Skocz do zawartości
goozman

[2019/20] H2H Budżetówka – wątek organizacyjny

Polecane posty

2 godziny temu, goozman napisał:

podobnie jak w h2h wężykowym, juz tylko rezerwa w razie wykruszeń..

Ok, dzieki za info. W razie czego jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, barcalover napisał:

Ok, dzieki za info. W razie czego jestem.

W razie czego polecam tego allegrowicza :)

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

drodzy managerowie, pisałem już w tematach dwóch lig w związku z pojawiającymi się zapytaniami ale żebyśmy wszyscy mieli jasność odnośnie przyszłości tego sezonu fantasy NBA - musimy cierpliwie czekać jak sprawy się potoczą.. dopiero, gdy nastąpią wiążące decyzje NBA oraz yahoo co do dalszego przebiegu rozgrywek również my zadecydujemy co dalej.

jeśli sezon się skończy to wg mnie zostaną dwie opcje - albo uznać dotychczasowe wyniki jako ostateczne (bez tego bieżącego, niedogranego tygodnia) albo zdecydować o anulowaniu całości rozgrywek i w tych samych składach rozpocząć ligi w kolejnym sezonie NBA.

jeśli będzie kontynuowany to dostosować się do tego co zaproponuje provider rozgrywek czyli yahoo - a na ten moment nie wiemy co to będzie.

poza tym uważam, że wszystkie ruchy na waivers, które odbyły się po ogłoszeniu przez NBA zawieszenia rozgrywek powinny zostać cofnięte a samo waivers/FA zablokowane przez komisarzy poszczególnych lig. w NBA jest freeze na wszelkie transakcje, u nas uważam, również powinien. gdy blokada się skończy zrobimy aukcje na zasadzie kto da więcej o pozostałych na FA zawodników, każdy będzie miał prawo dać ile $ uważa / na ile go stać / z ograniczeniem kolejności waiver

piszcie proszę, jak Wam się podoba pomysł odnośnie Waivers, reszta jest trochę poza nami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z mistrzostwem bo na tą chwilę jeśli anulujemy ostatni tydzień to mistrzem są Panthers, ale jeśli zachowamy wszystkie rozegrane mecze do środy (bo w sumie dlaczego nie, skoro się odbyły, i zapewne yahoo ten tydzień tak zaliczy) to tytuł idzie do Ballmovement Purists... może obie drużyny? Choć mi np. trochę szkoda, draftowałem w dużej mierze pod schedule playoffowy kosztem regulara.

Spadki/awanse myślę, że rozwiązanie w stylu pozostawienia składu z bieżącego sezonu i awansu 3-4 drużyn z lig niższych, a co za tym idzie jednosezonowego poszerzenia lig do 19-20 zespołów i następnie większej ilości spadków powinno być ok. Z tym, że najpierw trzeba rozwiązać punkt 1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc w sprawie waiverów popieram propozycję z adnotacją, że cofnięte być powinny ruchy również w stosunku do zawodników długoterminowo kontuzjowanych, którzy polecieli na waivery i umożliwienie ich przywrócenia pierwotnym właścicielom (bo w końcu po 2 miesiącach jednak pewnie oni dograją sezon czego nie można było przewidzieć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z ruchami sprzed decyzji o zawieszeniu typu wyrzucam np. Simmonsa, Brogdona, Capele, bo wiem, że w tym sezonie już nie zagrają? Też je mamy cofnąć?

Uznać obecne rezultaty za ostateczne to rozwiązanie moim zdaniem takie sobie, bo jakbym od początku wiedział, że gra skończy się po 20 tygodniu i nie miał z tyłu głowy myśli, że najważniejsze i tak są PO to inaczej bym podchodził do poszczególnych matchupów. Z drugiej strony kontynuować grę dalej po nie wiadomo jak długiej przerwie, z perspektywą że tylu graczy może wrócić po kontuzjach to też będzie spore wypaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PO w fantasy się nie odbędą to moim zdaniem ciężko określić zwycięzcą. Jak i NBA nie ogłosi Bucks mistrzami. Ciekawy wydaje się pomysł na zrobienie ligi 20 osobowej, na pewno byłaby wymagająca ale wiąże się to z tym że w niższych ligach uznajemy te rezultaty więc jeżeli nie będzie pełnego sezonu to moim zdaniem jedynym wyjściem będzie anulowanie go.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transakcje po zawieszeniu ligi do odwołania, więc najlepiej zablokować tę możliwość. Wcześniejsze nie, bo co to ma do rzeczy, że ktoś błędnie ocenił długość pauzy gracza?

