicie? Czy jakieś inne rozwiązania wprowadzamy? 

Patrzę na jego skład. Nie róbmy imo pod górkę nowemu ownerowi. Jak będziesz wycinał od dołu graczy to na fa wyląduje Derrick White ( na oko liczę). Zakładam ze rozsądny manager by tego nie zrobił. 

Albo wywal Gasola albo poczekajmy na nowego manago. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powinien chyba pójśc pierwszy pojedynczy gosc, który obnizy jego salary do tego przepisowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, evitacre napisał:

Patrzę na jego skład. Nie róbmy imo pod górkę nowemu ownerowi. Jak będziesz wycinał od dołu graczy to na fa wyląduje Derrick White ( na oko liczę). Zakładam ze rozsądny manager by tego nie zrobił. 

Albo wywal Gasola albo poczekajmy na nowego manago. 

Rozsądny manager by zrobił coś wcześniej, żeby zejść z płac. Na 100% nie będę wyciągał gracza ze środka rosteru na własną rękę, trzymamy się regulaminu. Można zostawić piętnastki + z draftu dać gracza, który zmieści się w salary. Na ten moment wyglądałoby to tak:

Out White, Morris, Forbes, Bender, a z draftu dostaje Samanicia.

5 minut temu, Tizz napisał:

powinien chyba pójśc pierwszy pojedynczy gosc, który obnizy jego salary do tego przepisowego.

Jednym gościem tego nie załatwisz, no chyba, że poleci PG. 

E.7. Czas na zejście poniżej progu salary cap jest po ostatnim wyborze w drafcie tj. 48h. Po tym czasie, gdy dany zespół nadal będzie ponad progiem 460fp z jego składu będą wyrzucani gracze na fa, w kolejności od dołu, aż do momentu zejścia pensji poniżej wymaganego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Startowanie już teraz z W jest imho nieracjonalne. Jestem zdania, iż należy dążyć do ustalenia jednego terminu obligatoryjnego, gdyż termin 48h po drafcie rookiech jest raz, że zbyt krótki, dwa, że osoby niezainteresowane draftem niekoniecznie muszą się tym interesować, trzy, że żaden czas nas po prostu nie goni, a dłuższy termin byłby w interesie każdego GM-a.

Wrzesień jest jeszcze dla niektórych okresem urlopowym, ruszanie z waiverami i restrtykcyjne outowanie zawodników, których miejsce jest gdzie indziej niż na FA jest pozbawione sensu. NBA rusza w październiku i szczerze powiedziawszy, byłem pewny, iż ten przepis o początku ligi zaraz po drafcie poszedł w zapomnienie. Jak widać, jednak nie.

Jestem całkowicie przeciwny takiemu obrotowi wydarzeń, gdyz liga nie powinna zmierzać w kierunku zniechęcenia GM-a do gry już na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Musli powinien interesować się draftem, bo ma pick. Poza tym zawalił już sprawę z draftem na e-nba i właśnie dlatego poruszam ten temat już teraz, żeby nie blokować ligi i szukać rozwiązania jak się okaże, że wyparował

> odpalenie waivers teraz daje czas na więcej ruchów już sporo czasu przed startem sezonu, a tak będziemy wisieć bezczynnie

> nie gramy pierwszy raz. każdy powinien się orientować, że w okresie wrześniowym coś się dzieje. a już na bank w sytuacji, gdy ma zespoły w wielu ligach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musli tak, ale wiele osób musi zejść z salary i nie bardzo jestem w stanie zrozumieć, z czym my się w ogóle spieszymy. Nie jestem w stanie znaleźc jednego racjonalnego powodu ruszania z waiverami już z początkiem września.

Dajmy po drafcie rookiech ludziom szansę na obiektywne ruchy, gdyż tak naprawdę zmiana tego zbędnego przepisu nie jest żadną rewolucyjną zmianą. Każdy na tym zyska - osoby będące ponad kreską mają szansę na dogadywanie trejdów, osoby będące poniżej kreski na pozyskanie zawodnika lepszego od tych, których mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Większość z tych osób miała też picki, więc na luzie można było szukać opcji z zejściem z salary. Przykładowo Vic zrobił to przy puszczeniu wyboru. 

