Skocz do zawartości
wakaty w keeperze FP Czytaj dalej... ×
Zaloguj się, aby obserwować  
AIR_MJ

[2011/2012] Draft/rozgrywki - Liga Fantasy Points Yahoo #1

Polecane posty

No wiesz, wiedząc, że faworyzowane są pewne kategorie statystyczne odpowiednio prowadzisz swój draft. Stawiasz na niezawodnych, którzy dodatkowo wyróżniają się solidnymi cyferkami oraz czymś ekstra (bloki, przechwyty, asysty). Dla mnie to ciekawe podejście bo odróżnia się od podejścia typu roto (no prawie roto, takie w wydaniu points). Może mówię tak bo jakiś czas gram w takim systemie na e-nba i zdążyłem przyzwyczaić się zarówno do samej logiki punktacji jak i kształtowania składu pod nią.

 

Zauważ też, że liczy się w ogólnym rozrachunku średnia - to nie h2h gdzie taki przebłysk Dalemberta może uratować Ci meczap w dosłownie ostatniej chwili. Taki Dalembert nie wykręci średniej 100 fps w całym sezonie.

 

Abstrahując od powyższego, pomimo różnic w konstrukcji formuły wyliczania sumy fps, wszystko sprowadza się tylko do skali. Po prostu trzeba przywyknąć do tego, że punktacja jest tutaj odpowiednio większa (niezłego szoku doznałem kiedy porównałem wyniki w obu ligach po pierwszych kilku kolejkach :D).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MJ, akurat Twojej pozycji - przykro to przyznać - specjalnie się nie dziwię. Już podczas draftu bardzo podejrzane były dla mnie wybory typu Duncan, Nash, Kidd czyli kończące się niestety nazwiska. Dodajmy do tego kontuzję Amare i dopełnia to brak koni pociągowych w Twoim zespole (poza Lebronem).

 

Oczywiście to dopiero początek sezonu i karty mogą się odwrócić ale moim zdaniem sukcesem w Twoim przypadku będzie utrzymanie w lidze.

 

MJ prawdopodobnie wygra tą ligę :R

 

Cieglo coś szybko zmieniasz swoją opinię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serio na mase jest zawyzanie stl i blk w lidze, nie mowie przeciez z mam pretensje ale jest to mega niewymierne chociazby do %, straty tak naprawde nie robią jesli trafi sie ciołkowi juz 6 blokow bo są i tacy na kilka meczow, przytaczzam tu jordana bo to kołek a bez specjalnego wysiłku robi jakies podejzewam 60-70, pytanie po co az tyle? daliego sam wzialem bo zauwazylem jakie naliczanie jest i on mi ostatnio tak cyka ze t sie na powaznym fb w pale nie powinno miescic.

no ale zasdy takie nie inne, nieadekwatne co prawda ale takie są, mam druzyne przeciez z autopickow wiec specjalnie nie narzekam acz w takiej punktacji to moj 1szy raz, mega jestem zaskoczomny co drewniaki potrafią uwalic za srednie a pewniacy w zasadzie nie są pewniakami uproszczajac.

 

a do roto to serio ma sie to tak jak... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tizz - zasady te są niezmienne od prawie 10 lat. Rzeczywiście nie ma to nic wspólnego z roto. Tutaj liczy się by zawodnik dobrze grał w obronie, nie koniecznie musi skutecznie rzucać wolne i trójki. Punktacja jest tak pomyślana, że najlepsi gracze zdobywają ponad 100FP i to moim zdaniem jest ciekawy odnośnik.

 

Każdy system rozgrywek ma swoje niuanse i czym szybciej się w tym połapiesz, tym będziesz zajmował wyższe lokaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie - kilku nas jeszcze ma zamiar namieszac w tej lidze :)

ale to może pozwolą nam na conajwyzej na jakiś brąz z przypadku :D

resztę już rozdzielili :D

 

 

a na potwierdzenie słów Pafsena cotygodniowa porcja statów

gratki Andrevv

 

46709547_fp_4_tydz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto wygra - nie wiadomo ale to na co warto patrzeć to limit gier i bieżący stan ich wykorzystania. Zauważcie, że chwalony ostatnio MJ utrzymuje rozegrane gry w ryzach. Pytanie czy urealnić nasze wyniki (patrząc na czołową 4. każdy poza MJ jest sporo do przodu) czy dalej tankować punkty i liczyć na kontuzje przeciwnika?