Z mojego punktu widzenia wolę zostawić wyniki, bo bym wygrał swoją ligę, więc nie będę udawał, że inne rozwiązania są lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, washko napisał:

Wcześniejsze nie, bo co to ma do rzeczy, że ktoś błędnie ocenił długość pauzy gracza?

W 2B H2H snake wyrzuciłem na ostatniej prostej Capele, bo nie było pewne, że wróci na PO. Nie uważam żeby to była błędna ocena, jakbym wtedy miał wiedzę, że do PO zostało nie tydzień, ale kilka tygodni to bym go trzymał dalej. To samo wcześniej zrobiłem z Oubre, który teraz podobno ma szansę wykurować się jeśli przerwa będzie długa.

W tej samej lidze @Andrew23 z kolei wyrzucił Simmonsa w nocy z środy na czwartek, a dzisiaj inna drużyna sprzątnęła go z waivers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, KapitanPlaneta napisał:

W 2B H2H snake wyrzuciłem na ostatniej prostej Capele, bo nie było pewne, że wróci na PO. Nie uważam żeby to była błędna ocena, jakbym wtedy miał wiedzę, że do PO zostało nie tydzień, ale kilka tygodni to bym go trzymał dalej. To samo wcześniej zrobiłem z Oubre, który teraz podobno ma szansę wykurować się jeśli przerwa będzie długa.

W tej samej lidze @Andrew23 z kolei wyrzucił Simmonsa w nocy z środy na czwartek, a dzisiaj inna drużyna sprzątnęła go z waivers.

cofanie wyoutowań graczy dawałoby wg mnie za duże pole do kombinowania. można by się faktycznie zastanowić czy dać prawo do cofnięcia tego typu ruchów wykonanych załóżmy w tygodniu, gdy ogłoszono zawieszenie sezonu - ale wg mnie już nie wcześniej.  outowałes ich żeby maxymalizować wynik w jakimś konkretnym matchupie - a zmienić wyniku matchupu wstecz niestety nie możemy. w H2H budżetowym całkowicie ta opcja odpada - każdy ma IL spota.

przejęcia z waivers / FA po ogłoszeniu zawieszenia byłyby cofnięte, więc Simmons z przytoczonego przykładu wróciłby do puli FA / lub nawet do Andrew - jeśli zgodzilibyśmy się do tego co napisałem powyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

btw - nie przepadam za layoutem ESPN ale oni chociaż cały czas coś piszą o dalszych opcjach, np w tej chwili:

While the NBA season remains paused, we have taken steps to extend the current matchup scoring period. This will ensure that matchups will not advance during this shortened matchup window. We will continue to monitor the situation and adjust matchup periods accordingly.

szkoda, że nasze yahoo jest w tak wielkim szoku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goozman napisał:

outowałes ich żeby maxymalizować wynik w jakimś konkretnym matchupie - a zmienić wyniku matchupu wstecz niestety nie możemy.

Nie chodziło o wynik matchupu, bo PO miałem zapewnione, zależało mi żeby mieć do dyspozycji 13 zdrowych graczy na PO. Skąd mogłem wiedzieć, że Capela dostanie nagle dużo więcej czasu na powrót do zdrowia. Z resztą, co byśmy nie zrobili to sytuacja jest bezprecedensowa i pewne odchylenia od normy trzeba będzie zaakceptować albo od razu podjąć decyzję, że niezależnie od dalszego losu rozgrywek NBA nasz sezon anulujemy.

 

2 godziny temu, goozman napisał:

While the NBA season remains paused, we have taken steps to extend the current matchup scoring period. This will ensure that matchups will not advance during this shortened matchup window. We will continue to monitor the situation and adjust matchup periods accordingly.

Był podobny komunikat od Yahoo parę dni temu: http://yhoo.it/2U3WLtr

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia.