Warto też zwrócić uwagę, że mało kto może przyjąć dodatkowe salary, żeby wspomóc tych nad progiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, matek napisał:

Rozsądny manager by zrobił coś wcześniej, żeby zejść z płac. Na 100% nie będę wyciągał gracza ze środka rosteru na własną rękę, trzymamy się regulaminu. Można zostawić piętnastki + z draftu dać gracza, który zmieści się w salary. 

Po co się pytasz w takim razie skoro zamierzasz zrobić po swojemu i trzymać się regulaminu ? ?

imo bez sensu wywalać komuś whitea jak masz w składzie ostatni rok Gasola, no qwa raczej oczywisty ruch

zreszta jest wrzesień znajdźmy zastępstwo i niech ten ktoś zadecyduje, jest czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To byłoby trzeba podjąć decyzję, do kiedy czekamy, aż Musli nam się objawi i kiedy szukamy zastępcy. Immortal był chętny, więc może nie byłoby z tym problemu, ale to jest stopowanie ludzi, którzy jakoś ligą się interesują. 

Edytowano przez matek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekanie tygodnia nie jest żadnym stopowaniem ligi.

Mój pomysł taki. Odbębnijmy zwyczajowe 48h z pickiem Musliego, po czym przyznajmy mu zawodnika, a następnie poczekajmy tydzień na to, aż się pojawi lub nie. Outowanie White'a to może nie być cion w stronę Musliego, a np. w stronę jego następcy. W tym czasie niech inni mogą zrobić coś lub nie ze składem. Możei był czas, ale zwróc uwagę, jak trudno sprzedać Evitacre Covingtona, który jest graczem po prostu wartościowym. Wszystko potrzebuje czasu po prostu.

Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale mój team miał przez długi czas źle wyliczone salary i miałem salary niby na poziomie 420, dlatego brałem Ala, sugerując się tym, że może niewiele wyjdę ponad sc. Tak wiec o tym, że mam źle policzone, zorientowałem się dopiero pod koniec wrzesnia, kiedy szykowałem się na wyjazd urlopowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Immortal jest aktywnym uzytkownikiem forum duzo na pw sie udziela. Musli byl ponad miesiac temu na forum i watpie aby sie pojawil w ciagu 48g. Immortal jako nowy GM ....jestem za

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bulek napisał:

Możei był czas, ale zwróc uwagę, jak trudno sprzedać Evitacre Covingtona, który jest graczem po prostu wartościowym. Wszystko potrzebuje czasu po prostu.

Trudno, bo mało kto ma miejsce w salary, ciężko to zrozumieć? A dla tych, którzy to miejsce mają, może on być po prostu nieatrakcyjny. Ode mnie Bledsoe za coś tańszego też nikt nie chciał, więc to jest normalne w obecnej sytuacji. Tylko ja przygotowałem wcześniej grunt i go zmieszczę.

Składy są nabite w większości pod korek, normalne w tej sytuacji będzie, że tacy kolesie będą leżeć na FA. Na e-nba była jakiś czas temu dyskusja, że średnie punkty poszły sporo w górę, a salary stoi w miejscu i taka jest przyczyna coraz lepszych graczy wyrzucanych na FA. 

Cze evi znajdzie chętnego na tego Cova w tydzień? Raczej już do tych, do których miał pisać, napisał. Błędem była taktyka i pakowanie się w LMA (i ogólnie wielu bardzo drogich graczy) w czasie mini draftu, bez planowania salary. Przykładowo Ledley ogarnął to inaczej, wziął liderów na dużych płacach, a dopełniał młodymi i pickami, dzięki czemu na luzie jest pod salary. Powtarzam - ciężko, żeby wartościowi gracze nie wylądowali na FA, jeśli więcej drużyn jest >500, niż tych mogących wziąć sporo na siebie w wymianie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Musli pojawił się na e-nba i napisałem do niego o sytuacji, więc może niedługo zajrzy tutaj i nie będzie tematu, sam podejmie decyzję. Ale wolałem przygotować grunt pod działanie, gdyby powtórzyła się sytuacja z autopickiem z e-nba i tutaj. 

