Skocz do zawartości
goozman

[2019/20] H2H Budżetówka – wątek organizacyjny

Polecane posty

Może zróbmy po prostu ankietę z kilkoma opcjami? To powinno wyjaśnić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za anulowaniem sezonu i tyle. Nigdy się nie dowiemy, jak skończyłaby się faza zasadnicza sezonu przed PO. Niektórzy celowo odpuszczają próbując się ustawić na PO, a inni do końca walczą o utrzymanie. Może i część miała pewny spadek ale uczciwie trzeba powiedzieć, że dla niektórych istniała jeszcze matematyczna szansa na lepsze miejsce.
Ja gram w 6 ligach i w 4 na 6 mam świetne wyniki. Dawno nie miałem tak dobrego sezonu. Ale cóż.... na 85% wszystko będzie anulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2020 o 09:33, pumeks napisał:

Ja jestem za anulowaniem sezonu i tyle. Nigdy się nie dowiemy, jak skończyłaby się faza zasadnicza sezonu przed PO. Niektórzy celowo odpuszczają próbując się ustawić na PO, a inni do końca walczą o utrzymanie. Może i część miała pewny spadek ale uczciwie trzeba powiedzieć, że dla niektórych istniała jeszcze matematyczna szansa na lepsze miejsce.
Ja gram w 6 ligach i w 4 na 6 mam świetne wyniki. Dawno nie miałem tak dobrego sezonu. Ale cóż.... na 85% wszystko będzie anulowane.

Na e-nba w ligach roto większość twierdzi, że anulowanie sezonu to najgorszy pomysł ze wszystkich. Dlaczego w H2H miałby być najlepszy, skoro tutaj wszystko jest dużo  bardziej klarowne i jasne niż w roto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, chilu91 napisał:

Głównie dlatego, że w tym formacie PO jest kluczowe.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Jest, ale nie tak, jak liczba rozegranych i nierozegranych gier w roto. Tam ten fakt odgrywa pod koniec sezonu niebagatelne znaczenie - tu wszystko jest po prostu sprawiedliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2020 o 22:44, goozman napisał:

heja,

jako że sezon prawdopodobnie zakończył się akurat w 21-ym, ostatnim tygodniu sezonu regularnego w fantasy a szanse na dogranie całości fantasy PO są już praktycznie zerowe proponuję uznać dotychczasowe wyniki i rozstawienie do PO po rozpisaniu wyników poszczególnych, toczących się pojedynków w tygodniu 21 biorąc pod uwagę mini tabelę roto z totali 9 grających kategorii osiągniętych przez poszczególne drużyny przez ostatnie 2,5 tygodnia normalnych gier (od 24.02 do 13.03). po dodaniu wyników takich pojedynków do tabeli po 20 tygodniu otrzymamy ostateczną kolejność drużyn w poszczególnych ligach.

- dla drużyn z miejsc 1-8 rozpisać playoffy rozstrzygane na zasadzie rozpisania całosezonowych wyników 9 grających kategorii w tabeli roto i przeniesienia je na poszczególne pojedynki; w przypadku remisów rozstrzygałyby o zwycięstwie w danej parze dotychczasowe wyniki bezpośrednich starć w sezonie regularnym;

- drużyny z miejsc 11-16 spadają o poziom niżej (tak jakby spadły przy dograniu ostatniego tygodnia do końca);

- ilość awansujacych z lig niższych się nie zmieni.

myślę że takie rozwiązanie będzie nawet sprawiedliwsze niż dogranie kilku dni sezonu regularnego jeśli NBA jednak wróci i yahoo umożliwi dogranie tygodnia 21 do końca. nagrodzony zostanie wysiłek włożony w ten już jakby nie było zepsuty sezon fantasy, radość z typowego PO mamy już i tak raczej z głowy

podobne rozwiązanie, oczywiście z innymi ilościami drużyn, proponuję założyć w ligach H2H wężykowych

 

co Wy na to?

ja już nic lepszego niż 2 miesiące temu nie wymyślę. mam zamiar jedynie wstawić ankietę z opcjami:

- całkowita anulacja sezonu; wracamy w tym samym składem osobowym w przyszłym sezonie;

- dogranie offline tj. spadki i awanse na zasadach opisanych przeze mnie; 80% sezonu regularnego zostało rozegrane, szans na dogranie fantasy h2h w zakładanym wstępnie kształcie nie ma więc układ sił w poszczególnych ligach widać doskonale i na ich podstawie przy odrobinie wysiłku z mojej strony wszystko da się policzyć;

- uznać obecne wyniki jako obowiązujące, wraz ze spadkami i awansami oczywiście.

