Skocz do zawartości

Polecane posty

1 godzinę temu, goozman napisał:

mnie akurat się bardzo podoba, że ten keeper sznurkowy różni się od tego z e-nba

Mam tak samo. I zdecydowanie bardziej mi pasuje. 

Wiele elementów jest takich samych, ale to nawet pożądane, żeby trochę się różnił. Przede wszystkim też łatwiej wprowadzać drobne modyfikacje i może taką będzie w przyszłym roku np. zwiększenie salary, zobaczymy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może rozpatrzymy slot IL, bo na e-nba on raczej nie przejdzie?

Albo 2 rd draftu i jakiś wirtualny slot g-league dla takich graczuy? Ale to chyba kiedyś odpadło szybko w przedbiegach, a szkoda. Biorąc pod wzgląd, że wybierani rookasi lądują prędzej czy później na FA, taki slot byłby nawet ciekawy, a GM mógłby ze spokojem obserowować rozwój (luib nie) zawodnika.

Draft przez lata nie uległ żadnym modyfikacjom, jest on taki sam, jak ten na samym początku z forum e-basketu jeszcze. Nie czas coś zmienić?

Zresztą może warto założyć osobny temat z propozycjami zmian. Niech każdy się wypowie, co mu leży na sercu. Najlepsze proposy sie podda pod głosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, matek napisał:

A jak wtedy liczy się taki gracz do salary? 

To już byłaby kwestia oczywiście pod dyskusję. Gdyby się całkowicie liczył, to kondenderzy by na tym nic nie zyskali, a tankerom to byłoby zbyteczne, więc w takim układzie ten slot by nie odgrywał istotnej roli. Gdyby się w ogóle nie liczył, wówczas nie sprzyjałoby to transferom takich Durantów, Oladipo, Wallów, Cousinsów, Klayów i innych, którzy na dłuższy czy krótszy okres czasu by się połamali. Najlepszy byłby jakiś odsetek całosciowego salary, niezależnie, czy to byłoby 65 Cousinsa czy 15 Zhaire Smitjha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, matek napisał:

Nie, ale korzyści z tego rozwiązania są żadne. Lepiej pomyśleć nad pilotażowym zwiększeniem salary od przyszłego offseason. 

Nie mówię nie, ale nie zgodzę się, że slot IL nie przynosi żadnych korzyści. Mamy w lidze tylko 3 benchy, to jest mało. W sytuacji, jak się ma 2 graczy polamanych na dłższy okres czasu i jeden na krótszy (a takie sytuacje są częste), rotowanie składem jest dosłownie żadne.A potem patrzymy na ilość wykorzystanych slotów i na tej podstawie oceniamy aktywność lub jego brak, często nie patrząc na szerszy pryzmat.

Slot IL ułatwi grę contenderom? W istocie. A zwiększenie salary nie ułatwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bulek napisał:

A potem patrzymy na ilość wykorzystanych slotów i na tej podstawie oceniamy aktywność lub jego brak

Ja tak nie robię, szczególnie w keeperze, gdzie niektórzy mają pół składu połamanych przy tanku. A ten slot jeszcze mocniej ograniczyłby ruch na FA, tak samo jak druga runda draftu, która dodatkowo zabiłaby możliwość łapania steali na tym FA. 

Aktywność oceniam po częstotliwości logowań i zmian składów, po ruchu na FA i w odpowiadaniu na oferty. 

9 godzin temu, bulek napisał:

Slot IL ułatwi grę contenderom?

Nie, i tak najczęściej mają nabite salary pod korek. 

9 godzin temu, bulek napisał:

A zwiększenie salary nie ułatwi?

To tak, ułatwi. 

Edytowano przez matek
  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o mnie jestem za:

1. Draftem w okreslonej dacie (dzien, godzina), dodaniem drugiej rundy

2. Zwiekszeniem salary

3. Dodaniem IL aczkolwiek kombinowanie z %salary za gracza na IL generowałoby sporo proacy po stronie @matek z kontrolą cap'u. Pytanie czy jest na to gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 Pafsena to bardzo ciekawy pomysł, pytanie czy udałoby się zebrać wszystkich o odpowiedniej godzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Pafsen napisał:

Kbinowanie z %salary za gracza na IL generowałoby sporo proacy po stronie @matek z kontrolą cap'u. Pytanie czy jest na to gotowy :)

Gotowy czy nie, nie chce mi się tego po prostu robić. 

