Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
goozman

Proponowane zmiany w zasadach ligi na sezon 2020/21

Proponowane zmiany na sezon 2020/21  

20 użytkowników zagłosowało

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy
  1. 1. Czy jesteś za zmianą formy draftu rookie?

    • TAK - jestem za draftem live, określonego dnia, o określonej godzinie; do ustalenia ilość minut na wybór
    • NIE - zostaje po staremu - draft online i 48h na wybór
  2. 2. Czy jesteś za zmianą wysokości obowiązującego progu salary cap (460FP)

    • TAK - salary cap powinno być większe i ustalone na twardo np. 470FP
    • TAK - salary cap powinno być elastyczne, ustalane co sezon na podstawie danych z sezonu poprzedniego np. wg wzoru Chytruza z e-nba tj. 260 top players / 20 teamów - 5%
    • NIE - salary cap powinno pozostać takie samo - 460 FP
  3. 3. Czy jesteś za wprowadzeniem IL spota?

    • TAK - ale płaca gracza z IL wlicza się do salary
    • TAK - ale połowa płacy gracza (z zaokrągleniem w górę) wlicza się do salary
    • TAK - ale płaca gracza nie wlicza się do salary
    • NIE - pozostaje po staremu


Polecane posty

- głosować mogą tylko oczywiście tylko uczestnicy ligi;
- głosy zbieramy przez miesiąc - do 18.10.2019;
- aby wyniki były miarodajne musi zagłosować przynajmniej 15 z 20 osób uprawionych (liczę jednak na głosy wszystkich); wygrywa najpopularniejsza opcja wyłoniona przynajmniej przez takie grono;
- w przypadku remisu zostajemy przy obecnej formie (no chyba, że remis jest pomiędzy dwoma nowymi rozwiązaniami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota gooz, ale z całym szacunkiem, jednak opcja z nieliczeniem pensji na IL jest poroniona :)

Z ruchomym salary spoko sprawa, ale jednak powinno być to rozwiązane tak, że zaokrąglamy do jakiejś równej wartości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, matek napisał:

Dobra robota gooz, ale z całym szacunkiem, jednak opcja z nieliczeniem pensji na IL jest poroniona :)

juz ma głos za :)

 

15 minut temu, matek napisał:

Z ruchomym salary spoko sprawa, ale jednak powinno być to rozwiązane tak, że zaokrąglamy do jakiejś równej wartości. 

jasne - zaokrąglamy do jakiejś równej wartości ale chyba na podstawie jakiejś zasady, jakiegoś wzoru. przypomniałem sobie zeszłoroczną dyskusję na e-nba i podchwyciłem jako przykład wzrór Chytruza ale można oczywiście proponować inne opcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, goozman napisał:

Głosować mogą tylko oczywiście uczestnicy ligi. Zmiany mogą przejść przy oddanych głosach przez co najmniej 75% (15 GMów)

Skąd pomysł z 75? To już nawet większość konstytucyjna wynosi 66%. 75 to jakiś kosmos i może lepiej w ogóle nie róbmy ankiet, bo szkoda zachodu?

W FBX wszystkie zmiany przechodziły zwykłą większością i tak też powinno być tutaj.

Mam pomysł. Liberum veto to jest to!   

Co do salary slotu IL. 50% całego salary to za dużo, powinno to być góra 30% salary gracza, ale nie mniej niż np.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 osób z 20 to kosmos? na draft online, za którym jesteś musimy zebrać 20/20 jednego dnia o jednej godzinie - prawdopodobieństwo takiego zdarzenia też zaczniesz odnosić do polityki?? z dupy kierunek IMAO

poza tym mam nadzieję, że każdemu grającemu zależy na kształcie rozgrywek, w których bierze udział - głos w tej ankiecie będzie tego jakimś tam odwzorowaniem zaangażowania w życie ligi

co do innych punktów - nie czytam w myślach każdemu, rozbijanie procencików na podproceniki to już potem, gdy okaże się czy dana opcja w ogóle ma rację bytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o politykę Gooz, po prostu większość kwalifikowana to jest 60 lub 66%. Gdzie ja tu mieszam do tego politykę? Nigdzie nie napisałem, że konstytucję należy zmienić lub też nie ;)

Jestem w stanie się zgodzić, że jesli chodzi o draft online, gdzie może być niełatwo zgromadzić wszystkie osoby, można zrobić te 75%. Ale w pozostałych punktach, które nie są żadnym obciążeniem dla osób, a jedynie ułatwieniem rozgrywek, wystarczyłoby 50-60%. Bo 15 nie zdobędzie żadna z opcji, i tu nie trzeba być żadnym jasnowidzem by to przewidzieć.

Gooz, trochę luzu. Nie każda uwaga jest od razu personalnym atakiem i nie można tego tak traktować. Gdybym odnosił się do polityki, bym uznał, że dyskusja na poziomie jest niemożliwa, ale ja wiem, że tutaj tak nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie trochę luzu.. gadamy o lidze fantasy, w której bierze udział 20 osób a Ty wyjeżdżasz z większościami kwalifikowanymi i filozofujesz zamiast ułatwiać sprawę... w parę minut mamy 7 głosów więc jestem jednak optymistą, że może zagłosuje nawet więcej niż 15 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, goozman napisał:

no właśnie trochę luzu.. gadamy o lidze fantasy, w której bierze udział 20 osób a Ty wyjeżdżasz z większościami kwalifikowanymi i filozofujesz zamiast ułatwiać sprawę... w parę minut mamy 7 głosów więc jestem jednak optymistą, że może zagłosuje nawet więcej niż 15 osób

Ale chwila, bo się nie zrozumieliśmy. Ma zagłosować 15 GM-ów, czy też musi być 15 GM-ów opowiadających się za zmianą w przepisach? Np. czy musi być 15 osób za zmianą 460 sc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, goozman napisał:

czego tu nie zrozumiałeś?

