Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
goozman

ANKIETA - H2H ligi wężyk- sezon 2019/20 - co dalej?

H2H ligi wężyk - sezon 2019/20 - co dalej?  

37 użytkowników zagłosowało

Ankieta jest zamknięta na nowe głosy
  1. 1. W świetle obecnych ustaleń władz NBA co do kontynuowania sezonu tylko przez 22 najlepsze drużyny fantasy sezon można uznać za oficjalnie skończony. Prośba o określenie co robimy w sprawie rozstrzygnięć w naszych ligach H2H z draftem wężykowym

    • całkowita anulacja sezonu; wracamy w tym samym składem osobowym w przyszłym sezonie
    • dogranie "offline" tj. PO z tabelki roto, spadki i awanse na zasadach opisanych przeze mnie w temacie lig budżetowych na podstawie wyników z 80% sezonu regularnego
    • uznanie obecnych wyników jako obowiązujących, wraz ze spadkami i awansami


Polecane posty

Uprawnieni do głosowania tylko uczestnicy tych rozgrywek.

Wygrywa opcja z największą ilością głosów z tym że do uznania ważności ankiety wymagane głosy przynajmniej połowy uczestników

Nigdzie nam się nie śpieszy, głosujemy do końca lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2020 o 11:34, goozman napisał:

Wygrywa opcja z największą ilością głosów z tym że do uznania ważności ankiety wymagane głosy przynajmniej połowy uczestników

 

po głosach devolaja i bulka, jako że w opcje 2 i 3 przewidują uznanie tegorocznych wyników, tylko na różne sposoby a opcja 1 zakłada całkowite anulowanie sezonu to głosy na 2 i 3 będą w ostatecznym rozrachunku sumowane vs. głosy na opcję 1.

jeśli suma 2 i 3 będzie większa od liczby głosów na opcję 1 dodatkowo będzie wewnętrzna dogrywka pomiędzy głosami na opcje 2 i 3, wybrana zostanie opcja z większą ilością głosów w tej ankiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poszedł głos ja bym dograł ligę opcja 2 pomimo tego że prowadzę

dajcie znać co robimy

MK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z 60 uprawnionych do głosowania zagłosowało 36 osób / 60% ( @jordan20 chyba się rozpędził :) ) - stosunkiem głosów 19  (4 + 15) do 17 wygrywa opcja nr 3 - czyli uznanie obecnych wyników jako obowiązujących, wraz ze spadkami i awansami

pełną rozpiskę awansów, spadków i pierwszego spojrzenia na przyszły skład lig postaram się podać w ciągu najbliższych dni

no i wypada pogratulować zwycięzcom oraz wszystkim, którzy dawali z siebie wszystko w tym zepsutym przez covida sezonie - po raz pierwszy nie wyłapałem żadnego olewacza - bardzo proszę komiszów o info jeśli tak nie było. do rychłego rozpoczęcia sezonu 2020/21 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem  w wężyku, jestem zaskoczony ilością głosów za anulowaniem sezonu. Czy tylko ja tak miałem, że oglądałem nba czasem po nocach w weekendy, a pierwsze co robiłem po zbudzeniu to sprawdzałem statystyki i patrzałem, kto jest wolny w jakiej lidze... Toć to był czysty fun, wiem, teraz bez znaczenia, ale mogłem olać sprawę patrząc na wirusa w Chinach i potem we Włoszech, wiedząc, że prędzej czy później dotrze do nas i usa i spokojnie zagłosować za anulowaniem sezonu...

 Nie szkoda Wam tego? Tak normalnie po ludzku, tego zaangażowania, tej kombinacji by wygrać z tym czy z tamtym. Mi tego byłoby po prostu szkoda. Fajnie, że ledwo co wygrała opcja C, super, ale ilość głosów przeciwnych budzi mój niepokój, czy aby na pewno jako liga zmierzamy w dobrą stronę. Nie wiem, czy przed jednych przemawiała prywata, czy przez drugich tumiwisizm, ale wygląda na to, że wielu tu gra dla samego grania, a czy wyniki mają dobre czy też złe, nie ma to dla nich znaczenia.... Owszem, liczy się głównie sam fun, gorzej, że tego funu się nie ma...

Wygrałem ligę na yahoo, wygrałem i tutaj ostatecznie, ale zastanawiam się, czy nie wygrałem dlatego, bo mi zależało najbardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W lidze h2h z playoff wygranie nie polega na pierwszym miejscu po rundzie zasadniczej. Przed nowym rokiem grałem tygodnie z trzema INJ w składzie nie napinając się na zwycięstwa za wszelką cenę, bo czekałem spokojnie na powrót graczy i na playoff. Mimo słabego początku trzymałem kontuzjowanych graczy w składzie i ostatecznie zająłem trzecie miejsce w tabeli nie przegrywając żadnego pojedynku po 1 stycznia. Mogłem tą zwycięską passę spokojnie kontynuować do końca playoff.

Więc wiesz możesz się uważać za zwycięzcę, ale ja np. za takiego się nie uważam w aukcyjnym h2h gdzie według yahoo wygrywam, bo liczy się miejsce po playoff, a nie pozycja w tabeli po rundzie zasadniczej. 