Ja sam wywaliłem Brogdona w 1 lidze, nie domagam się jednak jego przywrócenia. Moim zdaniem po prostu powinny zostać przywrócone ruchy, które odbyły się w tym jednym feralnym tygodniu.

Sezon powinien zostać zaakceptowany ze wszelkimi tego konsekwencjami. 20 tygodni to wystarczająca liczba, by wyłonić mistrza i spadkowiczów. Wiele lig w Europie postąpi na podobnych zasadach. Porównanie do NBA o tyle chybione, gdyż tam drużyny zagrały nierówną ilość meczów. Tutaj mamy za sobą praktycznie cały sezon zasadniczy bez jednego tygodnia. W wyjątkowych przypadkach po prostu trzeba przyznać mistrza/awanse po sezonie zasadniczym. Ze spadkami to już w ogóle trudno o dyskusje, bo na utrzymanie pracuje się cały sezon a nie 1 ostatni tydzień.

 

 

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja opinia.
Ja sam wywaliłem Brogdona w 1 lidze, nie domagam się jednak jego przywrócenia. Moim zdaniem po prostu powinny zostać przywrócone ruchy, które odbyły się w tym jednym feralnym tygodniu.
Sezon powinien zostać zaakceptowany ze wszelkimi tego konsekwencjami. 20 tygodni to wystarczająca liczba, by wyłonić mistrza i spadkowiczów. Wiele lig w Europie postąpi na podobnych zasadach. Porównanie do NBA o tyle chybione, gdyż tam drużyny zagrały nierówną ilość meczów. Tutaj mamy za sobą praktycznie cały sezon zasadniczy bez jednego tygodnia. W wyjątkowych przypadkach po prostu trzeba przyznać mistrza/awanse po sezonie zasadniczym. Ze spadkami to już w ogóle trudno o dyskusje, bo na utrzymanie pracuje się cały sezon a nie 1 ostatni tydzień.
 
 
Czyli jakby rozegrali równą ilość meczy to by ogłosili Bucks mistrzami? Spadki jak najbardziej się zgadzam, jednak wiąże się to z tym że kogoś uznajesz za wygranego w niższych ligach, z czym już się kompletnie nie zgadzam, bo to PO stanowi esencję tego. Można przecież kompletnie porzucić h2h i grać w roto jak zaczniemy akceptować wyniki bez rozegrania PO

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, chilu91 napisał:

Czyli jakby rozegrali równą ilość meczy to by ogłosili Bucks mistrzami? Spadki jak najbardziej się zgadzam, jednak wiąże się to z tym że kogoś uznajesz za wygranego w niższych ligach, z czym już się kompletnie nie zgadzam, bo to PO stanowi esencję tego. Można przecież kompletnie porzucić h2h i grać w roto jak zaczniemy akceptować wyniki bez rozegrania PO

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem, czy by ogłosili Bucks mistrzami, czekam bardziej na werdykty w ligach europejskich. W PLK jest już jasnosć, ale to nie najlepszy przykład.

Tutaj jesteśmy w o tyle klarownej sytuacji, gdyż mamy za sobą prawie cały sezon RS a nie jedynie 2/3 kolejek jak w Europie. To jest wystarczająca dawka spotkań, by w sytuacjach nadzwyczajnych, taka jak ta, zaliczyć obecny sezon. Nie ma co porównywać do roto - tam jest trudniej, teamy wykorzystały nierówną ilość slotów, a mimo to jak patrzę na e-nba są głosy, by sezon zaakceptować. PO to cecha charakterystyczna tego formatu, ale nie jedyna taka. Anulowanie sezonu byłoby nie fair wobec ekip, które na wynik solidnie zapracowały.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy by ogłosili Bucks mistrzami, czekam bardziej na werdykty w ligach europejskich. W PLK jest już jasnosć, ale to nie najlepszy przykład.
Tutaj jesteśmy w o tyle klarownej sytuacji, gdyż mamy za sobą prawie cały sezon RS a nie jedynie 2/3 kolejek jak w Europie. To jest wystarczająca dawka spotkań, by w sytuacjach nadzwyczajnych, taka jak ta, zaliczyć obecny sezon. Nie ma co porównywać do roto - tam jest trudniej, teamy wykorzystały nierówną ilość slotów, a mimo to jak patrzę na e-nba są głosy, by sezon zaakceptować. PO to cecha charakterystyczna tego formatu, ale nie jedyna taka. Anulowanie sezonu byłoby nie fair wobec ekip, które na wynik solidnie zapracowały.
 