Lepiej zaplanować i plan wyrzucić do kosza, niż szukać pomysłu dopiero jak już minie czas, jak to bywa w sąsiedniej lidze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej, ja gram dalej. Forum przeglądam, ale za dużo roszad w składzie nie potrzebuję, więc nic nie piszę. Teraz tydzień na urlopie byłem co się zbiegło z draftem. 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, matek napisał:

No to dawaj decyzje i szafa gra. 

Ale decyzje z czym? Ostatni wybór w drafcie był 5 godzin temu, więc chyba mam jeszcze troszkę czasu na wybór. 

Wywalam ze składu Bendera i Forbesa.

Derrick White oraz Monte Morris do wzięcia za <18 ppg ziomków. Rozważę też propozycje za Haywarda oraz Dinwiddiego. 

Do kiedy jest czas na zejście z salary? Do iluś godzin po zakończeniu draftu, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem nie podoba mi się to bo przed trejdem Ala błędnie miałem salary na poziomie 420. A w trakcie offseason nie muszę na bieżąco liczyć własnego sc. W związku z tym miałem potem ograniczony czas na potencjalne trejdy. Gdybym wiedział ze jestem ponad sc do trejdu Ala by zwyczajnie nie doszło także ja tego terminu 48h nie przyjmuje gdyż przez całe wakacje błędnie byłem poniżej 460 a teraz mam ograniczone pole na reakcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat Twoje salary jest cacy od naszej wymiany Turner-Mitchell, więc czasu na działanie miałeś dużo. Na wymyślenie pretensji widzę, że też. Z resztą, nasza wymiana poszła dzień po wzięciu za bezcen Ala. Rozumiałbym może troszkę pretensje, gdybyś za niego oddał wartościowe assety, a nie gościa z pogranicza FA. 

I nie obwiniaj mnie o to, że sam tego nie upilnowałeś przy wymianie, gdy raczej sam powinieneś wtedy na taką sprawę zwrócić uwagę. Bodajże Tizz u siebie zauważył błąd i z miejsca dał sygnał, bez żadnej spiny. Wcześniej aktualizowałeś składy raz na ruski miesiąc i jak ktoś przekroczył salary w czasie sezonu, bo myślał że ma inną sumę płac, to zawsze kontrowałeś to tym, że trzeba samemu pilnować przy zmianach, a teraz szukasz wymówki ze względu na mój drobny błąd, który miał prawo się zdarzyć przy liczbie zawodników >13. 

  • Podoba mi się 1
  • Nie do przyjęcia! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale co innego kontrolować własne salary w trakcie sezonu a co innego w offseason, gdzie wartością bazową powinny być dane na forum.

To nie jest wymyślanie pretensji, piszę o tym teraz, gdyż byłem pewny, że czas jest do końca września. Po jaką cholerę terminem bazowym jest draft rookie? Przecież chyba powinno być jasne, że termin powinien być obligatoryjny, a nie ruchomy, zależny od tempa rozgrywania draftu. Nie mamy draftu na aplecie, nie musimy się spieszyć z terminami. Poza tym tak jak pisałem, przez cale wakacje miałem  421, chyba to normalne, że mogłem się tym sugerować? Teraz nagle okazuje się, że muszę na szybkiego kombinować ze sklecaniem trejdu niemal na siłę, co przez tyle czasu wg danych na forum nie było koniecznością.

Wymagam odrobiny przyznania się do błędu a nie brnięcia w zaparte.

To mi się mi jako wieloletniemu komishowi, kurwa nie podoba. Co ja sklecę przez 48h i z kim?

Możesz podać jeden rozsądny powód przemawiający za tym 48h od końca draftu? Poza takim, że tak było zawsze, bo to już wiem.

  • Smuteczek 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, matek napisał:

Akurat Twoje salary jest cacy od naszej wymiany Turner-Mitchell, więc czasu na działanie miałeś dużo. Na wymyślenie pretensji widzę, że też. Z resztą, nasza wymiana poszła dzień po wzięciu za bezcen Ala. Rozumiałbym może troszkę pretensje, gdybyś za niego oddał wartościowe assety, a nie gościa z pogranicza FA. 

 

Jakie znaczenie dla znaczenia wystąpienia faktu, ma to co dałem za Ala? To chyba nie powinno mieć znaczenia żadnego?