Tego, co napisałem uprzednio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej 15 z 20 osób uprawionych musi zagłosować, by wyniki były miarodajne (liczę jednak na głosy wszystkich). dla mnie to jasne, że wygrywa najpopularniejsza opcja wyłoniona przynajmniej przez takie grono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, goozman napisał:

przynajmniej 15 z 20 osób uprawionych musi zagłosować, by wyniki były miarodajne (liczę jednak na głosy wszystkich). dla mnie to jasne, że wygrywa najpopularniejsza opcja wyłoniona przynajmniej przez takie grono

Teraz wszystko wiadome. I z tym się absolutnie zgadzam.

  • Dzięki! 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyedytowałem posta pod ankietą, dodając też zapis o zbieraniu głosów przez najbliższy miesiąc. oczywiście namawiam wszystkich do wyrażenia opinii, a zwlekających będziemy ciągnąć za języki i tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezła sieczka po 15 głosach, chyba najbardziej mnie szokuje jaka jest wola w narodzie, żeby wybierać rookie na zasadzie jednej nasiadówki bo pójście na łatwiznę z IL spotem trochę mniej. mam nadzieję, że ten IL spot będzie do użycia tylko w wypadku kontuzji out of season a nie zwykłego przeciupania przez sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, matek napisał:

Przecież na ten moment liga pozostaje bez zmian. 

tak, ale jakieś tendencje w rozkładzie głosów już widać i są one dla mnie zaskoczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

generalnie  liczba głosów przewazajacych powinna byc znaczaca by cos przepchnac nowego, bo wejdzie taki el manaiak co go do wszystkiego trzeba wzywac i kliknie aby zaznaczyc obecnosc (przykładowo).

Edytowano przez Tizz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tizz napisał:

wejdzie taki el manaiak co go do wszystkiego trzeba wzywac

Spokojnie, oferta już tydzień wisi bez żadnego odzewu. 

Nowy sezon, te same historie. Jeszcze w sumie nie zdarzyło się tak, żeby był w którymś sezonie aktywny, więc za rok trzeba dać wilczy bilet i znaleźć kogoś aktywnego. 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mamy wszystkie głosy w ankiecie - dzięki wielkie za sprawny udział!

jedna kwestia jest jasna - zostajemy przy drafcie w klasycznym wydaniu - 48h na wybór ogłaszany na forum - opcja wygrała stosunkiem głosów 13-7

dla dwóch pozostałych tematów potrzebne chyba będą dodatkowe głosowania, bo niby opcje na NIE zebrały po 9 głosów ale jednak większość - czyli 11 osób, tylko w większym rozproszeniu, było za TAK, jeśli chodzi o:
- o zmianę wysokości obowiązującego progu salary cap - tutaj proszę tych, którzy byli na NIE za opowiedzeniem się którąś z pozostałych opcji lub napisanie - "jest mi obojętne"
- wprowadzenie IL spot - także proszę tych, którzy byli na NIE za opowiedzeniem się którąś z pozostałych opcji lub napisanie - "jest mi obojętne"

w tym miejscu chciałbym uspecyfikować czy IL spot będzie można używać tylko w przypadku kontuzji out of season czy w przypadku zwykłych kontuzji? wg mnie tylko te pierwsze tłumaczyłyby całkowity brak wliczania IL spotu do salary

jak ktoś chce zmienić swój głos też niech pisze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba trochę kpisz, żeby odrzucić w drugim głosowaniu w dwóch przypadkach opcję, które miały najwięcej głosów (9) :)

Moim zdaniem albo dogrywka między dwoma opcjami z najwyższą liczbą głosów, albo wybór opcji wygrywającej i tyle. Na bank nie pójdę na to, żeby odrzucać zwycięzcę pytania, bo pozostałe wybory były podobne, ale głosy się rozproszyły, bez jaj. 

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, matek napisał:

No chyba trochę kpisz, żeby odrzucić w drugim głosowaniu w dwóch przypadkach opcję, które miały najwięcej głosów (9) :)

Moim zdaniem albo dogrywka między dwoma opcjami z najwyższą liczbą głosów, albo wybór opcji wygrywającej i tyle. Na bank nie pójdę na to, żeby odrzucać zwycięzcę pytania, bo pozostałe wybory były podobne, ale głosy się rozproszyły, bez jaj. 

czekałem na taką interpretację wyników :) gdybym napisał odwrotnie, tez by się komuś zaraz nie podobało :) jak z dziećmi, 4 real..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary, przecież ta sytuacja była od początku bardzo prawdopodobna, gdy daje się jedną opcje na nie, przy trzech różnych na tak. Trzeba było zacząć od pytania między zmianą i starą opcją, a później kombinować głosowanie nad ewentualnymi opcjami w razie przegłosowania zmiany, tak to się robi i nawet padło w innym wątku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

×