W naszej 1 lidze akurat spadki były już rozstrzygnięte przed ostatnia kolejką. Ale z awansami z niższych lig już tak prosto nie jest, bo czemu ktoś ma nie awansować gdy czekał na początku sezonu tak jak ja z kontuzjowanymi graczami na playoff i nie zależało mu na pierwszym miejscu w tabeli po rundzie zasadniczej? Dlatego głosowałem za anulacją sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

LOL, ciekawa dyskusja sie wywiazala, ale doleje troche oliwy, bo sam spedzilem na czele tabeli wiekszosc sezonu wiec chyba mi wolno:) a powaznie to mam tylko dwa komentarze:

-  bez wzgledu na formule fantasy to w rzeczywistosci NBA rozegralo okolo 80% meczow w tym sezonie, nie 50%, nie mniej niz 50%... wiec troche mnie dziwi liczba glosow za anulowaniem (nie mam nic przeciwko, szanuje...demokracja), nawet Yahoo zamknelo fantasy z biezacymi wynikami, a my tu debatujemy co i jak...

- wszyscy wiemy ze playoffy w H2H maja tez swoje problemy, mozesz miec mega sezon zasadniczy fantasy ale playoff to juz loteria szczescia, 7. lub 8. moze spokojnie ograc 2. lub 1. w danym tygodniu bo to juz koniec sezonu NBA i jest wiecej kontuzji, load-management, tanking i inne ciekawostki... 

Pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO słuszna decyzja i @Kuba bardzo dobrze to ujął. Niestety jednotygodniowe PO robione w ostatnich tygodniach sezonu jest samo w sobie bardzo przypadkowe i najlepiej zbudowana drużyna może bez problemu odpaść w pierwszym meczu. Mam wrażenie, że te 80% sezonu lepiej oddaje to co reprezentowała drużyna od października. Sam też trzymałem tygodniami jakichś Nurkiciów licząc, że na PO się przydadzą i może gdyby nie to to mogłem o coś więcej powalczyć. Ale w takiej samej sytuacji byli wszyscy w czołówce, więc równie dobrze mogłem skończyć gdzieś w dolnej części tabeli :D Gratki @bulek, w pełni zasłużone mistrzostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak przypadkowo zdobyłem dwa mistrzostwa z rzędu. Jak wam się nie podobają PO, to po co gracie w tym formacie. Zawsze możemy założyć też rozgrywki h2h bez playoff i każdy będzie zadowolony.

Nie trzymałem w składzie graczy typu Nurkic z kontuzją na cały sezon tylko np. Foxa czy Aytona. Gdyby to był format bez PO, to bym kogoś z nich wywalił albo skleił wymianę w listopadzie/grudniu. Ale założenia ligi były takie, że gramy PO i bez różnicy było dla mnie jak i pewno dla innych głosujących za anulacją sezonu czy się zajmie 1 czy 5 miejsce po rundzie zasadniczej. Sam zająłem pierwsze miejsce w h2h budżetowym i nie uważam tego za zasłużone mistrzostwo dlatego tam też głosowałem za anulacją.

Piszecie że PO jest przypadkowe, to co powiecie na to, że przypadek zdecydował o tym, że tak się rozlosował schedule, że nie dane mi było w drugiej połowie sezonu zmierzyć się z drużyną @bulek. Jak widać ta loteria schedule jak i przypadkowe przerwanie ostatniego tygodnia zdecydowało o tym, że @bulek jest pierwszy, bo różnica w tabeli między 1 a 2 nie jest duża :D.

  • Podoba mi się 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kuba pragnę Ci wyjaśnić czemu w ogóle nad kwestią "co dalej?" debatujemy - mamy tu ligi drzewkowe, wieloletnie, yahoo jako takiego trybu w swoich zasobach nie oferuje (bo keeper to jednak coś innego). więc dla nich to tylko kolejny sezon, medale rozdane, papa. z naszego punktu widzenia trochę inaczej to wygląda - a konsekwencje są wieloletnie. spadkowicze sami zarobili na swój los w trakcie sezonu ale w PO, jak sam zauważyłeś wszystko mogło się zdarzyć - i wygrani w tym sezonie będą jednak wygranymi z dużą gwiazdką (podobnie z awansami). to tłumaczy czemu niektórzy (np. Dig, który osobiście w tym interesu nie miał) zagłosowali za anulacją tego sezonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dig to co piszesz, jest nielogiczne. Decydują PO i oczywiście mógłbym tego nie wygrać. Wygrałem dzięki dobremu RS, choć też miałem problem z Capelą, którego do samego końca nie wywalałem. Ale anulacja sezonu to nie jest bonus dla tych z 2 ligi, którzy nie awansowali poprzez covida, bo oni tak czy siak by w tej 2 lidze zostali, a jedynie niezasłużona kara dla tych, którzy, podobnie jak ja i piotrekm w 1, tak oni w 2, okazali się najlepsi w RS. Więc tego argumentu nie rozumiem kompletnie - jedni mogą nie awansować, ważne, by inni, z którymi walczyłem też nie awansowali? Naprawdę myślimy takimi kategoriami?

Spójrz na mój komentarz w roto aukcyjnym. Zająłem 6 miejsce i miałem plany awansu, nawet miałem ku temu podstawy. Covid zniweczył moje plany. Ale to nie powód, by negować wyniki tych, których postawa, w przeciwienstwie do mojej, nie była sinusoidą. Zająlem 6 miejsce, pretensje tylko do siebie, ot i cała filozofia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×