Gramy zawodnikami z NBA, dla mnie nie ma znaczenia co postanowią w ligach europejskich. Moim zdaniem dla tego formatu PO jest kluczowe, na tyle kluczowe że bez tego wyniki nie są prawdziwe. Myślę że na razie i tak nic nie ustalimy. Trzeba czekać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, chilu91 napisał:

Gramy zawodnikami z NBA, dla mnie nie ma znaczenia co postanowią w ligach europejskich. Moim zdaniem dla tego formatu PO jest kluczowe, na tyle kluczowe że bez tego wyniki nie są prawdziwe. Myślę że na razie i tak nic nie ustalimy. Trzeba czekać.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Gramy zawodnikami z NBA, ale podobieństwo do lig europejskich, grających normalne, systematyczne kolejki w RS z play-offami po nich jest jednak bardzo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, chilu91 napisał:

Moim zdaniem dla tego formatu PO jest kluczowe, na tyle kluczowe że bez tego wyniki nie są prawdziwe. Myślę że na razie i tak nic nie ustalimy. Trzeba czekać.

Zgadzam się z tym co pisze @chilu91. Gdyby od początku było wiadomo, że nie będzie PO to byłaby zupełnie inna rozgrywka, przynajmniej dla mnie. Natomiast nie mam zamiaru się upierać przy stanowisku, że sezon należy powtórzyć. Oczywiście szkoda tych 20 tygodni i jeśli faktycznie nie znajdzie się sposób żeby jakoś dograć ten sezon to będzie niezły dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heja,

jako że sezon prawdopodobnie zakończył się akurat w 21-ym, ostatnim tygodniu sezonu regularnego w fantasy a szanse na dogranie całości fantasy PO są już praktycznie zerowe proponuję uznać dotychczasowe wyniki i rozstawienie do PO po rozpisaniu wyników poszczególnych, toczących się pojedynków w tygodniu 21 biorąc pod uwagę mini tabelę roto z totali 9 grających kategorii osiągniętych przez poszczególne drużyny przez ostatnie 2,5 tygodnia normalnych gier (od 24.02 do 13.03). po dodaniu wyników takich pojedynków do tabeli po 20 tygodniu otrzymamy ostateczną kolejność drużyn w poszczególnych ligach.

- dla drużyn z miejsc 1-8 rozpisać playoffy rozstrzygane na zasadzie rozpisania całosezonowych wyników 9 grających kategorii w tabeli roto i przeniesienia je na poszczególne pojedynki; w przypadku remisów rozstrzygałyby o zwycięstwie w danej parze dotychczasowe wyniki bezpośrednich starć w sezonie regularnym;

- drużyny z miejsc 11-16 spadają o poziom niżej (tak jakby spadły przy dograniu ostatniego tygodnia do końca);

- ilość awansujacych z lig niższych się nie zmieni.

myślę że takie rozwiązanie będzie nawet sprawiedliwsze niż dogranie kilku dni sezonu regularnego jeśli NBA jednak wróci i yahoo umożliwi dogranie tygodnia 21 do końca. nagrodzony zostanie wysiłek włożony w ten już jakby nie było zepsuty sezon fantasy, radość z typowego PO mamy już i tak raczej z głowy

podobne rozwiązanie, oczywiście z innymi ilościami drużyn, proponuję założyć w ligach H2H wężykowych

 

co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dalej nie spełnia celów formatu. NBA chcą już też anulować patrząc na ostatnie doniesienia, gdzie stawką jest większa. Moim zdaniem be rozegrania PO jak należy trzeba sezon anulować.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, chilu91 napisał:

Moim zdaniem to dalej nie spełnia celów formatu. NBA chcą już też anulować patrząc na ostatnie doniesienia, gdzie stawką jest większa. Moim zdaniem be rozegrania PO jak należy trzeba sezon anulować.
 

i nie piszesz tego przypadkiem chcąc uniknąć pewnego w tym momencie spadku?