Gdyby błąd został wczesniej wykryty, wówczas Ala bym nie pozyskał. Wtedy bym DJ z Tylerem bym posłał na FA i sprawa była załatwiona. A chyba Ala to słabo posłać na FA, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, bulek napisał:

To mi się mi jako wieloletniemu komishowi, kurwa nie podoba. Co ja sklecę przez 48h i z kim?

Możesz podać jeden rozsądny powód przemawiający za tym 48h od końca draftu? Poza takim, że tak było zawsze, bo to już wiem.

Tak było zawsze :) Mało?

Poza tym cały czas jesteś tutaj komisarzem, a ja tylko pomagam (i przypominam o tym na każdym kroku, nigdy nie miałem ambicji na przejęcie ligi lub coś w ten deseń). Jedno słowo, i nie wtrącam się więcej w zabawę, skupię się na samej grze i nie będę wiele oczekiwał. Może poza jakąś terminowością, bo właśnie też przez brak trzymania minimalnego harmonogramu odszedłem z ligi basketpun. Pomagam również w swoim interesie, bo chcę żeby był porządek w lidze, ale jeśli zakłócam grę, to mogę odpuścić i ustąpić pola komuś innemu, na czele z tobą i pod twoim dalszym przewodnictwem. 

Trzymam się tylko wieloletnich zasad, ale widzę, że jak dotknęły one ciebie, to nagle nie pasują. 

4 minuty temu, bulek napisał:

Wtedy bym DJ z Tylerem bym posłał na FA i sprawa była załatwiona. A chyba Ala to słabo posłać na FA, nie?

A co za różnica, czy machniesz na FA Augustina, czy pozyskanego za niego Horforda? Bo nazwisko? Wyjdzie na to samo. Nie czaję tego uczulenia na rangę gracza, szczególnie że na podniesienie Ala z FA może być po prostu nikogo nie stać. Jeśli coś poszłoby nie tak, to być może musiałbym wyrzucić Bledsoe, ale kombinowałem, aż wykombinowałem żeby być pod czapką. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, matek napisał:

Tak było zawsze :) Mało?

Poza tym cały czas jesteś tutaj komisarzem, a ja tylko pomagam (i przypominam o tym na każdym kroku, nigdy nie miałem ambicji na przejęcie ligi lub coś w ten deseń). Jedno słowo, i nie wtrącam się więcej w zabawę, skupię się na samej grze i nie będę wiele oczekiwał. Może poza jakąś terminowością, bo właśnie też przez brak trzymania minimalnego harmonogramu odszedłem z ligi basketpun. Pomagam również w swoim interesie, bo chcę żeby był porządek w lidze, ale jeśli zakłócam grę, to mogę odpuścić i ustąpić pola komuś innemu, na czele z tobą i pod twoim dalszym przewodnictwem. 

To nie o to chodzi, że zakłócasz czy coś w tym stylu, bo wiesz doskonale, ze doceniam Twoje prowadzenie ligi i chyba wiele razy o tym pisałem i mogę to napisać jeszcze raz.

Tak na chłodno, bo każdy człowiek ma swoje emocje, jeden je kumuluje w sobie, inny woli je egzaltować na zewnątrz...

Zasady są do zmiany, jak nie teraz, to od nowego sezonu i mam prawo o to wnioskować - zwłaszcza w dobie coraz wyższych wyników spotkań, a co za tym idzie - wyższych fpg. Zwróćmy uwagę, coraz lepsi zawodnicy lądują na FA. Jeszcze niedawno temu ktoś pokroju Covingtona, Ala Horforda nie mógł być nawet rozpatrywany pod kątem FA. Z draftem rookie wyrobiliśmy się szybko, na e-nba dopiero zaczęta została druga dziesiątka draftu. Nie widzę powodu, by na na początku września stale zaczynać W. Zrómy obligatoryjny termin - najwcześniej 30.09, 20.09, 15.09 - obojętnie - ale zróbmy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyler Johnson na FA. Próbuje kombinować z trejdem, ale łatwo nie jest. Daj ludziom te pare h więcej, jeśli będą na etapie sklecenia trejdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×