Draft to temat do dyskusji, ale ze swojej strony będę zawsze przeciwko drugiej rundzie, bezwarunkowo. Są gracze, którzy handlują pickami i czatują na koniec draftu, żeby wyrwać jakieś swoje steale na FA. Druga runda zabije te podejście, bo 2/3 rookies poleci w drafcie. Poza tym niektórzy czasem nie wiedzą kogo wziąć pod koniec obecnego draftu, bo lepiej oceniają swoich obecnych graczy, a tutaj jeszcze byłoby trzeba głowić się nad przebieraniem wśród gości poza rotacją. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bulek napisał:

Punkt 1 Pafsena to bardzo ciekawy pomysł, pytanie czy udałoby się zebrać wszystkich o odpowiedniej godzinie?

W ligach z draftem "live" udaje sie to zrobic... Nie widze powodu żeby nie dało sie tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o draft, to ja po 21:00 jestem dostępny w każdy dzień.

Co do salary, to jak będzie większe, czy to wykluczy sytuację nabijania pod korek szczerze nie wiem.
IL by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, El-Maniaque napisał:

salary, to jak będzie większe, czy to wykluczy sytuację nabijania pod korek

Nie taki byłby cel, żeby wykluczać nabijanie pod próg. Będą zespoły pod samym progiem bez względu na jego wysokość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przeciwko draftowi live - dużo wymian z pickami jednak ma miejsce bo właśnie zniknęli zawodnicy których chciało się wybrać. Dodatkowo często te 48h to czas na alternatywny skautingu z tego samego powodu. 

  • Podoba mi się 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z draftem live moze byc problem pod wzgledem wszelkich wymian z potencjalnymi chetnymi. Natomiast zmiana czasu wyboru picku powinna sie odbyć. Czyli zostajemy przy drafcie online ale np 15 min na wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, KosiHoops napisał:

Z draftem live moze byc problem pod wzgledem wszelkich wymian z potencjalnymi chetnymi. Natomiast zmiana czasu wyboru picku powinna sie odbyć. Czyli zostajemy przy drafcie online ale np 15 min na wybór

wątpię żeby była taka opcja na yahoo, max chyba jest 5 min ale ręki sobie nie dam uciąć

EDIT: oczywiście na taki draft umawialibyśmy się poza yahoo (słowo draft od razu kojarzy mi się z yahoo, sorka) ale pasowałoby na ten czas umówić się w jakimś czat-roomie a wyniki i wybory od razu wrzucać tu na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co kaman z tym problemem z wymianami na drafcie live. Dajmy powiedzmy 3 min na wybor i w tym czasie mozna 10 propozycji wyslac do reszty albo wrzucic ogolny temat ze do wziecia jest pick ten czy ten za jakiegos grajka. IMO jeszcze wiekszy fun :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pafsen napisał:

Nie rozumiem o co kaman z tym problemem z wymianami na drafcie live. Dajmy powiedzmy 3 min na wybor i w tym czasie mozna 10 propozycji wyslac do reszty albo wrzucic ogolny temat ze do wziecia jest pick ten czy ten za jakiegos grajka. IMO jeszcze wiekszy fun :)

to tak nie zadziała, nie w 3minuty. trust me.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tizz napisał:

to tak nie zadziała, nie w 3minuty. trust me.

To zrobmy 4 albo 5... To i tak max ok 1.5h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pafsen napisał:

My tu gadu gadu a tymczasem:

Nurek do Cavs

WCS do Nuggetz

@Ledley potwierdzi

Potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pafsen napisał:

My tu gadu gadu a tymczasem:

Nurek do Cavs

WCS do Nuggetz

@Ledley potwierdzi

To teraz jedna sprawa...

Jak liga jest aktywna na Y!, to tam robimy transfery. Ja nie będę przerzucał zawodników z jednego zespołu do drugiego, tylko przyklepię wymianę, jeśli wszystko jest ok. Więc tam to sklejcie. 

Na forum ogłaszamy, jeśli do wymiany są dołączone picki, bo tego nie zgadnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×