zresztą część regularna, jak wspominałem, została zagrana praktycznie w całości, spadki są w większości przypadków rozstrzygnięte i do tego PO już nie jest potrzebne. gorzej z awansami z lig niższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już dawno, kiedy nie było wcale oczywiste że liga nie wróci. Po prostu podtrzymuję co mówiłem. To jest format w którym PO jest kluczowe, tak jak i w NBA.
Przy moich zawodnikach grających taki piach zdążyłem się oswoić z myślą o spadku ;)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja,
jako że sezon prawdopodobnie zakończył się akurat w 21-ym, ostatnim tygodniu sezonu regularnego w fantasy a szanse na dogranie całości fantasy PO są już praktycznie zerowe proponuję uznać dotychczasowe wyniki i rozstawienie do PO po rozpisaniu wyników poszczególnych, toczących się pojedynków w tygodniu 21 biorąc pod uwagę mini tabelę roto z totali 9 grających kategorii osiągniętych przez poszczególne drużyny przez ostatnie 2,5 tygodnia normalnych gier (od 24.02 do 13.03). po dodaniu wyników takich pojedynków do tabeli po 20 tygodniu otrzymamy ostateczną kolejność drużyn w poszczególnych ligach.
- dla drużyn z miejsc 1-8 rozpisać playoffy rozstrzygane na zasadzie rozpisania całosezonowych wyników 9 grających kategorii w tabeli roto i przeniesienia je na poszczególne pojedynki; w przypadku remisów rozstrzygałyby o zwycięstwie w danej parze dotychczasowe wyniki bezpośrednich starć w sezonie regularnym;
- drużyny z miejsc 11-16 spadają o poziom niżej (tak jakby spadły przy dograniu ostatniego tygodnia do końca);
- ilość awansujacych z lig niższych się nie zmieni.
myślę że takie rozwiązanie będzie nawet sprawiedliwsze niż dogranie kilku dni sezonu regularnego jeśli NBA jednak wróci i yahoo umożliwi dogranie tygodnia 21 do końca. nagrodzony zostanie wysiłek włożony w ten już jakby nie było zepsuty sezon fantasy, radość z typowego PO mamy już i tak raczej z głowy
podobne rozwiązanie, oczywiście z innymi ilościami drużyn, proponuję założyć w ligach H2H wężykowych
 
co Wy na to?

Mi takie rozwiązanie generalnie pasuje. Zawsze to ciekawsze niż rozegranie znowu tego samego w następnym sezonie, zawsze jakieś zmiany. I tak samo nie mówię tego z perspektywy tego, że kończę sezon na 1 miejscu. Po prostu szkoda całych rozgrywek. Trochę mały odzew jest na propozycję, a wypadałoby demokratycznie podjąć tę decyzję. Ja nie mam problemu z żadnym scenariuszem zamknięcia tych rozgrywek, to w końcu tylko gra. Wspólnie możemy zadecydować jak to zakończyć tylko potrzeby jest też odzew innych. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciwny dopisaniu wyników z 21 tygodnia do tych z 20 nie jestem - choć trzeba zauważyć, że nawet w tym ostatnim dniu rozgrywek 2 mecze nie zostały rozegrane - co ma istotne znaczenie. Osoba, której skład w danym dniu polegał na zawodnikach, którzy swój mecz rozegrali jest w lepszej sytuacji od osoby, która sie nie doczekała meczów swoich gwiazd.

Rozpisanie play-off to już jest totalnie nieuczciwe. O wynikach w matchupach często decydowały nabytki z FA - wirtualnym play-offom mówię nie. Zresztą jak je mamy analizować? Na podstawie całego sezonu? Ostatnich 2 miesięcy? Czy też od momentu jak zmienił się status danego zawodnika, np. leverta po kontuzji irvinga?

Ja jestem za zaliczeniem sezonu bez play-off.

Anulowanie sezonu to werdykt z sufitu, nie mający żadnych racjonalnych przesłanek. Przypomnę - za nami nie 10 tygodni, a 20. Gdyby było 10 - też bym się za tym opowiadał. Ale nie w sytuacji, kiedy spadek 95% userów był już sprawą przesądzoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×