 

Swoją drogą, po pozyskaniu Camby'ego (tutaj przyspałem, byłby mój) skład Mja przedstawia się po prostu przerażająco :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cieglo ostatnio tropisz mnie na FA. Kogo wyrzucę ze składu to mam pewność, że zaraz się znajdzie u Ciebie :R

 

Dzisiaj udało mi się wskoczyć na upragnione podium, mam nadzieję, że już nie spadnę do końca sezonu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko Kidd i Walker z tego co pamiętam, przy czym Kidd już wypadł - popsuł się dokumentnie. Mam nadzieję, że Kemba nie skończy jak on - mam spore potrzeby na jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj mecz charlotte z 76ers i kemba wygląda o wiele gorzej niż na początku sezonu. Być może to efekt kontuzji augustina, ale nie wiązałbym z nim dużych nadziei. Przynajmniej w tym sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj udało mi się wskoczyć na upragnione podium, mam nadzieję, że już nie spadnę do końca sezonu. :)

 

A jednak :) Walka trwa dalej :) Wade is back!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miejsce me nie ma nic wspólnego ze strategia/przewidywanie/sprytem. zwyczajny chaos.

 

ale ja tu nie o tym.

 

 

do oddania Rose / Lowry.

 

interesuja mnie zawodnicy z pozycji PF, SG, SF. w takiej własnie kolejnosci.rowniez moge rozmienic na drobne wiec ciekawe pakiety tez sa w orbicie mego zainteresowania.

 

jesli ktos by był zainteresowany prosze o wiadomosci prywatne tu badz przez jahu bo nie mam czasu zbytnio, tudziez gotowe propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeden trejd poszedł.

MJ, gratuluje misia ligi :]

 

so next

 

do oddania Galo, Bynum, TimDan za C, SF/SG względnie ktokolwiek na poziomie.

 

j.w.

 

zainteresowani propozycje badz msg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden trejd poszedł.

Możesz coś napisac więcej o tym trejdzie bo coś mnie minęło :D

 

A wracając do ligi i jej Misia - ostatnie dane - Andrevv23 walczy :D

 

46963102_fp_6_tydz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden trejd poszedł.

Możesz coś napisac więcej o tym trejdzie bo coś mnie minęło :D

 

A wracając do ligi i jej Misia - ostatnie dane - Andrevv23 walczy :D

 

Wymiana była następująca:

Oddałem: Paul Millsap (Uta - PF), Jarrett Jack (NO - PG,SG) ,Tim Duncan (SA - PF,C)

Pozyskałem: Derrick Rose (Chi - PG), Samuel Dalembert (Hou - C) ,Wesley Matthews (Por - SG,SF)

 

W praktyce wymiana 3 za 1.

Myślę, że wszyscy moi zawodnicy z powodzeniem będą starterami u Tizza.

Do mistrzostwa jeszcze daleka droga i jeszcze rąk do góry nie będę podnosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie gratuluj:) Jeśli Derick będzie do końca sezonu punktował tak jak wczoraj to nic nie wiadomo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziwnie to zabrzmi ale mialem nosa z tym Rosem i wiedzialem kiedy go oddac, chociaz Millsap troszkę zadyszki złapał a Jack nadal kulawy, najlepsza opcją w tym trejdzie okazuje sie Duncan ktory mial mi sluzyc dalej do handlowania notabene haha.

wszak Rose juz grał tak w tym sezonie a potem seriami ugrywal ponad 100fp, takze ja bym sie nie bal o niego.

gratulowałem bo z takim skłądem juz MJ miał misia w kieszeni ale widac chwile to sie odwlecze jeszcze choc nie wierze,ze ktos go dogoni szczegolnie,ze Ci co go scigaja tankuja juz punkty heh.

 

Gallo mi sie złamał, kto mnie poratuje kims z pozycji SF/SG? mam jeszcze ciekawych grajkow w składzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam fajnego SG tyle, ze ten ciul zagrał tylko w dwóch meczach haha.

jakoś szkoda mi go wyjebać a juz kilkanaście razy byłem tak sfrustrowany,ze klikałem juz dropa i ratowała go opcja potwierdzenia :)

 

w ogóle jest jakis deficyt na graczy na poziomie z tych pozycji, moim najlepszym jest Harden i włąsciwie jedynym.

 

licze na powórt Jacka, bo tym cieniasem Thorntonem to nie pociągne juz dłuzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wright plus allen za noah? Grają tak chimerycznie, że nie mogę ich już zdzierżyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×