wygra opcja najpopularniejsza, ale przynajmniej połowa uprawnionych uczestników musi zagłosować. podobną ankietę wstawię dla lig wężykowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już nic lepszego niż 2 miesiące temu nie wymyślę. mam zamiar jedynie wstawić ankietę z opcjami:
- całkowita anulacja sezonu; wracamy w tym samym składem osobowym w przyszłym sezonie;
- dogranie offline tj. spadki i awanse na zasadach opisanych przeze mnie; 80% sezonu regularnego zostało rozegrane, szans na dogranie fantasy h2h w zakładanym wstępnie kształcie nie ma więc układ sił w poszczególnych ligach widać doskonale i na ich podstawie przy odrobinie wysiłku z mojej strony wszystko da się policzyć;
- uznać obecne wyniki jako obowiązujące, wraz ze spadkami i awansami oczywiście.
wygra opcja najpopularniejsza, ale przynajmniej połowa uprawnionych uczestników musi zagłosować. podobną ankietę wstawię dla lig wężykowych

No i tak chyba będzie sprawiedliwe. Czekamy na ankietę w takim razie i głosujmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2020 o 10:06, goozman napisał:

ja już nic lepszego niż 2 miesiące temu nie wymyślę. mam zamiar jedynie wstawić ankietę z opcjami:

- całkowita anulacja sezonu; wracamy w tym samym składem osobowym w przyszłym sezonie;

- dogranie offline tj. spadki i awanse na zasadach opisanych przeze mnie; 80% sezonu regularnego zostało rozegrane, szans na dogranie fantasy h2h w zakładanym wstępnie kształcie nie ma więc układ sił w poszczególnych ligach widać doskonale i na ich podstawie przy odrobinie wysiłku z mojej strony wszystko da się policzyć;

- uznać obecne wyniki jako obowiązujące, wraz ze spadkami i awansami oczywiście.

 

wygra opcja najpopularniejsza, ale przynajmniej połowa uprawnionych uczestników musi zagłosować. podobną ankietę wstawię dla lig wężykowych

A czy przypadkiem, żeby wygrała opcja numer 1 to nie powinna ona uzbierać więcej głosów, niż suma głosów na opcje 2 i 3? W końcu mamy tu podział: anulować sezon, bez awansów i spadków (opcja numer 1) czy kończyć ligę, ze spadkami i awansami (opcje 2 i 3). Różnica między 2 i 3 polega jedynie na tym czy rozegrać playoffy, ale to jednak szczegóły.

Edytowano przez devolaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, devolaj napisał:

A czy przypadkiem, żeby wygrała opcja numer 1 to nie powinna ona uzbierać więcej głosów, niż suma głosów na opcje 2 i 3? W końcu mamy tu podział: anulować sezon, bez awansów i spadków (opcja numer 1) czy kończyć ligę, ze spadkami i awansami (opcje 2 i 3). Różnica między 2 i 3 polega jedynie na tym czy rozegrać playoffy, ale to jednak szczegóły.

opcja 3 to koniec absolutny, nie wiem, gdzie Ty tam widzisz opcje rozgrywania jakichkolwiek playoffów. to co jest w tej chwili to koniec..

powoli uczymy się czytać, rozumieć, dyskutować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z @devolaj. Opcje nr 2 i 3 zakładają zaliczenie tego sezonu. Opcja nr 1 by wygrać, powinna uzyskać więcej głosów niż 2 i 3 razem wzięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.06.2020 o 12:08, bulek napisał:

Pełna zgoda z @devolaj. Opcje nr 2 i 3 zakładają zaliczenie tego sezonu. Opcja nr 1 by wygrać, powinna uzyskać więcej głosów niż 2 i 3 razem wzięte.

niech i tak będzie, to ja nie zrozumiałem o czym pisał devolaj :) szczególnie po 2 rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oficjalnie yahoo potwierdziło - koniec gry w tym sezonie - uznają obecne wyniki za obowiązujace - my oczywiście możemy zadecydować inaczej - zachęcam do głosowania w ankiecie

 

The NBA has announced its Board of Governors and the National Basketball Players Association approved a competitive format to restart the 2019-20 season with 22 teams planning to return to play. With fairness in mind, as well as a narrowed player pool as a result of the new restart format, we have determined the best outcome for all is to conclude the 2019-20 Yahoo Fantasy Basketball season.

We will apply the current standings as final. Please see the NBA 2019-20 End of Season FAQ for more information, including Pro League and Cash League details.

Thanks for playing Yahoo Fantasy Basketball. We can’t wait for the 2020-21 season! See you then.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemano, widzieliscie info na stronie na temat +IL slot? wlaczamy to? wg mnie w zwiazku z covidem jest to bardzo dobry pomysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, pitrekk napisał:

Siemano, widzieliscie info na stronie na temat +IL slot? wlaczamy to? wg mnie w zwiazku z covidem jest to bardzo dobry pomysl.

wprowadzenie takiego slota w połowie sezonu nie byłaby fair wobec tych, którzy już wdupiali swoje pojedynki wskutek covidowych zawirowań w NBA.

wg mnie w obecnej rzeczywistości sens całego bawienia w H2H niestety jest mniejszy...

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×